Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η Kate99 είπε:

Γειά σας κοπέλες μου! Θέλω να μοιραστώ κάτι μαζί σας μπας και ηρεμήσω λίγο... Βιώνει καμία από εσάς έντονο στρες? Την τελευταία εβδομάδα το άγχος χτύπησε κόκκινο χωρίς συγκεκριμένο λόγο. Και στεναχωριέμαι πολύ που με καταβάλλει ?

Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ από την αρχή στρεσάρομαι με τα πάντα... Το καταλαβαίνω όμως και προσπαθώ να βρίσκω τρόπους να χαλαρώνω τις σκέψεις μου και το μυαλό μου. Σκέψου ότι είμαι και όλη μέρα ξαπλα λόγω της αναρρωτικής και το μυαλό τρέχει, αλλά όταν έρχεται η αρνητική σκέψη, προσπαθώ να σκέφτομαι την μπέμπα και να της μιλάω και χαλαρώνω κάπως... Γενικά όμως και επειδή έχω άλλες 5 φίλες που είναι εγκυμονούσες τώρα, όλες τα ίδια βιώνουμε, οπότε μην αγχώνεσαι που αγχώνεσαι! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! Μα πώς φτιάχνει η διάθεση όταν βλέπεις ήλιο!!! Βρήκα και μια συνταγή του Όλιβερ με γιαούρτι,φράουλες και λίγο μέλι και θα φτιάξω παγωτό(χωρίς τύψεις!)! Ανέβηκε η διάθεση στα ύψη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evoula4 είπε:

Καλημέρα!!! Μα πώς φτιάχνει η διάθεση όταν βλέπεις ήλιο!!! Βρήκα και μια συνταγή του Όλιβερ με γιαούρτι,φράουλες και λίγο μέλι και θα φτιάξω παγωτό(χωρίς τύψεις!)! Ανέβηκε η διάθεση στα ύψη!!!

Καλημέρες!!! Μα τί ωραιες ιδέες είναι αυτές που βάζεις!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι θα μαγειρέψετε σήμερα κορίτσια; Εγώ μαγείρεψα χθες για σήμερα κεφτεδάκια ψητά με κόκκινη σάλτσα και πιλαφάκι και σαλάτα μαρούλι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας από το (όχι και τόσο ηλιόλουστο) Λονδίνο!! Είναι η πρώτη φορά που γράφω. Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα! Σύντομα με τα μωράκια μας στην αγκαλιά μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LondonBaby είπε:

Καλημέρα σας από το (όχι και τόσο ηλιόλουστο) Λονδίνο!! Είναι η πρώτη φορά που γράφω. Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα! Σύντομα με τα μωράκια μας στην αγκαλιά μας!

Καλώς ήρθες στην παρέα μας! Πόσων εβδομάδων είσαι τώρα; Ξέρεις φύλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου .

Έχει μέρες να σας γράψω ημουν κι εγώ στους γονείς μου και όλο βόλτες

Εγώ ενώ μέχρι πριν μια βδομάδα ημουν μια χαρά τώρα άρχισα και βάζω κιλά και επίσης φουσκώνω και είμαι μόλις 16 εβδομάδες χάλια νιώθω και δεν μπορώ να πω ότι τρώω και ιδιαίτερα κιόλας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η egw είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου .

Έχει μέρες να σας γράψω ημουν κι εγώ στους γονείς μου και όλο βόλτες

Εγώ ενώ μέχρι πριν μια βδομάδα ημουν μια χαρά τώρα άρχισα και βάζω κιλά και επίσης φουσκώνω και είμαι μόλις 16 εβδομάδες χάλια νιώθω και δεν μπορώ να πω ότι τρώω και ιδιαίτερα κιόλας

Μπορώ να σου πω τί βοήθησε εμένα σχετικά με τα κιλά.... ψωνισα 2 ωραιότατα σουτιέν να κρατάνε το στήθος όπως ήταν και μετά ξαναψωνισα φορεματάκια εγκυμοσύνης, ένα κιόλας εφαρμοστό, και ένιωσα όμορφη πάλι. Τώρα μένει να βρω ένα τρικ για το λαχάνιασμα και για τον πόνο στη μέση και όλα κομπλέ!  Χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η egw είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου .

Έχει μέρες να σας γράψω ημουν κι εγώ στους γονείς μου και όλο βόλτες

Εγώ ενώ μέχρι πριν μια βδομάδα ημουν μια χαρά τώρα άρχισα και βάζω κιλά και επίσης φουσκώνω και είμαι μόλις 16 εβδομάδες χάλια νιώθω και δεν μπορώ να πω ότι τρώω και ιδιαίτερα κιόλας

Δεν χρειαζεται να νιωθεις χαλια βρε κορίτσι για τα κιλά,ποσα πήρες;Εγώ είμαι στην 26 και έχω αρχίσει να ζορίζομαι πολύ,εγώ βέβαια πονάω πάνω από το στομάχι και στην πλάτη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Καλώς ήρθες στην παρέα μας! Πόσων εβδομάδων είσαι τώρα; Ξέρεις φύλο;

Καλώς σας βρήκα!!!! Αύριο μπαίνω στην 25η εβδομάδα και περιμένουμε αγοράκι!!!!! Εσυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η egw είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου .

