Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

παραθετω και τη λιστα που μας εδωσε για το μωρο για το μαιευτηριο!

56446539_2150655688580730_1585664391964000256_n.jpg

Όλα αυτά για να έχετε μαζί σας στο μαιευτήριο; Αυτοί τι βάζουν, τον αέρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μωρέ καλά είπα εγώ πως θα χρειαστεί κι άλλα φορμάκια κι απ τα άλλα. Και μου λέει η μαμά μου αυτά που θα της βάλουμε για την έξοδο λέει θα πάρεις μόνο. Και λέω καλά ρε μαμά και πως θα το αλλάζουν το παιδί, τι θα της βάζουν αν δε φέρουμε εμείς ρουχακια; Αλλά πολλά δεν είναι; Και κουβέρτες και σεντόνια και το ένα και τις πάνες κι όλα από 2-3. Κι οταν λέει σεντόνια τα κανονικά του κρεβατιού εννοεί; ?? 

@stasa199 για τα μπιμπερό που είπατε πήρα της Chicco κι έχω ένα της Philips avent όλα λένε ότι είναι για κολικούς κλπ. Όσο για νυχτικιές έχω μια μακρυμανικη που τη φοράω και τώρα καμιά φορά, μια κοντομάνικη με μπολερό λίγο μακρύ και μια ακόμα κοντομανικη νομίζω πάλι με ρόμπα. Ανοιχτόχρωμες όλες βέβαια και θέλω να πάρω και ένα ζευγάρι κανονικές πιτζάμες γιατί δεν έχω συνηθίσει καθόλου με νυχτικιές. Κατά τ άλλα παίζει να είμαι απ' τις λίγες αν όχι η μόνη που δεν έχω ετοιμάσει βαλίτσα ακόμα!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η KONSTANTIA είπε:

Όλα αυτά για να έχετε μαζί σας στο μαιευτήριο; Αυτοί τι βάζουν, τον αέρα?

σε δημοσιο νοσοκομειο θα γεννησω. Δεν παρεχει τιποτα απ αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η vayaki είπε:

σε δημοσιο νοσοκομειο θα γεννησω. Δεν παρεχει τιποτα απ αυτα

Κούκλα μου και εγώ σε δημόσιο νοσοκομείο γέννησα το 1ο μου και θα γεννήσω και το 2ο αλλά την πρώτη φορά δεν μου ζήτησαν τπτ, αντιθέτως φεύγοντας μου δώσανε και πάνες pampers. Αλλάξανε μάλλον τα πράγματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η irened91 είπε:

Μωρέ καλά είπα εγώ πως θα χρειαστεί κι άλλα φορμάκια κι απ τα άλλα. Και μου λέει η μαμά μου αυτά που θα της βάλουμε για την έξοδο λέει θα πάρεις μόνο. Και λέω καλά ρε μαμά και πως θα το αλλάζουν το παιδί, τι θα της βάζουν αν δε φέρουμε εμείς ρουχακια; Αλλά πολλά δεν είναι; Και κουβέρτες και σεντόνια και το ένα και τις πάνες κι όλα από 2-3. Κι οταν λέει σεντόνια τα κανονικά του κρεβατιού εννοεί; ?? 

@stasa199 για τα μπιμπερό που είπατε πήρα της Chicco κι έχω ένα της Philips avent όλα λένε ότι είναι για κολικούς κλπ. Όσο για νυχτικιές έχω μια μακρυμανικη που τη φοράω και τώρα καμιά φορά, μια κοντομάνικη με μπολερό λίγο μακρύ και μια ακόμα κοντομανικη νομίζω πάλι με ρόμπα. Ανοιχτόχρωμες όλες βέβαια και θέλω να πάρω και ένα ζευγάρι κανονικές πιτζάμες γιατί δεν έχω συνηθίσει καθόλου με νυχτικιές. Κατά τ άλλα παίζει να είμαι απ' τις λίγες αν όχι η μόνη που δεν έχω ετοιμάσει βαλίτσα ακόμα!! ??

