Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Καλημέρα κορίτσι! Εμένα βγήκαν όλα τα αποτελέμστα μαζί σε μία εβδομάδα! Δεν ξέρω βέβαια ίσως η αίματος είχε βγει νωρίτερα αλλά τότε μου τα παρέδωσε!

Της αυχενικής δεν σου τα έδωσε την ίδια μέρα που την έκανες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η vivika10 είπε:

Της αυχενικής δεν σου τα έδωσε την ίδια μέρα που την έκανες;

όχι! Μου είπε πως είναι όλα καλά για να μην έχω άγχος και μετά από μία εβδομάδα μου έστειλε στον γιατρό μου την αναλυτική έκθεση της αυχενικής και τα αποτελέσματα της papp-a . ίσως επειδή είμαι επαρχία και έρχεται γιατρός από Αθηνα γίνεται αυτό, δεν ξέρω!,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό που λέει η @marakineos φαίνεται λογικό και νομίζω ότι τα αποτελέσμα του papp-a αξιοπούνται κατά την εξαγωγή του τελικού αποτελέσματος της αυχενικής.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

όχι! Μου είπε πως είναι όλα καλά για να μην έχω άγχος και μετά από μία εβδομάδα μου έστειλε στον γιατρό μου την αναλυτική έκθεση της αυχενικής και τα αποτελέσματα της papp-a . ίσως επειδή είμαι επαρχία και έρχεται γιατρός από Αθηνα γίνεται αυτό, δεν ξέρω!,

Μπορεί,εμένα μου έδωσε την αυχενικη αμέσως,και την επόμενη μέρα έστειλε στο γιατρό μου την papp-a Γιατί δεν μένω Θεσσαλονίκη και δεν μπορούσα να πάω να την παρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Αυτό που λέει η @marakineos φαίνεται λογικό και νομίζω ότι τα αποτελέσμα του papp-a αξιοπούνται κατά την εξαγωγή του τελικού αποτελέσματος της αυχενικής.

Ναι φυσικά και είναι λογικό,χρειάζεται η αυχενικη πρώτα και μετά η papp-a,αν δεν κάνω λάθος στην papp-a αναγράφονται και οι τιμές της αυχενικής 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάθε γιατρός έχει τα δικά του! Βουρ για β επιπέδου τωρα που απ όσο ξέρω γίνεται το ίδιο, σου λέει αν ειναι όλα καλά και μετά στέλνει την έκθεση! Θα την κάνω την επόμενη εβδομάδα και με πιάνει ένα άγχος σιγά σιγά!

Και αυτές οι ιώσεις βρε κορίτσια! μεγάλη προσοχή! κυκλοφορεί μία με πολύ υψηλό πυρετό και βήχα που κρατά μέρες! Να μαστε γερές! Σαν τον Κατακουζηνό (Κων/νου και Ελενης) έχω καταντήσει με τα απολυμαντικά χαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσε θέλει πολύ προσοχή! Εγώ έχω έκζεμα στο χέρι και έχει γίνει πληγή και δεν μπορώ να βάλω κρέμα με κορτιζόνι και πήρα την anticort της frezyderm και προσπαθώ να γίνω καλά! Αλλά πως να γίνεις καλά αν έχεις μωρό και θέλει να το πλύνεις, αν έχεις πιάτα να πλύνεις και να μαγειρέψεις; Αγώνας διαρκείας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Κάθε γιατρός έχει τα δικά του! Βουρ για β επιπέδου τωρα που απ όσο ξέρω γίνεται το ίδιο, σου λέει αν ειναι όλα καλά και μετά στέλνει την έκθεση! Θα την κάνω την επόμενη εβδομάδα και με πιάνει ένα άγχος σιγά σιγά!

Και αυτές οι ιώσεις βρε κορίτσια! μεγάλη προσοχή! κυκλοφορεί μία με πολύ υψηλό πυρετό και βήχα που κρατά μέρες! Να μαστε γερές! Σαν τον Κατακουζηνό (Κων/νου και Ελενης) έχω καταντήσει με τα απολυμαντικά χαχα!

Έφτασε ο καιρός τέλεια!!Εγώ θα κλείσω μετά της 20 Φεβρουαρίου για να έρθει και  ο άντρας Μου,από τώρα αγχώνομαι.εμενα εδώ και ένα μήνα και παραπάνω με έπιασε ρινίτιδα εγκυμοσύνης με έχει κουράσει Πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Άσε θέλει πολύ προσοχή! Εγώ έχω έκζεμα στο χέρι και έχει γίνει πληγή και δεν μπορώ να βάλω κρέμα με κορτιζόνι και πήρα την anticort της frezyderm και προσπαθώ να γίνω καλά! Αλλά πως να γίνεις καλά αν έχεις μωρό και θέλει να το πλύνεις, αν έχεις πιάτα να πλύνεις και να μαγειρέψεις; Αγώνας διαρκείας!!!

