Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φύλο παιδιού


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια ποια απο της μανουλες είδαν το φύλο στην αυχενική διαφάνεια; Σε μια βδομάδα θα την κάνω και μου είπαν ότι θα ξέρω και το φύλο. Τώρα είμαι στην 12+2 ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Το φύλο επιβεβαιωνεται στη Β επιπέδου όχι στην αυχενική! Είναι πολύ νωρίς στην αυχενική! Πιθανώς να φανεί αν έχεις αγοράκι αλλά και πάλι αυτό με επιφύλαξη στο λένε καθώς μπορεί μετά να σου βγει κορίτσι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην αυχενική μου ειπαν κατα 90% κοριτσι και μετα στην β επιπεδου ειδαμε ξεκαθαρα οτι ηταν αγορι. Οποτε κρατα μικρο καλαθι για το φυλο τωρα στην αυχενικη. Εμεις το ειχαμε σιγουρακι και μετα σοκαριστηκαμε λιγουλακι χαχα. Εχω σκοπο πρωτα ο θεος σε 2η εγκυμοσυνη να τους ζητησω να μην το μαθω μεχρι τη β επιπεδου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ ότι με την αυχενική δεν σου ξασφαλίζει με σιγουριά ότι θα ξέρεις το φύλο. Εμένα μου είχαν πεί αγόρι αλλά στην Β επιπέδου φάνηκε ξεκάθαρα ότι είναι μπέμπα!  Μην βιαστείς να ψωνίσεις ούτε μη δέσεις σκοινί κορδόνι ότι σου πούν.  Σημασία έχει να είναι όλες οι μετρήσεις φυσιολογικές γιατί είναι πολύ σημαντικός υπέρηχός.  Με το καλό και καλη επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimadimi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ποια απο της μανουλες είδαν το φύλο στην αυχενική διαφάνεια; Σε μια βδομάδα θα την κάνω και μου είπαν ότι θα ξέρω και το φύλο. Τώρα είμαι στην 12+2 ?

Στην αυχενικη σου λέει ο γιατρός κάποιες πιθανότητες Όχι βέβαια 100%.εμένα μου είπε κατά 95%αγόρι και όντως έτσι ήτανε το επιβεβαιώσαμε ένα μήνα αργότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mimadimi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ποια απο της μανουλες είδαν το φύλο στην αυχενική διαφάνεια; Σε μια βδομάδα θα την κάνω και μου είπαν ότι θα ξέρω και το φύλο. Τώρα είμαι στην 12+2 ?

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είδαμε το φύλο στον 5ο γιατί ο μικρός μας είχε γυρισμένη την πλάτη και δεν ήθελε να μας αποκαλυφθεί ? Και την αυχενική με το ζόρι την κάναμε για να καταλάβεις. Στην δεύτερη τώρα μας τα έδειξε όλα στην αυχενική και πολύ ξεκάθαρα. Είναι δλδ καθαρά θέμα στάσης σώματος του μωρού την ώρα της εξέτασης και εμπειρίας του υπερηχογραφιστή να μην μπερδέψει το ομφάλιο με τα γεννητικά όργανα ? Σε κάθε περίπτωση όπως είπαν και οι άλλες κοπέλες μέχρι την β επιπέδου θα το ξέρεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω ειχα ακουσει οτι ο γυναικολογος ανςγνωριζει το φυλλο του οαιδιου απο οταν ακουει την καρδια του την 6η-7η εβδομαδα.απλα δν σου λεει κατι γτ δν ειναι απολυτα σιγουρος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Mimadimi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ποια απο της μανουλες είδαν το φύλο στην αυχενική διαφάνεια; Σε μια βδομάδα θα την κάνω και μου είπαν ότι θα ξέρω και το φύλο. Τώρα είμαι στην 12+2 ?

Εμάς την 6η βδομάδα από τους παλμούς μας είπε ο γιατρός ότι συνήθως οι αργοί παλμοί σημαίνει αγοράκι (αν κι εγώ δεν πιστεύω ότι ισχύει αυτό πάντα). Στην αυχενική μας είπαν με επιφύλαξη αγοράκι και 2,5 βδομάδες μετά την αυχενική μας είπαν σίγουρα αγοράκι και μας το έδειξαν και σε 3D. Βέβαια εμένα το μωράκι είναι μιά βδομάδα μεγαλύτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Nikoleta... είπε:

Εμάς την 6η βδομάδα από τους παλμούς μας είπε ο γιατρός ότι συνήθως οι αργοί παλμοί σημαίνει αγοράκι (αν κι εγώ δεν πιστεύω ότι ισχύει αυτό πάντα). Στην αυχενική μας είπαν με επιφύλαξη αγοράκι και 2,5 βδομάδες μετά την αυχενική μας είπαν σίγουρα αγοράκι και μας το έδειξαν και σε 3D. Βέβαια εμένα το μωράκι είναι μιά βδομάδα μεγαλύτερο.

Και εγω θελω να μου πει τθν 6η εβδομαδα αλλα συνηθως δν λενε!εσεις του το ζητησατε να σας πει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η vasiliki30 είπε:

Και εγω θελω να μου πει τθν 6η εβδομαδα αλλα συνηθως δν λενε!εσεις του το ζητησατε να σας πει?

Ρώτησε ο σύζυγός μου. Αλλά και να σου πει δεν πιστεύω ότι ισχύει πάντα αυτό με τους παλμούς. Άμα θες όμως ρώτα τον. Πιο καλά θα δουν στην Αυχενική, αλλά κι εκεί δεν είναι 100% σίγουρο. 

Έκανα λάθος. Είδαμε καρδούλα την 6η βδομάδα αλλά αυτό με τους παλμούς μας το είπε την 9η βδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/5/2019 at 11:14 ΜΜ, ο/η Mimadimi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ποια απο της μανουλες είδαν το φύλο στην αυχενική διαφάνεια; Σε μια βδομάδα θα την κάνω και μου είπαν ότι θα ξέρω και το φύλο. Τώρα είμαι στην 12+2 ?

Εμένα στην Αυχενική μου είπαν 80% κορίτσι. Αυτός που την έκανε ήταν και πιο σίγουρος. Και τελικά ήταν όντως κορίτσι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...