Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Έχω αυπνίες και βρήκα χρόνο να σας γράψω. Καταρχήν @RaniaMln, @Valfrag, @Diwni, @Madi85, @Narcissa να σας ζήσουν τα μωράκια σας! Να είναι γερά και ευτυχισμένα και σε σας καλή ανάρρωση. Οι υπόλοιπες υπομονή! Λίγο έμεινε και θα κρατήσουμε τα μωράκια μας αγκαλίτσα! Εγώ είμαι 36 και 5 ημερών. Την Δευτέρα έχω ραντεβού με το γιατρό. Η κοιλιά μου κοντεύει να σκάσει και κουράζομαι πολύ. Πρήξιμο στα άκρα δεν έχω έντονο ακόμα. Πονάει πολύ όμως όλο μου το σώμα. Έχω αρχίσει να αγχώνομαι για το πώς θα πάει η γέννα! Εσείς πώς νιώθετε? Ετοίμασα και την βαλίτσα μου σήμερα για παν ενδεχόμενο. Έχω και τη μικρή λίγο άρρωστη και προσπαθώ να μην κολλήσω. Αυτά! Περιμένω νέα σας! Φιλιά πολλά σε μωρά και κοιλίτσες!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 8 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Κορίτσια γέννησα κ γω! 

Με έπιασαν πόνοι χθες στις 11.30 τ βράδυ πήρα τ γιατρό στη μια μ.λεει πάρε 2 Ντεπόν κ ανάλογα πως θα παει. Τελικά επιδεινώθηκαν οι πονοι φύγαμε στις 2.30 κ 3.30 τ βράδυ είμασταν στην κλινική. Είχα συσπάσεις ανά 3 λεπτά. Μπήκα με ετοίμασαν όλα καλα η μπέμπα είχε κάτεβει, είχε εξαλειφθεί ο τράχηλος λ τελικά αε μια σύσπαση είδα αιμα. Δεύτερη σύσπαση πάλι αίμα σε κομμάτια. Περιμέναμε λίγο αλλά είχα σύσπαση κ αίμα οπότε μπήκαμε επειγόντως για καισαρική. Κ καλά π έγινε έτσι γτ η μικρη είχε κάνει κακα μέσα στην κοιλιά παρά πολλά. Την βγάλανε πράσινη από τα κακα της. Ένα τέταρτο την καθάριζαν. Ευτυχώς την προλάβαμε κ δ πήγαν στο αναπνευστικό ρης. Έπαθα κ μια μικρή αιμορραγία κ έκανα 2 ώρες χειρουργείο. Αυτααα 

Τελικά μια σταλια βγήκε 2440 κ 49 εκατοστά. Όλα καλα γέννησα 5.30 τ πρωί κ σηκώθηκα στις 6 τ απογευμα..το παλεύουμε με τ θηλασμο είναι μικεη Κ δυσκολεύεται.

Καλοτυχη και υγιης να ειναι η μικρουλα σου! Να την χαιρεσαι! 

???????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni  κούκλα μου, να σου ζήσει η μπεμπούλα!!!! Αχ κοπέλα μου, δόξα τον Θεό πήγαν όλα καλά τελικά με τα κακάκια και δεν έπαθε μόλυνση η μπουμπούκα σου! Μικρό παιδάκι έκανες, κατσαριδάκι! Εύχομαι ταχεία ανάρρωση και με το καλό να επιστρέψετε στο σπίτι σας!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@peacock Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Κ σε σένα εύχομαι από την καρδιά μου ότι καλύτερο!

@KONSTANTIA μου βγάζω μικρά μωρά από ότι φαίνεται. Κ η μεγάλη μου 2.5 κιλά γεννήθηκε Κ εξελίχθηκε σε θηρίο. Άντε να δούμε αυτή τι θα γίνει. Αχ τ παιδάκι μ μου λείπει πολύ... μου το φέραν χθες πλανταξα στο κλάμα. Η καημένη ερχόταν αγκαλοα κ την έπιανε τ παράπονο. Έλεγε μαμά μαμά με κοιτούσε μέσα στα μάτια κ έκλαιγε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@peacock Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Κ σε σένα εύχομαι από την καρδιά μου ότι καλύτερο!

