Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μαθήματα ανωδυνου τοκετού


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια ελπίζω εσείς και τα μωράκια σας να είστε όλοι καλά :) εχω μια ερώτηση...μηπως ξέρει καμία σας που μπορώ να κάνω μαθήματα ανώδυνου τοκετού στην Αθήνα και πόσο κοστίζουν? Καθώς και ποτέ ακριβώς πρέπει να τα ξεκινήσω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Viktwria είπε:

Καλημέρα κορίτσια ελπίζω εσείς και τα μωράκια σας να είστε όλοι καλά :) εχω μια ερώτηση...μηπως ξέρει καμία σας που μπορώ να κάνω μαθήματα ανώδυνου τοκετού στην Αθήνα και πόσο κοστίζουν? Καθώς και ποτέ ακριβώς πρέπει να τα ξεκινήσω?

Κορίτσι μου Καλό τι κάνεις?  Πως είσαι? Το μπεμπακι σου ? Εχω καιρό να διαβάσω νέα σου.. σίγουρα για τα μαθήματα αν ψάξεις στο ίντερνετ θα βρεις κάτι στην περιοχή σου.. Υπάρχουν πολλά κέντρα που μπορούν να σε βοηθήσουν..  Εγώ που παω στο ελενα το νοσοκομείο ξέρω ότι γίνονται δωρεάν δεν ξέρω αν μπορείς να πάρεις τηλ να ρωτήσεις αν μπορείς να πας κ εσύ... Εγώ όταν πάω στο γιατρό θα ρωτήσω..  για τι θέλει ο άντρας μου να είναι στη γεννά κ είναι υποχρεωτικό να παρακολουθήσουμε τα μαθήματα... Για να είναι μαζί μου στη γεννά.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Viktwria είπε:

Καλημέρα κορίτσια ελπίζω εσείς και τα μωράκια σας να είστε όλοι καλά :) εχω μια ερώτηση...μηπως ξέρει καμία σας που μπορώ να κάνω μαθήματα ανώδυνου τοκετού στην Αθήνα και πόσο κοστίζουν? Καθώς και ποτέ ακριβώς πρέπει να τα ξεκινήσω?

καλησπερα και με το καλο το μωρακι σου??

εγω τα εκανα στον 7ο μηνα στα μεσα περίπου... στο Ελενα δωρεάν ειναι για ολες τις εγκυους ειτε γεννησεις εκει ειτε οχι. παρε ενα τηλ στο τμημα ψυχοπροφυλακτικης στο Ελενα (εχει το τηλ στη σελίδα του Έλενα) για να κλεισεις θεση για οταν ειναι να πας. ειναι πολυ ωραια ειδικα το 3ο και 4ο μαθημα (4 είναι  συνολικά) οπου κανεις και ασκησουλες με μπαλα πιλατες για να παρει θεση το μωρο καθως και για την εμπεδωση του. βεβαια και τα 4 μαθηματα είναι πολυ ενδιαφεροντα. εμας μας ειπαν, ειδικά οσες εχουμε ακομη καποιες εβδομάδες μεχρι και την 36η εβδομάδα, να τις κανουμε καθε μερα χαλαρα και μετα την 36η πιο εντατικά... βοηθανε πολυ? με το καλο το μικρουλι σου:) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η banesaki16 είπε:

Κορίτσι μου Καλό τι κάνεις?  Πως είσαι? Το μπεμπακι σου ? Εχω καιρό να διαβάσω νέα σου.. σίγουρα για τα μαθήματα αν ψάξεις στο ίντερνετ θα βρεις κάτι στην περιοχή σου.. Υπάρχουν πολλά κέντρα που μπορούν να σε βοηθήσουν..  Εγώ που παω στο ελενα το νοσοκομείο ξέρω ότι γίνονται δωρεάν δεν ξέρω αν μπορείς να πάρεις τηλ να ρωτήσεις αν μπορείς να πας κ εσύ... Εγώ όταν πάω στο γιατρό θα ρωτήσω..  για τι θέλει ο άντρας μου να είναι στη γεννά κ είναι υποχρεωτικό να παρακολουθήσουμε τα μαθήματα... Για να είναι μαζί μου στη γεννά.. ?

