Μετάβαση σε περιεχόμενο

"Τυχερούλης" ο πρώτος μήνας του 2019


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Βλέπετε εσείς καμιά διαφορά????το πάνω είναι το σημερινό.

15466735747122010417620.jpg

Καλημέρα κοπελες μου που χιονίζει;

Δε ξέρω αν έχει διαφορά η όχι αλλά είναι θετικό κοριτσι μου 

Μη το ψάχνεις είσαι έγκυος και όλα καλά θα πάνε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 43 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα κοριτσάρες! 

@Ε.Γ.Α. αφού έκανες χοριακή κοριτσάκι μου, γιατί κάνεις τεστάκια και αγχώνεσαι; Την Δευτέρα θα κάνεις επαναληπτική χοριακή και θα δεις πώς πάει, που θα πηγαίνει τέλεια με 70 χοριακή 6 ημέρες πριν την καθυστέρηση, φυσάς!!! Επίσης, τα συμπτώματα μια έρχονται μια φεύγουν! Έλα κοριτσάκι μου καλό, εσύ είσαι βετεράνος στις εγκυμοσύνες, μην μου αγχώνεσαι! 

Θα συμφωνήσω απόλυτα 

Και τα συμπτώματα πάνε και έρχονται στο.γιο μου δεν είχα κανένα και στήθος τούμπανο τωρα το στήθος ακόμη αλλά έχω πεθάνει στις καούρες

Τραβήγματα δεν έχω πάντα κάποιες φορές μέσα στη μέρα και όχι κάθε μέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η egw είπε:

Θα συμφωνήσω απόλυτα 

Και τα συμπτώματα πάνε και έρχονται στο.γιο μου δεν είχα κανένα και στήθος τούμπανο τωρα το στήθος ακόμη αλλά έχω πεθάνει στις καούρες

Τραβήγματα δεν έχω πάντα κάποιες φορές μέσα στη μέρα και όχι κάθε μέρα 

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Τι κάνετε? Μήπως μπορείτε να μας πείτε κ εμάς που περιμένουμε κανένα συμπτωμα που είχατε κ υποπτευθηκατε εγκυμοσύνη? Εγώ περιμένω σε 9 μέρες αλλά στήθος τούμπανο κ απόγευμα έχω ανακατωσουρα!!! Αυτό το μήνα είχα καλή ωορρηξια την κατάλαβα κ μόνη μου χωρίς τεστ λέτε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα κοριτσάρες! 

@Ε.Γ.Α. αφού έκανες χοριακή κοριτσάκι μου, γιατί κάνεις τεστάκια και αγχώνεσαι; Την Δευτέρα θα κάνεις επαναληπτική χοριακή και θα δεις πώς πάει, που θα πηγαίνει τέλεια με 70 χοριακή 6 ημέρες πριν την καθυστέρηση, φυσάς!!! Επίσης, τα συμπτώματα μια έρχονται μια φεύγουν! Έλα κοριτσάκι μου καλό, εσύ είσαι βετεράνος στις εγκυμοσύνες, μην μου αγχώνεσαι! 

Έχεις δίκιο!δεν ξέρω τι με έχει πιάσει!και ο γιατρός μου είπε να χαλαρώσω!

στις πριν 25 λεπτά, ο/η egw είπε:

Εννοώ πότε περιμένεις περίοδο κΙ θ ξεκινήσεις να μετράς καθυστέρηση στις πόσες του μήνα;

Περίοδο περιμένω 8 του μηνός.τα κάνω τα τεστ νωρίτερα λόγω των βιοχημικών μήπως χρειαστεί να πάρω κάτι.απο σήμερα θα πάρω το σαλοσπιρ που βοηθάει λέει τον πρώτο μήνα.κακως αγχώνομαι γιατί δεν είναι καλό για το εμβρυακι.ετσι κι αλλιώς ότι είναι να γίνει θα γίνει!κι ενώ τα ξέρω κάνω αυτά που δεν πρέπει!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Τι κάνετε? Μήπως μπορείτε να μας πείτε κ εμάς που περιμένουμε κανένα συμπτωμα που είχατε κ υποπτευθηκατε εγκυμοσύνη? Εγώ περιμένω σε 9 μέρες αλλά στήθος τούμπανο κ απόγευμα έχω ανακατωσουρα!!! Αυτό το μήνα είχα καλή ωορρηξια την κατάλαβα κ μόνη μου χωρίς τεστ λέτε? 