Έχει μέρες να σας γράψω ημουν κι εγώ στους γονείς μου και όλο βόλτες

Εγώ ενώ μέχρι πριν μια βδομάδα ημουν μια χαρά τώρα άρχισα και βάζω κιλά και επίσης φουσκώνω και είμαι μόλις 16 εβδομάδες χάλια νιώθω και δεν μπορώ να πω ότι τρώω και ιδιαίτερα κιόλας

Καλησπέρα! Εγώ μπαίνω στην 25η εβδομάδα και δεν φανταζόμουν ότι θα αρχίσω να παίρνω τόσο γρήγορα βάρος. Όσο για το φούσκωμα σε καταλαβαίνω είναι το χειρότερο και μαζί μ αυτό λαχανιάζω και πολύ εύκολα!! Θα σε σώσουν τα κολάν πάντως και τα παντελόνια εγκυμοσύνης που δεν θα πιέζουν τόσο πολύ την κοιλιά σου. Δοκίμασε τα!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LondonBaby είπε:

Καλώς σας βρήκα!!!! Αύριο μπαίνω στην 25η εβδομάδα και περιμένουμε αγοράκι!!!!! Εσυ?

Καλώς ήρθες!!!κοντά είμαστε,εγώ αύριο μπαίνω 27η εβδομάδα.και εμείς αγοράκι περιμένουμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

Δεν χρειαζεται να νιωθεις χαλια βρε κορίτσι για τα κιλά,ποσα πήρες;Εγώ είμαι στην 26 και έχω αρχίσει να ζορίζομαι πολύ,εγώ βέβαια πονάω πάνω από το στομάχι και στην πλάτη.

Δυόμισι τρία εκεί πήρα στην πρώτη είχα πάρει συνολικά εννιά ήθελα τώρα να πάρω λιγότερα γενικά η εγκυμοσύνη δεν μου άρεσε ούτε τη πρώτη φορά οπότε ψυχολογικα με ρίχνει απλά κοιτάω το στόχο το μωράκι

Εμάς τώρα μάλλον είναι κοριτσάκι τι πρώτο είναι αγόρι 

Έχω σοβαρό πρόβλημα με την πλάτη οπότε εκτός του ότι δεν πρέπει μου είπε ο γιατρός όταν πήγαινα τότε γενικά να πάρω κιλά έχω γυμνάσει τους κοιλιακούς και ραχιαίους για να με κρατάει και κάνω και τώρα ακόμη την ίδια γυμναστική θα σε βοηθήσει και σένα έστω απλά 

Υπάρχει και στήριγμα πλάτης 

Όσο για σουτιέν εγκυμοσύνης έχω αλλά δεν μεγάλωσαν αυτά ακομη πολυ

Τώρα περιμένω τον άλλο μήνα και θα ψωνίσω και εγώ τλχ εποχής γιατί με τα τωρινά ρουχα σε ένα μήνα θα έχει ζέστη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Εμένα τα κιλακια μου αυξάνονται σταθερά... Αλλά σήμερα είπα να μη τα σκεφτώ! ? Ξύπνησα με πολύ ενέργεια και διάθεση από τις 7!εχω βάλει μουσική έκανα δουλειές! Και επιτέλους σήμερα επιστρέφει και ο καλός μου από το εξωτερικό! ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Πρώτη μου φορά εδώ, είμαι στην 20η εβδομάδα και περιμένω κοριτσάκι. Τελική ημερομηνία 4 Αυγούστου. Χαίρομαι να σας διαβάζω γιατί βλέπω έχουμε τα ίδια άγχη και προβλήματα και νιώθω πολύ καλύτερα, σαν να τα περνάμε όλες μαζί. Περιμένω πως και πως να νιώσω τις πρώτες κλωτσιές. Φτερουγίσματα κ πεταλούδες νιώθω εδώ και καιρό αλλά ο γιατρός μου λέει είναι το έντερο που κάνει τα δικά του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/3/2019 at 10:15 ΜΜ, ο/η MariannakiM είπε:

Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ από την αρχή στρεσάρομαι με τα πάντα... Το καταλαβαίνω όμως και προσπαθώ να βρίσκω τρόπους να χαλαρώνω τις σκέψεις μου και το μυαλό μου. Σκέψου ότι είμαι και όλη μέρα ξαπλα λόγω της αναρρωτικής και το μυαλό τρέχει, αλλά όταν έρχεται η αρνητική σκέψη, προσπαθώ να σκέφτομαι την μπέμπα και να της μιλάω και χαλαρώνω κάπως... Γενικά όμως και επειδή έχω άλλες 5 φίλες που είναι εγκυμονούσες τώρα, όλες τα ίδια βιώνουμε, οπότε μην αγχώνεσαι που αγχώνεσαι! ?

