Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Εγω κοριτσια που θα πω προγραμματισμενα σε 2 βδομαδες δεν εχω καθολου αγχος!!ισα ισα που ανυπομονω και θελω να περασουν πι μερες!!

Είσαι τυχερή! Εγώ είμαι αγχώδης πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η KONSTANTIA είπε:

Εσύ με το δίκιο σου γιατί ζορίστηκες πολύ, νοσηλέυτηκες κλπ. Η γέννα για σένα θα είναι ανακούφιση

Πιο πολυ επειδη θα δω τον μπεμπη μ!!!δε περνανε οι μερες με τιποτα!!!εκτος απτο τελευταιο μηνα που ταλαιπωρηθηκα οι υπολοιποι μηνες πηγαν πολυ καλα χωρις προβληματα ευτυχως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Vivi35 είπε:

Είσαι τυχερή! Εγώ είμαι αγχώδης πολύ! 

Μην αγχωνεσαι καθολου γιατι το περνας και στο μωρακι σου!!εγω οταν νοσηλευτηκα και ειχα αγχωθει πολυ επρεπε να δεις πως ειχαν ανεβει οι παλμοι στο μωρο...σε σημειο που ειχε ταχυκαρδιες..ευτυχως ηταν οι μαιες που μου μιλουσαν για να με χαλαρωσαν..και ηρεμησα και επεσαν και οι παλμοι του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η irened91 είπε:

Αλήθεια; Και λένε πως τη δεύτερη φορά είναι πιο εύκολα και δεν έχεις τις ίδιες ανησυχίες που είχες ως πρωτάρα. Εγώ έχω ΠΗΤ 9 Μαΐου και δεν μπορώ να πω ότι έχει τύχει να με πιάσουν πονάκια απλά χθες ας πούμε ένιωσα ότι θα μου έρθει περίοδος για κάποιο λόγο. Αλλά δεν πονουσα, ήταν το αίσθημα που έχουμε καμία φορά εκεί κάτω όταν περιμέναμε να μας έρθει λίγες μέρες πριν την περίοδο; Ε κάτι τέτοιο. Έχεις ακόμα χρόνο για τη βαλίτσα μην αγχώνεσαι κι εγώ που είμαι αρχές ακόμα τη φτιάχνω ??. Το πρώτο σου φυσιολογικά το γέννησες; Έχει καιρό; 

Το πρώτο με καισαρική. Είχα κλείσει τις 40 εβδομάδες κ τιποτα ο τοτε γιατρός δεν περίμενε μπήκα με πρόκληση η οποία δεν είχε αποτέλεσμα και έτσι κάναμε καισαρική. Ήταν πριν 5 χρόνια. Τώρα θα δούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Mariamagdalini είπε:

Κι εγώ στο Λητώ!!! 19 Μαίου πητ αλλά ο γιατρός πιστεύει ότι θα πάμε λίγο νωρίτερα. Για να το επιλέγεις δεύτερη φορά έμεινες ευχαριστημένη την πρώτη ε; Κι εγώ έχω πόνους σαν περιόδου αλλά ήπιους κάποιες φορές. Ο γιατρός μου είναι καθησυχαστικος

Γυρίσαμε κι από τον γιατρό, όλα καλά 2.200 το βάρος, έχει πάρει ήδη θέση, το κεφάλι μας αρκετά κάτω, ο τράχηλος παρέμεινε 3 εκατοστα. Παρόλα αυτά ο γιατρός λέει πάλι προσεχτικά, όχι κούραση κλπ. Τον είδαμε κ καλύτερα αυτή τη φορά, ήταν ελαφρώς κινητικός, ένας κούκλος αντικειμενικά ?? Αυτααα 

Μπράβο όλα καλά με το μωράκι σου! Και μένα 2200 μου το μέτρησε τη δευτέρα. Ναι μια χαρά είναι το Λητώ. Απλά τα τρίκλινα είναι λίγο στριμωγμένα αν τύχει ναναι γεμάτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Valfrag είπε:

