Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Κορτας είπε:

Εγω 13+3.. πφφφφ δεν περνανε οι μερες..

Μην κάνεις έτσι! Κάτσε να κάνεις κοιλούμπα και να κατρακυλάς σαν τουλούμπα και εκεί να δεις πως δεν θα περνάει ο καιρός! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@KONSTANTIA πρώτη φορά την ακούω αυτή την εξέταση.                         @Κορτας 19+3,ειμαι πολύ αγχωμένη και γενικότερα η ψυχολογία μου δεν είναι και πολύ καλά,έχω και πονακια στην κοιλιά άστα παρόλο που μου φαίνεται ότι ο καιρός περνάει γρήγορα.      

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Μια φίλη μου στην Γερμανία θα κάνει λέει μια καινούρια μέθοδο NIPD και όπως είδα - και αν κατάλαβα καλά - είναι μη επεμβατικός προγεννητικός έλεγχος αλλά δεν κατάλαβα να περιλαμβάνει υπέρηχο. Την έχει κάνει καμία από εσάς?

ΝΙΡΤ είναι αιματολογική εξέταση που γίνεται αντί της αμνιο ή της λήψης τροφοβλάστης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

ΝΙΡΤ είναι αιματολογική εξέταση που γίνεται αντί της αμνιο ή της λήψης τροφοβλάστης. 

Αυτή την εξέταση την έχει και ο γιατρός μου στο ιατρείο η θα την έφερνε από ότι έλεγε τλχ πριν από τέσσερα χρόνια.ομως κοστίζει πολύ και γι'αυτό δε γίνεται εύκολα.

Την προτείνουν αντί της αμνιοπαρακέντηση και κοστίσει κάπου €700.προς το παρόν δεν γίνεται σε όλες μας .ο γιατρός μου μου είπε κάποια στιγμή θα πέσει η τιμή τοσο ώστε θα είναι ρουτίνα 

Επίσης δεν αντικαθιστά τον υπέρηχο αυτός μαζί με την άλλη αιματολογική γίνεται κανονικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και από μένα εγώ έχω το μικρό στο σπίτι με μολυσμένο μάλλον μάτι 

Κάνουμε κομπρεσες και βάζω δάκρυα αλλά αν μέχρι το απόγευμα δεν δω βελτίωση πρέπει να το πάω σε οφθαλμίατρο

Κατά αλλά εγώ είμαι 9 και τριών ημερών και τη Πέμπτη έχω επαναληπτικό υπέρηχο και μετά από δυόμισι εβδομάδες θα βάλουμε την αυχενική

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η egw είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και από μένα εγώ έχω το μικρό στο σπίτι με μολυσμένο μάλλον μάτι 

Κάνουμε κομπρεσες και βάζω δάκρυα αλλά αν μέχρι το απόγευμα δεν δω βελτίωση πρέπει να το πάω σε οφθαλμίατρο

Κατά αλλά εγώ είμαι 9 και τριών ημερών και τη Πέμπτη έχω επαναληπτικό υπέρηχο και μετά από δυόμισι εβδομάδες θα βάλουμε την αυχενική

Και εγώ την Πέμπτη έχω  υπέρηχο και εφοσον όλα είναι καλά μετά της 20 Φεβρουαρίου β-επιπέδου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Και εγώ την Πέμπτη έχω  υπέρηχο και εφοσον όλα είναι καλά μετά της 20 Φεβρουαρίου β-επιπέδου 

Κι εγω την πεμπτη υπερηχο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η egw είπε:

Όλες μαζί λοιπόν η κοιλίτσες τι λένε;

Εμένα νομίζω πως είναι σχετικά μικρή,τώρα άρχισε να φαίνεται λίγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Εμένα νομίζω πως είναι σχετικά μικρή,τώρα άρχισε να φαίνεται λίγο.

Εμενα δε φαινεται καθολου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Κορτας είπε:

Εμενα δε φαινεται καθολου

Και εμένα τώρα άρχισε να φαίνεται,γενικότερα δεν έχω πάρει και κιλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ μια χαρά είναι προς το παρόν αν.και το βράδυ νομίζω φουσκώνει λίγο 

