Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 22 λεπτά, ο/η katia267 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μπήκα στη 16εβδομαδα θέλω να ρωτήσω έχετε μείνει ευχαριστημένες με συγκεκριμένη βαφή μαλλιών που να καλύπτει τα λευκά φυτική? Μου επιτρέπει πλέον να τα βάψω αν και θα προτιμούσε όχι-Ακούω απόψεις!!!

Καλωσήρθες στην παρέα μας και καλή και τελειόμηνη κύηση! Εγώ δεν τα βάφω τα μαλλιά μου γενικώς οπότε δεν μπορώ να σε διαφωτίσω επί του θέματος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@katia267 εγώ τα εβαψα με τη φυτική της apivita. Έχω ίσα ίσα 2-3 τρίχες λευκές στην κορυφή και τις κάλυψε καλά , δεν ξέρω αν καλύπτει καλά αν έχεις περισσότερα λευκά ! 

Αχ κορίτσια όντως ο καιρός περνά πολύ πολύ γρήγορα , παρόλο που δεν ήμουν και καλά λόγω εμετών και στομαχιού ούτε κατάλαβα για πότε έφτασα 21η εβδομάδα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παλι κοριτσια διανυω την 13η εβδομαδα και νιωθω οτι ο χρονος κυλαει πααααρα πολυ αργααααα

μετραω σα φανταρος τις ημερεςς δεν εχω και πολυ καλη διαθεση

Δεν ξερω γιατι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κορτας είπε:

Εγω παλι κοριτσια διανυω την 13η εβδομαδα και νιωθω οτι ο χρονος κυλαει πααααρα πολυ αργααααα

μετραω σα φανταρος τις ημερεςς δεν εχω και πολυ καλη διαθεση

Δεν ξερω γιατι...

Μέχρι να κλείσω τον τρίτο και εμένα έτσι μου φαινότανε ότι οι μέρες δεν περνούσαν,τώρα νομίζω περνάνε σαν νερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα να δεις που πέρασε καιρός και δεν θυμάμαι! Έχετε και εσείς βλένες σαν μύξες από τον κόλπο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Κοίτα να δεις που πέρασε καιρός και δεν θυμάμαι! Έχετε και εσείς βλένες σαν μύξες από τον κόλπο;

Σπάνια ακόμη αλλά ναι στο γιο μου δεν θυμάμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Κοίτα να δεις που πέρασε καιρός και δεν θυμάμαι! Έχετε και εσείς βλένες σαν μύξες από τον κόλπο;

Εγώ έχω τα λευκά υγρά,άλλες φορές πιο παχυρευστα άλλες πιο λεπτά αλλά έχω πάρα πολλά από την αρχή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,σήμερα μπήκα στη 20 εβδομάδα,θα ήθελα να ρωτήσω τα κορίτσια που είναι πιο πολλές εβδομάδες από εμένα και εσάς που έχετε ήδη παιδάκια τα μωράκια πότε αρχίσατε να τα νιώθετε;Εγώ έχω εδώ μερικές μέρες που κάτι αισθανομαι στην κοιλιά πότε χαμηλά,πότε δεξιά η αριστερά,δεν ξέρω αν είναι το μωρό,ο γιατρός μου είπε θα ότι θα αρχίσω να το νιώθω μεταξύ 19-22 εβδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! @vivika10 μάλλον το μωρό είναι, αν και εύκολα το μπερδέυεις με το έντερο! Τί ωραίο συναίσθημα, ανυπομονώ να το νιώσω και εγώ!!!! Όταν το νιώσεις για τα καλά πες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! @vivika10 μάλλον το μωρό είναι, αν και εύκολα το μπερδέυεις με το έντερο! Τί ωραίο συναίσθημα, ανυπομονώ να το νιώσω και εγώ!!!! Όταν το νιώσεις για τα καλά πες μας!

