Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σύνδρομο πολύκυστικων ωοθηκών και φαρμακα


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια, έχει καμία Σπω; Παίρνει φάρμακα για να μείνει έγκυος; Είχα μια βιοχημική με κανονική σύλληψη χωρίς να ξέρω τότε ότι είχα σπω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Marangela καλησπέρα!

Έχω και εγώ ΣΠΩ  αλλά μου κάνει εντύπωση που λες πως δεν ήξερες πως είχες. Αυτό υποτίθεται με την εξέταση του γυναικολόγο σε ενημερώνουν από την πρώτη φορά που πας για μια απλή εξέταση από τη στιγμή που εισαι ενεργή σεξουαλικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η JohannaMak είπε:

@Marangela καλησπέρα!

Έχω και εγώ ΣΠΩ  αλλά μου κάνει εντύπωση που λες πως δεν ήξερες πως είχες. Αυτό υποτίθεται με την εξέταση του γυναικολόγο σε ενημερώνουν από την πρώτη φορά που πας για μια απλή εξέταση από τη στιγμή που εισαι ενεργή σεξουαλικά.

@Marangela

Και εγω ΣΠΩ αλλα το ρυθμισα με φαρμακευτικη αγωγη...και εμενα μου κανει εντυπωση...δν ειχες θεματα με την περιοδο σου ποτε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η JohannaMak είπε:

@Marangela καλησπέρα!

Έχω και εγώ ΣΠΩ  αλλά μου κάνει εντύπωση που λες πως δεν ήξερες πως είχες. Αυτό υποτίθεται με την εξέταση του γυναικολόγο σε ενημερώνουν από την πρώτη φορά που πας για μια απλή εξέταση από τη στιγμή που εισαι ενεργή σεξουαλικά.

Ίσως έχει να κάνει ότι άλλαξα γιατρό, γιατί ενώ ήμουν έγκυος είχα κάνει τεστ, έκανα τεστ στο γραφείου του γιατρού και επέμενε ότι ήταν λάθος τα τεστ που είχα κάνει σπίτι γιατί είχα περίοδο πριν δύο βδομάδες από τα τεστ, τελικά ήμουν 7 βδομάδων ασχέτως που δεν προχώρησε, πήγα σε καινούργιο γιατρο λοιπόν και μου το βρήκε αυτος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Κύνθια είπε:

@Marangela

Και εγω ΣΠΩ αλλα το ρυθμισα με φαρμακευτικη αγωγη...και εμενα μου κανει εντυπωση...δν ειχες θεματα με την περιοδο σου ποτε???

Τι φάρμακα περνεις; Δεν είχα ποτέ θέματα πάντα στις 29 μέρες είχα περίοδο, τώρα μετά την αποβολή έχω θέματα και έχω και 40 μέρες κύκλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Marangela είπε:

Τι φάρμακα περνεις; Δεν είχα ποτέ θέματα πάντα στις 29 μέρες είχα περίοδο, τώρα μετά την αποβολή έχω θέματα και έχω και 40 μέρες κύκλο

Επαιρνα αντισυλληπτικα...τωρα τα εκοψα γιατι εφτιαξε ο κυκλος μου...απο την στιγμη που ειχες σταθερο κυκλο παντα οπως λες πως συμπαιρενεις οτι εχεις Σπω? οταν καποιος εχει σπω εχει αστατους κυκλους συνεχεια η και καθολου περιοδο.... τωρα μετα την αποβολη οπως λες ειναι λογικο να εγινε μια μικρη διαταραχη στον κυκλο σου μεχρι να επανελθεις...και εγω μετα απο αποβολη το επαθα αυτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Επαιρνα αντισυλληπτικα...τωρα τα εκοψα γιατι εφτιαξε ο κυκλος μου...απο την στιγμη που ειχες σταθερο κυκλο παντα οπως λες πως συμπαιρενεις οτι εχεις Σπω? οταν καποιος εχει σπω εχει αστατους κυκλους συνεχεια η και καθολου περιοδο.... τωρα μετα την αποβολη οπως λες ειναι λογικο να εγινε μια μικρη διαταραχη στον κυκλο σου μεχρι να επανελθεις...και εγω μετα απο αποβολη το επαθα αυτο...

