Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sofi90 είπε:

Κ εγώ τράχηλο 3 έχω απ' την αρχή της εγκυμοσύνης αλλά ο γιατρός λέει είναι μια χαρά.Αν πέσει στο  1,5 μου χε πει ξάπλα και utrogestan .Δεν μου έχει πει ούτε να μην κουραζομαι ούτε να κάθομαι ξάπλα..

Εμένα ήταν 1.7 στο ντόπλερ που έκανα την Παρασκευή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sofi90 είπε:

Δεν είναι λογικό όμως να μειώνεται τώρα που φτάνουμε στο τέλος?Το πολύ πολύ να γεννήσουμε λίγο νωρίτερα..

Ναι, είναι λογικό όσο προχωράει η εγκυμοσύνη. Αλλά την ανησύχησε η διαφορά που υπάρχει σε σχέση με την προηγούμενη φορά, η εβδομάδα στην οποία βρίσκομαι, κι ενώ παίρνω ήδη utrogestan. Και θέλει σίγουρα να συμπληρώσουμε τις 37 εβδομάδες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Mist είπε:

Κι εγώ στο Λητώ! Μίλησα σήμερα με τη γιατρό για το θέμα του τραχήλου. Την ανησυχεί λίγο, αλλά θα το συζητήσουμε πιο αναλυτικά στο ραντεβού που έχουμε αύριο.

Άντε με το καλό! Εμένα μου είπε ότι το 3 εκατοστα είναι μια καλή μέτρηση αλλά συγκριτικά με τις προηγούμενες μου μετρήσεις έπεσε απότομα, μόνο αυτό τον προβληματίζει. Γενικότερα μου είπε ότι είχε κοπέλες με 1,5 εκατοστα που έπιασαν κ 39 εβδομάδες. Θέλει παρακολούθηση κ λίγη προσοχή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άρα όσο περνάει ο καιρός πρέπει να είναι μικρότερο το νούμερο για τον τράχηλο ε; Δεν έχω ιδέα δε μου έχει πει ο γιατρός τίποτα. Μάλλον δεν το θεώρησε απαραίτητο να ανοίξει το θέμα εφόσον δεν υπήρχε και πρόβλημα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/4/2019 at 10:16 ΜΜ, ο/η Mist είπε:

Ναι, είναι λογικό όσο προχωράει η εγκυμοσύνη. Αλλά την ανησύχησε η διαφορά που υπάρχει σε σχέση με την προηγούμενη φορά, η εβδομάδα στην οποία βρίσκομαι, κι ενώ παίρνω ήδη utrogestan. Και θέλει σίγουρα να συμπληρώσουμε τις 37 εβδομάδες. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irened91 είπε:

Άρα όσο περνάει ο καιρός πρέπει να είναι μικρότερο το νούμερο για τον τράχηλο ε; Δεν έχω ιδέα δε μου έχει πει ο γιατρός τίποτα. Μάλλον δεν το θεώρησε απαραίτητο να ανοίξει το θέμα εφόσον δεν υπήρχε και πρόβλημα. 

Και ο δικος μου μια απ τα ιδια. Δεν το εχει αναφερει ποτε. Λογικα δε θα ειδε τιποτα αξιο αναφορας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/4/2019 at 11:48 ΜΜ, ο/η vayaki είπε:
στις On 3/4/2019 at 11:48 ΜΜ, ο/η vayaki είπε:

Και ο δικος μου μια απ τα ιδια. Δεν το εχει αναφερει ποτε. Λογικα δε θα ειδε τιποτα αξιο αναφορας

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi90 και εγω ετσι ακριβως !δεν φανταζομουν και δεν ηξερα!!!και εμενα λιγο μετα την αυχενικη ξεκινησε να μου μετραει τον τραχηλο καθε φορα και μειωνεται αλλα μαλλον ειναι νορμαλ!την τελευεταια φορα ηταν 3 εκ και ηταν πριν 3 βδομαδες!τωρα θα δω τη δευτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Vivi35 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Σιγά σιγά πλησιάζουμε προς τη μεγάλη μέρα! 

Τη Δευτέρα έχουμε και μεις doppler επιτέλους! ?

Καλημέρα! Καλά αποτελέσματα να έχεις!! Εγω εχω την Τριτη ραντεβου με τον γιατρό και θα κανονισουμε για το doppler! Σε κανα2 εβδομάδες φαντάζομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Valfrag είπε:

Καλημερα κοριτσια!!14 μερες ακομα μετραω αντιστροφα για να δω το γιο μου...??

πωπω τι καλά!!! έρχεται η μαγική στιγμή!! πόσο γλυκιά είναι η προσμονή! ανυπομονούμε όλες μαζί σου!

 

άσε εφαγα μια φρικη πρωι πρωι! μου εχει πει ο γιατρος 2 ημερες την εβδομαδα να μετρω το σακχαρο νηστικη και 1 ωρα μετα απο γευματα! νηστικο καλο 82 και 1 ωρα μετα απο 2 φρυγανιες ολικης μια με μιση φετα τυρι και η αλλη με λιγο μελι 135! Με το ιδιο πρωινο αλλη μερα ειχε παει 100! θα δω και τις αλλες μετρησεις μεσα στην ημερα αλλα σκεφτηκα να αρχισω να ξαναμετρω καθε μερα μετα το πρωινο! Χθες βραδυ μετα απο 1 μεγαλη πιτα ολικης αλεσεως , γαλοπουλα και 2 φετες τυρι, εσκασα, πηγε 120 !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marakineos είπε:

πωπω τι καλά!!! έρχεται η μαγική στιγμή!! πόσο γλυκιά είναι η προσμονή! ανυπομονούμε όλες μαζί σου!

