Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θηλασμός γενικά


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Sofi90 μπράβο στη μικρή σου!!!!να μην αγχώνεσαι οπότε θέλει θα φάει!

@Angelmammy τι ωραία!!!!μακάρι να συνεχίσετε ετσι!!εμένα τις τελευταίες μέρες δε κοιμάται οπως πριν....με το ζόρι μισή ώρα!Μέχρι να κάνω κάτι και να πω να ξαπλώσω ξυπνάει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sofi90 είπε:

@stasa199Μηπως περνάει καποιο αλμα η μικρουλα σου?

Μπορεί είναι στη 16η εβδομάδα...θεώρησα πως την έπιασε από νωρίς και πέρασε αλλά ίσως δεν έχει περάσει ακόμα τελείως!!στη σημερινή βόλτα πάντως κοιμηθηκε 1 ωρίτσα!!!να δω αν κοιμηθεί μόνη της σήμερα το βράδυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! 

Να σας ρωτήσω κάτι, τα μωράκια σας το βράδυ κοιμούνται στο στήθος; Εμένα όχι. Αφού φάει, ξαπλώνω δίπλα του στο πλάι και έρχεται και κολλάει το προσωπάκι του στο δικό μου, βάζει το ένα χέρι στο στόμα και με το άλλο με πιάνει στο πρόσωπο και στα μαλλια (κόλλημα μεγάλο τα μαλλια!) μέχρι να κοιμηθεί. Από τη μια μου κακοφαίνεται που είναι σα να έχει διαχωρίσει τελείως το φαγητό (στήθος) με τη χαλάρωση-νανούρισμα (δάχτυλο στο στόμα), αλλά από την άλλη σκέφτομαι ότι στο μέλλον θα μας βγει σε καλό που δεν έχει συνδέσει το στήθος με το νυχτερινό υπνο, αν χρειαστεί να τον κοιμήσει κάποιος άλλος π.χ. ή όταν είναι να αποθηλάσουμε (ελπίζω μετά τον ένα-ενάμιση χρόνο).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa μια χαρά κοιμάστε!!!!!!Εμείς κοιμόμαστε η στο στήθος η με περπάτημα και απορροφητηρα!και Επίσης μόνο με εμένα....μια φορά την κοίμησε η κουνιαδα μου και μια η μαμά μου!αα και στον μπαμπά της κοιμάται αγκαλιά στη βόλτα όταν νυστάζει δεν κάθεται στο καρότσι να κοιμηθεί...Τη σηκώνουμε περπατάμε,κοιμάται και την αφήνουμε!Αφού μου φαίνεται παιχνιδάκι όταν κοιμάται στο στήθος!!και εγώ δε θέλω να το μάθει έτσι γιατί θα έχουμε θέμα αλλά τι να κάνω?Δεν παίρνει πιπίλα και καποιες της την κάνω εγώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa εμένα αποκοιμιεται από το πολύ φαΐ στο στήθος η όταν είναι ανυσηχη κοιμόμαστε όπως κ εσείς πρόσωπο με πρόσωπο ή στο στερνο του μπαμπά της ξάπλα.

Σήμερα είναι πολυ ανήσυχη! Έχει αέρια την δυσκολεύουν αλλά όλη μέρα δεν έχει " βυθιστεί" στον ύπνο! Την πήρε ο μπαμπάς στο μάρσιπο βγήκαν βόλτα κοιμήθηκε. Θελει στήθος πολύ, το πιπίλα ει, που συνήθως τρώει γρήγορα.. Λετε να φταίει μόνο η κοιλίτσα της? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@MissMary πόσο είναι η μικρή σου???Εμένα έτσι έκανε με τους κολικούς....πρόσεξε λίγο τη διατροφή σου(αν θηλαζεις) μήπως τη βοηθήσεις ..

@Sofi90 καλό κουράγιο!!!!!Και εμένα βάζει συνέχεια τα χέρια μέσα στη στομα και τα σάλια κάνουν στάμπες στο πάτωμα εδώ και μέρες!!!η μαμά μου τη λέει σαλιγκαρακι!χαχαχαχα βέβαια ακόμα δεν έχουν πρηστει ιδιαίτερα τα ούλα αλλά ξεκινάνε!ευτυχώς δε μου το κάνει στο στήθος αυτο αλλα στο χέρι!της δίνω και κανένα δάχτυλο να φάει και το απολαμβάνει!??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης βρε κορίτσια όταν κοιμούνται τα αστεράκια σας πως σηκώνεστε να πάτε πχ στο σαλονι,για φαί  η για μπάνιο???Εμένα ξυπνάει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Sofi90 είπε:

@stasa199 Απ'αυτά που μου πε η παιδιατρος θα στο ξεκινησει και στο στηθος και ετσι θα το καταλάβεις.Ειναι το πρωτο που με ρωτησε.Το θελουν για παρηγοριά να ξεχνανε τους πόνους..Ασε πεφτει ο ηλιος στο πατωμα και παντού σαλιολεκεδες ειναι..Και ποιος προλαβαινει καθε μερα σφουγγάρισμα πλεον?

