Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δωρεάν δείγματα για εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Έκανα μια χαζοαναζήτηση στο Google να σας πω την αλήθεια για να περάσει η ώρα για δωρεάν δείγματα για τις μέλλουσες μαμάδες και τα μωράκια μας με το καλό όταν έρθουν. Βέβαια βρήκα πιο πολύ παλιά άρθρα που ανέφεραν μια ολόκληρη λίστα διαφόρων εταιρειών που στέλνουν ή έστελναν πακέτα και δείγματα. Παρόλα αυτά αν έχετε κάποια υπόψιν σας για να τα μάθουμε κι εμείς οι νέες, εδώ είμαστε να μας ενημερώσετε!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα irened91. Λόγω της εγκυμοσύνης μου ψάχνω και εγώ εταιρείας για αποστολή βρεφικών δειγμάτων και τα άρθρα που εμφανίζονται στο search της google δυστυχώς είναι όντως παλιά.  Παρόλα αυτά μπήκα στην διαδικασία να επικοινωνήσω με εταιρείες προκειμένου να με ενημερώσουν αν στέλνουν ή οχι δωρεάν βρεφικά δείγματα και δυστυχώς είναι ελάχιστες εκείνες που στέλνουν ακόμη, και αυτές είναι οι ακόλουθες:

Tena: Συμπληρώνεις τα στοιχεία σου και επιλέγεις το δωρεάν δείγμα σου. Σε λιγότερο από ένα μήνα σου στέλνουν 2 δείγματα σερβιέτας της επιλογής σου και 2 κουπόνια (1€ & 2€ για σερβιέτες).

Babyspace: Είναι το γνωστό βαλιτσάκι της caredirect. Κάνεις εγγραφή και αφού βρίσκεσαι στον 7ο-9ο μήνα εγκυμοσύνης, κάνεις παραγγελία για να λάβεις το goodie bag. Βέβαια, όταν θα κάνεις την παραγγελία θα πρέπει να είσαι μέσα στις 500 μέλλουσες μανούλες για να το παραλάβεις. Έλαβα 1 γυάλινο μπιμπερό 1 , πιπίλα, επιθέματα στήθους, διαφημιστικό κατάλογο, κουπόνια και μπύρα χωρίς αλκοόλ.

Pampers: Κάνεις εγγραφή και έχεις αυτόματα κουπόνι 3€ για πάνες.

Nutricia: Κάνεις εγγραφή και επιλέγεις τα δείγματα που θέλεις να σου στείλουν. Έλαβα 1 κουτί ρυζάλευρο, δείγματα βρεφικού γάλακτος και κουπόνια για κρέμες (δυστυχώς μου ανέφεραν πως δεν στέλνουν πια την γνωστή τσαντούλα για τις εξετάσεις του μωρού).

Nestle: Κάνεις εγγραφή και αίτηση για δείγμα. Στέλνουν 1 βρεφικό γάλα σε σκόνη 400gr και μια σαλιάρα φαγητού.

Milupa: Καλείς χωρίς χρέωση στο τηλέφωνο 800-11-68500. Στέλνουν εκπτωτικά κουπόνια για γάλατα. Δυστυχώς, δεν στέλνουν δείγματα.

Νουνου: Καλείς στο τηλέφωνο 80011668668 και στέλνουν εκπτωτικά κουπόνια και δείγματα.

Δέλταmoms: Κάνεις εγγραφή και μπορείς να εκτυπώσεις εκπτωτικά κουπόνια. Δεν στέλνουν πια την γνωστή τσαντούλα.

Bio-bebe: Κάνεις εγγραφή και επιλέγεις να σου στείλουν δείγματα. Στέλνουν 1 κουτί φαρίν λακτέ, 1 κουτί ρυζάλευρο και 1 βαζάκι έτοιμο γεύμα.

Sudocrem: Μπαίνεις στην σελίδα της sudocrem και στην φόρμα επικοινωνίας ζητάς να σου στείλουν δείγματα. Στέλνουν 1 δείγμα κρέμας 15ml και 1 βρεφικό γάλα σε σκόνη Novalac (για μωρά από 12 μηνών και άνω).

