Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

Με γειά κορίτσια!! Ωραία τα πραγματάκια σας!! Εγώ πρίν λίγο ξεκαθάρισα λευκά με χρωματιστά για να βάλω το πρώτο πλυντήριο για το μωρό μας!!! Απίστευτη χαρά! Έχω πάρει και ειδικές σακούλες που θα τα βάλω μέσα αφού τα σιδερώσω ώστε να μην έρθουν σε επαφή με σκόνη κλπ μέχρι να γεννηθεί η μπουμπού μας. 

Τι καλά που σας δίνουν πραγματάκια γνωστοί σας!!! Να τα χαρείτε και μετά όταν δε θα τα χρειάζεστε πλέον να κάνετε κι εσείς το ίδιο. Στις μέρες μας είναι απίστευτη βοήθεια ο, τι γλιτώσουμε από έξοδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@irened91 καλορίζικα!!! Με το καλό και τα υπόλοιπα!!! 

Όσο για τα νύχια συμφωνώ με την @stasa199. Ξέρω ότι μετά το πρώτο τρίμηνο είναι οκ! Τα μαλλιά δεν τα βάφω γενικά οπότε δεν με έχει απασχολήσει, αλλά έχω ακούσει από φίλες που έμειναν έγκυες, ότι ο γιατρός τους το απαγόρευε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μεγάλη βοήθεια!! Δεν το συζητώ! Όταν με το καλό μεγαλώσουμε τα μικρακια μας το ίδιο θα κάνουμε κι εμείς.

Απλά εμείς εξ αρχής ξέραμε ότι επειδή οι φίλοι κι οι συγγενείς μας είναι πολύ μακριά, δε θα μπορούσαν να μας εξυπηρετήσουν σ'αυτο το κομμάτι κ θα τα αγοράζαμε όλα μόνοι μας. Κ τώρα σαν βάλσαμο ήρθε αυτή η βοήθεια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν τ συζητω μεγάλη βοήθεια κορίτσια. Ότι σας δώσουν τ παίρνετε κ βλέπετε αν τ χρησιμοποιήσετε η όχι. Εμένα όλα η κούνιαδα μ μας τα είχε δώσει. Κρεβατάκι πολυμορφικό, αποστείρωτη, θήλαστρο, ριλαξ, ρούχα άπειρα. Καλά ρούχα μας δίνει συνέχεια γτ οι μικρες μας έχουν 1 χρόνο διαφορα. Να σας πω εγώ δ έχω δώσει τπτ γτ θελαμε κ 2ο. Οπότε ρουχακια, μπουρνουζακια τ πρώτα τα μικρά τα έχω φυλάξει όλα. Κ να ήρθε κ τ 2ο στα κοντά. Μετά έχω κ μικρότερη αδερφή λέω όταν με τ καλο κάνεις παιδάκι άμα έχουν ξεπεταχτει τα δικά μ όλα θα στα δώσω. Κ τα ρούχα θα τα δώσω αλλού αν κάνεις αγόρι. 

@Mariamagdalini δ ξέρω στο κομμωτήριο πήγα. Τα βαφω τόσο σπανια π δ ρ έχω επιχειρήσει μόνη μου. Τώρα να φανταστείς είχα κάνει ανταύγειες τον Ιούνιο για ρη βάφτιση της μικρης κ πάλι τα εβαψα τ Δεκέμβριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω μολις ερθουν τα πραγματα του δωματιου θα ξεκινησω το πλυσιμο..αρχες Απριλιου..!!εγω πηρα Αρκαδι! Αν τα πλυνω απο τωρα ακομα κι αν τα βαλω σε ειδικες σακουλες ειμαι ικανη οταν τα βγαλω να θελω να τα ξαναπλυνω χαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έλεγα να πάρω το προδερμ σαν Πρώτο...θα δω...πάντως εγώ θα ψωνίσω την άλλη βδομάδα μάλλον τα ρουχαλάκια μέχρι τώρα έχω πάρει ελάχιστα οπότε θα τα πλύνω αρχές Απριλίου που θα είναι και έτοιμο το δωμ ατιο να τα βάλω στη θέση τους!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

