Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απορια για υιοθεσια


ElektraGr

Recommended Posts

Τι σημαινει το εξης ' Πιστοποιητικό περί μη θέσης σε δικαστική συμπαράσταση ή κίνησης σχετικής διαδικασίας από το πρωτοδικείο του τόπου μόνιμης κατοικίας των αιτούντων '  ;

Αν γνωρίζει κάποια ας μου εξηγήσει,γτ ναι μεν θα κανουμε την δευτερη προσπαθεια αλλα κανουμε παραλληλα και αιτηση για υιοθεσια.

Ευχαριστω πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό η αίτηση σας! Υπάρχει ειδικό τμήμα σε κάθε πρωτοδικείο για αυτό το πιστοποιητικό, ότι δηλαδή δεν υπάρχει δικαστική απόφαση που σας έχει θέσει σε δικαστική συμπαράσταση (βγαίνει αν σας κρίνουν ανίκανους για κάθε δικαιοραξια ή για ορισμένες από αυτές) ούτε έχει γίνει αίτηση προς αυτό! Θα πάτε στο πρωτοδικείο κ θα ρωτήσετε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η joy2 είπε:

Με το καλό η αίτηση σας! Υπάρχει ειδικό τμήμα σε κάθε πρωτοδικείο για αυτό το πιστοποιητικό, ότι δηλαδή δεν υπάρχει δικαστική απόφαση που σας έχει θέσει σε δικαστική συμπαράσταση (βγαίνει αν σας κρίνουν ανίκανους για κάθε δικαιοραξια ή για ορισμένες από αυτές) ούτε έχει γίνει αίτηση προς αυτό! Θα πάτε στο πρωτοδικείο κ θα ρωτήσετε :)

Ωωωω σε ευχαριστω . Και μια ακομα ερωτηση... απο δημοσιο νοσοκομειο που λεει ειναι ν κανουμε αιματολογικες εκει για αφροδισια οπως κι οταν κανουμε για εξωσωματικη; κ τα παμε σε ενα γιατρο να μας βγαλει το αλλο πιστοποιητικο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η ElektraGr είπε:

Ωωωω σε ευχαριστω . Και μια ακομα ερωτηση... απο δημοσιο νοσοκομειο που λεει ειναι ν κανουμε αιματολογικες εκει για αφροδισια οπως κι οταν κανουμε για εξωσωματικη; κ τα παμε σε ενα γιατρο να μας βγαλει το αλλο πιστοποιητικο;

Αυτό δεν το ξέρω κορίτσι μου, είμαι δικηγόρος και ήξερα για το πιστοποιητικό! Ας το απαντήσει αυτό κάποια που έχει κάνει εξωσωματική :) καλή επιτυχία από καρδιάς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Αυτό δεν το ξέρω κορίτσι μου, είμαι δικηγόρος και ήξερα για το πιστοποιητικό! Ας το απαντήσει αυτό κάποια που έχει κάνει εξωσωματική :) καλή επιτυχία από καρδιάς! 

Οοοο εντάξει ! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 months later...

Καλημέρα και πάλι ! Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει περί της Αίτησης πιστοποιητικού εισαγγελικής αρχής για υιοθεσία τι είναι και από που το παίρνουμε ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 6 months later...
στις On 18/9/2019 at 9:36 ΠΜ, ο/η ElektraGr είπε:

Καλημέρα και πάλι ! Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει περί της Αίτησης πιστοποιητικού εισαγγελικής αρχής για υιοθεσία τι είναι και από που το παίρνουμε ;

Καλησπέρα , έκανες αίτηση υιοθεσίας τελικά? 

Τα κατάφερες? 

Μπορείς να μιλήσουμε για πληροφορίες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...