Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αδειος σακος στην 7η βδομαδα


Recommended Posts

Γεια σας! Ειμαι καινουργια και εγω και θα ηθελα να σας πω κι εγω τι μου συνεβη τον αυγουστο που ημουν εγκυος. Με το που μπηκα στην 7η εβδομαδα ειχα παει στην γυναικολογο μου για να ακουσουμε καρδουλα. Πηγε να με εξετασει απο την κοιλια δεν βλεπει τιποτα..λεει πως ηταν αισιοδοξη οτι θα φανει αλλα λεει δεν πειραζει θα το δουμε κολπικα...αλλα δεν ειδαμε εμβρυο...μου λεει λυπαμαι δεν σου πηγε καλα εχεις μονο αδειο σακο..και μετα απο μια βδομαδα εκανα αποξεση.μου ειπε η γυναικολογος πως μετα απο δυο κυκλους μπορω να ξαναπροσπαθησω...ειμαι στον δευτερο κυκλο περιοδου...και δεν ξερω τι να κανω...να προσπαθησω για να ξαναμεινω? Η να παω να κανω εξετασεις να δω αν ειναι ολα καλα και μρτα να ξαναπροσπαθησω? Η βλακεια μου ηταν πως δεν ζητησα να γινει βιοψια οταν εκανα την αποξεση δεν ηξερα βασικα μετα εμαθα οτι θα μπορουσα να κανω για να ξερω.δεν με ενημερωσε και η γυναικολογος..σας παρακαλω πειτε μου την γνωμη σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φίλη μου! Δεν μου έχει συμβεί κάτι παρόμοιο αλλά από όσα έχω διαβάσει εδώ μέσα από κοπέλες που τους έχει συμβεί κάτι αντίστοιχο την 1η φορά δεν τους συμβουλέυουν να το ψάξουν ιδιαίτερα γιατί το θεωρούν τυχαίο γεγονός. Βέβαια έπρεπε να έχεις ενημερωθεί για την δυνατότητα που σου δίνει η επιστήμη να το ψάξεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστω πολυ! Καλα θα ηταν αλλα δεν το ηξερα..και μια ακομα ερωτηση θα ηθελα μηπως γνωριζεις η καποια αλλη κοπελα αν γνωριζει..ποσο κοστιζει η εξεταση θρομβοφιλιας?δεν το εχω ψαξει παρα πολυ αλλα απο το λιγο που εψαξα δεν βρισκω κατι οικονομικο η να καλυπτει το ικα ενα ποσο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...
στις On 13/10/2018 at 6:45 ΜΜ, ο/η EleniM311 είπε:

Γεια σας! Ειμαι καινουργια και εγω και θα ηθελα να σας πω κι εγω τι μου συνεβη τον αυγουστο που ημουν εγκυος. Με το που μπηκα στην 7η εβδομαδα ειχα παει στην γυναικολογο μου για να ακουσουμε καρδουλα. Πηγε να με εξετασει απο την κοιλια δεν βλεπει τιποτα..λεει πως ηταν αισιοδοξη οτι θα φανει αλλα λεει δεν πειραζει θα το δουμε κολπικα...αλλα δεν ειδαμε εμβρυο...μου λεει λυπαμαι δεν σου πηγε καλα εχεις μονο αδειο σακο..και μετα απο μια βδομαδα εκανα αποξεση.μου ειπε η γυναικολογος πως μετα απο δυο κυκλους μπορω να ξαναπροσπαθησω...ειμαι στον δευτερο κυκλο περιοδου...και δεν ξερω τι να κανω...να προσπαθησω για να ξαναμεινω? Η να παω να κανω εξετασεις να δω αν ειναι ολα καλα και μρτα να ξαναπροσπαθησω? Η βλακεια μου ηταν πως δεν ζητησα να γινει βιοψια οταν εκανα την αποξεση δεν ηξερα βασικα μετα εμαθα οτι θα μπορουσα να κανω για να ξερω.δεν με ενημερωσε και η γυναικολογος..σας παρακαλω πειτε μου την γνωμη σας

Καλησπέρα.λυπαμαι πολύ για τη κατάληξη της εγκυμοσύνης σου.εγω τον Αύγουστο έμαθα ότι είμαι έγκυος.εγω στη 8w+2 μου είχε πει ότι εν δημιουργήθηκε μωρό κ μετά από από δύο μέρες έκανα την απόξεση.σε καταλαβαίνω κ σε νιώθω απόλυτα.τη πρώτη φορά τη θεωρούν ως τυχαίο γεγονός.κ μας δε μπόρεσαν να μας πουν το γτ.απο τη φύση μας είπαν κ από το νοσοκομείο πάνω στο χαρτί δεν είχαν γράψει τπτ.ας ευχόμαστε να είναι ένα τυχαίο γεγονός κ την επόμενη φορά να σταθούμε πιο τυχερές.εμεις έχουμε ξαναξεκινησει τις προσπάθειες.αν νιώθει ς έτοιμη εννοείται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...