Αααα άμα είστε μόνο με τον ήλιο καλά είστε εμάς είναι λευκά τα πλακάκια και πάει και λίγη σκόνη επάνω και κάνει κάτι σημάδια άστα!!!!????ο άντρας μ που συνήθως κάνει σκούπισμα σφουγγάρισμα μου λέει τόσα χρόνια ήταν καθαρό το σπίτι!τζάμπα καθαρίζαμε τώρα το κατάλαβα!χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi90 @stasa199 τελειώνουμε την 7 βδομάδα. Συνήθως δεν έχουμε θέμα με τον ύπνο, κοιμόμαστε πολύ και μέσα στη μέρα και το βράδυ οικογενειακως! Οπότε όταν την πιάσει καλά κάνω όλες τις δουλειές μου! Σε γενικές γραμμές είναι ήσυχο κορίτσι. Αυτές τις μέρες έχει την κοιλίτσα της, προσέχω και εγώ τη διατροφή μου, αλλά σήμερα τα κάνει όλα, και γκρινιάζει πολύ, άρχισε να 'μιλάει' πολύ και να χαμογελάει που συνηθως είναι κατσούφα! Ότι ναναι το παιδάκι μου! Θα με τρελάνει! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi90 κατάλαβα...Εγώ σηκώνομαι και μπορεί να με γυρίσει πίσω και 10 φορές που πάει 12 το βράδυ και λέω άντε να κοιμηθώ και Εγώ!Θα μεγαλώσουν θα τα σκεφτόμαστε και θα γελάμε!

@MissMary εμένα την πειράζαν πολύ τα γαλακτοκομικά....φαντάσου ακόμα την πειράζουν!βλέπω διαφορά στα κακα της...σε ένα μηνα να δεις πόσο θα έχει ηρεμήσει και θα αλλαξει η ζουζούνα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofi90 είπε:

@stasa199 Σιγουρα θα γελαμε!Ηδη ο πρωτος καιρος μου φαίνεται τοσο μακριά και εχουν περάσει 3 μηνες μόνο!

Και εμένα το ίδιο!!!για να μην πω για εγκυμοσύνη και τοκετό!Και δεν το πίστευα όταν μου τα λέγαν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, σφουγγάρισμα θα κάνετε κάθε μέρα σε λίγους μήνες που θα αρχίσουν να μπουσουλάνε και θα είναι αναγκη! Βέβαια όποια εχει άντρα νοικοκυρη που σφουγγαρίζει, βάλτε τον από τώρα σαν ενδειξη συμπαράστασης σε εμάς που δεν έχουμε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! 

@Narcissa εμένα σπάνια πλέον κοιμάται στο στήθος. Συνήθως τρώει και ξαπλώνει και την παίρνει ο ύπνος μόνη της. Δε χρειάζεται να κάνω και πολλά δλδ. Κάποιες λίγες φορές θέλει αγκαλίτσα ώστε να κοιμηθεί αλλά αυτό μόνο όταν περάσαμε αυτό το απαρηγόρητο κλάμα εκεί στη 17η και 18η εβδομάδα. 

@Sofi90 νωρίς νωρίς στα βάσανα εσείς ε;;; Εμάς σίγουρα έχει κάποια ενόχληση γιατί όλο τρίβει τα χεράκια της στα ούλα της και έχω δει και μια μικρή αλλαγή στα άνω ούλα αλλά δε νομίζω ότι είναι ώρα ακόμα για δοντάκια. Πάντως αυτό με τα σάλια.... χαμουλης!!!! Χαχαχα!!! Γεμίζουμε κι εμείς όταν την κρατάμε αγκαλιά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sofi90 είπε:

@Angelmammy Ελπιζω να τα βγαλει συντομα να μην ταλαιπωρείται απο τωρα και βγουν στον 6ο..Χθες ολη νυχτα ξυπναγε με κλάματα,ηρεμουσε στο στηθος για καμιά ωρα και μετα παλι τα ίδια..Τοσο καιρο δεν ηθελε στηθος και τωρα δεν ξεκολλάει.Βαζει και τα δαχτυλα στο στομα και φαινεται την πονάει ενα σημειο και βγαζει μικρες κραυγές πονου οποτε το ακουμπάει..Πηραμε κ μια αλοιφή αλλα ακομα δεν της εχω βαλει

Έτυχε να διαβάσω τη συζήτηση πόσο είναι το μωράκι και σου έδωσε αλοιφή;και εμένα έχει ζόρι με τα δοντάκια αν κ είναι μικρούλης αλλά τον ενοχλούμε πολύ τα ούλα αλλά η γιατρός είπε όχι αλοιφές από τόσο μικρούλι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi90 κατάλαβα! Την καημένη! Να πονάει και να ξυπνάει μέσα στη νύχτα. Αυτό που λες ότι δαγκώνει το στήθος, μου το κάνει κι εμένα 3-4 μέρες τώρα και πονάω και βγάζω κραυγή. Λες να είναι τα ούλα της;;; Σε μια εβδομάδα έχουμε παιδίατρο και το δεύτερο εμβόλιό μας, οπότε θα ρωτήσω. Αλοιφή γιατί δε της βάζεις;;; Μπορεί να την ανακουφίσει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...