Ομοιοπαθούσα! Νομιζα οτι το στρες θα ταν χαρακτηριστικό του πρώτου τριμήνου μόνο... τελικά ειμαι στον 5ο μηνα και ακομα αγχωνομαι, με τα παντα....τωρα που ακουσα τον μπεμπη αγχωνομαι αν περασει ωρα κ δε με κλοτσήσει....μεχρι να τον δω, θα αγχωνομαι, πρεπει να το δεχτώ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/3/2019 at 12:47 ΜΜ, ο/η LondonBaby είπε:

Καλημέρα σας από το (όχι και τόσο ηλιόλουστο) Λονδίνο!! Είναι η πρώτη φορά που γράφω. Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα! Σύντομα με τα μωράκια μας στην αγκαλιά μας!

Καλημέρα! Με το καλό το μωράκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Hope08 είπε:

Ομοιοπαθούσα! Νομιζα οτι το στρες θα ταν χαρακτηριστικό του πρώτου τριμήνου μόνο... τελικά ειμαι στον 5ο μηνα και ακομα αγχωνομαι, με τα παντα....τωρα που ακουσα τον μπεμπη αγχωνομαι αν περασει ωρα κ δε με κλοτσήσει....μεχρι να τον δω, θα αγχωνομαι, πρεπει να το δεχτώ.....

Δεν σταματάει το άγχος έχεις δίκαιο,όπως είπες αν περάσει η ώρα και δεν το νιωθω αρχιζω και ανησυχώ αγχώνομαι ειδικά κάποιες μέρες που είναι πιο ήσυχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Hope08 είπε:

Ομοιοπαθούσα! Νομιζα οτι το στρες θα ταν χαρακτηριστικό του πρώτου τριμήνου μόνο... τελικά ειμαι στον 5ο μηνα και ακομα αγχωνομαι, με τα παντα....τωρα που ακουσα τον μπεμπη αγχωνομαι αν περασει ωρα κ δε με κλοτσήσει....μεχρι να τον δω, θα αγχωνομαι, πρεπει να το δεχτώ.....

Και νομίζω ότι πλέον θα μας συνοδεύει και μετά τον ερχομό τους! Νομίζω ακόμα περισσότερο τότε! Αλλά βήμα βήμα. Προς το παρόν κορίτσια όσες μπορείτε, τώρα που μπαίνει και η Άνοιξη βγείτε έξω να δείτε τα λουλουδάκια και τις πεταλουδιτσες! ☺️ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Και νομίζω ότι πλέον θα μας συνοδεύει και μετά τον ερχομό τους! Νομίζω ακόμα περισσότερο τότε! Αλλά βήμα βήμα. Προς το παρόν κορίτσια όσες μπορείτε, τώρα που μπαίνει και η Άνοιξη βγείτε έξω να δείτε τα λουλουδάκια και τις πεταλουδιτσες! ☺️ ?

Έχεις δίκιο! Ευτυχως που ανοίγει ο καιρός και προσφερεται για βολτες! Η ιδανική ψυχοθεραπεία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η MissMary είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εμένα τα κιλακια μου αυξάνονται σταθερά... Αλλά σήμερα είπα να μη τα σκεφτώ! ? Ξύπνησα με πολύ ενέργεια και διάθεση από τις 7!εχω βάλει μουσική έκανα δουλειές! Και επιτέλους σήμερα επιστρέφει και ο καλός μου από το εξωτερικό! ?? 

Καλώς να το δεχτείς κι εγώ σήμερα καθάρισα το σπίτι ολο

Για τα κιλά ο απολογισμός θα γίνει μετά τη γέννα γιατί εκεί φεύγουν αμέσως αρκετά αλλά φοβάμαι μη φουσκώσω πολύ γιατί δεν έχω την πολυτέλεια να κάτσω έχω και το μικρό από πίσω που θέλει πολλή φροντίδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η egw είπε:

Καλώς να το δεχτείς κι εγώ σήμερα καθάρισα το σπίτι ολο

Για τα κιλά ο απολογισμός θα γίνει μετά τη γέννα γιατί εκεί φεύγουν αμέσως αρκετά αλλά φοβάμαι μη φουσκώσω πολύ γιατί δεν έχω την πολυτέλεια να κάτσω έχω και το μικρό από πίσω που θέλει πολλή φροντίδα

Δεν σας είπαν ότι αν γεννήσω προγραμμτισμενο γεννάω 22 Αυγούστου και ο γιος μου είναι 22 Ιουλίου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

Καλώς ήρθες!!!κοντά είμαστε,εγώ αύριο μπαίνω 27η εβδομάδα.και εμείς αγοράκι περιμένουμε?

Καλώς σας βρήκα!! Με το καλό να μας έρθουν τα αγοράκια μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hope08 είπε:

Καλημέρα! Με το καλό το μωράκι σου!

Σ ευχαριστώ πολύ!!! Κ συ με το καλό το δικό σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...