Μην αγχωνεσαι καθολου γιατι το περνας και στο μωρακι σου!!εγω οταν νοσηλευτηκα και ειχα αγχωθει πολυ επρεπε να δεις πως ειχαν ανεβει οι παλμοι στο μωρο...σε σημειο που ειχε ταχυκαρδιες..ευτυχως ηταν οι μαιες που μου μιλουσαν για να με χαλαρωσαν..και ηρεμησα και επεσαν και οι παλμοι του

Ωχ αυτό δεν το γνώριζα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κορίτσια.. έκανα μέρες να μπω και φτάσατε στην 150 σελίδα χαχα να δω πότε θα τα διαβάσω όλα

κάναμε γενική στο σπίτι και μου έφεραν όλα τα πράγματα.. μόνο τη συρταριέρα αγόρασα και σε λίγες μέρες θα ετοιμάσω και τη βαλίτσα για το μαιευτήριο..

νιώθω πολύ εξάντληση παρόλο που δεν κάνω καθόλου δουλειές εγώ.. ευτυχώς όμως τρώω πλέον καλύτερα εδώ και αρκετές μέρες

τη Δευτέρα έχω ραντεβού με τον γιατρό να δούμε τον μπεμπάκο

εδώ και μια βδομάδα κουνιέται και σπρώχνει σχεδόν όλη μέρα!!!!! και έχω και 7-8 συσπάσεις Braxton την ημέρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η lila80 είπε:

γεια σας κορίτσια.. έκανα μέρες να μπω και φτάσατε στην 150 σελίδα χαχα να δω πότε θα τα διαβάσω όλα

κάναμε γενική στο σπίτι και μου έφεραν όλα τα πράγματα.. μόνο τη συρταριέρα αγόρασα και σε λίγες μέρες θα ετοιμάσω και τη βαλίτσα για το μαιευτήριο..

νιώθω πολύ εξάντληση παρόλο που δεν κάνω καθόλου δουλειές εγώ.. ευτυχώς όμως τρώω πλέον καλύτερα εδώ και αρκετές μέρες

τη Δευτέρα έχω ραντεβού με τον γιατρό να δούμε τον μπεμπάκο

εδώ και μια βδομάδα κουνιέται και σπρώχνει σχεδόν όλη μέρα!!!!! και έχω και 7-8 συσπάσεις Braxton την ημέρα

Καλορίζικα τα πράγματα!!! Με το καλό να έρθει ο μπέμπης σας να τα χαρείτε όλοι μαζί!!! 

Όσο για την κούραση, τις τελευταίες δυο ημέρες θέλω να κοιμάμαι συνέχεια. Ωστόσο, προσπαθώ να το καταπολεμώ και κάνω αρκετά πραγματάκια μες την ημέρα. Βέβαια το βρίσκω λογικό να είμαστε σε αυτή την κατάσταση τώρα που βαραινουμε περισσότερο.

Με το καλό τη Δευτέρα να δείτε τον μικρό σας πόσο θα έχει μεγαλώσει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Madi85 είπε:

Καλορίζικα τα πράγματα!!! Με το καλό να έρθει ο μπέμπης σας να τα χαρείτε όλοι μαζί!!! 

Όσο για την κούραση, τις τελευταίες δυο ημέρες θέλω να κοιμάμαι συνέχεια. Ωστόσο, προσπαθώ να το καταπολεμώ και κάνω αρκετά πραγματάκια μες την ημέρα. Βέβαια το βρίσκω λογικό να είμαστε σε αυτή την κατάσταση τώρα που βαραινουμε περισσότερο.

Με το καλό τη Δευτέρα να δείτε τον μικρό σας πόσο θα έχει μεγαλώσει!!! 

Ναι ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου!!! Ανυπομονώ να τον δω και να ανυπομονώ να γεννηθεί!!

Να κοιμάσαι και να ξεκουράζεσαι όσο περισσότερο μπορείς!!!