Καλα Βανεσσακι μου εσυ τι κανεις?? Το μωράκι μου παίζει ποδόσφαιρο στην κοιλιά μου κάθε φορά σε σημείο που τώρα πια με ξυπνάει ? αλλα το ευχαριστιέμαι οσο τίποτα άλλο :) και σσυεσύ έμαθες τι μωρακι θα κανεις?? Ρωτα αν μπορεις και πες μου για τα μαθήματα :) εσενα πως σου φαίνονται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η zwoulini είπε:

καλησπερα και με το καλο το μωρακι σου??

εγω τα εκανα στον 7ο μηνα στα μεσα περίπου... στο Ελενα δωρεάν ειναι για ολες τις εγκυους ειτε γεννησεις εκει ειτε οχι. παρε ενα τηλ στο τμημα ψυχοπροφυλακτικης στο Ελενα (εχει το τηλ στη σελίδα του Έλενα) για να κλεισεις θεση για οταν ειναι να πας. ειναι πολυ ωραια ειδικα το 3ο και 4ο μαθημα (4 είναι  συνολικά) οπου κανεις και ασκησουλες με μπαλα πιλατες για να παρει θεση το μωρο καθως και για την εμπεδωση του. βεβαια και τα 4 μαθηματα είναι πολυ ενδιαφεροντα. εμας μας ειπαν, ειδικά οσες εχουμε ακομη καποιες εβδομάδες μεχρι και την 36η εβδομάδα, να τις κανουμε καθε μερα χαλαρα και μετα την 36η πιο εντατικά... βοηθανε πολυ? με το καλο το μικρουλι σου:) 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ :) θα το ψάξω το τηλέφωνο να κλείσω και εγώ :) επεεπειδη και ο άντρας μου θέλει να είναι μεσα στην αίθουσα τοκετού ποιές μέρες συνήθως ειναι τα μαθήματα? Επειδή λόγο δουλειάς μπορεί μονο συγκεκριμένες μέρες.. ? εσυ γεννήσες? :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Viktwria είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ :) θα το ψάξω το τηλέφωνο να κλείσω και εγώ :) επεεπειδη και ο άντρας μου θέλει να είναι μεσα στην αίθουσα τοκετού ποιές μέρες συνήθως ειναι τα μαθήματα? Επειδή λόγο δουλειάς μπορεί μονο συγκεκριμένες μέρες.. ? εσυ γεννήσες? :)

να σαι καλαα :) οχι οχι τον περιμενουμε με τον νεο χρονο :)

η μια επιλογη ειναι να πατε απογεύματα καθε Παρασκευή (δηλαδη ολες τις παρασκευές του μηνα απόγευμα). μετα η αλλη επιλογη ειναι μαζεμενα διπλα μαθηματα σε ενα σκ που θα επιλεξουν αυτοι και το βγαζουν για καθε μηνα ποτε θα γίνει (θα σ πουν στο τηλ) και η τριτη επιλογη ειναι Δευτέρα εως Πέμπτη καθε εβδομάδα πρωινα 9-11. αλλα στη τελευταία επιλογή πρεπει να πας την ιδια εβδομάδα και για τις 4 ημερες οχι πχ τη Δευτέρα και Τρίτη της μιας εβδομάδας και Τετάρτη και Πέμπτη της επόμενης. 

επισης... για τα σκ ειναι υποχρεωτικά να πάτε και στα 2 διπλα μαθήματα και οι 2. 

για τις παρασκευες ειναι 2 μαθήματα υποχρεωτικά  το ίδιο και για τις καθημερινες Δευτέρα εως Πέμπτη (υποχρεωτικά εννοω για να μπει και κ μπαμπας σας μέσα την ωρα της γεννας). 