@Angelmammy τι απορρυπαντικο πηρες για τα μωρουδιακα;

Αρκάδι και ένα της Agnotis δικό της. Πήρα 2 γιατί σίγουρα θα τα χρησιμοποιήσω και θέλω να δω ποιο είναι καλύτερο. Καλά αυτό της Agnotis μυρίζει μωρό!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου όλα καλά με τον καρδιολόγο. Μου έκανε εξέτασεις και όλα είναι καλά ευτυχώς.

Πνευμονολογο δεν προλάβαμε ανοιχτά δυστυχώς οπότε αύριο αν μπορέσω να ξεκλεψω λίγο χρόνο από τη δουλειά.

Ο καρδιολόγος μου είπε πως ίσως έχει αρχίσει να πιέζεται το διάφραγμα για αυτό έχω αυτή την αίσθηση.

Θα γίνει κάποια στιγμή χειρότερο αλλά θα έχει ψιλοσυνηθισει ο οργανισμός στην καινούργια κατάσταση.

Ακόμη μου είπε πως βοηθά πολύ το περπάτημα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Κορίτσια μου όλα καλά με τον καρδιολόγο. Μου έκανε εξέτασεις και όλα είναι καλά ευτυχώς.

Πνευμονολογο δεν προλάβαμε ανοιχτά δυστυχώς οπότε αύριο αν μπορέσω να ξεκλεψω λίγο χρόνο από τη δουλειά.

Ο καρδιολόγος μου είπε πως ίσως έχει αρχίσει να πιέζεται το διάφραγμα για αυτό έχω αυτή την αίσθηση.

Θα γίνει κάποια στιγμή χειρότερο αλλά θα έχει ψιλοσυνηθισει ο οργανισμός στην καινούργια κατάσταση.

Ακόμη μου είπε πως βοηθά πολύ το περπάτημα .

Άντε μια χαρά αφού δεν είναι τίποτα!Να  πας και στον πνευμονολογο να είσαι σίγουρη αν και λογικά δεν θα είναι κάτι!υπομονή κοπέλα μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 και γω πρόδερμ είχα συ η μικρη κ ήμουν υπέρ ικανοποιημένη. Είχα ξεκινήσει με αρκαδι τ οποίο δ μ τα έπλενε πολύ καλα. Μετά δοκίμασα διαφορά κ κατέληξα στο πρόδερμ. Δοκίμασα της φρεζυντερμ τ οποίο ήταν να μην πω Και ρης Chico  τ οποίο κατά τη γνώμη μ είχε πολύ έντονη μυρωδιά για μωρουδιακα. Τώρα βρήκα προσφορά ένα της agnotis και πήρα μα τ δοκιμάσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@stasa199 και γω πρόδερμ είχα συ η μικρη κ ήμουν υπέρ ικανοποιημένη. Είχα ξεκινήσει με αρκαδι τ οποίο δ μ τα έπλενε πολύ καλα. Μετά δοκίμασα διαφορά κ κατέληξα στο πρόδερμ. Δοκίμασα της φρεζυντερμ τ οποίο ήταν να μην πω Και ρης Chico  τ οποίο κατά τη γνώμη μ είχε πολύ έντονη μυρωδιά για μωρουδιακα. Τώρα βρήκα προσφορά ένα της agnotis και πήρα μα τ δοκιμάσω. 

Μια φίλη μου είπε ότι παίρνει ένα Που είναι υγρο σε πράσινο μπουκάλι αλλά δεν θυμόταν πιο ήταν και ότι καθάριζε καλά!ααα να μας πείτε εσυ και η @Angelmammy όταν τα δοκιμάσετε αν σας άρεσαν να ξέρουμε!!!Εγώ θα πάρω τώρα το προδερμ και μετά βλέπουμε!