Θα σας πω,απλά Γιατί το νιώθω σε διάφορα σημεία και ελάχιστες φορές την ημέρα γι'αυτό αμφιβάλλω  ακόμη αν είναι το μωρό η αν είναι κάτι άλλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Θα σας πω,απλά Γιατί το νιώθω σε διάφορα σημεία και ελάχιστες φορές την ημέρα γι'αυτό αμφιβάλλω  ακόμη αν είναι το μωρό η αν είναι κάτι άλλο. 

Η ένταση των χτυπημάτων θα αυξάνεται σταδιακά, στην αρχή είναι έτσι ανεπαίσθητα όπως λες!!! Θυμάμαι ένα σκ που κουνιότανε τόσο πολύ το μωρό - έπαιρνε θέση με το κεφάλι προς τα κάτω - που δεν έβρισκα ησυχία ούτε πρωι ούτε βράδυ και κουνιότανε ακόμα και ο καναπές και ο άντρας μου γελούσε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/1/2019 at 7:03 ΜΜ, ο/η KONSTANTIA είπε:

Καλωσήρθες στην παρέα μας και καλή και τελειόμηνη κύηση! Εγώ δεν τα βάφω τα μαλλιά μου γενικώς οπότε δεν μπορώ να σε διαφωτίσω επί του θέματος!

Σευχαριστω πολύ όλες με το καλό!! Εγώ έχω παααααρα πολλές τα βαψα τελικά σε κομμωτήριο -loreal inoa ο κομμωτής μου είπε ότι καλύτερο για τα λευκά τώρα θα δείξει θα σας πω πόσο θα διαρκέσει.. laugh:-)πλέον στη 16 εβδομάδα και σε μια εξέταση κολπικής καλλιέργειας μ βρήκαν στρεπτόκοκκο τύπου β -διαβαζω τόσα μέσα στο διαδίκτυο που θορυβήθηκα ο γιατρός μου όλα καλά θα πάνε ,την ώρα του τοκετού θα πάρω αντιβίωση -ουφ... Εσείς τι λέτε κορίτσια γνωρίζετε κάτι? Συγνώμη για το μακροσκελές αλλά αγχώθηκα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή μου πρώτη φορά το ακούω αυτό. Λογικά είναι όπως στα είπε ο γιατρός σου, αυτοί ξέρουν καλύτερα από όλους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα! Να προσέχετε με αυτή την έξαρση της γρίπης πολύ, να φοράτε μάσκα όταν μπαίνετε σε μέσω μαζικής μεταφοράς και να αποφεύγετε όποιον φταρνίζεται ή βήχει. Κόλλησε η αδερφή μου και κάνει πολύ υψηλό πυρετό και κακουχία και της δώσανε αντιβίωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η KONSTANTIA είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα! Να προσέχετε με αυτή την έξαρση της γρίπης πολύ, να φοράτε μάσκα όταν μπαίνετε σε μέσω μαζικής μεταφοράς και να αποφεύγετε όποιον φταρνίζεται ή βήχει. Κόλλησε η αδερφή μου και κάνει πολύ υψηλό πυρετό και κακουχία και της δώσανε αντιβίωση.

Περαστικά της κοριτσι μου ωραία τα λέμε αλλά με παιδί που πάει σχολείο;πως γίνεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα! Να προσέχετε με αυτή την έξαρση της γρίπης πολύ, να φοράτε μάσκα όταν μπαίνετε σε μέσω μαζικής μεταφοράς και να αποφεύγετε όποιον φταρνίζεται ή βήχει. Κόλλησε η αδερφή μου και κάνει πολύ υψηλό πυρετό και κακουχία και της δώσανε αντιβίωση.

