Μετάβαση σε περιεχόμενο

17η εβδομάδα εγκυμοσύνης και δεν έχω πάρει καθόλου βάρος


μαρτζ

Recommended Posts

Κορίτσια γεια σας! 

Είμαι στην 17η εβδομάδα της εγκυμοσύνης μου και δεν έχω πάρει καθόλου βάρος.  Η αλήθεια είναι οτι το πρώτο 3μηνο με ταλαιπώρησαν οι αναγούλες, και δεν είχα καθόλου όρεξη για γλυκά και λιπάρα φαγητά με αποτέλεσμα να χάσω 3 κιλά. Τώρα έχω πάρει πάλι τα 2, αλλά με προσεκτική και σωστή διατροφή γιατί θέλω πάνω απ όλα να ειναι υγειές και το μωρό μου αλλά και εγώ! 

Με αγχώνουν πολύ οι γύρω μου που μου λένε οτι είμαι αδύνατη και πρέπει να πάρω κιλά άμεσα. Ο γιατρός μου είναι ήρεμος από την άλλη και τον ενδιαφέρει να τρωω σωστά.. Δε ξέρω..τι πιστεύετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η μαρτζ είπε:

Κορίτσια γεια σας! 

Είμαι στην 17η εβδομάδα της εγκυμοσύνης μου και δεν έχω πάρει καθόλου βάρος.  Η αλήθεια είναι οτι το πρώτο 3μηνο με ταλαιπώρησαν οι αναγούλες, και δεν είχα καθόλου όρεξη για γλυκά και λιπάρα φαγητά με αποτέλεσμα να χάσω 3 κιλά. Τώρα έχω πάρει πάλι τα 2, αλλά με προσεκτική και σωστή διατροφή γιατί θέλω πάνω απ όλα να ειναι υγειές και το μωρό μου αλλά και εγώ! 

Με αγχώνουν πολύ οι γύρω μου που μου λένε οτι είμαι αδύνατη και πρέπει να πάρω κιλά άμεσα. Ο γιατρός μου είναι ήρεμος από την άλλη και τον ενδιαφέρει να τρωω σωστά.. Δε ξέρω..τι πιστεύετε;

Μην αγχώνεσαι καθόλου. Εγω με τον γιο μου πήρα πολλά κιλά πρώτες 4 μήνες γιατί έτρωγα σοκολάτες και ότι έβλεπα. Με την κόρη μου έχω πάρει σε 9 μήνες 9 κιλά μόνο γιατί ήταν και καλοκαίρι και δεν έτρωγα πολύ από την ζέστη. Είναι ανάλογα και το σώμα σου. Και το πιο σημαντικό μην ακούς κανεναν, μόνο τον γιατρό σου. Αν δεν αγχώνεται μην αγχώνεσαι και εσύ. Είναι νωρίς ακόμα να πάρεις κιλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Elenaeleni είπε:

Μην αγχώνεσαι καθόλου. Εγω με τον γιο μου πήρα πολλά κιλά πρώτες 4 μήνες γιατί έτρωγα σοκολάτες και ότι έβλεπα. Με την κόρη μου έχω πάρει σε 9 μήνες 9 κιλά μόνο γιατί ήταν και καλοκαίρι και δεν έτρωγα πολύ από την ζέστη. Είναι ανάλογα και το σώμα σου. Και το πιο σημαντικό μην ακούς κανεναν, μόνο τον γιατρό σου. Αν δεν αγχώνεται μην αγχώνεσαι και εσύ. Είναι νωρίς ακόμα να πάρεις κιλά.

Σε ευχαριστω..:) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην ανησυχεις καθολου κοριτσι μου ουτε εγω εχω παρει μεχρι τωρα στην 14η εβδομαδα και δεν ειχα καν αναγουλες...Απλα προσεχω τι τρωω και το μωρακι ειναι μια χαρα αυτο εχει σημασια.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...