Όλα τα ίδια είναι. Εγω έχω περίοδο κ σκέψου δεν μειώθηκε το στήθος είναι ακόμη τούμπανο. 4η ημέρα περιόδου..... Δεν έχει να κάνει. Ότι είναι να γίνει θα γίνει. Έχε αισιοδοξία. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Τι κάνετε? Μήπως μπορείτε να μας πείτε κ εμάς που περιμένουμε κανένα συμπτωμα που είχατε κ υποπτευθηκατε εγκυμοσύνη? Εγώ περιμένω σε 9 μέρες αλλά στήθος τούμπανο κ απόγευμα έχω ανακατωσουρα!!! Αυτό το μήνα είχα καλή ωορρηξια την κατάλαβα κ μόνη μου χωρίς τεστ λέτε? 

Καλημέρα κοπέλα μου γυμναστική κάνω τώρα εγώ και μετά καμιά δουλίτσα  

Εγώ θα σου πω ότι ανακατοσουρες ειχα τρεις τέσσερις μέρες πριν αλλά ημοξν άρρωστη οπότε δε ξέρω να πω αν ήταν από εγκυμοσύνη

Μετά όλα τα συμπτώματα τα είχα κανονικά για περιοδο μόνο που μετά υποχώρησαν 

Α και ότι οκτώ μέρες μετά την ωορρηξία είχα πόνο περιόδου έντονο όμως για μία ώρα μετά είδα υγρά και σταμάτησε υποθέτω ήταν εμφύτευση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Έχεις δίκιο!δεν ξέρω τι με έχει πιάσει!και ο γιατρός μου είπε να χαλαρώσω!

Περίοδο περιμένω 8 του μηνός.τα κάνω τα τεστ νωρίτερα λόγω των βιοχημικών μήπως χρειαστεί να πάρω κάτι.απο σήμερα θα πάρω το σαλοσπιρ που βοηθάει λέει τον πρώτο μήνα.κακως αγχώνομαι γιατί δεν είναι καλό για το εμβρυακι.ετσι κι αλλιώς ότι είναι να γίνει θα γίνει!κι ενώ τα ξέρω κάνω αυτά που δεν πρέπει!!!!!!

Εντάξει δυστυχώς το άγχος δεν είναι από το χέρι μας και εγώ χθες μέσα στο άγχος ημοξν όλη μέρα μέχρι να βγει το αποτέλεσμα

Όλα καλά.θα πάνε μην ανησυχείς

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Όλα τα ίδια είναι. Εγω έχω περίοδο κ σκέψου δεν μειώθηκε το στήθος είναι ακόμη τούμπανο. 4η ημέρα περιόδου..... Δεν έχει να κάνει. Ότι είναι να γίνει θα γίνει. Έχε αισιοδοξία. ?

Καλημέρα!!! Αισιοδοξία έχω αλλά να που προσπαθούμε τόσο καιρό κ όλο νομίζω ότι είμαι έγκυος κ έρχεται η περίοδος κ πέφτω ψυχολογικά!!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε με τις εξετάσεις σου!!! Εσύ είσαι κ μικρούλα θα είναι τέλειες!!! Εγώ έκανα το Σεπτέμβρη μια χαρά ήταν όλες εκτός από την ΑΜΗ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Καλημέρα!!! Αισιοδοξία έχω αλλά να που προσπαθούμε τόσο καιρό κ όλο νομίζω ότι είμαι έγκυος κ έρχεται η περίοδος κ πέφτω ψυχολογικά!!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε με τις εξετάσεις σου!!! Εσύ είσαι κ μικρούλα θα είναι τέλειες!!! Εγώ έκανα το Σεπτέμβρη μια χαρά ήταν όλες εκτός από την ΑΜΗ 