Στο σπίτι κόλλησαν  όλοι εκτός από μένα,όντως πολύ υψηλό πυρετό και πολύ βήχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/1/2019 at 9:04 ΜΜ, ο/η katia267 είπε:

Σευχαριστω πολύ όλες με το καλό!! Εγώ έχω παααααρα πολλές τα βαψα τελικά σε κομμωτήριο -loreal inoa ο κομμωτής μου είπε ότι καλύτερο για τα λευκά τώρα θα δείξει θα σας πω πόσο θα διαρκέσει.. laugh:-)πλέον στη 16 εβδομάδα και σε μια εξέταση κολπικής καλλιέργειας μ βρήκαν στρεπτόκοκκο τύπου β -διαβαζω τόσα μέσα στο διαδίκτυο που θορυβήθηκα ο γιατρός μου όλα καλά θα πάνε ,την ώρα του τοκετού θα πάρω αντιβίωση -ουφ... Εσείς τι λέτε κορίτσια γνωρίζετε κάτι? Συγνώμη για το μακροσκελές αλλά αγχώθηκα..

Καλημέρα! Μην αγχώνεσαι απ όσο ξέρω υπάρχει κίνδυνος μετάδοσης στο έμβρυο μόνο στον τοκετό! Αφού θα σου δώσει αντιβίωση είσαι τέλεια! Δεν προκαλει πρόβλημα στην κύηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@egw αν έχετε επιβεβαιωμένα κρούσματα στο σχολείο καλύτερα να τον κρατήσεις στο σπίτι γιατί αν αρρωστήσει και αυτό θα ταλαιπωρηθεί και αν κολλήσει εσένα θα είναι πολύ χειρότερα τα πράγματα.

@vivika10 να φυλάγεσαι όσο περισσότερο μπορείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η KONSTANTIA είπε:

@egw αν έχετε επιβεβαιωμένα κρούσματα στο σχολείο καλύτερα να τον κρατήσεις στο σπίτι γιατί αν αρρωστήσει και αυτό θα ταλαιπωρηθεί και αν κολλήσει εσένα θα είναι πολύ χειρότερα τα πράγματα.

@vivika10 να φυλάγεσαι όσο περισσότερο μπορείς.

Προς το παρόν δεν έχω ακούσει κάτι θα το έχω υπόψη αλλά αυτός αν δεν πάει σχολείο κλαίει όλη μέρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας! Την Δευτέρα πάμε για αυχενική...σαν πρωτάρα κάνω, έχω τεράστια αγωνία αλλά και μια πηγαία αισιοδοξία ότι όλα θα πάνε καλά! Ξεκίνησαν ήδη οι βραδυνές επισκέψεις στην τουαλέτα 2-3 φορές (μαύρος ύπνος, δεν είμαι από αυτούς που τον έχουν στο τσεπάκι που λέμε!) και υπάρχουν στιγμές που έχω τραβήγματα χαμηλά, σαν να με ενοχλεί το έντερο αλλά μάλλον είναι η μήτρα! Ποιες έχετε κοντά αυχενική;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η KONSTANTIA είπε:

Καλημέρα σας! Την Δευτέρα πάμε για αυχενική...σαν πρωτάρα κάνω, έχω τεράστια αγωνία αλλά και μια πηγαία αισιοδοξία ότι όλα θα πάνε καλά! Ξεκίνησαν ήδη οι βραδυνές επισκέψεις στην τουαλέτα 2-3 φορές (μαύρος ύπνος, δεν είμαι από αυτούς που τον έχουν στο τσεπάκι που λέμε!) και υπάρχουν στιγμές που έχω τραβήγματα χαμηλά, σαν να με ενοχλεί το έντερο αλλά μάλλον είναι η μήτρα! Ποιες έχετε κοντά αυχενική;

Με το καλο! Εγω την εκανα προν δυο εβδομαδες.. σε ποια εβδομαδα εισαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η KONSTANTIA είπε:

@Κορτας σήμερα είμαι 11+ 2 και θα την κάνω ακριβώς 12η!

Εγω 13+3.. πφφφφ δεν περνανε οι μερες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια φίλη μου στην Γερμανία θα κάνει λέει μια καινούρια μέθοδο NIPD και όπως είδα - και αν κατάλαβα καλά - είναι μη επεμβατικός προγεννητικός έλεγχος αλλά δεν κατάλαβα να περιλαμβάνει υπέρηχο. Την έχει κάνει καμία από εσάς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...