Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νυχτερινή εφίδρωση


Recommended Posts

Κορίτσια μου σήμερα μπήκα 28η εβδομάδα! Έχω έναν μήνα περίπου που ιδρώνω σχεδόν κάθε μέρα όταν ξαπλώνω το βράδυ! Τις δύο τελευταίες μέρες ακόμη και με κλιματισμό πάλι ιδρωνα! Πάνε οι δροσερές μερες που κοιμομουν κάπως!! Ξυπνάω στις 2 ή 3 το πρωί και μετά κάθε ώρα και αλλάζω φανέλα και μέχρι τις 7 το πρωί αυτή η δουλειά γίνεται! Το περίεργο είναι ότι δεν νιώθω να ζεσταινομαι, απλά ιδρώνω! Εννοείται τώρα που ανέβηκε η θερμοκρασία την ημέρα ζεσταινομαι! Ουφφφ! Το έχετε και εσείς βρε κορίτσια? Είναι από τις ορμόνες ή να ρωτήσω κανένα γιατρό μη μου συμβαίνει τίποτα με κανένα θυροειδη?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό είναι να ρωτήσεις τον γιατρό σου, έτσι για να σου φύγει η ιδέα, μην ξεχνάς βέβαια ότι κουβαλάς 2 ψυχές και όντως τα τελευταία βράδυα έχει ζέστη που και εμείς που έχουμε 1 υποφέρουμε. Και που να σφίξουν και οι ζέστες, που λένε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χτες δεν ιδρωσα @KONSTANTIA μου, άνοιξα απλά τα παράθυρα, ούτε ανεμιστήρα ούτε κλιματιστικό, έλα όμως που με έπιασε πονοκέφαλος το βράδυ... Ναι θα τον ρωτήσω και το φαντάζομαι ότι όλες περνάμε ένα ζόρι μεγάλο τώρα το καλοκαίρι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η joy2 είπε:

Χτες δεν ιδρωσα @KONSTANTIA μου, άνοιξα απλά τα παράθυρα, ούτε ανεμιστήρα ούτε κλιματιστικό, έλα όμως που με έπιασε πονοκέφαλος το βράδυ... Ναι θα τον ρωτήσω και το φαντάζομαι ότι όλες περνάμε ένα ζόρι μεγάλο τώρα το καλοκαίρι!! 

Με το ζαχαρο πως πας;;ξεκινησες ινσουλινη;;κι εγω το ειχα παθει αυτο και τελικα εκεινη τη στιγμη μου επεφτε το ζαχαρο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν σε προβληματίζει ο θυρεοειδης να τ κοιτάξεις. Εγώ π γέννησα 3 Μάιου τους τελευταίους δύο μήνες ξυπνούσα πολλές δορς μουσκεμα. Κ είχα κ ένα μωρό έτσι; οπότε μ φαίνεται φυσιολογικό. Αν όμως έχεις την ιδέα στο μυαλο σου να τ κοιτάξεις με τ γιατρο σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Με το ζαχαρο πως πας;;ξεκινησες ινσουλινη;;κι εγω το ειχα παθει αυτο και τελικα εκεινη τη στιγμη μου επεφτε το ζαχαρο..

Ναι το έχω σκεφτεί κ αυτό αλλά δεν το έχω μετρήσει! Τελικά βρήκα ενδοκρινολογο άλλη, μου έδωσε και ειδική διατροφή για δίδυμη κύηση αφού στο νοσοκομείο μου έλεγαν μόνο κάνε μετρήσεις, χωρίς να μου πουν τι να τρώω, ποοσ να τρώω, μην ξεχνάμε έχω κ δύο! Εκείνη μου έδωσε τη διατροφή κ τη Τετάρτη που θα δει τις μετρήσεις θα αποφασίσει τι θα κάνουμε, αλλά την πρωινή ινσουλίνη δεν βλέπω να τη γλυτώνω γιατί μόνο το πρωί είναι υψηλό το σάκχαρο μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Αν σε προβληματίζει ο θυρεοειδης να τ κοιτάξεις. Εγώ π γέννησα 3 Μάιου τους τελευταίους δύο μήνες ξυπνούσα πολλές δορς μουσκεμα. Κ είχα κ ένα μωρό έτσι; οπότε μ φαίνεται φυσιολογικό. Αν όμως έχεις την ιδέα στο μυαλο σου να τ κοιτάξεις με τ γιατρο σου.