 

άσε εφαγα μια φρικη πρωι πρωι! μου εχει πει ο γιατρος 2 ημερες την εβδομαδα να μετρω το σακχαρο νηστικη και 1 ωρα μετα απο γευματα! νηστικο καλο 82 και 1 ωρα μετα απο 2 φρυγανιες ολικης μια με μιση φετα τυρι και η αλλη με λιγο μελι 135! Με το ιδιο πρωινο αλλη μερα ειχε παει 100! θα δω και τις αλλες μετρησεις μεσα στην ημερα αλλα σκεφτηκα να αρχισω να ξαναμετρω καθε μερα μετα το πρωινο! Χθες βραδυ μετα απο 1 μεγαλη πιτα ολικης αλεσεως , γαλοπουλα και 2 φετες τυρι, εσκασα, πηγε 120 !

Λογικα απτο μελι σου ανεβηκε..μην αγχωνεσαι 1 φορα στο τοσο..επισης κ η πιτα ολικης μ το ανεβαζε λιγο..η ενδοκρινολογος μ ειχε πει με οριο 120..αν δεις πανω απο 140 τοτε να με παρεις τηλ..αλλα αν σ συμβαινει 1 φορα στο τοσο μη πολυσκας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Λογικα απτο μελι σου ανεβηκε..μην αγχωνεσαι 1 φορα στο τοσο..επισης κ η πιτα ολικης μ το ανεβαζε λιγο..η ενδοκρινολογος μ ειχε πει με οριο 120..αν δεις πανω απο 140 τοτε να με παρεις τηλ..αλλα αν σ συμβαινει 1 φορα στο τοσο μη πολυσκας...

αυτό θα κανω! θα το μετρησω και κανα2 πρωινα ακομη και ελπίζω απλως να ετυχε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! 

@Valfrag μου με το καλό να περάσουν οι μέρες να δεις το γιο σου!!! Το σημαντικότερο και πιο όμορφο ραντεβού!!! ?

@marakineos μήπως όντως ήταν τυχαίο... Δες το πώς θα πάει και τις υπόλοιπες ημέρες και πράττεις αναλόγως... Μην αγχώνεσαι όμως! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!

 

@Vivi35 καλα αποτελεσματα!!!

@Valfrag με το καλο να τον κρατησεις στην αγκαλιτσα σου!!!!!

@marakineos και εγω θα σου ελεγα μηπως ετυχε...παρακολουθησε το και βλεπεις!μην αγχωνεσαι γιατι νομιζω παιζει ρολο και αυτο..ολα καλα θα πανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marakineos είπε:

Καλημέρα! Καλά αποτελέσματα να έχεις!! Εγω εχω την Τριτη ραντεβου με τον γιατρό και θα κανονισουμε για το doppler! Σε κανα2 εβδομάδες φαντάζομαι!

Ευχαριστώ πολύ! 

Τέλεια! Τι είναι δυο βδομάδες.. νεράκι περνάει ο καιρός :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 σε ευχαριστώ πολύ! Θέλω να ρωτήσω και πότε ακριβώς θα γεννήσω γιατί είμαι με καισαρική οπότε σιγουρα δεν θα με πάει ως το τέλος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα!! 

Κορίτσια, με το καλό να κάνετε το Doppler όσες δεν έχετε ακόμα κάνει. 

@Vivi35 καλά αποτελέσματα!!

@Valfrag έχουμε όλες αγωνία μαζί σου. Απίστευτο μου φαίνεται. Σε λίγο θα έχεις αγκαλιά το μωράκι σου. 

@stasa199 σίγουρα οι κοπέλες που ξέρουν πότε θα γεννήσουν έχουν μια ησυχία παραπάνω στο κεφάλι τους. Από την άλλη όμως, εγώ έχω αγωνία πως θα νιώσω, πότε θα θελήσει να βγεί.... Πόση θα είναι η προσμονή!! Είναι όλο τόσο καινούργιο και πρωτόγνωρο που θέλω να το ζήσω!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 είναι αλήθεια πως είναι πιο βολικό!

αν και από την άλλη όταν έρθει ξαφνικά δεν προλαβαίνεις να αγχωθείς.. 

@Angelmammy σε ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vivi35  σοφή κουβέντα είπες κοπέλα μου! Όταν ξέρεις πότε θα γεννήσεις το σκέφτεσαι συνέχεια και αγχώνεσαι περισσότερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κοριτσια που θα πω προγραμματισμενα σε 2 βδομαδες δεν εχω καθολου αγχος!!ισα ισα που ανυπομονω και θελω να περασουν πι μερες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Εγω κοριτσια που θα πω προγραμματισμενα σε 2 βδομαδες δεν εχω καθολου αγχος!!ισα ισα που ανυπομονω και θελω να περασουν πι μερες!!

Εσύ με το δίκιο σου γιατί ζορίστηκες πολύ, νοσηλέυτηκες κλπ. Η γέννα για σένα θα είναι ανακούφιση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...