Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ωορρηξια περιοδος θηλασμος


Recommended Posts

Καλησπερα σας. Εχω ενα μωρακι περιπου 10 μηνων.. Μεχρι τωρα θηλαζα αποκλειστηκα και περιοδος δεν μου εχει ερθει. Αλλα επειδη ηθελε να θηλαζει 9 με 10 φορες ακομα το 24ωρο της εδωσα συμπηρωμα για το βραδυ γαλα και θηλαζω μονο το πρωι και μια φορα ακομα μεσα στην ημερα. Ξερει καποια αν τωρα που θηλαζω 2 φορες μονο θα εχω ωορρηξια συντομα ή πρεπει να σταματησω τελειως να θηλαζω?  Θελω ενα δευτερο παιδακι συντομα αλλα και να την θηλασω μεχρι να παει ενος, γιαυτο ρωταω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσι μου...Παρόμοιες απορίες έχω και εγώ. Η κόρη μου σε 10 μερες θα γίνει 8 μηνών και το μόνο γάλα που πίνει είναι μητρικο.. Προς το παρόν  δεν εχω περίοδο... Η μικρή πίνει γάλα πρωί μεσημέρι βράδυ και συνήθως  2 φορες μέσα στη νύχτα, ιδιαίτερα όταν υποφέρει από  τα δοντάκια της που ακόμη δεν έχουν σκάσει και την ταλαιπωρούν . Αναρωτιέμαι, μόλις αραιωσω τους θηλασμους αν θα έχω αμέσως περίοδο ή αν θα πρέπει να περάσει ο καιρός και να αποθηλασω. Και εγώ μέχρι το χρόνο σκέφτομαι να το φτασω. Αν μάθεις κάποια πληροφορία για αυτο θα χαρώ να τη μοιραστείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια νομίζω πως είναι καθαρά αρον οργανισμό. Εγώ θηλάσα αποκλειστικά 8 μήνες κ περίοδος μ ήρθε από τ 5ο κιόλας μήνα που οι θηλασμοι ηταβ στο φουλ κ τ γαλα μ άφθονο. Η κολλητή μ αδιαθετησε μόλις έκοψε τ θηλασμο. Πάνω σε μια βδομάδα. Έχω φίλη π δ θηλάσε παρά έβγαζε ένα γεύμα μόνο με θήλαστρο κ τα άλλα ξένο κ πάλι αδιαθετησε μόλις τ έκοψε κ αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλημερά σας καταρχην να σας πω οτι δεν σημαινει οταν θηλαζουμε οτι δεν μπορουμε να μεινουμε εγκυες δε ξερω πως ακριβως ερμηνευεται αλλα οι ορμονες ειναι στο φουλ ωορρηξια γινεται κανονικα κι μπορουμε να μεινουμε εγκυες απλα δεν ξερουμε το ποτε γινεται

μετα ειναι ανα γυναικα δηλαδη εγω εβλεπα μετα τους εξι μηνες μια σταγονα ανα δυο μηνες αιμα και που και που ειχα κανονικα τους πονους της περιοδου χωρις συμπτωματα και ενω θηλασα μεχρι τα 2 στο χρονο εβλεπα κανονικα και εκανα τρελους θηλασμους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου...Παρόμοιες απορίες έχω και εγώ. Η κόρη μου σε 10 μερες θα γίνει 8 μηνών και το μόνο γάλα που πίνει είναι μητρικο.. Προς το παρόν  δεν εχω περίοδο... Η μικρή πίνει γάλα πρωί μεσημέρι βράδυ και συνήθως  2 φορες μέσα στη νύχτα, ιδιαίτερα όταν υποφέρει από  τα δοντάκια της που ακόμη δεν έχουν σκάσει και την ταλαιπωρούν . Αναρωτιέμαι, μόλις αραιωσω τους θηλασμους αν θα έχω αμέσως περίοδο ή αν θα πρέπει να περάσει ο καιρός και να αποθηλασω. Και εγώ μέχρι το χρόνο σκέφτομαι να το φτασω. Αν μάθεις κάποια πληροφορία για αυτο θα χαρώ να τη μοιραστείς.

Εννοειται.. Αμα μαθω κατι θα στειλω η αν δω κατι σε εμενα.. Εγω μειωσα  τους θηλασμους σε 2 την ημερα στις 12 του μηνα.. Θα δειξει ποσο καιρο θα κανει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...
στις On 23/1/2019 at 12:09 ΠΜ, ο/η Gelie είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου...Παρόμοιες απορίες έχω και εγώ. Η κόρη μου σε 10 μερες θα γίνει 8 μηνών και το μόνο γάλα που πίνει είναι μητρικο.. Προς το παρόν  δεν εχω περίοδο... Η μικρή πίνει γάλα πρωί μεσημέρι βράδυ και συνήθως  2 φορες μέσα στη νύχτα, ιδιαίτερα όταν υποφέρει από  τα δοντάκια της που ακόμη δεν έχουν σκάσει και την ταλαιπωρούν . Αναρωτιέμαι, μόλις αραιωσω τους θηλασμους αν θα έχω αμέσως περίοδο ή αν θα πρέπει να περάσει ο καιρός και να αποθηλασω. Και εγώ μέχρι το χρόνο σκέφτομαι να το φτασω. Αν μάθεις κάποια πληροφορία για αυτο θα χαρώ να τη μοιραστείς.

Λοιπον κοριτσι... Ηραθα παλιιι.. Θυμασαι που ειχα μειωσει τους θηλασμους σε 2 την ημερα στις 12/1? Μεχρι τις 15/2 τιποτα δεν μου ηρθε.. Και ειπα εκεινη τη μερα να τους μειωσω σε εναν μονο το πρωι.. Λοιπον απο 15/2 τσεκαρισμενα με τεστ ωοερηξιας εκανα ωορρηξια 1/3...  Αρα τωρα περιμενουμε να δουμε..  Θα ερθει η κοκκινομουρα στις 15/3 ή θα εχω ευχαριατα νεαααα!!!! Εσυ πως πας? Συνεχιζεις να μην εχεις???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΚατεριναΣκ συνεχίζω τον θηλασμό ακόμη για ένα μήνα... Τέλη Μαρτιου θα αρχίσω να παραλείπω το μεσημεριανο ώστε οι θηλασμοι να γίνουν πρωί βράδυ..και ευελπιστώ απο τα μέσα του Απρίλη και μετά να θηλάζω μόνο βράδυ. Θα το κρατησω έτσι για λίγες εβδομάδες ώστε να αποθηλασω. Περίοδος ακόμα δεν έχει εμφανιστεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...