και μενα η αληθεια ειναι οτι μου φανηκαν πολλα... Και να τονισω και εδω οτι αυτα ειναι για δημοσιο νοσοκομειο. Για τις ιδιωτικες κλινικες δε χρειαζονται ολα αυτα. Μην αγχωνεσαι... ουτε εγω εχω ετοιμη βαλιτσα... θα τις φτιαξουμε σιγα σιγα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

και μενα η αληθεια ειναι οτι μου φανηκαν πολλα... Και να τονισω και εδω οτι αυτα ειναι για δημοσιο νοσοκομειο. Για τις ιδιωτικες κλινικες δε χρειαζονται ολα αυτα. Μην αγχωνεσαι... ουτε εγω εχω ετοιμη βαλιτσα... θα τις φτιαξουμε σιγα σιγα

Ααα εντάξει τότε είπα κι εγώ!! Ναι λέω να την φτιάξω μέσα στη βδομάδα να είμαι ήσυχη. Εσύ είσαι και τέλη Μαΐου απ' οτι θυμάμαι σωστά; Εγώ είμαι αρχές την άλλη βδομάδα μπαίνω στον 9ο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Ααα εντάξει τότε είπα κι εγώ!! Ναι λέω να την φτιάξω μέσα στη βδομάδα να είμαι ήσυχη. Εσύ θα και τέλη Μαΐου απ' οτι θυμάμαι σωστά; Εγώ είμαι αρχές την άλλη βδομάδα μπαίνω στον 9ο!! 

Ναι τελη Μαιου εγω... Αρα καλα θα κανεις σιγα σιγα να την εχεις ετοιμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουτε εγω την εχω ετοιμασει ακομα τη βαλιτσα....προς το τελος του μηνα θα την φτιαξω.....

Πλεον πανες pampers περναει καποια κυρια απο ολα τα μαιευτηρια ιδιωτικα και δημοσια και δινουν...οσο για τα  πραγματακια αλλα θελουν να πας τα παντα και αλλα τα μισα απο αυτα που ειπαν στη @vayaki....ετσι εχω καταλαβει απο γνωστες που γεννησαν σε δημοσιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Ουτε εγω την εχω ετοιμασει ακομα τη βαλιτσα....προς το τελος του μηνα θα την φτιαξω.....

Πλεον πανες pampers περναει καποια κυρια απο ολα τα μαιευτηρια ιδιωτικα και δημοσια και δινουν...οσο για τα  πραγματακια αλλα θελουν να πας τα παντα και αλλα τα μισα απο αυτα που ειπαν στη @vayaki....ετσι εχω καταλαβει απο γνωστες που γεννησαν σε δημοσιο

Όταν λέω δίνανε pampers δεν αναφέρομαι σε αυτές που περνάνε λίγο πριν φύγεις, αυτό εννοείται. Εμάς όταν τα πέρνανε και τα κάνανε μπάνιο και τα έβλεπε ο παιδίατρος κάθε πρωί βάζανε μέσα στο σκαφάκι του 3-4 πάνες για να τον αλλάζουμε όταν βρέχετε ή λερώνετε (συνήθως και τα 2 ταυτόχρονα!). Φυσικά όταν τελείωναν αυτά μας δίνανε και άλλα μέσα στην ημέρα και την 3η μέρα που θα έβγαινα είπα να τα αφήσω αυτά που περίσσευαν και μου λέει η μαία "πάρτα κοπέλα μου, εμάς μας φέρνουν συνέχεια". 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ δω στο δημόσιο ζητάνε τα πάντα ολα για ρ μωρο. Ακόμη κ την πετσέτα π θα τ τυλιξουν μόλις γεννηθεί. Σου λένε κιολας ότι για αμέσως μετά την ώρα φ τοκετού να έχεις μια τσαντουλα με κπ πράγματα. 2 πετσέτες μια για μα τ τυλιξουν, μια για να τ κάνουν μπάνιο, κορμάκι εσώρουχακι, φορμακι ολοσωμα, καλτσακια κ δ θυμαμαι κ γ  τι άλλο.

@irened91 για τ μωρο θα πάρεις μόνο τ ρουχαλάκια εξόδου (κορμάκι εσώρουχο, ρουχαλάκι, καλτσακια), ανάλογα τ καιρό κουβερτουλα αγκαλιάς κ γω είχα κ πανακια για οταβ θηλάζε άμα έβγαζε γουλιτσες. Για σένα ολα δικά σου. Ρουχα για οταβ βγεις, μπορείς να φοράς κ αυτά με τα οποία θα πας Βέβαια, νυχτικια, πυτζάμες, παντόφλες, πετσέτες, το Νεσεσέρ σου κ σερβιέτες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Κ δω στο δημόσιο ζητάνε τα πάντα ολα για ρ μωρο. Ακόμη κ την πετσέτα π θα τ τυλιξουν μόλις γεννηθεί. Σου λένε κιολας ότι για αμέσως μετά την ώρα φ τοκετού να έχεις μια τσαντουλα με κπ πράγματα. 2 πετσέτες μια για μα τ τυλιξουν, μια για να τ κάνουν μπάνιο, κορμάκι εσώρουχακι, φορμακι ολοσωμα, καλτσακια κ δ θυμαμαι κ γ  τι άλλο.

