Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαβουροφαγια μικρόβια φοβιες


Termi

Recommended Posts

Γεια σας κ χρόνια πολλά. Φυσικά κ δεν είναι υγιεινο να τρωμε σαβούρες κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης κ γενικα δλδ αλλά εγω γενικα φοβαμαι τα μικρόβια τις αρρώστιες και αν κατι πχ αν κατι είναι η δςν είναι παστεριωμενο. Πχ παγωτα. Φοβάμαι φοβάμαι αλλα τρωω κ κανα γαριδακι κ κανα παγωτακι κεακερακια κτλ. Χεχεχε.....τα συσκευασμενα παγωτα με ξηρούς καρπούς απο γνωστα σουπερ (γερμανικό) η περιπτερου λετε ναχουν φοβο)??? ¿?η γαριδακια φουντουνια κτλ????? Δε μιλάω για καθε μερα..... Εννοείται.... Ξερουμε ΠΑΧΑΙΝΟΥΝΝΝΝΝ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Termi είπε:

Γεια σας κ χρόνια πολλά. Φυσικά κ δεν είναι υγιεινο να τρωμε σαβούρες κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης κ γενικα δλδ αλλά εγω γενικα φοβαμαι τα μικρόβια τις αρρώστιες και αν κατι πχ αν κατι είναι η δςν είναι παστεριωμενο. Πχ παγωτα. Φοβάμαι φοβάμαι αλλα τρωω κ κανα γαριδακι κ κανα παγωτακι κεακερακια κτλ. Χεχεχε.....τα συσκευασμενα παγωτα με ξηρούς καρπούς απο γνωστα σουπερ (γερμανικό) η περιπτερου λετε ναχουν φοβο)??? ¿?η γαριδακια φουντουνια κτλ????? Δε μιλάω για καθε μερα..... Εννοείται.... Ξερουμε ΠΑΧΑΙΝΟΥΝΝΝΝΝ

Χρόνια πολλά,εγώ μέχρι που έκανα την καμπύλη σακχάρου έτρωγα τα πάντα,το μόνο πράμα που πρόσεξα από την  αρχή ήτανε τα λαχανικά και τα φρούτα από φόβο για το τοξόπλασμα αν και είμαι θετική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ προσέχω τα λαχανικά. Τα τρώω μονο βρασμένα ή ψητά. Τα φρούτα τα πλένω καλά και κοιτάω τα γαλακτοκομικά να είναι παστεριωμένα. Δεν έχω αντισώματα στο τοξόπλασμα. Γενικά προσπαθώ να μην τρώω σαβουρα αν και καμιά φορά τυχαίνει κι αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λαχανικά τρωω κανονικα τα βαζω μεσα σε ξυδακι και τα πλενω καλα και ειναι ολα μια χαρα δεν κολλας τόσο ευκολα απο τα φρουτα επισης αν πλυθούν καλα δεν εχεις κανένα θεμα τα γαλακτομικα τα τρωω ολα και επισης καμια σαβουρα οπως γαριδακια σοκολάτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αμ εγω που σαπουνιζω φρουτα ντοματες αγγούρια κ μετα τα βαζω στο ξύδι???? Μαρούλι θελω πολυυυυυυ να φαω..... Αλλα φοβάμαι μια σαλατα μεγαλη δροσερη!!!! Ξερω υπερβολη...... Μαγιονεζα χωρίς αυγα μπορούμε να φάμε????? Τις ελιες τις πλενουμε??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα, το να σαπουνίζεις τις ντομάτες κάπως κουλό φαίνεται, μην ξεχνάς ότι και τα απορρυπαντικά δεν είναι εντελώς αθώα. Το ξυδάκι είναι υπέραρκετό νομίζω για να πλένονται επαρκώς. Τις ελιές καλό είναι να τις πλένουμε είτε είμαστε έγκυες είτε όχι νομίζω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...