Λίγο μας έμεινε.. με το καλό όλα τα μωράκια μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παλι επειδη ξαπλωνω 2 φορες μες τη μερα εστω και για λιγο δεν κουραζομαι τοσο!εχω ομως καποιες μερες που αν δεν ξαπλωσω με ποναει η πλατη μου!κατι καινουριο για εμενα οπως και επειδη περπαταω καποιες φορες λιγο παραπανω νομιζω πως θελω τουαλετα και δεν μπορω να περπατησω και νιωθω ενα πονο-ενοχληση.....επισης συνεχιζει καποιες φορες να μυρμιγκιαζει η κοιλια μου πανω αριστερα και αλλες φορες με ποναει αυτο το σημειο...θα το πω τη δευτερα στο γιατρο να δω τι θα μου πει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

Εγω παλι επειδη ξαπλωνω 2 φορες μες τη μερα εστω και για λιγο δεν κουραζομαι τοσο!εχω ομως καποιες μερες που αν δεν ξαπλωσω με ποναει η πλατη μου!κατι καινουριο για εμενα οπως και επειδη περπαταω καποιες φορες λιγο παραπανω νομιζω πως θελω τουαλετα και δεν μπορω να περπατησω και νιωθω ενα πονο-ενοχληση.....επισης συνεχιζει καποιες φορες να μυρμιγκιαζει η κοιλια μου πανω αριστερα και αλλες φορες με ποναει αυτο το σημειο...θα το πω τη δευτερα στο γιατρο να δω τι θα μου πει!

Καλημέρα,

Και εγώ το παθαίνω αυτό με το περπάτημα. Νιώθω ότι κατεβαίνει το μωρό και πιέζει την κύστη μου και δεν μπορώ να περπατήσω και ψάχνω επειγόντως τουαλέτα!! Επίσης μυρμηγκιάζει και μένα η κοιλιά μου πάνω δεξιά. Νόμιζα ότι συμβαίνει αυτό επειδή έχω πολύ μεγάλη κοιλιά και τραβάει το δέρμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...φτάνει σιγά σιγά η ώρα να αρχίσουν να σκάνε μύτη τα μωράκια μας ..με το καλό... @valfrag περιμένουμε να κάνεις την αρχή... @Γιαβρόγλου το θέμα τουαλέτα με καίει κι εμένα...λίγο να περπατήσω νομίζω θα μου φύγουν... Χθες είχα γιατρό η μικρη έφτασε 2030 γρ .. μου είπε την εβδομάδα 13-19 μαϊου θα κλείσουμε ραντεβού για την καισαρική  εφοσον είναι όλα οκ ως τότε...να είμαι συντηρητική με περπάτημα και κούραση γενικά και να προσέχω...αν τυχόν δω αίμα σπασμένα νερά πόνους κλπ να του τηλ αμέσως φυσικά .. τώρα είμαι στη φάση που φτιάχνουμε το δωμάτιο της μικρής ..ψωνισα και μερικά πράγματακια κι άρχισα να ανυπομονώ...από βδομάδα θα ξεδιαλεξω και τα ρουχακια που έχω από την μεγάλη κι αφού στήσουμε συρταριερες θα αρχίσω τα πλυσίματα .. πρέπει να πλύνω και καρεκλακια αυτοκίνητου καρότσι υφάσματα από κακαθουνα κλπ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

Εγω παλι επειδη ξαπλωνω 2 φορες μες τη μερα εστω και για λιγο δεν κουραζομαι τοσο!εχω ομως καποιες μερες που αν δεν ξαπλωσω με ποναει η πλατη μου!κατι καινουριο για εμενα οπως και επειδη περπαταω καποιες φορες λιγο παραπανω νομιζω πως θελω τουαλετα και δεν μπορω να περπατησω και νιωθω ενα πονο-ενοχληση.....επισης συνεχιζει καποιες φορες να μυρμιγκιαζει η κοιλια μου πανω αριστερα και αλλες φορες με ποναει αυτο το σημειο...θα το πω τη δευτερα στο γιατρο να δω τι θα μου πει!

Μα εγώ συνέχεια ξάπλα είμαι χαχαχα και παρόλα αυτά νιώθω κούραση!!!

Το σαλόνι σας είναι υπέροχο!!! Θα ταίριαζαν απίστευτα βιολετί κουρτίνες στο πλάι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ του πήρα αυτό το σετ για να βγει από το μαιευτήριο

Και αυτά τα φορμακια που μου άρεσαν πολύ παρόλο που μου έφεραν πάρα πολλά ήθελα να πάρω κάτι κι εγώ!!!