@KONSTANTIA μου βγάζω μικρά μωρά από ότι φαίνεται. Κ η μεγάλη μου 2.5 κιλά γεννήθηκε Κ εξελίχθηκε σε θηρίο. Άντε να δούμε αυτή τι θα γίνει. Αχ τ παιδάκι μ μου λείπει πολύ... μου το φέραν χθες πλανταξα στο κλάμα. Η καημένη ερχόταν αγκαλοα κ την έπιανε τ παράπονο. Έλεγε μαμά μαμά με κοιτούσε μέσα στα μάτια κ έκλαιγε.

Και εγώ το σκέφτομαι πως θα τον αφήσω τον μικρό μου για τον τοκετό, μάλιστα έχω μεγαλύτερο άγχος να πάνε όλα καλά από την πρώτη φορά γιατί υπάρχει ήδη αυτός και δεν θέλω να πάει τπτ στραβά για κανέναν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Και εγώ το σκέφτομαι πως θα τον αφήσω τον μικρό μου για τον τοκετό, μάλιστα έχω μεγαλύτερο άγχος να πάνε όλα καλά από την πρώτη φορά γιατί υπάρχει ήδη αυτός και δεν θέλω να πάει τπτ στραβά για κανέναν....

Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου, θα δεις!!! Καταλαβαίνω ότι η σκέψη σου θα ειναι κ στον μεγαλο, αλλά θα λείψεις για καλό!!! Θα του κάνεις το πιο όμορφο δώρο της ζωής του!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

 

@marakineos υπομονη κανω δεν μπορω να κανω και τιποτα!!!!!!χαχαχαχα

Περιμενω τη δευτερα να παω στο γιατρο για να δουμε....θα σας πω αλλα για επαναληπτικη με βλεπω....δεν μου ειχε γραψει νς καμω και για σακχαρο για να εβλεπα τι γινεται!δεν ειχα θεμα μεχρι τωρα ελπιζω να μην απεκτησα στο τελος!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Καλημερα κοριτσια!

 

@marakineos υπομονη κανω δεν μπορω να κανω και τιποτα!!!!!!χαχαχαχα

Περιμενω τη δευτερα να παω στο γιατρο για να δουμε....θα σας πω αλλα για επαναληπτικη με βλεπω....δεν μου ειχε γραψει νς καμω και για σακχαρο για να εβλεπα τι γινεται!δεν ειχα θεμα μεχρι τωρα ελπιζω να μην απεκτησα στο τελος!

 

Οχι ρε συ... αμα ειχες θεμα με το ζαχαρο δε θα ειχε εμφανιστει ηδη; τωρα στο τελος θα σου εβγαινε; Νομιζω δεν το εχω ξανακουσει να γινεται. Αν ηταν δε θα μας εβαζαν συχνα εξεταση ζαχαρου; Εμενα μετα την καμπυλη... ξενοιασε ο γιατρος. Νομιζω δεν μου το ξαναεβαλε σαν εξεταση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 έφτασες στο τέλος πια, ζάχαρο δεν θα κάνεις και δεν έχει και καμία αξία να το μετρήσεις τώρα. Όσο καλή όμως και να είναι η καμπύλη @vayaki αποκλείεται να μην σου έχει βάλει ούτε 1 φορά στους 3 τελευταίους μήνες μέτρηση ζαχάρου, έστω και τυπικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω ασχετα με τη καμπυλη ζαχαρου απλη εξεταση ζαχαρου ειχα καθε μηνα με τις μηνιαιες..τωρα το τελευταιο μηνα βεβαια δεν εχει νοημα οντως νοημα να το μετρας..εγω το μετρουσα στην αρχη..το τελευταιο μηνα ομως τα φορτωσα στο κοκορα π λενε χαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

@stasa199 έφτασες στο τέλος πια, ζάχαρο δεν θα κάνεις και δεν έχει και καμία αξία να το μετρήσεις τώρα. Όσο καλή όμως και να είναι η καμπύλη @vayaki αποκλείεται να μην σου έχει βάλει ούτε 1 φορά στους 3 τελευταίους μήνες μέτρηση ζαχάρου, έστω και τυπικά. 