Εμένα ο γιατρός δνε μου είπε να κάνω αμη. Μου είπε ότι είναι πάρα πολύ νωρίς. Ανδρογόνα έκανα που είναι υπεύθυνα για πολυκυστικες. Και βλέπουμε... Μακάρι να πάνε όλα καλά. Θα κάνω κάθε μήνα μέχρι να μείνω έγκυος. ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Εμένα ο γιατρός δνε μου είπε να κάνω αμη. Μου είπε ότι είναι πάρα πολύ νωρίς. Ανδρογόνα έκανα που είναι υπεύθυνα για πολυκυστικες. Και βλέπουμε... Μακάρι να πάνε όλα καλά. Θα κάνω κάθε μήνα μέχρι να μείνω έγκυος. ???

Αφού είσαι μικρή βρε γτ να κάνεις ΑΜΗ? Εγώ έκανα γτ είμαι 36 τώρα!!! Ανδρογόνα δεν έκανα γτ δεν έχω πολυκυστικες!!! Αυτό τον μήνα έκλεισα σε ειδικό γυναικολόγο υποβοηθουμενης σύλληψης μπας κ μου πει τίποτε παραπάνω!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Αφού είσαι μικρή βρε γτ να κάνεις ΑΜΗ? Εγώ έκανα γτ είμαι 36 τώρα!!! Ανδρογόνα δεν έκανα γτ δεν έχω πολυκυστικες!!! Αυτό τον μήνα έκλεισα σε ειδικό γυναικολόγο υποβοηθουμενης σύλληψης μπας κ μου πει τίποτε παραπάνω!!! 

Καλά το έκανες.... Και εγώ κάθε μήνα εξετάσεις. Γιατί κάθε μήνα αλλάζουν. Λόγω του ότι κάθε μήνα έχω κι άλλες μέρες περίοδο. Τώρα είμαι στην 4η ημέρα μπαίνω. Κ είμαι στα ψιλό τελειώματα... Τώρα μετα τις ελεύθερες επαφές έχει φτιάξει κ η περιοδος. Κάποτε είχα περίοδο 15 ημέρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Καλά το έκανες.... Και εγώ κάθε μήνα εξετάσεις. Γιατί κάθε μήνα αλλάζουν. Λόγω του ότι κάθε μήνα έχω κι άλλες μέρες περίοδο. Τώρα είμαι στην 4η ημέρα μπαίνω. Κ είμαι στα ψιλό τελειώματα... Τώρα μετα τις ελεύθερες επαφές έχει φτιάξει κ η περιοδος. Κάποτε είχα περίοδο 15 ημέρες. 

Έκανες όλες τις οεμονες; Και fsh και lh; Αυτές επηρεάζουν κάπου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Έκανες όλες τις οεμονες; Και fsh και lh; Αυτές επηρεάζουν κάπου;

Ναι κι αυτές εννοείται ? να δω κ αν θα κάνω αυτό το κύκλο ωορρηξία. Ποιες ρωτάς να επηρεάζουν? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα κάτι γίνεται με την περίοδό μου. Προτελευταία φορά περίοδος 19η μέρα, τελευταία φορά 36η μέρα και αυτή την φορά μου ήρθε σήμερα πάλι την 19η μέρα. Πιο μπροστά αργούσε πάνω από 40 μέρες. Ο μεγαλύτερος κύκλος 54 μέρες. Ενώ παλαιότερα ο κύκλος μου κυμαίνονταν στις 23 με 26 μέρες. Δεν πήρα ακόμη βιταμίνες. Να το πάρω θετικά το θέμα; Στενοχωριόμουν πολύ όταν έβλεπα να μου αργεί τόσο πολύ η περίοδός μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η paradisebird είπε:

Εμένα κάτι γίνεται με την περίοδό μου. Προτελευταία φορά περίοδος 19η μέρα, τελευταία φορά 36η μέρα και αυτή την φορά μου ήρθε σήμερα πάλι την 19η μέρα. Πιο μπροστά αργούσε πάνω από 40 μέρες. Ο μεγαλύτερος κύκλος 54 μέρες. Ενώ παλαιότερα ο κύκλος μου κυμαίνονταν στις 23 με 26 μέρες. Δεν πήρα ακόμη βιταμίνες. Να το πάρω θετικά το θέμα; Στενοχωριόμουν πολύ όταν έβλεπα να μου αργεί τόσο πολύ η περίοδός μου.