Αχ 'ελα ντε! Εγώ δν έχω άλλο παιδάκι αλλά σε καταλαβαίνω βλέπω τη νύφη μου που είναι έγκυος και έχει και μικρό παιδάκι πόσο πιο κουραστική είναι αυτή η εγκυμοσύνη από την πρώτη! Υπομονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Έφτασε ο καιρός τέλεια!!Εγώ θα κλείσω μετά της 20 Φεβρουαρίου για να έρθει και  ο άντρας Μου,από τώρα αγχώνομαι.εμενα εδώ και ένα μήνα και παραπάνω με έπιασε ρινίτιδα εγκυμοσύνης με έχει κουράσει Πολύ. 

Ωχ, πρεπει να έχω κι εγώ λίγη ρινίτιδα ελαφριάς μορφής! Από τότε σχεδόν που έμεινα έγκυος έχω φτέρνισμα χωρίς λόγο και κάποια βράδια βουλώνει η μύτη μου, εχεις πιο εντονα συμπτωματα ε? Και νομίζω μόνο ο φυσιολογικός ορός επιτρέπεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Ωχ, πρεπει να έχω κι εγώ λίγη ρινίτιδα ελαφριάς μορφής! Από τότε σχεδόν που έμεινα έγκυος έχω φτέρνισμα χωρίς λόγο και κάποια βράδια βουλώνει η μύτη μου, εχεις πιο εντονα συμπτωματα ε? Και νομίζω μόνο ο φυσιολογικός ορός επιτρέπεται!

Και εγώ αυτά έχω αλλά σε έντονη μορφή,όλη μέρα και όλη νύχτα η μύτη μου είναι βουλωμενη όλη μέρα με τα χαρτομάντιλα στο χέρι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η vivika10 είπε:

Και εγώ αυτά έχω αλλά σε έντονη μορφή,όλη μέρα και όλη νύχτα η μύτη μου είναι βουλωμενη όλη μέρα με τα χαρτομάντιλα στο χέρι.

Πωπω υπομονη τι αλλο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια εγώ έχω και πολλά κολπικα υγρά από την αρχή της εγκυμοσύνης,ο γιατρός μου είπε να μην χρησιμοποιώ και σερβιετακι στο σπίτι και κάθε λίγο και λιγάκι αλλάζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η vivika10 είπε:

Βρε κορίτσια εγώ έχω και πολλά κολπικα υγρά από την αρχή της εγκυμοσύνης,ο γιατρός μου είπε να μην χρησιμοποιώ και σερβιετακι στο σπίτι και κάθε λίγο και λιγάκι αλλάζω.

Κι εγώ το ίδιο, πολύ σπαστικό! Βάζω σερβιετάκι έξω αλλά και σε μένα είπε να μη φορώ όλη μέρα οπότε αναγκαστικά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Rinaki88 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα κι από εμένα. Ήθελα να ρωτήσω όσες κάνατε PAPP-A μαζί με την αυχενική αν βγήκαν τα αποτελέσματα γρήγορα. 

ΚΑΛημερα κοριτσι αυτη ειναι και η αιματολογικη που γινεται ετσι;νοομιζω μας πηρε καμια βδομαδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κορτας είπε:

Βρε κοριτσια εγω σημερα ενιωθα σαν να εχω ασταθεια.. οταν ημουν ορθια και περπατουσα

εχει συμβει σε καμια;

δεν θυμαμαι καττι τετοιο

ποσο μηνων εισαι τωρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Κορτας είπε:

Βρε κοριτσια εγω σημερα ενιωθα σαν να εχω ασταθεια.. οταν ημουν ορθια και περπατουσα

εχει συμβει σε καμια;

Καλημέρα!!!!Δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοιο,Μπορεί να μην οφείλεται στην εγκυμοσύνη απλά να έτυχε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα! Αισίως 10 εβδομάδων και σήμερα σκέφτηκα ότι σε 3 εβδομάδες τελειώνει το 1ο τρίμηνο...αέρας περνάει η δεύτερη εγκυμοσύνη νομίζω!!! Και επειδή θα είναι η τελευταία μου πρέπει να την βιώσω καλά για να είμαι χορτάτη μετά ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πράγματι ο καιρός περνάει πολύ γρήγορα εγώ έχω φτάσει 19 εβδομάδα,ούτε κατάλαβα πως πέρασε ο καιρός παρόλο που έχω πολύ άγχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μπήκα στη 16εβδομαδα θέλω να ρωτήσω έχετε μείνει ευχαριστημένες με συγκεκριμένη βαφή μαλλιών που να καλύπτει τα λευκά φυτική? Μου επιτρέπει πλέον να τα βάψω αν και θα προτιμούσε όχι-Ακούω απόψεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...