Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σήμερα θα μαγειρέψω....


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η paradisebird είπε:

Αν κατάλαβα σωστά νηστεύετε και εσείς. Έχω κάνει κι εγώ κιμά σόγιας και δεν καταλαβαίνεις διαφορά από τον κανονικό κιμά. Απλά εμένα με πειράζει στο έντερο και δεν κάνω συχνά!

Σήμερα έφτιαξα φασολάκια λαδερά!

ναι νηστεύουμε από την καθαρά Δευτέρα... έβαλα και κρεμμυδάκι και μπόλικα μπαχαρικά.. μια χαρά μας άρεσε... δεν είχε να ζηλέψει τίποτα από τον κανονικό κιμά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

ναι νηστεύουμε από την καθαρά Δευτέρα... έβαλα και κρεμμυδάκι και μπόλικα μπαχαρικά.. μια χαρά μας άρεσε... δεν είχε να ζηλέψει τίποτα από τον κανονικό κιμά... 

Μπράβο κορίτσι μου γλυκό. Βοήθειά σας!!! Να πω όμως πως με τόσα νηστίσιμα καλούδια που κυκλοφορούν δεν είναι και τόσο δύσκολο να νηστεύεις. Εμείς πέρα από τη νηστεία των τροφών απέχουμε και από τις συζυγικές επαφές. Τώρα μετά το Πάσχα πρώτα ο Θεός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η paradisebird είπε:

Μπράβο κορίτσι μου γλυκό. Βοήθειά σας!!! Να πω όμως πως με τόσα νηστίσιμα καλούδια που κυκλοφορούν δεν είναι και τόσο δύσκολο να νηστεύεις. Εμείς πέρα από τη νηστεία των τροφών απέχουμε και από τις συζυγικές επαφές. Τώρα μετά το Πάσχα πρώτα ο Θεός. 

Ευχαριστούμε πολυ! Μου έχουν πει όταν οι επαφές είναι για την επίτευξη παιδιού και όχι για απόλαυση δεν χρειάζεται να απέχεις.. Δεν ξέρω τι ισχύει να είμαι ειλικρινής. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποια κοπέλα συνταγή για παγωτό χωρίς παγωτομηχανη ...

αχχ είχα φτιάξει πριν χρόνια παγωτό βανίλια και είχε βγει πολύ πετυχημένο... θα δω μήπως την βρω πουθενά και σου τη δώσω... 

Για αύριο μαγειρέυουμε χταποδάκι με ρυζάκι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κορίτσι μου @stasa199 τη βρήκα!!! https://cookpad.com/gr/sintages/3076230-tourta-pagoto-banilia-me-basi-sokolatas   αυτη εδώ τη συνταγή ακολούθησα και βγήκε τέλεια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Λοιπόν κορίτσι μου @stasa199 τη βρήκα!!! https://cookpad.com/gr/sintages/3076230-tourta-pagoto-banilia-me-basi-sokolatas   αυτη εδώ τη συνταγή ακολούθησα και βγήκε τέλεια!! 

Σε ευχαριστω παρα πολυ!!!!!θα την κανω σιγουρα και θα σου πω εντυπωσεις αλλα φαινεται πολυ καλη!!

Ειχε φτιαξει μια θεια μου πριν χρονια ενα φοβερο και της ζητησα τη συνταγη και μου ειχε πει οτι ριχνει γαλα εβαπορε και ζαχαρουχο και γινεται!και την ξανα ρωτησα και παλι δεν μου ειπε!μην της παρω τη δοξα!!και ειπα θα βρω αλλου δεν πειραζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις σημερα ειχαμε σαρδελα ψητη και γαυρο τηγανιτο με μαρουλι πατατοσαλατα και πατζαρια!!!!αυριο μαλλον κατι προχειρο θα κανουμε!δεν ξερω ακομα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Σε ευχαριστω παρα πολυ!!!!!θα την κανω σιγουρα και θα σου πω εντυπωσεις αλλα φαινεται πολυ καλη!!