@irened91 για τ μωρο θα πάρεις μόνο τ ρουχαλάκια εξόδου (κορμάκι εσώρουχο, ρουχαλάκι, καλτσακια), ανάλογα τ καιρό κουβερτουλα αγκαλιάς κ γω είχα κ πανακια για οταβ θηλάζε άμα έβγαζε γουλιτσες. Για σένα ολα δικά σου. Ρουχα για οταβ βγεις, μπορείς να φοράς κ αυτά με τα οποία θα πας Βέβαια, νυχτικια, πυτζάμες, παντόφλες, πετσέτες, το Νεσεσέρ σου κ σερβιέτες.

Α ευτυχώς δε ζητάνε της Παναγίας τα μάτια. Τόσα λεφτά θα πάρουν βέβαια λογικό είναι. Άρα δίκιο είχε η μαμά μου. Για μένα εντάξει απ όλα θα πάρω δεν το συζητώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η stasa199 είπε:

@KONSTANTIA που θα γεννησεις???μια χαρα ακουγεται το μαιευτηριο σου!!!

Στο Ιπποκράτειο Θεσσαλονίκης κορίτσι μου. Δεν ξέρω, μπορεί και εκεί να άλλαξαν τα πράγματα, θα ρωτήσω για να μην βρεθώ προ εκπλήξεων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Στο Ιπποκράτειο Θεσσαλονίκης κορίτσι μου. Δεν ξέρω, μπορεί και εκεί να άλλαξαν τα πράγματα, θα ρωτήσω για να μην βρεθώ προ εκπλήξεων!

Ααα εκει γεννηθηκα!!!!εγω εχω ακουσει για τα δημοσια της αθηνας..μακαρι να ειναι ετσι παντως ακομα!βασικα μακαρι να ηταν καλα ολα τα δημοσια και να μη χρειαζοταν να πληρωνουμε τοσα λεφτα στα ιδιωτικα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Ααα εκει γεννηθηκα!!!!εγω εχω ακουσει για τα δημοσια της αθηνας..μακαρι να ειναι ετσι παντως ακομα!βασικα μακαρι να ηταν καλα ολα τα δημοσια και να μη χρειαζοταν να πληρωνουμε τοσα λεφτα στα ιδιωτικα!!

Μας έχει δημιουργηθεί η αίσθηση ότι ότι πληρώνουμε είναι και καλό ή καλύτερο από το δωρεάν. Κάποιες φορές ισχύει και κάποιες όχι. Προσωπικά επέλεξα το δημόσιο γιατί αφενός είναι δωρεάν και αφετέρου έχει το πιο εξειδικευμένο επιστημονικό προσωπικό και φυσικά μονάδα ΜΕΝ σε περίπτωση κάποιου προβλήματος του νεογνού. Σίγουρα δεν έχει λούσα και μάρμαρα κλπ, σίγουρα έχει περισσότερη φασαρία, αλλά αυτά είναι πράγματα που δεν μετράνε σε έναν καλό και ασφαλή τοκετό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Μας έχει δημιουργηθεί η αίσθηση ότι ότι πληρώνουμε είναι και καλό ή καλύτερο από το δωρεάν. Κάποιες φορές ισχύει και κάποιες όχι. Προσωπικά επέλεξα το δημόσιο γιατί αφενός είναι δωρεάν και αφετέρου έχει το πιο εξειδικευμένο επιστημονικό προσωπικό και φυσικά μονάδα ΜΕΝ σε περίπτωση κάποιου προβλήματος του νεογνού. Σίγουρα δεν έχει λούσα και μάρμαρα κλπ, σίγουρα έχει περισσότερη φασαρία, αλλά αυτά είναι πράγματα που δεν μετράνε σε έναν καλό και ασφαλή τοκετό.

