Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτα παππουτσια


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια.Ο μικρός μου είναι πλέον 15 μηνών .Περπατάει κανονικά με κάλτσες μέσα στο σπίτι .Το πρόβλημα είναι το περπάτημα με  τα παππουτσια.Του είχα κάτι παππουτσακια τύπου μποτάκια που μόλις του τα φόραγα καθόταν κάτω κ μπουσουλουσε.Τωρα του πήρα ένα πολύ καλό ζευγάρι παππουτσακια πιο ελαφριά τύπου πέδιλο που μας το σύστησε η πωλήτρια αφού της εξηγησα το πρόβλημα.Μολις του τα φόρεσα περπάτησε αλλά μπερδεύουν τα πόδια του συνέχεια κ πέφτει.Μετα αποθαρρύνεται πάλι κ πάει μπουσουλωντας.Φταιει που δεν έχει συνηθίσει ή επειδή τα ποδαράκια του είναι λίγο στραβά τον επιβαρύνουν;Δεν ξέρω τι να κάνω γιατί δεν μπορώ να τον βγάζω έξω ξυπολυτο..Μήπως υπάρχει κάποια μάρκα παππουτσια που είναι κατάλληλα κατά τη γνώμη σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η malio είπε:

Γεια σας κορίτσια.Ο μικρός μου είναι πλέον 15 μηνών .Περπατάει κανονικά με κάλτσες μέσα στο σπίτι .Το πρόβλημα είναι το περπάτημα με  τα παππουτσια.Του είχα κάτι παππουτσακια τύπου μποτάκια που μόλις του τα φόραγα καθόταν κάτω κ μπουσουλουσε.Τωρα του πήρα ένα πολύ καλό ζευγάρι παππουτσακια πιο ελαφριά τύπου πέδιλο που μας το σύστησε η πωλήτρια αφού της εξηγησα το πρόβλημα.Μολις του τα φόρεσα περπάτησε αλλά μπερδεύουν τα πόδια του συνέχεια κ πέφτει.Μετα αποθαρρύνεται πάλι κ πάει μπουσουλωντας.Φταιει που δεν έχει συνηθίσει ή επειδή τα ποδαράκια του είναι λίγο στραβά τον επιβαρύνουν;Δεν ξέρω τι να κάνω γιατί δεν μπορώ να τον βγάζω έξω ξυπολυτο..Μήπως υπάρχει κάποια μάρκα παππουτσια που είναι κατάλληλα κατά τη γνώμη σας;

Ο ανιψιός μου δεν περπαταγε με τα παπούτσια στην αρχή,μέχρι που του πηρανε τα αθλητικά της Nike  τα οποία είναι πολύ  μαλακά και έτσι ξεκίνησε και  συνηθισε να περπατάει με τα παπούτσια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ vivika.Ξέρεις μήπως ποια ακριβώς αθλητικά;Αυτά που του χω τώρα είναι πιο ελαφριά από αθλητικά.Και έχουν αρκετά ευλύγιστη σόλα.Στο τέλος θα του πάρω τίποτα παντοφλακια robeez μπας κ ξεκολλήσει Τι να πω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μ δοκίμασε να τ πάρεις ένα καλό αθλητικό. Ελαφρύ κ να αγκαλιάζει τον αστράγαλο. Η δικια Μ έχει βολευτει τα Adidas. Ωστόσο πρόσεχε τ νούμερο. Μην τον ζοριζουν όταν περπατάει. Επίσης αν έχει στενό ποδαράκι θα τ πάρεις πιο στενό καλούπι για να μη νιώθει ότι τ φεύγουν. Αντιθέτως αν έχει φαρδύ ποδαράκι θα πάρεις φαρδύ καλούπι να μην τ στενεύουν. Δυστυχώς τ παπούτσι είναι λίγο θέμα μέχρι να βρεις τι τον βολεύει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω βρε παιδιά.Απ τη μια λέω να τον έχω Μ αυτά να τα συνηθίσει απ' την άλλη λέω μήπως τον επιβαρύνω και δεν του κάνει καλό στα πόδια Αλλά δεν γίνεται να τον έχω ξυπολυτο έξω..Κι αυτά είναι ελαφριά τύπου πεδιλακι και τα χρυσοπληρωσα..Ελπίζω να μην μείνουν κ αυτά αφορετα Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμας η παιδιατρος μας ειχε πει να αποφύγουμε τα αθλητικα ως πρωτα παπουτσάκια και να παρουμε οποιο θελουμε, απλως να ειναι σκληρο πισω, στιβαρό δηλαδη για να κραταει καλα το ποδαρακι. Εχουμε παρατηρησει κ εμεις διαφορα στον τρόπο που περπαταει στα 4 ζευγαρια που εχουμε αλλαξει... αλλα συνηθως για πρωτα πρωτα παππουτσακια συστήνουν οχι αθλητικό, ακομα κι οο πωλητες στα καταστηματα. Εμεις περυσι τετοιο καιρο πηραμε τα πρωτα μας κ ηταν bibelot, ειδικα για τα 1α βηματα κ οχι πανάκριβα. Μετα πηραμε της ιδιας εταιρειας χειμωνιατικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντάξει κορίτσια.Νομιζω ότι πάει καλά μαυτά τα παππουτσακια που του πήρα.Ηθελε μάλλον να τα συνηθισει.Ευτυχως!!

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...