Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ενδοκαρδιακη ηχογενης εστια


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα σας....σημερα εκανα την β επιπεδου και ο γιατρος μας ειπε πως βλεπει ενα μικρο ασβεστωμα..τι ακριβως παθαινει το μικρο μου με αυτο; ετυχε σε καμια παρομοια κατασταση και πηγαν ολα καλα..; θα παρω και τον γιατρο μου αυριο τηλ για να μου πει αν χρειαζεται να παω για παιδοκαρδιολογο..φοβαμαι μην παθει η μικρουλα μου τιποτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Diamantenia είπε:

Κοριτσια καλησπερα σας....σημερα εκανα την β επιπεδου και ο γιατρος μας ειπε πως βλεπει ενα μικρο ασβεστωμα..τι ακριβως παθαινει το μικρο μου με αυτο; ετυχε σε καμια παρομοια κατασταση και πηγαν ολα καλα..; θα παρω και τον γιατρο μου αυριο τηλ για να μου πει αν χρειαζεται να παω για παιδοκαρδιολογο..φοβαμαι μην παθει η μικρουλα μου τιποτα..

Κορίτσι μου να πας σε εμβρυοκαρδιολόγο! Μην στεναχωριέσαι άδικα! Μπορεί να μην ειναι τίποτα και απλά να φάνηκε στον υπέρηχο κάπως περίεργο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μας ειπε πως δεν ειναι κατι ανησυχητικο αλλα εγω τρεμω και με το παρικρο φοβαμαι...Αυριο θα παω στον γιατρο που με παρακολουθει και ο Θεος βοηθος...σε ευχαριστω που απαντησες..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diamantenia είπε:

Μας ειπε πως δεν ειναι κατι ανησυχητικο αλλα εγω τρεμω και με το παρικρο φοβαμαι...Αυριο θα παω στον γιατρο που με παρακολουθει και ο Θεος βοηθος...σε ευχαριστω που απαντησες..!

Πάντως αν θελήσεις τηλ και όνομα εμβρυοκαρδιολογου μπορώ να σου προτείνω για την Αθήνα γιατί εγώ έκανα υποχρεωτικά λόγω διδύμων ομοζυγων! Για να σου είπε ο ιατρός σου δεν είναι τίποτα μην ανησυχείς αλλά οπωσδήποτε να μιλήσεις και με τον δικό σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Πάντως αν θελήσεις τηλ και όνομα εμβρυοκαρδιολογου μπορώ να σου προτείνω για την Αθήνα γιατί εγώ έκανα υποχρεωτικά λόγω διδύμων ομοζυγων! Για να σου είπε ο ιατρός σου δεν είναι τίποτα μην ανησυχείς αλλά οπωσδήποτε να μιλήσεις και με τον δικό σου!! 

Ποσο κοστισε μηπως θυμασαι;;; σε ευχαριστω αν οντως μου πει πως πρεπει να παω θα σου πω για να με βοηθησεις γιατι ειμαι ασχετη απο γιατρους της Αθηνας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ αυτά τα άγχη μας στην εγκυμοσύνη. Πόσο σε καταλαβαίνω! Κι εγώ αγχωνομουν με το παραμικρό. Τελικά γέννησα μια κούκλα και πήγαν όλα καλά. Θυμάμαι όμως πόσο έψαχνα τα πάντα από την αγωνία μου να είναι γερό το μωράκι μου. Να πας σε εμβρυοκαρδιολόγο, να ηρεμήσεις. Λογικά δεν είναι κάτι για να είναι και ήρεμος ο γιατρός που σου έκανε την β επιπέδου. Πήγαινε και ενημέρωσέ μας. Όλα καλά να είναι!!! Με το καλό το μωράκι σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Diamantenia είπε:

Κοριτσια καλησπερα σας....σημερα εκανα την β επιπεδου και ο γιατρος μας ειπε πως βλεπει ενα μικρο ασβεστωμα..τι ακριβως παθαινει το μικρο μου με αυτο; ετυχε σε καμια παρομοια κατασταση και πηγαν ολα καλα..; θα παρω και τον γιατρο μου αυριο τηλ για να μου πει αν χρειαζεται να παω για παιδοκαρδιολογο..φοβαμαι μην παθει η μικρουλα μου τιποτα..

Καλημέρα κορίτσι μ, λογικό να αγχωνεσαι αλλά όλα καλά..κ εμας μας είχαν βρει στον μικρό μ κ πήγαμε σε εμβρυοκαρδιολογο κ τελικά όλα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Diamantenia είπε:

Ποσο κοστισε μηπως θυμασαι;;; σε ευχαριστω αν οντως μου πει πως πρεπει να παω θα σου πω για να με βοηθησεις γιατι ειμαι ασχετη απο γιατρους της Αθηνας...