Το να κάνεις ορμονικές δε το χεις σκεφτεί??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Το να κάνεις ορμονικές δε το χεις σκεφτεί??? 

Το έχω σκεφτεί η αλήθεια είναι, αλλά φοβάμαι τα αποτελέσματα. Θα δείξει σίγουρα ότι μπήκα ή μπαίνω στην εμμηνόπαυση. Και όπως έχω γράψει και άλλη φορά δεν πρόκειται να κάνω εξωσωματική ούτε με δικά μου ωάρια ούτε με δανεικά. Οπότε σε τι θα με βοηθούσε να κάνω συνέχεια ορμονικές εξετάσεις; Να βλέπω πως δεν είμαι γόνιμη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η paradisebird είπε:

Το έχω σκεφτεί η αλήθεια είναι, αλλά φοβάμαι τα αποτελέσματα. Θα δείξει σίγουρα ότι μπήκα ή μπαίνω στην εμμηνόπαυση. Και όπως έχω γράψει και άλλη φορά δεν πρόκειται να κάνω εξωσωματική ούτε με δικά μου ωάρια ούτε με δανεικά. Οπότε σε τι θα με βοηθούσε να κάνω συνέχεια ορμονικές εξετάσεις; Να βλέπω πως δεν είμαι γόνιμη; 

Ε και τότε γιατί ανησυχείς για τις μέρες του κύκλου? Είναι φυσιολογικό κάθε μήνα να ναι διαφορετικά...... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Ε και τότε γιατί ανησυχείς για τις μέρες του κύκλου? Είναι φυσιολογικό κάθε μήνα να ναι διαφορετικά...... 

Απλά όταν μου πάει στις 54 μέρες λέω πάει δεν θα μου ξανάρθει. Είναι ψυχολογικό και συναισθηματικό το θέμα. Παρηγοριά στον άρρωστο που λέμε. Άσε, είμαι ανίατη περίπτωση... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ε και τότε γιατί ανησυχείς για τις μέρες του κύκλου? Είναι φυσιολογικό κάθε μήνα να ναι διαφορετικά...... 

Είναι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η paradisebird είπε:

Είναι; 

Ε ναι.... Σε τέτοια ηλικία μια θα είναι έτσι μια θα είναι αλλιώς...... Εδώ εγώ που είμαι 27 έχω μια έτσι κ μια αλλιώς..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Ε ναι.... Σε τέτοια ηλικία μια θα είναι έτσι μια θα είναι αλλιώς...... Εδώ εγώ που είμαι 27 έχω μια έτσι κ μια αλλιώς..... 

Σωστά, έτσι είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η paradisebird είπε:

Σωστά, έτσι είναι.

Και της μαμάς μου έτσι ήταν. Είναι φυσιολογικό... ?δενδεν σημαίνει ότι δνε μπορείς να μείνεις έγκυος απλά είναι δύσκολο να εντοπίσεις ωορρηξία οπότε είναι πιο πολύ στην τύχη σαν κ εμένα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Και της μαμάς μου έτσι ήταν. Είναι φυσιολογικό... ?

Ναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@paradisebird δεν ξέρω να σου πω 100% αν είναι φυσιολογικό. Γιατί δεν ξέρω αν προλαβαίνεις να κάνεις ωορρηξία. Στα ιατρικά σάιτ γράφουν ότι το νορμάλ είναι από 21 ως 35 ημέρες. Οπότε καλό θα ήταν να κάνεις έναν ορμονικό έλεγχο για αρχή, να δεις που βρίσκεσαι.

Αν επιτρέπεται, γιατί δεν σκέφτεσαι εξωσωματική; Φαντάζομαι ότι ξέρεις πως έχετε πολύ περισσότερες πιθανότητες να αποκτήσετε μωράκι με αυτόν τον τρόπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...