Αχχχ τι ωραία! Να σου ζήσει και το άλλο σου μωράκι κορίτσι μου!!! Είχα κανει πριν δυο μήνες εξετάσεις και ήταν φυσιολογικες οι τιμές αλλά μήπως κάτι άλλαξε! Θα το πω στην ενδοκρινολογο και βλέπουμε, αν και από ο, τι καταλαβαίνω το έχουμε οι εγκυες στο τρίτο τρίμηνο! Τώρα με το θηλασμό έχεις το ίδιο ή σταμάτησαν? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η joy2 είπε:

Ναι το έχω σκεφτεί κ αυτό αλλά δεν το έχω μετρήσει! Τελικά βρήκα ενδοκρινολογο άλλη, μου έδωσε και ειδική διατροφή για δίδυμη κύηση αφού στο νοσοκομείο μου έλεγαν μόνο κάνε μετρήσεις, χωρίς να μου πουν τι να τρώω, ποοσ να τρώω, μην ξεχνάμε έχω κ δύο! Εκείνη μου έδωσε τη διατροφή κ τη Τετάρτη που θα δει τις μετρήσεις θα αποφασίσει τι θα κάνουμε, αλλά την πρωινή ινσουλίνη δεν βλέπω να τη γλυτώνω γιατί μόνο το πρωί είναι υψηλό το σάκχαρο μου! 

Ναι κι εμενα ετσι μου εχει πει...οτι το πρωι ειναι αυξημενο το σακχαρο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η joy2 είπε:

Ναι το έχω σκεφτεί κ αυτό αλλά δεν το έχω μετρήσει! Τελικά βρήκα ενδοκρινολογο άλλη, μου έδωσε και ειδική διατροφή για δίδυμη κύηση αφού στο νοσοκομείο μου έλεγαν μόνο κάνε μετρήσεις, χωρίς να μου πουν τι να τρώω, ποοσ να τρώω, μην ξεχνάμε έχω κ δύο! Εκείνη μου έδωσε τη διατροφή κ τη Τετάρτη που θα δει τις μετρήσεις θα αποφασίσει τι θα κάνουμε, αλλά την πρωινή ινσουλίνη δεν βλέπω να τη γλυτώνω γιατί μόνο το πρωί είναι υψηλό το σάκχαρο μου! 

Να κάνεις μετρήσεις χωρίς διατροφή πως γίνεται αυτό,πάντως και εμένα το πρωινό ήταν ανεβασμένο σε σχέση με τα άλλα.όσο για την εφίδρωση εγώ από την ημέρα που γέννησα και μετά ιδεών συνεχώς μέρα νύχτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Ναι κι εμενα ετσι μου εχει πει...οτι το πρωι ειναι αυξημενο το σακχαρο..

Nαι κορίτσι μου αυτό βλέπω! Θα κάνουμε ο, τι χρειαστεί! Δεν έχουμε και άλλη επιλογή! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vivika10 είπε:

Να κάνεις μετρήσεις χωρίς διατροφή πως γίνεται αυτό,πάντως και εμένα το πρωινό ήταν ανεβασμένο σε σχέση με τα άλλα.όσο για την εφίδρωση εγώ από την ημέρα που γέννησα και μετά ιδεών συνεχώς μέρα νύχτα.