Να σε ρωτησω κατι αλλο Μια κοπέλα μου είπε ότι χρειάζεται και το στραγγιστηρι για τα μπιμπερό μετά τον αποστείρωτη....χρειάζεται όντως?αν τα αποστειρωνεις και τα βγαλεος από τον αποστείρωτη τα αφήνεις έτσι??και μου ειπε οτι τα βαζει και στο ψυγειο....με μπέρδεψε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 Εγώ τα έβαζα σε ένα δίσκο πάνω στον οποίο έβαζα χαρτί κουζίνας. Κυρίως αποστειρωνουμε τα μπιμπερό για τα κατάλοιπα από τ γάλα. Όχι για τα μικρόβια π βρίσκονται γενικότερα στον αέρα. Γτ με αυτ ή τη λογική κ πάνω στα ρούχα.μας έχουμε διαφορά Κ πάνω στην κουβερτα του κ πάνω στο κρεβατάκι του κτλ.  Εννοώ πως όσο είναι εκτεθειμένα τα μπιμπερό σε μικρόβια είναι κ οτιδήποτε άλλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@stasa199 Εγώ τα έβαζα σε ένα δίσκο πάνω στον οποίο έβαζα χαρτί κουζίνας. Κυρίως αποστειρωνουμε τα μπιμπερό για τα κατάλοιπα από τ γάλα. Όχι για τα μικρόβια π βρίσκονται γενικότερα στον αέρα. Γτ με αυτ ή τη λογική κ πάνω στα ρούχα.μας έχουμε διαφορά Κ πάνω στην κουβερτα του κ πάνω στο κρεβατάκι του κτλ.  Εννοώ πως όσο είναι εκτεθειμένα τα μπιμπερό σε μικρόβια είναι κ οτιδήποτε άλλο. 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!!Στο ψυγείο γιατί τα βάζουν???Και δεν μπορείς να τα αφήνεις μέσα στον αποστείρωτη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marakineos μπράβο κορίτσι μου πολύ χαίρομαι, θα δεις δε θα ναι τίποτα και στον πνευμονολογο. Δύσκολη η μητρότητα!! Υπομονή θα κάνουμε αναγκαστικά για τα μικρακια μας!! 

Εγώ πάντως πήρα Αρκάδι κι η μαμά μου όταν ήμασταν μωρά με αυτό έπλενε τα μωρουδιακά, δεν υπάρχει τίποτα πιο αγνό απ' το πράσινο σαπούνι κακά τα ψέμματα!! Εμείς λέμε να συμμαζευτουμε με το σπίτι και στο τέλος να αρχίσουμε να πλένουμε τα ρουχαλάκια της μπουμπούς μας ή να τα πλύνουμε σε λίγο καιρό για να είναι έτοιμα να τα βάλουμε σε σακούλες και να τα συμμαζέψουμε αργότερα στα συρτάρια κατά τον Απρίλιο. Θα δείξει. @stasa199 Το πράσινο υγρό το Αρκάδι είναι!! Όσο για τα μπιμπερό δεν ξερω αν τα αφήνουμε μετά να στραγγισουν πάντως με τον αποστειρωτή που πήρα λέει ότι αν μείνουν με το καπάκι κλειστό για 24 ώρες διατηρούνται αποστειρωμένα άρα λογικά δε νομίζω να υπάρχει θέμα. Τώρα για ψυγείο πρώτη φορά το ακούω. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 το έκαναν παλιά αυτό τάχα για να μην αναπτύσσουν μικρόβια στις χαμηλές θερμοκρασίες. Εγώ πάντως είχα μπιμπερό της mam π αποστειρωνται στο φούρνο μικροκυμάτων κ σώθηκα. Αλλά θηλάσα 8 μηνες οπότε μ χρειάστηκε σπανια ο αποστείρωτης.