-1046808140-300231005.jpg

IMG_20190405_144855.jpg

IMG_20190405_144906.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η lila80 είπε:

Κορίτσια εγώ του πήρα αυτό το σετ για να βγει από το μαιευτήριο

Και αυτά τα φορμακια που μου άρεσαν πολύ παρόλο που μου έφεραν πάρα πολλά ήθελα να πάρω κάτι κι εγώ!!!

-1046808140-300231005.jpg

IMG_20190405_144855.jpg

IMG_20190405_144906.jpg

αχ ειναι πολυ ομορφα! απο που;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η lila80 είπε:

Κορίτσια εγώ του πήρα αυτό το σετ για να βγει από το μαιευτήριο

Και αυτά τα φορμακια που μου άρεσαν πολύ παρόλο που μου έφεραν πάρα πολλά ήθελα να πάρω κάτι κι εγώ!!!

-1046808140-300231005.jpg

IMG_20190405_144855.jpg

IMG_20190405_144906.jpg

Με γεια σου!!! Είναι πολύ όμορφα!!! Με το καλό να τα φορέσει ο μπέμπης σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

αχ ειναι πολυ ομορφα! απο που;

Ευχαριστώ πολύ @Madi85 και @vayaki 

Από site στην Κίνα που ψωνίζω καιρό.. είναι 100% βαμβακερά και πολύ φθηνά!!! Έχω παραγγείλει λίγα ακόμα!! Αν ενδιαφέρεστε να σας πω το site

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lila80 παρα πολυ ομορφα τα πραγματακια του μπεμπη σου!!!!!αν μπορεις στειλε μου το site να το δω!εγω ετοιμασα παραγγελια στο wish!

Ευχαριστω για το σαλονι!!!με βοηθησατε ολες πολυ!να στε καλα κοριτσια!!!!μολις τις εχω ετοιμες θα σας τις δειξω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

@lila80 παρα πολυ ομορφα τα πραγματακια του μπεμπη σου!!!!!αν μπορεις στειλε μου το site να το δω!εγω ετοιμασα παραγγελια στο wish!

Ευχαριστω για το σαλονι!!!με βοηθησατε ολες πολυ!να στε καλα κοριτσια!!!!μολις τις εχω ετοιμες θα σας τις δειξω!!!

Ευχαριστώ πολύ!!!

Είναι το aliexpress.com

Έχει τα πάντα όχι μόνο για μωράκια.. είναι πολύ αξιόπιστο απλά να κοιτάς να έχει και ο πωλητής πάνω από 90-95% εγώ έτσι κάνω και έχω ψωνίσει εδώ και χρόνια πολλά πράγματα και είμαι πολύ ευχαριστημένη.. υπόψη ότι θέλουν κάνα μήνα να έρθουν.. 

Είναι σαν το wish αλλά πιο φθηνά νομίζω από ότι έχω δει.. έχει και εφαρμογή στο κινητό

Καλές αγορές!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η lila80 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!!

Είναι το aliexpress.com

Έχει τα πάντα όχι μόνο για μωράκια.. είναι πολύ αξιόπιστο απλά να κοιτάς να έχει και ο πωλητής πάνω από 90-95% εγώ έτσι κάνω και έχω ψωνίσει εδώ και χρόνια πολλά πράγματα και είμαι πολύ ευχαριστημένη.. υπόψη ότι θέλουν κάνα μήνα να έρθουν.. 

Είναι σαν το wish αλλά πιο φθηνά νομίζω από ότι έχω δει.. έχει και εφαρμογή στο κινητό

Καλές αγορές!!

Πολύ καλό site! Έχω ψωνίσει κι εγώ από εκεί. Το μόνο κακό είναι ότι αργούν να σταλούν, αλλά έχει πολύ καλά πράγματα και οικονομικά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και στο wish κανουν κανενα μηνα να ερθουν...το ξερω το site αλλα δεν ξερω πως να κανω παραγγελια!οπως και στο e-bay..στο wish μου το εδειξε μια φιλη και το σκαλιζω !!δεν το χω και πολυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...