Μου το είπε ο καινούργιος γιατρός μου και το είδαμε και σε υπέρηχο, γίνονται λέει αυτά και με σταθερό κύκλο, μου έδωσε inofert για να μου φτιάξει ο κύκλος και ήδη έχει γίνει καλύτερος, απλά διαβάζω ότι οι περισσότερες με Σπω παίρνουν φάρμακα για πρόκληση ωορρηξίας και φοβάμαι μη προσπαθώ τσαμπα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Marangela είπε:

Μου το είπε ο καινούργιος γιατρός μου και το είδαμε και σε υπέρηχο, γίνονται λέει αυτά και με σταθερό κύκλο, μου έδωσε inofert για να μου φτιάξει ο κύκλος και ήδη έχει γίνει καλύτερος, απλά διαβάζω ότι οι περισσότερες με Σπω παίρνουν φάρμακα για πρόκληση ωορρηξίας και φοβάμαι μη προσπαθώ τσαμπα

Δεν ειναι απαραιτητο αυτο ... προσπαθειτε ποσο καιρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Έχεις κανει ορμονολογικες εξετασεις η αλλες εξετασεις?

Ναι ναι, είναι όλα καλά, ούτε θυροειδή,μόνο πολύ χαμηλό σίδηρο που δεν μπορούσαν να δουν αν έχω το στίγμα η όχι, τώρα παίρνω σίδηρο και θα ξανακάνω εξετάσεις για το στίγμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Marangela είπε:

Ναι ναι, είναι όλα καλά, ούτε θυροειδή,μόνο πολύ χαμηλό σίδηρο που δεν μπορούσαν να δουν αν έχω το στίγμα η όχι, τώρα παίρνω σίδηρο και θα ξανακάνω εξετάσεις για το στίγμα

ωραια μια χαρα!!! μν αγχωνεσαι θα ερθει το μωρακι!! σου ευχομαι συντομα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

ωραια μια χαρα!!! μν αγχωνεσαι θα ερθει το μωρακι!! σου ευχομαι συντομα!!! 

Σε ευχαριστώ πάρα πολυ, μου δίνεις πολύ κουράγιο, εύχομαι και σε σένα το ίδιο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Marangela είπε:

Μου το είπε ο καινούργιος γιατρός μου και το είδαμε και σε υπέρηχο, γίνονται λέει αυτά και με σταθερό κύκλο, μου έδωσε inofert για να μου φτιάξει ο κύκλος και ήδη έχει γίνει καλύτερος, απλά διαβάζω ότι οι περισσότερες με Σπω παίρνουν φάρμακα για πρόκληση ωορρηξίας και φοβάμαι μη προσπαθώ τσαμπα

Καλησπέρα κορίτσι!!Κ γω με πολυκυστικές φαίνεται στον υπέρηχο κ με κύκλους απο 28-37 μέρες κύκλο!!Πάντα έκανα ωορρηξία το παρακολουθήσαμε με υπέρηχο!!Πολύ καλά κάνεις κ πίνεις ινοφερτ βοηθούν τα ωάρια να είναι ποιοτικά!!Τα φάρμακα είναι για όταν προσπαθείς καιρό δν έρχεται το μωράκι!!Είχα κ γω μια αποβολή κ μετά απο 1 χρόνο επαφών πήρα κλομιφαίνη που βοηθά να κάνεις παραπάνω ωάρια!!Μπορείς κάποια στιγμή να κάνεις απλή παρακαλούθηση ωορρηξίας αλλά όχι αμέσως σε φάρμακα!!Θα μπορούσες να κοιτάξεις κ ινσουλίνη,θυροειδή να δείς ότι είσαι κ απο εκεί οκ κ μετά χαλαρά προσπαθειούλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marillia είπε:

Καλησπέρα κορίτσι!!Κ γω με πολυκυστικές φαίνεται στον υπέρηχο κ με κύκλους απο 28-37 μέρες κύκλο!!Πάντα έκανα ωορρηξία το παρακολουθήσαμε με υπέρηχο!!Πολύ καλά κάνεις κ πίνεις ινοφερτ βοηθούν τα ωάρια να είναι ποιοτικά!!Τα φάρμακα είναι για όταν προσπαθείς καιρό δν έρχεται το μωράκι!!Είχα κ γω μια αποβολή κ μετά απο 1 χρόνο επαφών πήρα κλομιφαίνη που βοηθά να κάνεις παραπάνω ωάρια!!Μπορείς κάποια στιγμή να κάνεις απλή παρακαλούθηση ωορρηξίας αλλά όχι αμέσως σε φάρμακα!!Θα μπορούσες να κοιτάξεις κ ινσουλίνη,θυροειδή να δείς ότι είσαι κ απο εκεί οκ κ μετά χαλαρά προσπαθειούλες!!