@irened91 κ γω αρκαδι είχα πάρει σαν πρωρο στη μικρή αλλά δ μ τα καθάριζε καλα. Κ δε λέω για σάλια κτλ. Πχ τα κακα που της έφευγαν καμία φορα δ καθάριζαν πριν με τπτ. Έπρεπε να τα τρίψω πρώτα στο χερι με κάτι αλλο. Καλά για τα φρούτα δ τ συζητω. Γεμάτα στάμπες έβγαιναν τα μπλουζάκια. Αλλά ναι θεωρείται τ πιο αγνό.

Πράσινο υγρό είναι τ αρκαδι άλλα διάφανο μπουκάλι. Πράσινο μπουκάλι βασικά στο χρώμα της μεντας έχει τ αγνοτις.

Εγώ δ πλένω ακόμη τπτ. Τον άλλο μήνα όλα μια κ καλη να μπουν στην ντουλάπα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@stasa199 το έκαναν παλιά αυτό τάχα για να μην αναπτύσσουν μικρόβια στις χαμηλές θερμοκρασίες. Εγώ πάντως είχα μπιμπερό της mam π αποστειρωνται στο φούρνο μικροκυμάτων κ σώθηκα. Αλλά θηλάσα 8 μηνες οπότε μ χρειάστηκε σπανια ο αποστείρωτης.

@irened91 κ γω αρκαδι είχα πάρει σαν πρωρο στη μικρή αλλά δ μ τα καθάριζε καλα. Κ δε λέω για σάλια κτλ. Πχ τα κακα που της έφευγαν καμία φορα δ καθάριζαν πριν με τπτ. Έπρεπε να τα τρίψω πρώτα στο χερι με κάτι αλλο. Καλά για τα φρούτα δ τ συζητω. Γεμάτα στάμπες έβγαιναν τα μπλουζάκια. Αλλά ναι θεωρείται τ πιο αγνό.

Πράσινο υγρό είναι τ αρκαδι άλλα διάφανο μπουκάλι. Πράσινο μπουκάλι βασικά στο χρώμα της μεντας έχει τ αγνοτις.

Εγώ δ πλένω ακόμη τπτ. Τον άλλο μήνα όλα μια κ καλη να μπουν στην ντουλάπα.

Αααα κατάλαβα, οπότε σαν αρχή θα δούμε πως θα πάει το Αρκάδι κι ανάλογα πράττουμε στη συνέχεια. Ναι είναι νωρίς ακόμα να τα πλύνουμε κι εμείς από τώρα πιστεύω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 εννοείται τα δοκιμάζεις κ ότι σε βολέψει. Εγώ να σ πω την αλήθεια αμα βρω κάτι αε προσφορά θα τ πάρω. Εκτός αν τ έχω δοκιμάσει κ δ μ έχει αρέσει. Κ υ αρκαδι αν τ βρω πχ αε προσφορά θα τ πάρω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! 

Έχω έρθει για την επαναληπτική εξέταση της καμπύλης. Αυτή τη φορά μου έδωσαν με γεύση λεμόνι. Η αλήθεια είναι πως η απλή μου άρεσε περισσότερο...!!!!

Όσο για βρεφικό απορρυπαντικό, μου είχε δώσει η κουμπάρα μου κάτι ρουχαλακια τα οποία μύριζαν πολύ όμορφα! Μου είπε ότι χρησιμοποιούσε το baby planet και πως καθαριζε πολύ καλύτερα από αλλά που είχε δοκιμάσει. Λέω να πάρω αυτό και της proderm και να δω ποιο θα μου αρέσει καλύτερα...!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Madi85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! 

Έχω έρθει για την επαναληπτική εξέταση της καμπύλης. Αυτή τη φορά μου έδωσαν με γεύση λεμόνι. Η αλήθεια είναι πως η απλή μου άρεσε περισσότερο...!!!!