Δυστυχως εχω αλλη αποψη για τα μαιευτηρια της Αθηνας....η κουμπαρα του αντρα μου γεννησε τον ιουλιο σε δημοσιο και την εβαλαν σε δωματιο με γυφτους....δεν θα το δεχομουν με τιποτα κατι τετοιο....οπως και οτι δεν την βοηθησαν καθολου...την πηγαν για καισαρικη σχεδον κατευθειαν και με ολικη ναρκωση οπως και μια ακομα γνωστη μου και οι δυο μου ειχαν πει τα χειροτερα...για 2 διαφορετικα μαιευτηρια κιολας...ισως θα επρεπε να ειναι λιγο πιο προσεγμενα τα πραγματα...εγω το εχω ξανα πει οτι αν ημουν επαρχια ισως να γεννουσα σε δημοσιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η KONSTANTIA είπε:

Μας έχει δημιουργηθεί η αίσθηση ότι ότι πληρώνουμε είναι και καλό ή καλύτερο από το δωρεάν. Κάποιες φορές ισχύει και κάποιες όχι. Προσωπικά επέλεξα το δημόσιο γιατί αφενός είναι δωρεάν και αφετέρου έχει το πιο εξειδικευμένο επιστημονικό προσωπικό και φυσικά μονάδα ΜΕΝ σε περίπτωση κάποιου προβλήματος του νεογνού. Σίγουρα δεν έχει λούσα και μάρμαρα κλπ, σίγουρα έχει περισσότερη φασαρία, αλλά αυτά είναι πράγματα που δεν μετράνε σε έναν καλό και ασφαλή τοκετό.

Συμφωνώ μαζί σου για αυτό κι εγώ επέλεξα δημόσιο μαιευτήριο. Το βασικότερο για εμένα είναι η κατάρτιση που έχει το προσωπικό στα δημόσια. Ακόμα και οι νοσηλεύτριες γνωρίζουν πολλά και είναι πάντα πρόθυμες να βοηθήσουν, ενώσεις στα ιδιωτικά που έχω δει, δεν γνωρίζουν βασικά πράγματα. Όσο για τη φασαρία, σε ιδιωτικά μαιευτήρια που έχω επισκεφθεί, είχαν περισσότερη βαβούρα από τα δημόσια, τουλάχιστον στις ώρες του επισκεπτηρίου. Για μένα το ιδιωτικό μαιευτήριο στο μόνο που υπερτερεί είναι οι εγκαταστάσεις που συνήθως είναι πιο καινούριες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η stasa199 είπε:

Δυστυχως εχω αλλη αποψη για τα μαιευτηρια της Αθηνας....η κουμπαρα του αντρα μου γεννησε τον ιουλιο σε δημοσιο και την εβαλαν σε δωματιο με γυφτους....δεν θα το δεχομουν με τιποτα κατι τετοιο....οπως και οτι δεν την βοηθησαν καθολου...την πηγαν για καισαρικη σχεδον κατευθειαν και με ολικη ναρκωση οπως και μια ακομα γνωστη μου και οι δυο μου ειχαν πει τα χειροτερα...για 2 διαφορετικα μαιευτηρια κιολας...ισως θα επρεπε να ειναι λιγο πιο προσεγμενα τα πραγματα...εγω το εχω ξανα πει οτι αν ημουν επαρχια ισως να γεννουσα σε δημοσιο

Σε ευχαριστώ καταρχήν που θεωρείς την Θεσσαλονίκη επαρχία, γελάω πάντα πολύ με αυτό ?? Εγώ ήμουν στο θάλαμο με μια κοπέλα από την Αλβανία που δεν μιλούσε γρι ελληνικά και μια κοπέλα από την Αρμενία την οποία προσέβαλα δις γιατί είχε την επιθυμία να μιλάει στις 12 την νύχτα στο κινητό. Όσο για την καισαρική που λες, μου βγάλαν την ψυχή μέχρι να το πάρουν απόφαση ότι για μένα είναι η μόνη λύση, η δε αναισθησιολόγος ήταν πολύ ήρεμη και ευγενική και πολύ κατατοπιστική για το ακριβώς θα μου κάνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Μας έχει δημιουργηθεί η αίσθηση ότι ότι πληρώνουμε είναι και καλό ή καλύτερο από το δωρεάν. Κάποιες φορές ισχύει και κάποιες όχι. Προσωπικά επέλεξα το δημόσιο γιατί αφενός είναι δωρεάν και αφετέρου έχει το πιο εξειδικευμένο επιστημονικό προσωπικό και φυσικά μονάδα ΜΕΝ σε περίπτωση κάποιου προβλήματος του νεογνού. Σίγουρα δεν έχει λούσα και μάρμαρα κλπ, σίγουρα έχει περισσότερη φασαρία, αλλά αυτά είναι πράγματα που δεν μετράνε σε έναν καλό και ασφαλή τοκετό.