Μου είπε ο γιατρός μου ότι αφού προσπαθούμε ένα χρόνο και κάτι και είχαμε μια αποβολή στο ιστορικό μας θα κοιτάξουμε μήπως συλλάβω μέχρι τον Σεπτέμβριο φυσιολογικά και μετά από εκεί και πέρα θα δούμε την πορεία του θέματος, θυροειδή και ινσουλίνη είμαι μια χαρά, εσύ με κλομιφαινη έμεινες έγκυος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η JohannaMak είπε:

@Marangela καλησπέρα!

Ελπίζω σύντομα να σου έρθουν καλά νέα!

Τώρα σε τι φάση είσαι; ξεκίνησες φάρμακα; στα έδωσε ο ιατρος;

 

Καλησπέρα, ο γιατρός μου είχε δώσει inofert να πάρω και σίδηρο μόνο αυτό, και μου είπε από Σεπτέμβριο αν δεν έχω μείνει έγκυος  να το κοιτάξουμε περαιτέρω από τη στιγμή που είχαμε μια αποβολή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/4/2019 at 1:44 ΜΜ, ο/η Marangela είπε:

Γεια σας κορίτσια, έχει καμία Σπω; Παίρνει φάρμακα για να μείνει έγκυος; Είχα μια βιοχημική με κανονική σύλληψη χωρίς να ξέρω τότε ότι είχα σπω

Καλησπέρα σίγουρα σου είπε σπω; και όχι απλές ποκυκιστικες ωοθήκες.;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Marangela είπε:

Μου είπε ο γιατρός μου ότι αφού προσπαθούμε ένα χρόνο και κάτι και είχαμε μια αποβολή στο ιστορικό μας θα κοιτάξουμε μήπως συλλάβω μέχρι τον Σεπτέμβριο φυσιολογικά και μετά από εκεί και πέρα θα δούμε την πορεία του θέματος, θυροειδή και ινσουλίνη είμαι μια χαρά, εσύ με κλομιφαινη έμεινες έγκυος;

Ωραία!!Προσπάθησε με τα ινοφερτ μια χαρά δν πιστεύω να χρειάζεσαι κάτι άλλο!!Χαλαρά που έρχεται κ καλοκαιράκι κ μετά πάτε με κλομιφαίνη!!Δυστυχώς δν έμεινα με την κλομιφαίνη!!Εύχομαι σύντομα να ξαναμείνεις εγκυούλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Niki94 είπε:

Καλησπέρα σίγουρα σου είπε σπω; και όχι απλές ποκυκιστικες ωοθήκες.;

Όχι Σπω μου είπε είμαι σίγουρη ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marangela είπε:

Όχι Σπω μου είπε είμαι σίγουρη ?

Μόνο υπέρηχο έκανες; για να βρουν σπω πρέπει να κάνεις και κάποιες ορμονολογικες μαζί επειδή εχ  στο λεω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Niki94 είπε:

Μόνο υπέρηχο έκανες; για να βρουν σπω πρέπει να κάνεις και κάποιες ορμονολογικες μαζί επειδή εχ  στο λεω

Του είχα πάρει μαζί και εξετάσεις, γιατί δε με παρακολουθούσε πριν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marillia είπε:

Ωραία!!Προσπάθησε με τα ινοφερτ μια χαρά δν πιστεύω να χρειάζεσαι κάτι άλλο!!Χαλαρά που έρχεται κ καλοκαιράκι κ μετά πάτε με κλομιφαίνη!!Δυστυχώς δν έμεινα με την κλομιφαίνη!!Εύχομαι σύντομα να ξαναμείνεις εγκυούλα!!

Σε ευχαριστώ πολύ, το εύχομαι και σε σένα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Marangela είπε:

Του είχα πάρει μαζί και εξετάσεις, γιατί δε με παρακολουθούσε πριν

Αα οκ σου εύχομαι τα καλύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...