Πιστεύω θα φανεί πιο νωρίς από τη πρώτη φορά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Καλημέρα σας! Την Δευτέρα πάμε για αυχενική...σαν πρωτάρα κάνω, έχω τεράστια αγωνία αλλά και μια πηγαία αισιοδοξία ότι όλα θα πάνε καλά! Ξεκίνησαν ήδη οι βραδυνές επισκέψεις στην τουαλέτα 2-3 φορές (μαύρος ύπνος, δεν είμαι από αυτούς που τον έχουν στο τσεπάκι που λέμε!) και υπάρχουν στιγμές που έχω τραβήγματα χαμηλά, σαν να με ενοχλεί το έντερο αλλά μάλλον είναι η μήτρα! Ποιες έχετε κοντά αυχενική;

Καλησπερα! Εχω 11/2 αυχενικη και ανυπομονω! Αυριο κλεινω 11 εβδομαδες και εχω ακριβως το ιδιο θεμα με τον υπνο.. δεν κοιμαμαι καλα, αισθανομαι περιεργα την κοιλια μου και στριφογυρναω ολο το βραδυ! Ευχομαι να πανε ολα καλα!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Liou22 είπε:

Καλησπερα! Εχω 11/2 αυχενικη και ανυπομονω! Αυριο κλεινω 11 εβδομαδες και εχω ακριβως το ιδιο θεμα με τον υπνο.. δεν κοιμαμαι καλα, αισθανομαι περιεργα την κοιλια μου και στριφογυρναω ολο το βραδυ! Ευχομαι να πανε ολα καλα!?

Κορίτσια και εγώ έχω θέμα με τον ύπνο,ξυπνάω για τουαλέτα και μετά θέλω κάνα δυοωρο για να με ξανά πάρει ο ύπνος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας! Όλες κάτι έχετε στο πρόγραμμα βλέπω, εξετάσεις, υπερήχους, μια ομορφιά! Σήμερα άνοιξα καρτέλα στο νοσοκομείο, μου κάνανε και υπέρηχο για να ακούσουμε καρδιακό παλμό πάλι, όλα καλά. Μου γράψανε το εμβόλιο της γρίπης και το έκανα ήδη και αύριο έχω papp-a! Να έχουμε όλες καλά αποτελέσματα σε όλες τις εξετάσεις/ υπερήχους μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η KONSTANTIA είπε:

Καλησπέρα σας! Όλες κάτι έχετε στο πρόγραμμα βλέπω, εξετάσεις, υπερήχους, μια ομορφιά! Σήμερα άνοιξα καρτέλα στο νοσοκομείο, μου κάνανε και υπέρηχο για να ακούσουμε καρδιακό παλμό πάλι, όλα καλά. Μου γράψανε το εμβόλιο της γρίπης και το έκανα ήδη και αύριο έχω papp-a! Να έχουμε όλες καλά αποτελέσματα σε όλες τις εξετάσεις/ υπερήχους μας!!!

Εγώ αύριο έχω ραντεβού και στο γιατρό για υπέρηχο και στο νοσοκομείο για να ανοίξω καρτέλα,η αλήθεια είναι πως η ιδέα του νοσοκομείου με αγχώνει λίγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vivika10 είπε:

Εγώ αύριο έχω ραντεβού και στο γιατρό για υπέρηχο και στο νοσοκομείο για να ανοίξω καρτέλα,η αλήθεια είναι πως η ιδέα του νοσοκομείου με αγχώνει λίγο.

Γιατί σε αγχώνει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

Εγώ αύριο έχω ραντεβού και στο γιατρό για υπέρηχο και στο νοσοκομείο για να ανοίξω καρτέλα,η αλήθεια είναι πως η ιδέα του νοσοκομείου με αγχώνει λίγο.

Είναι αλλά κι άλλα τα νοσοκομεία εμάς εδώ είμαι γενικά καλά και αν σε πετύχει και καλός γιατρός δεν εγκαταλείπουν το φυσιολογικό μέχρι τελευταία στιγμή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η KONSTANTIA είπε:

Γιατί σε αγχώνει;

Δεν ξέρω ίσως γιατί είμαι και σε σχετικά προχωρημένη εγκυμοσύνη και άργησα να πάω να μου ανοίξουν καρτέλα και  να με παρακολουθούν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η egw είπε:

Είναι αλλά κι άλλα τα νοσοκομεία εμάς εδώ είμαι γενικά καλά και αν σε πετύχει και καλός γιατρός δεν εγκαταλείπουν το φυσιολογικό μέχρι τελευταία στιγμή

Εγώ είχα δυο επιλογές,διάλεξα αυτό που μου είπαν ότι είναι καλύτερο τώρα θα δείξει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vivika10 σήμερα είχα αυτή την συζήτηση με κάτι κοπέλες στο νοσοκομείο και μου είπε μάλιστα μια ότι έκλεισε ραντεβού στο Παπαγεωργίου (Θεσσαλονίκη) και δεν την δεχτήκανε λέει γιατί είχε κλείσει την 12η εβδομάδα αλλά την παρέπεμψαν σε απογευματινό ιατρείο με 60 ευρώ επίσκεψη! Το θεώρησα πάρα πολύ υπερβολικό, όχι ότι έλεγε ψέμματα η κοπέλα αλλά αν κάνουν τέτοιο πράγμα είναι πολύ μεγάλη αλητεία!