Ειχε φτιαξει μια θεια μου πριν χρονια ενα φοβερο και της ζητησα τη συνταγη και μου ειχε πει οτι ριχνει γαλα εβαπορε και ζαχαρουχο και γινεται!και την ξανα ρωτησα και παλι δεν μου ειπε!μην της παρω τη δοξα!!και ειπα θα βρω αλλου δεν πειραζει!

αχ πως δεν τα μπορώ αυτά... ίσα ίσα που επιτυχία είναι να μοιράζεσαι τις συνταγές σου.. γιατί σημαίνει ότι άρεσαν... κομπλεξικά..  αχχ ποσο μ αρέσει η σαρδέλα και ο γαύρος!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

Λοιπόν κορίτσι μου @stasa199 τη βρήκα!!! https://cookpad.com/gr/sintages/3076230-tourta-pagoto-banilia-me-basi-sokolatas   αυτη εδώ τη συνταγή ακολούθησα και βγήκε τέλεια!! 

Κορίτσι μου, νοικοκυρούλα!!! Είδα τη συνταγή και μου άρεσε πολύ!!! Ας τελειώσει με το καλό η νηστεία και θέλω πολύ να τη δοκιμάσω κι εγώ!!! Μιαμ μιαμ!!! Ευχαριστούμε.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Κορίτσι μου, νοικοκυρούλα!!! Είδα τη συνταγή και μου άρεσε πολύ!!! Ας τελειώσει με το καλό η νηστεία και θέλω πολύ να τη δοκιμάσω κι εγώ!!! Μιαμ μιαμ!!! Ευχαριστούμε.........

ναι και εγώ σήμερα που τη θυμήθηκα θα την κάνω για τη γιορτή του άντρα μου.. μετά το πάσχα.. ;);) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοπέλες! Σήμερα πρασοσέλινο και ρυζάκι γιατί πρασόρυζο δεν το έψηνα με τπτ! Αφήστε που μόνη μου τα τρώω αυτά, ο άντρας μου ούτε την κατσαρόλα δεν καταδέχεται να ανοίξει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ @KONSTANTIA πολυ ωραιο!και εμενα δεν τα τρωει..εγω δεν ηξερα τι να κανω σημερα...δουλευει και ο αντρας μου ολη μερα...ενα στηθος κοτοπουλο ξεπαγωσα να δω πως θα το κανω!εχω αρχισει και δεν ξερω τι να μαγειρεψω  καθε μερα παλι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Αχ @KONSTANTIA πολυ ωραιο!και εμενα δεν τα τρωει..εγω δεν ηξερα τι να κανω σημερα...δουλευει και ο αντρας μου ολη μερα...ενα στηθος κοτοπουλο ξεπαγωσα να δω πως θα το κανω!εχω αρχισει και δεν ξερω τι να μαγειρεψω  καθε μερα παλι!!!!!

Εγώ έχω την ευκολία ότι κάνω διατροφή και έχω έναν μπούσουλα στον οποίον μπορώ να κινηθώ οπότε το έχω ξεπεράσει αυτό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

Αχ @KONSTANTIA πολυ ωραιο!και εμενα δεν τα τρωει..εγω δεν ηξερα τι να κανω σημερα...δουλευει και ο αντρας μου ολη μερα...ενα στηθος κοτοπουλο ξεπαγωσα να δω πως θα το κανω!εχω αρχισει και δεν ξερω τι να μαγειρεψω  καθε μερα παλι!!!!!