Greekbios: Μπαίνεις στην σελίδα της Greekbios και στην φόρμα επικοινωνίας ζητάς να σου στείλουν δείγματα. Στέλνουν 2 δείγματα μικρής ποσότητας από βιολογικό βρεφικό σαμπουάν και γαλάκτωμα σώματος.

Εταιρείες που κάλεσα και με ενημέρωσαν πως σταμάτησαν να στέλνουν δείγματα ή εκπτωτικά κουπόνια είναι: Babylino, Nanis, Libero, Nuk, Mam, Chicco, Medela, Mustela, Proderm, Johnson, Weleda, Septona, Frezyderm, Sanilady, Avene, Humana, Planet baby.

Αυτά από την δική μου εμπειρία! Αν κάποια άλλη μανούλα γνωρίζει και άλλες εταιρείες, ας μας τις αναφέρει προκειμένου να ανανεωθεί η λίστα.

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/4/2020 at 4:33 ΜΜ, ο/η sonia87 είπε:

Καλησπέρα irened91. Λόγω της εγκυμοσύνης μου ψάχνω και εγώ εταιρείας για αποστολή βρεφικών δειγμάτων και τα άρθρα που εμφανίζονται στο search της google δυστυχώς είναι όντως παλιά.  Παρόλα αυτά μπήκα στην διαδικασία να επικοινωνήσω με εταιρείες προκειμένου να με ενημερώσουν αν στέλνουν ή οχι δωρεάν βρεφικά δείγματα και δυστυχώς είναι ελάχιστες εκείνες που στέλνουν ακόμη, και αυτές είναι οι ακόλουθες:

Tena: Συμπληρώνεις τα στοιχεία σου και επιλέγεις το δωρεάν δείγμα σου. Σε λιγότερο από ένα μήνα σου στέλνουν 2 δείγματα σερβιέτας της επιλογής σου και 2 κουπόνια (1€ & 2€ για σερβιέτες).

Babyspace: Είναι το γνωστό βαλιτσάκι της caredirect. Κάνεις εγγραφή και αφού βρίσκεσαι στον 7ο-9ο μήνα εγκυμοσύνης, κάνεις παραγγελία για να λάβεις το goodie bag. Βέβαια, όταν θα κάνεις την παραγγελία θα πρέπει να είσαι μέσα στις 500 μέλλουσες μανούλες για να το παραλάβεις. Έλαβα 1 γυάλινο μπιμπερό 1 , πιπίλα, επιθέματα στήθους, διαφημιστικό κατάλογο, κουπόνια και μπύρα χωρίς αλκοόλ.

Pampers: Κάνεις εγγραφή και έχεις αυτόματα κουπόνι 3€ για πάνες.

Nutricia: Κάνεις εγγραφή και επιλέγεις τα δείγματα που θέλεις να σου στείλουν. Έλαβα 1 κουτί ρυζάλευρο, δείγματα βρεφικού γάλακτος και κουπόνια για κρέμες (δυστυχώς μου ανέφεραν πως δεν στέλνουν πια την γνωστή τσαντούλα για τις εξετάσεις του μωρού).

Nestle: Κάνεις εγγραφή και αίτηση για δείγμα. Στέλνουν 1 βρεφικό γάλα σε σκόνη 400gr και μια σαλιάρα φαγητού.

Milupa: Καλείς χωρίς χρέωση στο τηλέφωνο 800-11-68500. Στέλνουν εκπτωτικά κουπόνια για γάλατα. Δυστυχώς, δεν στέλνουν δείγματα.

Νουνου: Καλείς στο τηλέφωνο 80011668668 και στέλνουν εκπτωτικά κουπόνια και δείγματα.

Δέλταmoms: Κάνεις εγγραφή και μπορείς να εκτυπώσεις εκπτωτικά κουπόνια. Δεν στέλνουν πια την γνωστή τσαντούλα.

Bio-bebe: Κάνεις εγγραφή και επιλέγεις να σου στείλουν δείγματα. Στέλνουν 1 κουτί φαρίν λακτέ, 1 κουτί ρυζάλευρο και 1 βαζάκι έτοιμο γεύμα.

