Μετάβαση σε περιεχόμενο

Υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης?


Recommended Posts

Καλησπέρα απο εμένα, θεωρω το φόρουμ πολύ γουρλιδικο και γι'αυτό θελω τη βοήθεια/ αποψη σας.

Εχω σταθερο κύκλο 27 ημερών, αλλα ο Απρίλιος με εχει μπερδέψει πολύ και δεν ξερω σε ποια μερα του κυκλου μου είμαι. Στις 18/4 περίμενα περίοδο κανονικά αλλα δεν ήρθε, την επομενη 19/4 ειχα μονο λιγα καφε υγρα το πρωι και το ιδιο την επόμενη μέρα. Στις 21/4 ειχα μικρή ροη αλλα πολυ πονο χαμηλά στη κοιλίτσα και τις επομενες δυο μέρες μονο καφε υγρα. 

Απο την αρχη του Μαΐου έχω πολυ πρησμένο στήθος και τις τελευταίες 2 εβδομάδες πονους περιοδου ήπιους, και πονο στις θηλές. Ενω αυτη την εβδομάδα ζαλαδα και αναγούλα και με ενοχλούν όλα. Επαφές ειχαμε αρκετες μεσα στο μήνα οχι ολες ολοκληρωμένες. Τεστ εκανα σημερα το πρωι αρνητικό. Απλα δεν ξερω ποτε να υπολογίσω τον κυκλο μου και δεν ξερω αν εκανα το τεστ νωρίς.. 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@NinikaΚαλησπέρα,

Συμφωνα με τα λεγόμενα σου στις 21/04 είχες μικρή ροή. Πιστεύω πως ήταν περίοδος γιατί η  εμφύτευση δεν εχει ροή ποτέ από όσο ξέρω και εξάλλου δεν είχε και πολλές μέρες καθυστέρηση. (..Το γεγονός οτι σου ήρθε λίγες μέρες και λίγη ροή είναι νομίζω ή θέμα καιρού ή κούρασης...)

Άρα σύμφωνα με αυτούς τους υπολογισμούς, το να πρηστεί το στήθος σου από αρχές Μαιου είναι εν μέρει λογικό αφού θα βρίσκεσαι στη μέση του κύκλου μιας και έχεις κύκλο 27 ημερών.

Σήμερα 16/05 λογικά είσαι στην 26η μέρα του κύκλου σου. Οπότε οπου να 'ναι θα σου έρθει. 

Τωρα, αν δεις πως έχεις φτάσει στην 30η μέρα και ακόμη τίποτα, ξανακάνε ένα τεστ. 

:)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η JohannaMak είπε:

@NinikaΚαλησπέρα,

Συμφωνα με τα λεγόμενα σου στις 21/04 είχες μικρή ροή. Πιστεύω πως ήταν περίοδος γιατί η  εμφύτευση δεν εχει ροή ποτέ από όσο ξέρω και εξάλλου δεν είχε και πολλές μέρες καθυστέρηση. (..Το γεγονός οτι σου ήρθε λίγες μέρες και λίγη ροή είναι νομίζω ή θέμα καιρού ή κούρασης...)

Άρα σύμφωνα με αυτούς τους υπολογισμούς, το να πρηστεί το στήθος σου από αρχές Μαιου είναι εν μέρει λογικό αφού θα βρίσκεσαι στη μέση του κύκλου μιας και έχεις κύκλο 27 ημερών.

Σήμερα 16/05 λογικά είσαι στην 26η μέρα του κύκλου σου. Οπότε οπου να 'ναι θα σου έρθει. 

Τωρα, αν δεις πως έχεις φτάσει στην 30η μέρα και ακόμη τίποτα, ξανακάνε ένα τεστ. 

:)

 

Σε ευχαριστώ πολυ για το ενδιαφερον και την απάντηση σου... Και εγω προσπαθούσα να τα υπολογίσω αλλα εχω μπερδευτεί με τις μέρες... Νοιώθω ομως οτι θα αδιαθετησω...αλλα παντα υπαρχει η ελπιδα❤?

Σε ευχαριστώ πολυ και παλι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Ninika είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ για το ενδιαφερον και την απάντηση σου... Και εγω προσπαθούσα να τα υπολογίσω αλλα εχω μπερδευτεί με τις μέρες... Νοιώθω ομως οτι θα αδιαθετησω...αλλα παντα υπαρχει η ελπιδα❤?

Σε ευχαριστώ πολυ και παλι?

ναι εννοείται πάντα υπάρχει η ελπίδα!

Μακάρι... στο εύχομαι :) 

Πρώτο παιδί θα είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...