Μπααα οχι... μετα την καμπυλη ξανα τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni να σας ζήσει η Μπέμπα !! Γερή και τυχερή να ειναι ! Καλή ανάρρωση σε σένα ! Έτσι μικρούλα φαινόταν και στον υπέρηχο ; 

Εγω μόλις τελείωσα απο το πρωτο καρδιοτοκογραφημα, ο γιατρός το βρήκε καλο αλλά δεν εχω καμία απολύτως σύσπαση ! Την Τετάρτη θα πάω για το επόμενο. 

@vayaki και μενα στις εξετάσεις αίματος μου έβαζε και το κλασικο ζάχαρο μετά την καμπύλη για τον  τυπικό έλεγχο. 

Ααα κορίτσια να σας ρωτήσω, σας εβαλε εσάς ο γιατρός σας να κάνετε την εξέταση για τον στρέπτοκοκκο; Εγω την έκανα πριν λιγες μερες, αλλά άλλες φίλες μου που ρωτησα οχι και το άκουγαν για πρώτη φορά !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayakiαντε τι ωραια!!!!!θα αλλαξει το σπιτακι σας!!!

Εμενα για το ζαχαρο μια μου βαζει μια δε μου βαζει....γενικα γελαμε με τον αντρα μου γιατι καμια φορα ξεχναει?δεν ειναι συγκεντρωμενος?δεν ξερω τι να πω αλλλες φορες μου βαζει 10 εξετασεις στανταρ και αλλες 3 με 4!!και λεμε σημερα δεν ειχε κεφια!χαχαχαχα μπορει να εχουμε και αδικο αλλα ειναι λιγο χυμα ο γιατρος οποτε δε φταιμε!!χαχαχαχαχα τωρα πχ ειπε στη γραμματεα να μου γραψει ξανα για θυροειδη του ειπε ναι και δεν μου εγραψε ποτε!βεβαια μεχρι τωρα εβγαινε παντα αρνητικο!ισως φταιει και ηγραμματεας του δεν ξερω!πιστευω θα με βαλει να ξανα κανω...αλλα δεν ηξερα οτι μια κουπα γαλα επιρρεαζει τοσο πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki καλορίζικα! Θα τρελαθείς μόλις τα τακτοποιήσετε!!

@stasa199 κ όμως επηρεάζει το άτιμο! Κι εγώ δεν πιστεύω να απέκτησες τώρα στο τέλος θέμα με το σάκχαρο τόσο που να εντοπίζεται και στα ούρα!

Εγώ Δευτέρα πάω για τις τελευταίες εξετάσεις αίματος κ ουρων. Μου έγραψε και γλυκοζυλιωμενη κάπως έτσι που δείχνει το μ.ο. του σακχάρου τους τελευταίους 2-3 μήνες, ελπίζω να βγει καλό τι στο καλό σπάνια κάνω ατασθαλίες .

Αύριο θα έρθει και η αδερφή του τοΥ άντρα μου να βοηθήσει και η μαμά μου να κάνουν μια καλή καλή γενική που έχει πολύ καιρό να γίνει, να διαμορφώσουμε άλλιως και τα έπιπλα της κρεβατοκάμαρας να βάλουμε την κούνια στο δωμάτιο μας! Ανυπομονώ να είναι όλα έτοιμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@katrinaki έχω λίγο άγχος όσο περνούν οι μέρες για τη διαδικασία το τοκετού, φοβάμαι λιγάκι από την άλλη έχω και μεγάλη ανυπομονησία ν αντικρυσω το μωράκι οπότε κάπως έρχεται σε ισορροπία !!

