Μετάβαση σε περιεχόμενο

Η ποσότητα μετράει σωστά;


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου όμορφα! Αρχικά η μέρα είναι τόσο υπεροχη (για δουλιτσες τώρα το πρωί βεβαίως βεβαίως) για καμιά βολτίτσα πιο μετά? 

Λοιπόν, είμαστε κι εμείς από τα ζευγάρια που προσπαθούμε αλλά δεν.. είχα κάποια θέματα με μύκητες κάναμε αγωγή στη συνέχεια εμφανισα χλαμύδια πήραμε ξανά αγωγή και από τότε  έχουμε το ελεύθερο να προσπαθούμε χωρίς κάποιο τέτοιου είδους πρόβλημα.. προσπαθούμε να είμαστε χαλαροί αλλά μάλλον κάτι δεν γίνεται καλά.. αρχικά η πρώτη μου απορία είναι: η ποσότητα του σπέρματος πρέπει να είναι μεγάλη;; Βέβαια είναι υποκειμενικό αυτό απλά δεν ξέρω βρε κορίτσια έχω μπει σε σκέψεις ότι μπορεί Από τη μια να φταίει και κάτι τέτοιο ή ότι δεν εξάγεται με πίεση ( ντρέπομαι να το συζητήσω με κάποια φίλη μου είναι η αλήθεια αυτό ?) επίσης σηκώνω και τα πόδια μήπως βοηθήσω το σπορακι να βρει το δρόμο του αλλά και πάλι δεν.. τέλος ένας γιατρός που είχα στην αρχή μου είχε πει η μήτρα μου είναι προς τα πίσω χωρίς να μου εξηγήσει περισσότερα ο τωρινός γιατρός δε μου είπε κάτι τον ρωτάω από μόνη μου σημαίνει κάτι αυτό; Όχι μου λέει. Δεν ξέρω γενικά είμαι ολίγον μπερδεμένη. Τέλος, σε αυτόν τον κύκλο είχα πονακια από τις 8 του μήνα που σκέφτηκα κάπου τώρα ξεκινάει η ωορρηξία μέχρι και στις 18-19. Σήμερα μου ήρθε η περίοδος (25 Απριλίου η προηγούμενη) και ξύπνησα με πόνο στο στήθος ενώ είχα επίσης πόνο κάποιες μέρες από τις προηγούμενες.

Περιμένω τις απόψεις σας :-)

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον κοριτσι άκου... Εγώ έχω ακούσει πως αν η μήτρα είναι προς τα πίσω θα πρέπει όταν έρχεστε σε επαφή με τον αντρουλη σου να καθεσαι στα 4 συγγνώμη κιόλας για την έκφραση! Έτσι έχω ακούσει από μια γνωστή μ π είχε το ίδιο πρόβλημα κ λέει οτι ετσι κατάφερε κ έκανε 3 παιδάκια....  Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αυτό π σ λέω απλά το έχω ακούσει.... Ελπίζω να σε βοήθησα κ εύχομαι γρήγορα ένα σπορακι στην κοιλίτσα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω μήτρα με οπίσθια κλίση! Η σταση στα 4 που μου είπε κ εμένα ο ιατρός, ένα χρόνο που το δοκίμαζα δεν έκανε τίποτα! Βοήθησε το ότι θα έμπαινα για λαπαροσκοπηση σε έναν μήνα και έμεινα έγκυος γιατί δεν το σκεφτόμουν! Βέβαια έκανα κ άλλο κόλπο, δύο μαξιλάρια κάτω από το ποπο  και να μην σηκωθείς για καμιά ώρα! Έτσι έπιασα δύο φορές! Τώρα που είμαι ξανά έγκυος, έμεινα κατά λάθος και δεν εκανα τίποτα από τα ιατροσοφια, ίσα ίσα, σηκώθηκα αμέσως έκανα πρωινο, ανέβηκα στο μηχανάκι....γενικά αναίσθητη εκείνη τη μέρα! Αχαχχα! Άαα επίσης η ποσότητα του σπέρματος είναι ασχετη! Πραγματικά μη το πεις πουθενά αυτό γιατί θα γελασουν όλοι!! Μπορεί ένας άντρας με 3 μλ σπέρμα να έχει 70 εκατ.σπερματοζωαρια και ένας με 5μλ να έχει 10 εκατομμύρια! Απλά χαλάρωσε! Εγώ έκανα δύο χρόνια να μείνω, είχα δύο παλινδρομες και τώρα είμαι έγκυος, μπαίνω στον 7ο! Οπότε το κόλπο είναι να κάνετε αγαπούλες και να ΜΗΝ το σκέφτεσαι!!! Αντε καλή επιτυχία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου κ μένα στον υπέρηχο μου λέγανε ότι έχω οπίσθια κλίση μήτρας στην σαλπιγγογραφία όμως φάνηκε ότι έχει αριστερή κλίση!!Δν πιστεύω ότι παίζει τόσο ρόλο η στάση κ μετά!!Η χαλαρότητα μετά την επαφή είναι πιο κομβική!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marillia είπε:

Κορίτσια μου κ μένα στον υπέρηχο μου λέγανε ότι έχω οπίσθια κλίση μήτρας στην σαλπιγγογραφία όμως φάνηκε ότι έχει αριστερή κλίση!!Δν πιστεύω ότι παίζει τόσο ρόλο η στάση κ μετά!!Η χαλαρότητα μετά την επαφή είναι πιο κομβική!!

Γεια σου. Κ εγώ είδα στη σαλπιγγογραφια ότι έχω αριστερή κλίση. Τι να σημαίνει άραγε αυτό? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Annachan είπε:

Γεια σου. Κ εγώ είδα στη σαλπιγγογραφια ότι έχω αριστερή κλίση. Τι να σημαίνει άραγε αυτό? 

Δν επηρεάζει κάπου αυτο μην σε ανησυχεί!οι περισσότερες κοπέλες έχουν μπροσθια κλίση μετά Υπάρχει οπίσθια όπου κατά την κύηση έρχεται κ αλλάξει θέση μετά το πρώτο τρίμηνο κ εμείς κ γέρνει κάπως στα αριστερά!η θέση δν ειναι πρόβλημα!σημαντικό είναι να μην υπάρχει διάφραγμα να μην  ειναι μονοκερή δικερή όπου κ πάλι επιτυγχάνεται κυηση!Αυτά φαίνονται συνήθως στην σαλπιγγογραφια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσι καλησπέρα... και μένα η μήτρα μου έχει οπίσθια κλίση... Όταν μου το χε πει ο γιατρός που με βλέπε σαν φοιτήτρια δεν είχα δώσει σημασια και δεν ρώτησα παραπάνω... Τώρα που έμεινα έγκυος και πήγα σε άλλο γιατρό όταν τον ρώτησα αν αυτό επηρεάζει κάπου μου είπε ότι ίσως δυσκολευομουν στη σύλληψη.. Κάτι που δεν έγινε γιατί είμαι στο τριτο μήνα και το σπορακι μου το έπιασα στο δεύτερο μήνα προσπαθειών.. χαλάρωσε και απόλαυσε τις αγκαλίτσες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...