Sudocrem: Μπαίνεις στην σελίδα της sudocrem και στην φόρμα επικοινωνίας ζητάς να σου στείλουν δείγματα. Στέλνουν 1 δείγμα κρέμας 15ml και 1 βρεφικό γάλα σε σκόνη Novalac (για μωρά από 12 μηνών και άνω).

Greekbios: Μπαίνεις στην σελίδα της Greekbios και στην φόρμα επικοινωνίας ζητάς να σου στείλουν δείγματα. Στέλνουν 2 δείγματα μικρής ποσότητας από βιολογικό βρεφικό σαμπουάν και γαλάκτωμα σώματος.

Εταιρείες που κάλεσα και με ενημέρωσαν πως σταμάτησαν να στέλνουν δείγματα ή εκπτωτικά κουπόνια είναι: Babylino, Nanis, Libero, Nuk, Mam, Chicco, Medela, Mustela, Proderm, Johnson, Weleda, Septona, Frezyderm, Sanilady, Avene, Humana, Planet baby.

Αυτά από την δική μου εμπειρία! Αν κάποια άλλη μανούλα γνωρίζει και άλλες εταιρείες, ας μας τις αναφέρει προκειμένου να ανανεωθεί η λίστα.

 

 

 

Καλημέρα!! Πριν σου στείλουν τα δείγματα σε ειδοποίησαν όλες οι εταιρείες με email η τηλέφωνο? Η απλά σου στείλανε τα δείγματα?  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Κάλεσα όλες τις εταιρείες πρώτα τηλεφωνικώς και στην πορεία με δική τους καθοδήγηση (όπως σας αναφέρω δίπλα από κάθε εταιρεία) έκανα αίτηση για δείγματα τα οποία μου έστειλαν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Sissh είπε:

Καλημέρα!! Πριν σου στείλουν τα δείγματα σε ειδοποίησαν όλες οι εταιρείες με email η τηλέφωνο? Η απλά σου στείλανε τα δείγματα?  

Καλημέρα! Κάλεσα όλες τις εταιρείες πρώτα τηλεφωνικώς και στην πορεία με δική τους καθοδήγηση (όπως σας αναφέρω δίπλα από κάθε εταιρεία) έκανα αίτηση για δείγματα τα οποία μου έστειλαν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοώ μετά από αυτό το τηλ που έκανες πριν σου έρθουν στο σπίτι σου στέλνουν ιμαιλ? Πχ η τενα μου έστειλε ιμαιλ ότι θα τα στείλει σε 15 μέρες! Οι άλλες δεν μου έστειλαν κάτι στο ιμαιλ....η sudocrem δεν στέλνει δείγματα λόγω κορονοιου είπε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sissh είπε:

Εννοώ μετά από αυτό το τηλ που έκανες πριν σου έρθουν στο σπίτι σου στέλνουν ιμαιλ? Πχ η τενα μου έστειλε ιμαιλ ότι θα τα στείλει σε 15 μέρες! Οι άλλες δεν μου έστειλαν κάτι στο ιμαιλ....η sudocrem δεν στέλνει δείγματα λόγω κορονοιου είπε! 

Τις είχα καλέσει όλες πριν τον κορονοϊό! Μου είχαν στείλει επιβεβαιωτικό email Tena, Babyspace, Nestle, Nutricia, Biobebe και μου είχε στείλει τότε και η Sudocreme. Milupa & Nounou μόνο τηλεφωνικά. Δεν στέλνουν κάποιο email. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η sonia87 είπε:

Τις είχα καλέσει όλες πριν τον κορονοϊό! Μου είχαν στείλει επιβεβαιωτικό email Tena, Babyspace, Nestle, Nutricia, Biobebe και μου είχε στείλει τότε και η Sudocreme. Milupa & Nounou μόνο τηλεφωνικά. Δεν στέλνουν κάποιο email. 

Α ωραία ευχαριστω πολύ!! Αυτό ήθελα να δω εάν στέλνουν επιβεβαιωτικο μήνυμα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 years later...

Καλημέρα κορίτσια! Επαναφέρω αυτό το θέμα για να μου πείτε όσες έχετε ζητήσει δείγματα, ποιος είναι ο κατάλληλος μήνας κύησης για να ζητήσω κ εγώ απ οποία εταιρεία δίνει πλέον??