Εγώ πλήρωσα 160€ αλλά για διδυμα, πρέπει να είναι πιο οικονομικό για ένα μωρό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Εγώ πλήρωσα 160€ αλλά για διδυμα, πρέπει να είναι πιο οικονομικό για ένα μωρό! 

Γιατί καλέ, με το κεφάλι πάει; ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Γιατί καλέ, με το κεφάλι πάει; ?

Αχαχα πες το ψέμματα με έκανες κ γέλασα!! Εεε τους λέω έχω δίδυμα οπότε λογικά κανει περισσότερη ώρα ο ιατρός! Καλά μη φανταστεις 30€ διαφορά ήταν! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η joy2 είπε:

Αχαχα πες το ψέμματα με έκανες κ γέλασα!! Εεε τους λέω έχω δίδυμα οπότε λογικά κανει περισσότερη ώρα ο ιατρός! Καλά μη φανταστεις 30€ διαφορά ήταν! :):)

Εεεε ντροπή! Να έχεις την αγωνία σου να πάνε όλα καλά, να το πληρώνεις και σε χρήμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η KONSTANTIA είπε:

Εεεε ντροπή! Να έχεις την αγωνία σου να πάνε όλα καλά, να το πληρώνεις και σε χρήμα!

Άστα να πάνε! Έχω κάνει τόσες εξετάσεις, έχω πάει σε τόσους ιατρούς απλά επειδή έχω δίδυμα κ ειαι κύηση υψηλού κινδύνου! Τα έξοδα δεν με νοιαζουν, χαλάλι, παρότι δεν μου τρέχουν από τα μπατζάκια, αλλά ηταν το άγχος το Ωχχχ είναι όλα οκ?.. Τι να κάνεις... Δεν το ρισκάρεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια..οντως κ ο γιατρος μου σημερα μου ειπε πως δεν ειναι κατι και πως ειχε βρεθει και στο δικο του παιδακι και δεν το εψαξε καν...μου ειπε πως αν εχω ανχος μπορω να παω στο παιδων εχουν εκει παιδοκαρδιολογο τον κ. Μασια καπως ετσι....τον ξερει καποια; θα χρειαστει παραπεμπτικο απο τον γιατρο μου που με παρακολουθει ωστε να το παω στον παιδοκαρδιολογο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/6/2019 at 7:03 ΜΜ, ο/η Diamantenia είπε:

Κοριτσια καλησπερα σας....σημερα εκανα την β επιπεδου και ο γιατρος μας ειπε πως βλεπει ενα μικρο ασβεστωμα..τι ακριβως παθαινει το μικρο μου με αυτο; ετυχε σε καμια παρομοια κατασταση και πηγαν ολα καλα..; θα παρω και τον γιατρο μου αυριο τηλ για να μου πει αν χρειαζεται να παω για παιδοκαρδιολογο..φοβαμαι μην παθει η μικρουλα μου τιποτα..

Καλά πλάκα κάνεις, αυτό ήθελα να ρωτήσω κι εγώ. Ακριβώς σήμερα έκανα κι εγώ Β' επιπέδου και έχω το ίδιο πρόβλημα με σένα. Συγκεκριμένα γράφει: ενδοκαρδιακή ηχογενής εστία ο δείκτης είναι παρών. Βλέπουν κάποιο ασβέστωμα. Αλλά μου είπαν ότι είναι συνηθισμένο και συνήθως φεύγει. Μου είπε ο γιατρός να πάω σε εμβρυοκαρδιολόγο, όπως λένε και τα άλλα κορίτσια πιο πάνω, για να είμαστε σίγουροι. Έκλεισα ραντεβού για την Δευτέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Καλά πλάκα κάνεις, αυτό ήθελα να ρωτήσω κι εγώ. Ακριβώς σήμερα έκανα κι εγώ Β' επιπέδου και έχω το ίδιο πρόβλημα με σένα. Συγκεκριμένα γράφει: ενδοκαρδιακή ηχογενής εστία ο δείκτης είναι παρών. Βλέπουν κάποιο ασβέστωμα. Αλλά μου είπαν ότι είναι συνηθισμένο και συνήθως φεύγει. Μου είπε ο γιατρός να πάω σε εμβρυοκαρδιολόγο, όπως λένε και τα άλλα κορίτσια πιο πάνω, για να είμαστε σίγουροι. Έκλεισα ραντεβού για την Δευτέρα.

Ειμαστε πολλες τελικα...εμενα ο γιατρος μου ειπε να μην ασχοληθω αλλα εγω δεν μπορω να παρω τετοια αποφαση...μου ειπε να παω στο παιδων μου συστησε εναν γιατρο αυριο θα τον παρω τηλ...εσυ σε ποιον θα πας; ευχομαι ολα να πανε καλα κ το μωρακι να ειναι γερο...! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα !

και εμένα στο πρώτο μου παιδί στην Β επιπέδου είχε αναφέρει ο ιατροσ για ηχογεννη εστία κάτι που κ εμάς μας ανησύχησε αλλά αργότερα μιλώντας με τον γιατρό μου, μας είπε ότι ήταν άνευ σημασίας και όντως μετά δεν αναφέρθηκε καν

η μικρή γεννήθηκε μια χαρά 

συζητά το με τον γιατρό σου και εσυ και μην αγχωνεσε το νιώθει :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diamantenia είπε:

Ειμαστε πολλες τελικα...εμενα ο γιατρος μου ειπε να μην ασχοληθω αλλα εγω δεν μπορω να παρω τετοια αποφαση...μου ειπε να παω στο παιδων μου συστησε εναν γιατρο αυριο θα τον παρω τηλ...εσυ σε ποιον θα πας; ευχομαι ολα να πανε καλα κ το μωρακι να ειναι γερο...! 

Απ' ότι διαβάζω από κοπέλες δεν είναι κάτι. Εμένα πάλι με σύστησε σε μία γιατρό στην Γλυφάδα για να κάνω εμβρυοκαρδιογράφημα. Για να είμαστε σίγουροι είπε. Ναι όλα να πάνε καλά!

Και ξέχασα να σου πω εμένα κάτω στα σχόλια γράφει ότι αυτή η ηχογενής εστία παρατηρείται στην αριστερή κοιλία της καρδιάς του εμβρύου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Nikoleta... είπε:

Απ' ότι διαβάζω από κοπέλες δεν είναι κάτι. Εμένα πάλι με σύστησε σε μία γιατρό στην Γλυφάδα για να κάνω εμβρυοκαρδιογράφημα. Για να είμαστε σίγουροι είπε. Ναι όλα να πάνε καλά!

Και ξέχασα να σου πω εμένα κάτω στα σχόλια γράφει ότι αυτή η ηχογενής εστία παρατηρείται στην αριστερή κοιλία της καρδιάς του εμβρύου.

Καλημερα και εμας στην αριστερη κοιλια ειναι...τι μωρακι περιμενεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Καλησπέρα !

και εμένα στο πρώτο μου παιδί στην Β επιπέδου είχε αναφέρει ο ιατροσ για ηχογεννη εστία κάτι που κ εμάς μας ανησύχησε αλλά αργότερα μιλώντας με τον γιατρό μου, μας είπε ότι ήταν άνευ σημασίας και όντως μετά δεν αναφέρθηκε καν

η μικρή γεννήθηκε μια χαρά 

συζητά το με τον γιατρό σου και εσυ και μην αγχωνεσε το νιώθει :)

Καλημερα...να σου ζησει η μικρουλα...εχω παρει ποσους γιατρους κανενας δεν μου ειπε πως πρεπει να ανησυχω...ολα στο μυαλο μας ειναι τελικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diamantenia είπε:

Καλημερα και εμας στην αριστερη κοιλια ειναι...τι μωρακι περιμενεις; 

Καλημέρα! Αγοράκι. Εσύ;

Άμα θες να σου πω τι μου είπε και η δικιά μου εμβρυοκαρδιολόγος που θα πάω την Δευτέρα. Αλλά δε νομίζω να είναι κάτι ανησυχητικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Καλημέρα! Αγοράκι. Εσύ;

Άμα θες να σου πω τι μου είπε και η δικιά μου εμβρυοκαρδιολόγος που θα πάω την Δευτέρα. Αλλά δε νομίζω να είναι κάτι ανησυχητικό.

Εμεις μπουμπου εχουμε...ναι αν μπορεις πες μου οταν πας...μου συστησαν και μια κωνσταντοπουλου θα την παρω τηλ το απογευμα να την ρωτησω...και εγω αυτο πιστευω απλα ανχωνομαστε χωρις λογο και αυτα ειναι μια χαρα χαλαρουητα μεσα στην κοιλια...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό η μπουμπού σου! Την Δευτέρα το πρωί που θα πάω θα σου πω. Δυστυχώς δεν είχε πιο νωρίς ραντεβού ? Μακάρι όλα να πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nikoleta... είπε:

Με το καλό η μπουμπού σου! Την Δευτέρα το πρωί που θα πάω θα σου πω. Δυστυχώς δεν είχε πιο νωρίς ραντεβού ? Μακάρι όλα να πάνε καλά!

Καλη επιτυχια! Περιμενω νεα σου..αν ειναι καλη να παω κ εγω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ' ευχαριστώ! Κι εγώ δεν την ξέρω ο γυναικολόγος μου τη σύστησε. Θα δείξει. Θα σου πω τι μου είπε και αν θες πας αν μένεις Αθήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...