Αχχχ βρε κορίτσι μου!! Ναι το διάβασα κάπου ότι και στον θηλασμό ιδρώνεις το ίδιο κ ότι ευθύνονται οι ορμόνες! Νομίζω όταν θα σου έρθει περίοδος θα δεις διαφορά! Μια έγκυος λέει παράγει σε μια μέρα οιστρογόνα που παράγει μια μη έγκυος σε τρία χρονια!! Ουαου!! Υπομονή!!! Ναι για τη διατροφή κ εγώ τσαντίστηκα γιατί τώρα έχω ξεκάθαρο διαιτολόγιο με πολλές νοστιμες επιλογές, ωραίες μερίδες και ωραία φαγητά που δεν μου ανεβάζουν το σάκχαρο, ενω στο νοσοκομειο  δνε είπαν καμία πληροφορία! Να μυρίζω τα νύχια μου εγώ δηλαδή αν τρέφονται σωστά τα μωρά η όχι! Ειδικά τώρα στο τρίτο τρίμηνο που είναι αυξημένες οι ανάγκες σε θερμίδες! Ειναι μέχρι να βρεις τον σωστό ιατρό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@joy2 ειδικά τ νύχτα φουντώνω παρά πολυ σε σημείο να εκνευρίζομαι. Θηλάζω κ γίνομαι μούσκεμα. Μετά βγαίνω στο μπαλκόνι κ νομίζω παίρνω ανάσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@joy2 ειδικά τ νύχτα φουντώνω παρά πολυ σε σημείο να εκνευρίζομαι. Θηλάζω κ γίνομαι μούσκεμα. Μετά βγαίνω στο μπαλκόνι κ νομίζω παίρνω ανάσα.

Nαι το διάβασα ότι γίνεται στον θηλασμό! Κουράγιο γλυκιά μου!! Τελικά είμαστε τόσο δυνατές και επίμονες!! Μπράβο για την υπομονή και επιμονή σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@joy2 ειδικά τ νύχτα φουντώνω παρά πολυ σε σημείο να εκνευρίζομαι. Θηλάζω κ γίνομαι μούσκεμα. Μετά βγαίνω στο μπαλκόνι κ νομίζω παίρνω ανάσα.

Εγώ έχω μεγάλο πρόβλημα και την ημέρα,άσε την ώρα του θηλασμού μετά πρέπει να αλλάξω φανελακι Γιατί γίνομαι κυριολεκτικά μούσκεμα απο τον ιδρωτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vivika10 είπε:

Εγώ έχω μεγάλο πρόβλημα και την ημέρα,άσε την ώρα του θηλασμού μετά πρέπει να αλλάξω φανελακι Γιατί γίνομαι κυριολεκτικά μούσκεμα απο τον ιδρωτα

Οπότε ισχύουν αυτά που διάβασα!! Υπομονή κορίτσια μου, είναι και ένας τρόπος να φύγει η κατακράτηση της εγκυμοσύνης από ο, τι διάβασα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζέστη έχει ρε κορίτσια! Κατέβασα και τον ανεμιστήρα, ο άντρας μου κρυώνει και έτσι κοιμάται στο σαλόνι με πικέ (!) και εγώ στην κρεβατοκάμαρα με νυχτικιά και τον ανεμιστήρα! Ωωωω ρε τι έχουμε να τραβήξουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Ζέστη έχει ρε κορίτσια! Κατέβασα και τον ανεμιστήρα, ο άντρας μου κρυώνει και έτσι κοιμάται στο σαλόνι με πικέ (!) και εγώ στην κρεβατοκάμαρα με νυχτικιά και τον ανεμιστήρα! Ωωωω ρε τι έχουμε να τραβήξουμε!!!!

Μία από τα ίδια κ εγώ!! Τώρα εμένα μου ανοίγει και η μύτη συχνότερα! Άνοιξε προχτές και χτες και με το ζόρι το σταμάτησα το αίμα! Άστα να πάνε εεεχουμε ακόμη νύχτες και μέρες δόξας... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...
στις πριν 6 λεπτά, ο/η Μάιρα_76 είπε:

Διαβάζοντας όλα αυτά που περνάτε, αναρωτιέμαι αν κάνω καλά που θέλω να μπω σ' αυτές τις περιπέτειες... :blink:

(Θέλω, θέλω... :P )

Κορίτσι μου η καθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική! Εσύ μπορεί να μην έχεις από κανένα σύμπτωμα μέχρι τρελή ταλαιπωρία... Απλά να είσαι υποψιασμενη και να μην ανησυχείς όταν θα βλέπεις διαφορα περίεργα... Φαντάζομαι όμως ότι αξίζει... Για να δούμε... Εμένα με χωρίζει μηνας μονο πλέον από τα μωρακια μου .. Οταν έρθουν θα σου πω ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...