Με το καλό στις μέλλουσες μανούλες να πάρουν τα μωράκια τους στην αγκαλιά τους και όσες τα έχετε πάρει ήδη να σας ζήσουν κ να είναι γεμάτα υγεία ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα, σχετικά με την Babyspace , που δίνει το baby gift box , αυτό γνωρίζω οτι το δίνουν στο νοσοκομείο όταν γεννήσεις. Ισχύει ?  
ή είναι άλλο βαλιτσάκι με δείγματα ? 

Ευχαριστώ πολύ ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...
στις On 4/9/2022 at 12:36 ΠΜ, ο/η mirsini21 είπε:

Καλησπέρα, σχετικά με την Babyspace , που δίνει το baby gift box , αυτό γνωρίζω οτι το δίνουν στο νοσοκομείο όταν γεννήσεις. Ισχύει ?  
ή είναι άλλο βαλιτσάκι με δείγματα ? 

Ευχαριστώ πολύ ! 

Καλησπέρα! Ναι, ισχύει.. σου δίνουν στο μαιευτήριο αλλά μπορείς να κάνεις αίτηση για δείγματα και στο site τους και σου στέλνουν και σπίτι. Δε στέλνουν σε όλες, αλλά δεν χάνεις κάτι! Με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κοπέλα μου, συγχαρητήρια και με το καλό το μωράκι σου!!! Η χοριακή σου είναι εξαιρετική!! Θέλεις την Παρασκευή να έχει αυξηθεί τουλάχιστον 60%. Ιδανικά να έχει διπλασιαστεί. Στο ίδιο μικροβιολογικό πρέπει να γίνει η μέτρηση.
    • καλημέρα...γιατί σκέφτεσαι να κάνεις ΝΙΠΤ? σου το πρότεινε ο γιατρός σου, έχεις κάποια κληρονομικότητα ή κάποιο υποκείμενο νόσημα? ρωτάω γιατί σ εμένα δεν είπε κάτι για επιπλέον εξετάσεις ούτε ο γιατρός που μου έκανε την αυχενική ουτε ο γυναικολόγος μου ακόμη και αν είμαι διαβητική τύπου 1 και κάνω ινσουλίνη.. 
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Ότι αποφασίσεις με το καλό να πάνε όλα! Κ εμείς έτσι σκεφτήκαμε ας το δοκιμάσουμε ιδιωτικά αφού μπορούσαμε εκείνη τη στιγμή... Αύριο θα πάω για υπέρηχο να δω αν έχω βγάλει ωάριο... Αλλά σκεφτόμαστε μήπως απλά προσπαθήσουμε μόνοι μας μας πάλι... Οικονομικά δεν μας παίρνει τίποτα... Θα δείξει... Θα προσπαθήσουμε κ ότι βγεί 😊
    • Καλημέρα κι απο μένα κορίτσι μου. Εγώ έχω αρχίσει να ηρέμω επιτέλους λίγο απο τα συμπτώματα. Ηρέμησε και άκου το γιατρό σου... Όλα θα πάνε καλά!!! Έχω μπει σε δίλλημα αν θα κάνω τη NIPT ή όχι. Θα περιμένω και τη β' επιπέδου στις 23/4 και θα αποφασίσω εκείνη την ώρα.
    • καλημέρα σε όλες.. εχθές ενώ όλη μέρα δεν είδα ξανά αυτά τα υγρά, αργά το απόγευμα είχα περισσότερα απο όλη την ημέρα και θορυβήθηκα..βέβαια σαν σύσταση ήταν πολύ πιο αραιά και όχι τόσο σκούρα.. ξαναεπικοινώνησα με το γιατρό και του έστειλα και φώτο..μου είπε πως δεν είναι τίποτα απολύτως και είναι πολύ λίγα για να φοβάμαι..έκτοτε δεν ξαναείδα αλλά το άγχος μ έπιασε..βέβαια απο χθές είμαι τελείως καθαρή.. το ραντεβού μου είναι τη δευτέρα.. εσείς πως είστε σήμερα?
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...