Βαλίτσα κ εγώ την ετοίμασα μην χρειαστεί να φύγουμε εκτάκτως !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marakineos εμεις καναμε χθες!!!!μαρεσει που λεω εμεις!εγω ξεκινουσα μια δουλεια και την αφηνα στη μεση!!χαχαχαχα ο αντρας μου η μαμα μου και η πεθερα μου τα εκαναν ολα!!!!τωρα θελω να πλυνω τις καινουριες κουρτινες και να τις βαλουμε ,τα χαλια για να τα μαζεψουμε κιολας και τελος τα καλυμματα του καναπε!χαλασε και ο καιρος ομως και ποτε να γινουν!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου βλέπω κι άλλες γεννησατε!!!!! Να σας ζήσουν τα μωράκια, να ναι πάντα γερά και καλότυχα!!! Πολύ συγκινουμαι κάθε φορά που διαβάζω ότι γέννησε κάποια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 αυτο λέω κι εγώ δεν κρατούσε άλλο λιγο ο καιρός ! Κ εμείς πρέπει να κάνουμε και μπαλκόνι και να τα αλλάξουμε όλα ριχτάρια, κουρτίνες, μαζεμα τα χάλια!! Βλέπεις κ εγώ το εμείς χρησιμοποιώ παρόλο που δεν θα κάνω τίποτα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασχετο...εχω απο χθες εχω συσπασεις μαλλον.....αυριο εχω το nst αλλα νιωθω την κοιλια μου να σφιγγεται(απο τον αφαλο και πανω και καμια φορα ολη αλλα χωρις πονο)...αυριο θα ειμαι ακριβως 37 εβδομαδων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 ναι σαν συσπάσεις μου ακούγεται! Δεν πειράζει είναι λογικο στο στάδιο που βρισκόμαστε!! Αχ 37 εβδομάδες ωραιότατα το σημείο που θέλει ο γιατρός να φτάσουμε! Εγώ κλείνω τις 36 τη Δευτέρα κ κάνω κ εγώ πρώτη φορά nst. Πιστεύω θα δείξει συσπάσεις εδώ τις έχω από την 29η εβδομάδα πλέον δεν με τρομάζουν μόνο καμία φορά που έχω κ πονακι περιόδου μαζί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

@stasa199 ναι σαν συσπάσεις μου ακούγεται! Δεν πειράζει είναι λογικο στο στάδιο που βρισκόμαστε!! Αχ 37 εβδομάδες ωραιότατα το σημείο που θέλει ο γιατρός να φτάσουμε! Εγώ κλείνω τις 36 τη Δευτέρα κ κάνω κ εγώ πρώτη φορά nst. Πιστεύω θα δείξει συσπάσεις εδώ τις έχω από την 29η εβδομάδα πλέον δεν με τρομάζουν μόνο καμία φορά που έχω κ πονακι περιόδου μαζί. 

Θα φτασεις τιποτα δεν ειναι!θα περασουν οι μερουλες!!!πονακια περιοδου ειχα περισσοτερα πριν μπω στο μηνα μου νομιζω!αφου φοβομουν που θα εκοβα το μαγνησιο αλλα ενταξει αντεχονται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Θα φτασεις τιποτα δεν ειναι!θα περασουν οι μερουλες!!!πονακια περιοδου ειχα περισσοτερα πριν μπω στο μηνα μου νομιζω!αφου φοβομουν που θα εκοβα το μαγνησιο αλλα ενταξει αντεχονται!

Το μαγνήσιο στο έκοψε την 36η, και σ μένα είπε πως τη Δευτέρα θα μου πει τι κόβουμε, θα μου κόψει και το μαγνήσιο άραγε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Berry για το στρεπτοκοκο εκανα και εγω λιγο πριν γεννησω..σε περιπτωςη που εχει καποια πρεπει να παρει αντιβιωση γιατι με τη γεννα περναει στο μωρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...