Σήμερα εγώ που πήγα νομίζανε στην αρχή ότι είμαι για γυναικολογικό και όταν είπα μαιευτικό σχολίασε η νοσηλέυτρια "δεν βλέπω καμία κοιλιά"! Άσε που θέλανε να μου κάνουμε καρδιοτοκογράφο και δεν μπορούσανε να ακούσουν το μωρό και μου κάνανε υπέρηχο τελικά! Νομίζω όμως γενικά ότι δεν δέχονται μετά την 25η εβδομάδα, έτσι έχω ακούσει να συζητάνε μια φορά μεταξύ τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

@vivika10 σήμερα είχα αυτή την συζήτηση με κάτι κοπέλες στο νοσοκομείο και μου είπε μάλιστα μια ότι έκλεισε ραντεβού στο Παπαγεωργίου (Θεσσαλονίκη) και δεν την δεχτήκανε λέει γιατί είχε κλείσει την 12η εβδομάδα αλλά την παρέπεμψαν σε απογευματινό ιατρείο με 60 ευρώ επίσκεψη! Το θεώρησα πάρα πολύ υπερβολικό, όχι ότι έλεγε ψέμματα η κοπέλα αλλά αν κάνουν τέτοιο πράγμα είναι πολύ μεγάλη αλητεία!

Σήμερα εγώ που πήγα νομίζανε στην αρχή ότι είμαι για γυναικολογικό και όταν είπα μαιευτικό σχολίασε η νοσηλέυτρια "δεν βλέπω καμία κοιλιά"! Άσε που θέλανε να μου κάνουμε καρδιοτοκογράφο και δεν μπορούσανε να ακούσουν το μωρό και μου κάνανε υπέρηχο τελικά! Νομίζω όμως γενικά ότι δεν δέχονται μετά την 25η εβδομάδα, έτσι έχω ακούσει να συζητάνε μια φορά μεταξύ τους.

Θα πάω αύριο και θα δω τι γίνεται,αν υπάρχει πρόβλημα θα πάω στο άλλο νοσοκομείο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Εγώ τώρα βρίσκομαι στο 12η εβδομάδα. Την επόμενη Πέμπτη έχω την αυχενική. Η αλήθεια είναι ότι επειδή όταν ξεκίνησε η εγκυμοσύνη ήμουν περίπου 3 κιλά λιγότερο από το κανονικό + η προγεστερόνη πήρα 5 κιλά. Η κοιλίτσα έχει αρχίσει λίγο να φαίνεται....Αυτό που δεν παίζεται είναι το στήθος...Βόμβα! Χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Evoula4 είπε:

Καλησπέρα! Εγώ τώρα βρίσκομαι στο 12η εβδομάδα. Την επόμενη Πέμπτη έχω την αυχενική. Η αλήθεια είναι ότι επειδή όταν ξεκίνησε η εγκυμοσύνη ήμουν περίπου 3 κιλά λιγότερο από το κανονικό + η προγεστερόνη πήρα 5 κιλά. Η κοιλίτσα έχει αρχίσει λίγο να φαίνεται....Αυτό που δεν παίζεται είναι το στήθος...Βόμβα! Χαχαχαχαχα

Εμένα το στήθος μου δεν μεγάλωσε σχεδόν καθόλου,και να φανταστείς το καλοκαίρι πήρα 5 κιλά οπότε μόλις έμαθα ότι είμαι έγκυος είχα ήδη 5 κιλά πάνω από το κανονικό,τώρα είμαι 19+4 Και έχω πάρει μόνο 3 κιλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vivika10 είπε:

Εμένα το στήθος μου δεν μεγάλωσε σχεδόν καθόλου,και να φανταστείς το καλοκαίρι πήρα 5 κιλά οπότε μόλις έμαθα ότι είμαι έγκυος είχα ήδη 5 κιλά πάνω από το κανονικό,τώρα είμαι 19+4 Και έχω πάρει μόνο 3 κιλά.

Άρα έχεις κάπως ισορροπήσει στα κιλα. Καλό αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...