Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στην προσπάθεια..


Recommended Posts

Κορίτσια Καλημέρα και από μένα ! Είμαι καινούρια στο Forum.  Είμαστε στην 5η προσπάθεια με τον αντρουλη μου αλλά τίποτε ακόμη...Κάποιες πρώτες ορμονικές τις έκανα (FSH,LH, προλακτινη, προγεστερόνη, Ε2,τεστοστερόνη, DHEAs,Δ4,TSH,T3,T4) όλα φυσιολογικά. Ο γυναικολόγος με παρέπεμψε να τις  κάνω καθώς του ανέφερα πως έχω χαμηλή ροή αίματος (2 μερες). Με βλέπω για σαλπιγγογραφια αν συνεχίσει να έρχεται η ακατανόμαστη. Ξέρει καμία αν πριν την εξέταση της σαλπιγγογραφιας υπάρχουν κάποια συμπτώματα που προμηνύουν πρόβλημα στις σάλπιγγες(π.χ. συμφήσεις κτλ) ; Σας ευχαριστώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ηλι είπε:

Κορίτσια Καλημέρα και από μένα ! Είμαι καινούρια στο Forum.  Είμαστε στην 5η προσπάθεια με τον αντρουλη μου αλλά τίποτε ακόμη...Κάποιες πρώτες ορμονικές τις έκανα (FSH,LH, προλακτινη, προγεστερόνη, Ε2,τεστοστερόνη, DHEAs,Δ4,TSH,T3,T4) όλα φυσιολογικά. Ο γυναικολόγος με παρέπεμψε να τις  κάνω καθώς του ανέφερα πως έχω χαμηλή ροή αίματος (2 μερες). Με βλέπω για σαλπιγγογραφια αν συνεχίσει να έρχεται η ακατανόμαστη. Ξέρει καμία αν πριν την εξέταση της σαλπιγγογραφιας υπάρχουν κάποια συμπτώματα που προμηνύουν πρόβλημα στις σάλπιγγες(π.χ. συμφήσεις κτλ) ; Σας ευχαριστώ.

Καλώς όρισες κορίτσι !Δεν ξέρω να σε βοηθήσω γ αυτό που ρωτάς.Κι εμεις προσπαθουσαμε περιπου 5 μήνες και πιάσαμε το σποράκι!Μολις πριν λίγο εκανα τεστ και βγηκε θετικο!Θα παω για χοριακη.Σου ευχομαι συντομα να τα καταφερεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η MAROYLI είπε:

Καλώς όρισες κορίτσι !Δεν ξέρω να σε βοηθήσω γ αυτό που ρωτάς.Κι εμεις προσπαθουσαμε περιπου 5 μήνες και πιάσαμε το σποράκι!Μολις πριν λίγο εκανα τεστ και βγηκε θετικο!Θα παω για χοριακη.Σου ευχομαι συντομα να τα καταφερεις!

Συγχαρητήρια!!! Να και ένα ευχάριστο!  Μακάρι η επόμενη φορά να είναι η τυχερή μου!! Εύχομαι σε όλες μας μόνο θετικά τεστ !! Θα σας έχω νεότερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ηλι είπε:

Κορίτσια Καλημέρα και από μένα ! Είμαι καινούρια στο Forum.  Είμαστε στην 5η προσπάθεια με τον αντρουλη μου αλλά τίποτε ακόμη...Κάποιες πρώτες ορμονικές τις έκανα (FSH,LH, προλακτινη, προγεστερόνη, Ε2,τεστοστερόνη, DHEAs,Δ4,TSH,T3,T4) όλα φυσιολογικά. Ο γυναικολόγος με παρέπεμψε να τις  κάνω καθώς του ανέφερα πως έχω χαμηλή ροή αίματος (2 μερες). Με βλέπω για σαλπιγγογραφια αν συνεχίσει να έρχεται η ακατανόμαστη. Ξέρει καμία αν πριν την εξέταση της σαλπιγγογραφιας υπάρχουν κάποια συμπτώματα που προμηνύουν πρόβλημα στις σάλπιγγες(π.χ. συμφήσεις κτλ) ; Σας ευχαριστώ.

Kαλημέρα κ Χρόνια Πολλά!!Συνήθως δν έχει συμπτώματα αν υπάρχει θέμα στις σάλπιγγες!!Οι συμφύσεις δημιουργούντε αν υπάρχει ενδομητρίωση,χλαμύδια ή αν ΄χουν γίνει αρκετά χειρουργεία!!Οταν κάνεις την σαλπιγγογραφία κάντε κ ένα σπερμοδιάγραμμα που είναι σημαντική εξέταση!!Δν έχετε κ πολύ καιρό που προσπαθείτε!!Συνήθως αυτά γίνονται κοντά στον χρόνο προσπαθειών αλλά όπως νιώθεις θα κάνεις!!Εύχομαι σύντομα να μείνεις εγκυούλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Kαλημέρα κ Χρόνια Πολλά!!Συνήθως δν έχει συμπτώματα αν υπάρχει θέμα στις σάλπιγγες!!Οι συμφύσεις δημιουργούντε αν υπάρχει ενδομητρίωση,χλαμύδια ή αν ΄χουν γίνει αρκετά χειρουργεία!!Οταν κάνεις την σαλπιγγογραφία κάντε κ ένα σπερμοδιάγραμμα που είναι σημαντική εξέταση!!Δν έχετε κ πολύ καιρό που προσπαθείτε!!Συνήθως αυτά γίνονται κοντά στον χρόνο προσπαθειών αλλά όπως νιώθεις θα κάνεις!!Εύχομαι σύντομα να μείνεις εγκυούλα!!

Χρόνια πολλά! Ναι έχεις δίκιο.. και σε ευχαριστώ για το κουράγιο. Αυτό το μήνα έκανα και τεστ ωορρηξίας.Εντοπιστηκε αύξηση της LH στις 19/4 οπότε και ξεκινήσαμε τις επαφές έπειτα. Ίσως έπρεπε να έρθουμε σε επαφή και πριν της 19/4..Δεν ξέρω...θα το δοκιμάσω την επόμενη φορά!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...