θα στα αναλυσει και αυτη στο τηλ ειναι πολυ καλη αλλα στα ειπα κι εγώ για να χεις μια ιδεα :) εύχομαι με το καλο το μικρούλι σας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η zwoulini είπε:

να σαι καλαα :) οχι οχι τον περιμενουμε με τον νεο χρονο :)

η μια επιλογη ειναι να πατε απογεύματα καθε Παρασκευή (δηλαδη ολες τις παρασκευές του μηνα απόγευμα). μετα η αλλη επιλογη ειναι μαζεμενα διπλα μαθηματα σε ενα σκ που θα επιλεξουν αυτοι και το βγαζουν για καθε μηνα ποτε θα γίνει (θα σ πουν στο τηλ) και η τριτη επιλογη ειναι Δευτέρα εως Πέμπτη καθε εβδομάδα πρωινα 9-11. αλλα στη τελευταία επιλογή πρεπει να πας την ιδια εβδομάδα και για τις 4 ημερες οχι πχ τη Δευτέρα και Τρίτη της μιας εβδομάδας και Τετάρτη και Πέμπτη της επόμενης. 

επισης... για τα σκ ειναι υποχρεωτικά να πάτε και στα 2 διπλα μαθήματα και οι 2. 

για τις παρασκευες ειναι 2 μαθήματα υποχρεωτικά  το ίδιο και για τις καθημερινες Δευτέρα εως Πέμπτη (υποχρεωτικά εννοω για να μπει και κ μπαμπας σας μέσα την ωρα της γεννας). 

θα στα αναλυσει και αυτη στο τηλ ειναι πολυ καλη αλλα στα ειπα κι εγώ για να χεις μια ιδεα :) εύχομαι με το καλο το μικρούλι σας!!! 

Σε ευχαριστούμε παρα πολυ :) και εσεις με το καλο το δικο σας μωράκι :) λες να ειναι πρωτοχρονιάτικο το δικο σας?? Το καλύτερο δώρο πιστεύω ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Viktwria είπε:

Σε ευχαριστούμε παρα πολυ :) και εσεις με το καλο το δικο σας μωράκι :) λες να ειναι πρωτοχρονιάτικο το δικο σας?? Το καλύτερο δώρο πιστεύω ???

χεχε λες? θα μαστε στα τελειώματα αρα μπορει ναι χιχι..15.01 ειναι η τελευταία μερα που εχουμε. ειναι το 1ο βεβαια και λενε οτι παει μεχρι τελος αλλα δεν ειναι κ κανονας. ανυπομονω :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η zwoulini είπε:

χεχε λες? θα μαστε στα τελειώματα αρα μπορει ναι χιχι..15.01 ειναι η τελευταία μερα που εχουμε. ειναι το 1ο βεβαια και λενε οτι παει μεχρι τελος αλλα δεν ειναι κ κανονας. ανυπομονω :)

Με το καλο κορίτσι μου :) που θα γεννήσεις? Να μας πεις και σε εμαςπως ηταν οταν με το καλο γεννήσεις που ειναι το πρωτο μας κ τρέμουμε σαν το ψαρι εξω απ το νερο ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Viktwria είπε:

Με το καλο κορίτσι μου :) που θα γεννήσεις? Να μας πεις και σε εμαςπως ηταν οταν με το καλο γεννήσεις που ειναι το πρωτο μας κ τρέμουμε σαν το ψαρι εξω απ το νερο ?????

σευχαριστω πολυυ ανταποδιδω τια ευχες ??? στο Ελενα εχω καταλήξει. χεχε ναιι θα σας πω κι εγω εχω πολυ αγωνια και αγχος αλλα ελπιζω να πανε ολα καλα μεχρι το τελος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η zwoulini είπε:

σευχαριστω πολυυ ανταποδιδω τια ευχες ??? στο Ελενα εχω καταλήξει. χεχε ναιι θα σας πω κι εγω εχω πολυ αγωνια και αγχος αλλα ελπιζω να πανε ολα καλα μεχρι το τελος. 