Αιώνιο ερώτημα..τι θα φάμε αύριο...!!!! και παντα η ίδια απάντηση "ότι θες αγάπη μου" και άντε τώρα να σκεφτείς τι μπορεί να θέλει και με τι θα έχεις λιγότερη γκρίνια!!!
Εγώ σήμερα έκανα κεφτεδάκια με πατάτες και είχα κ λίγο σπανακόρυζο από χθες (για μένα φυσικά και μια μέρα που το έφαγε ο άνθρωπος ευτυχισμένη ήμουν!!) Για αύριο λέω να κάνω ψαράκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

Αιώνιο ερώτημα..τι θα φάμε αύριο...!!!! και παντα η ίδια απάντηση "ότι θες αγάπη μου" και άντε τώρα να σκεφτείς τι μπορεί να θέλει και με τι θα έχεις λιγότερη γκρίνια!!!
Εγώ σήμερα έκανα κεφτεδάκια με πατάτες και είχα κ λίγο σπανακόρυζο από χθες (για μένα φυσικά και μια μέρα που το έφαγε ο άνθρωπος ευτυχισμένη ήμουν!!) Για αύριο λέω να κάνω ψαράκι!!

Αχχχ και εμενα ετσι!!εμενα δεν τρωει και πολλα και οταν δεν μπορω και μου λεει οτι θες του λεω πχ μπαμιες που δεν τις τρωει και γελαει!βεβαια δεν μου γκρινιαζει αλλα κανω φαγητα που τρωει!

Καιρο εχω να κανω κεφτεδακια μαλλον για πεμπτη τα βλεπω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα. Σήμερα νωρίς νωρίς έφτιαξα αγκινάρες λεμονάτες με κρεμμυδάκι, διάφορα μυρωδικά, πατάτες και καροτάκια. Πριν λίγο μας παίρνει η αδελφή μου τηλέφωνο και μας λέει πως θέλει να βγούμε το μεσημέρι για φαγητό. Τι να κάνουμε; Αδελφή και κουμπάρα μας είναι (μας στεφάνωσε). Δεν μπορούσαμε να της χαλάσουμε το χατίρι. Έβαλα λοιπόν το φαγητό σε τάπερ και θα το φάμε αύριο. Οπότε αύριο που θα γυρίσουμε από την εκκλησία θα έχω έτοιμο φαγητό....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

ουφ.. μόλις έβαλα τα γεμιστά στο φούρνο... με ρυζάκι και σταφιδούλες.. 

Με σταφιδούλες ε; Ωραίο μου ακούγεται. Θα το δοκιμάσω κι εγώ. Εγώ να σου πω όταν ετοιμάζω την γέμιση σε τηγάνι, πριν ρίξω το ρύζι σοτάρω και μια μελιτζάνα και μια πιπεριά που έχω κόψει σε κύβους μέχρι να μαλακώσουν λιγάκι. Μετά ρίχνω το ρύζι και τη ντομάτα. Δίνει μια ωραία γεύση στα γεμιστά. Δοκίμασέ το!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Με σταφιδούλες ε; Ωραίο μου ακούγεται. Θα το δοκιμάσω κι εγώ. Εγώ να σου πω όταν ετοιμάζω την γέμιση σε τηγάνι, πριν ρίξω το ρύζι σοτάρω και μια μελιτζάνα και μια πιπεριά που έχω κόψει σε κύβους μέχρι να μαλακώσουν λιγάκι. Μετά ρίχνω το ρύζι και τη ντομάτα. Δίνει μια ωραία γεύση στα γεμιστά. Δοκίμασέ το!!!

Ευχαριστώ πολύ για το tip!! θα το έχω στα υπόψιν μου για την επόμενη φορά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Με σταφιδούλες ε; Ωραίο μου ακούγεται. Θα το δοκιμάσω κι εγώ. Εγώ να σου πω όταν ετοιμάζω την γέμιση σε τηγάνι, πριν ρίξω το ρύζι σοτάρω και μια μελιτζάνα και μια πιπεριά που έχω κόψει σε κύβους μέχρι να μαλακώσουν λιγάκι. Μετά ρίχνω το ρύζι και τη ντομάτα. Δίνει μια ωραία γεύση στα γεμιστά. Δοκίμασέ το!!!

Πολύ καλό tip, θα το δοκιμάσω και εγώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...