Όσο για βρεφικό απορρυπαντικό, μου είχε δώσει η κουμπάρα μου κάτι ρουχαλακια τα οποία μύριζαν πολύ όμορφα! Μου είπε ότι χρησιμοποιούσε το baby planet και πως καθαριζε πολύ καλύτερα από αλλά που είχε δοκιμάσει. Λέω να πάρω αυτό και της proderm και να δω ποιο θα μου αρέσει καλύτερα...!!! 

Καλά αποτελέσματα!!!

Κι εγώ έχω ακούσει ότι το baby planet είναι καλό. Λογικά, με τόσο πλύσιμο που θα έχουμε, θα τα δοκιμάσουμε όλα και θα καταλήξουμε. :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου τι κανετε??? 

εγω εχω μαζεψει πολλα πραγματακια και εγω πολλα φορμακια ρουχαλακια εσωρουχακια γενικα διαφορα σε ρουχισμο και λευκα ειδη οπως δυο σεντονακια για την κουνια την μεγαλη ενα για το πορτ μπεμπε για αυτο θελω να παρω αλλα δυο να εχω επισης δυο σελτεδακι αλλα θελω να παρω και αλλα!! πανες αγκαλιας σαλιαρες καλτσακια γαντακια πηρα παπουτσακια αγκαλιας σκουφακια πηρα διαφορα !! και απο πραγματα εχω ριλαξς γυμανστηριο,περιμενω την κυνια την συρταριερα με την αλλαξιερα πανω το καροτσι εχω παρκοκρεβατο,ενδοεπικοινωνια τα αυτολολητα για την διακοσμηση τωρα δε ξερω αμα ξεχναω τπτ αλλα σιγα σιγα μαζευτονται τα πραγματακια!!!! μπανιερο δε εχω παρει και θελω και τα του φαρμακειου και να παρω αλλα δυο σετ τυλχιστον σεντονια για το πορτ μπεμπε και σελτεδακια και παρω αλλο ενα σετ πετσετες να εχω !!

κι μενα με κλωτσαει στο πλαι το μωρο τωρα ειδηκα το βραδυ στον υπνο μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Madi85 είπε:

Χαχαχα!!! Ακριβώς! Θα τα δοκιμάσουμε και καταλήγουμε σε όποιο μας αρέσει καλύτερα!!!

καλα αποτελεσματα κοριτσι μου θα δεις θα ειναι μια χαρα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα για τα μαλια και νυχια και μενα μου ειπ ενυχια μπορω κανονηκα μαλια μετα τον τριτο μου ειπε ανταυγιες η φυτικη !!! νυχια κανω ημιμονιμο εγω κανονηκα και τα μαλια τα εβαψα μετα τον τριτο και τωρα θα παω για οταν μπω στο μηνα μου να ειμαι ετοιμη φρεσκια κουκλα !!!!!!!!! χαχαχαχαχαα αν και ευτηχως κραταει μια χαρα το χρωμα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Madi85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! 

Έχω έρθει για την επαναληπτική εξέταση της καμπύλης. Αυτή τη φορά μου έδωσαν με γεύση λεμόνι. Η αλήθεια είναι πως η απλή μου άρεσε περισσότερο...!!!!

Όσο για βρεφικό απορρυπαντικό, μου είχε δώσει η κουμπάρα μου κάτι ρουχαλακια τα οποία μύριζαν πολύ όμορφα! Μου είπε ότι χρησιμοποιούσε το baby planet και πως καθαριζε πολύ καλύτερα από αλλά που είχε δοκιμάσει. Λέω να πάρω αυτό και της proderm και να δω ποιο θα μου αρέσει καλύτερα...!!! 

Καλά αποτελέσματα!!! Όλα καλά θα πάνε. 

@anni7 Αμάν έχουμε να πάρουμε και για το πορτ μπέμπε σεντόνια έχεις δίκιο!! Πωπω το είχα ξεχάσει εντελώς αυτό. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...