Μια χαρα θα πανε :) κοιτα να το απολαυσεις ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...
στις On 9/1/2019 at 7:04 ΜΜ, ο/η Νέα.Μαμά είπε:

Σε δημοσια ιδρυματα με δωρεαν σεμιναρια βρισκουμε καλο επιπεδο η τα ξεπετανε?

Κι εγώ ενδιαφέρομαι να μάθω καθώς μπήκα 7ο και θα ήθελα να βρω κάποιο σεμινάριο δωρεάν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Την κόρη μου την πρώτη την γέννησα σε ιδιωτική κλινική εκεί οι μαίες βοήθησαν για θηλασμό όταν ήθελες βοήθεια.. εκεί είχα και την δικιά μου μαία την πρώτη μέρα οπότε ήταν πιο εύκολα και επίσης είχα και ένα μωρό που συνεργάστηκε άψογα  τώρα γέννησα σε δημόσιο εκεί οι μαίες μου είχαν σπάσει τα νεύρα για μπουκάλι με είχαν τρελάνει.. εγώ είχα και το θέμα ότι το μωρό δεν μπορούσα να το βάλω αμέσως στήθος λόγο ολικής ναρκώσεις οπότε πέρασαν 3 ώρες μέχρι να βάλω το μωρό στήθος.. ο άντρας μου έκανε αγώνα για να μην δώσουν το μωρό μπουκάλι αυτές τις 3 ώρες μέχρι να ξυπνήσω  δυστηχως όμως το μωρό δεν ήταν συνεργάσιμο αυτήν την φορά δεν μπορούσε να πιάσει κοιμόταν όλη την ώρα μάλλον έφταιγαν και τα φάρμακα που μου εδιναν… οπότε έδωσα μπουκάλι με κλάματα εγώ αλλά δεν το έβαλα κάτω προσπαθούσα να την βάζω στήθος και αν μην έτρωγε ήθελα να έχει την επαφή  Τι δεν θα έδινα να νιώσω και εγώ αυτήν την εμπειρία του ΦΤ να έχω τον άντρα μου μαζί να ακούσω και εγώ το πρώτο κλάμα της  Τουλάχιστον πήγαν όλα καλά  με την καισαρική είμασταν καλά και οι δύο ( και τις δύο φορες που έκανα)  είχα καλή αποθεραπεία και τις δύο φορές χωρίς κάποιο πρόβλημα 
    • Τι να πω τώρα κι εγώ 21η μέρα και έχω τραβήγματα και ένα πολύ περίεργο feeling εσωτερικά, δεν μπορώ να το εξηγήσω!! Δεν θα πω και πολλά γιατί μετά η @Παρασκευαιδου θα με "μαλώσει" 😂 
    • Με το καλό κ το δεύτερο αγοράκι! 🩵🩵🩵 εγώ έχω ένα κοριτσάκι 5 ετών , ένα αγοράκι 2.5 ετών κ τώρα περιμένω πάλι αγοράκι 🤰🏼 Εμένα καμπύλη μου είπε ο γιατρός θα κανονισουμε ημερομηνία  τώρα Δευτέρα που θα πάω (μένω εξωτερικό εδώ λειτουργούν αλλιώς τα πράγματα, όλες τις αιμοληψίες μου τις κάνουν στο ιατρείο δεν πάω σε μικροβιολογικό άρα αναμένω να δω που θα κάνω κ την καμπύλη και πως 😬, την σιχαίνομαι αυτήν την εξέταση κάθε φορά 🙅‍♀️)  από φάρμακα μόνο σίδηρο παίρνω που έπεσε στις εξετάσεις  κ θα ξανά ξεκινήσω μαγνήσιο γιατί έχω πάρα πάρα πολλές συσπάσεις.    καλό είναι γενικά να κάνεις εξετάσεις για ό,τι συμπληρώματα/ φάρμακα παίρνεις για να δεις κ που έχεις έλλειψη σε συννενόηση με το γιατρό σου φυσικά 😊 
    • ααα...εγω επειδή ειχα ηδη τεράστιο στήθος τις ραγαδες τις εχω από πάντα 🤷 δεν με ενοχλούν εκεί 😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...