Προσωπικά για το Ιπποκράτειο έχω ακούσει τα χειρότερα από γνωστές ή συγγενείς γνωστών που γέννησαν εκεί μέσα. Κι επειδή ακριβώς ξέρω την κατάσταση που επικρατεί μέσα στα δημόσια που κουβαλάνε της κάθε καρυδιάς καρύδι εκεί μέσα γι αυτό το λόγο επέλεξα για πρώτη γέννα ιδιωτικό. Ήταν εκεί μέσα νοσηλεύτρια η φίλη μου και πριν μείνω έγκυος συζητούσαμε για διάφορα περιστατικά. Μετά από λίγους μήνες γέννησε η αδερφή της στο Γένεσις και αφού βγήκαν εμφάνισε το μωρό ίκτερο και το πήγαν στο Ιπποκράτειο και από κει μέσα κόλλησε ουρολοίμωξη κι αναγκάστηκε νεογέννητο να μείνει άλλο τόσο μέσα να νοσηλευτεί επειδή επιβαρυνθηκε η κατάσταση λόγω της ουρολοίμωξης. Επίσης μια άλλη γνωστή μου που γέννησε στο ιπποκράτειο της έκαναν πρόκληση την είχαν πόσες ώρες και την παίδευαν και δεν της έκαναν επισκληριδιο με τίποτα. Προχθές τη συνάντησα και μου λέει ότι και να αποφασίσεις αν πας σ αυτό να ξέρεις ότι μόνο αν πεθαίνεις θα σου κάνουν αναισθησία αλλιώς δεν κάνουν με τίποτα. Για το μόνο που έχω ακούσει καλά λόγια στο μαιευτικο τμήμα είναι το Παπαγεωργίου αλλά και πάλι δεν μπορείς να ξέρεις πότε θα σε πιάσουν οι πόνοι και ποιο θα εφημερεύει. Εκτός κι αν πας με ραντεβού για να γεννήσεις με καισαρική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@KONSTANTIA δεν τη θεωρω επαρχια σε καμια περιπτωση!απο εκει ειμαι αλλωστε!??αλλα και εκει να γεννουσα δεν ξερω αν θα πηγαινα σε δημοσιο..δεν εχω εικονα ειναι η αληθεια για το πως ειναι εκει!ολες οι φιλες μου εχουν γεννησει σε ιδιωτικα της θεσσαλονικης..δεν εχω θεμα απο που ειναι ο αλλος αλλα με τους γυφτους υπαρχει θεμα υγιεινης !καλα εκανες και μιλησες παντως δεν το συζητω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

@KONSTANTIA δεν τη θεωρω επαρχια σε καμια περιπτωση!απο εκει ειμαι αλλωστε!??αλλα και εκει να γεννουσα δεν ξερω αν θα πηγαινα σε δημοσιο..δεν εχω εικονα ειναι η αληθεια για το πως ειναι εκει!ολες οι φιλες μου εχουν γεννησει σε ιδιωτικα της θεσσαλονικης..δεν εχω θεμα απο που ειναι ο αλλος αλλα με τους γυφτους υπαρχει θεμα υγιεινης !καλα εκανες και μιλησες παντως δεν το συζητω!!

Δεν είναι το θέμα μονο οι γύφτοι πλέον. Στα μεγάλα αστικά κέντρα έχουμε γεμίσει κι απ τους άλλους που κουβαλάνε με το έτσι θέλω και σέρνουν μαζί τους ένα σωρό αρρώστιες χρόνια εξαφανισμένες από τη χώρα μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η irened91 είπε:

Προσωπικά για το Ιπποκράτειο έχω ακούσει τα χειρότερα από γνωστές ή συγγενείς γνωστών που γέννησαν εκεί μέσα. Κι επειδή ακριβώς ξέρω την κατάσταση που επικρατεί μέσα στα δημόσια που κουβαλάνε της κάθε καρυδιάς καρύδι εκεί μέσα γι αυτό το λόγο επέλεξα για πρώτη γέννα ιδιωτικό. Ήταν εκεί μέσα νοσηλεύτρια η φίλη μου και πριν μείνω έγκυος συζητούσαμε για διάφορα περιστατικά. Μετά από λίγους μήνες γέννησε η αδερφή της στο Γένεσις και αφού βγήκαν εμφάνισε το μωρό ίκτερο και το πήγαν στο Ιπποκράτειο και από κει μέσα κόλλησε ουρολοίμωξη κι αναγκάστηκε νεογέννητο να μείνει άλλο τόσο μέσα να νοσηλευτεί επειδή επιβαρυνθηκε η κατάσταση λόγω της ουρολοίμωξης. Για το μόνο που έχω ακούσει καλά λόγια στο μαιευτικο τμήμα είναι το Παπαγεωργίου αλλά και πάλι δεν μπορείς να ξέρεις πότε θα σε πιάσουν οι πόνοι και ποιο θα εφημερεύει. Εκτός κι αν πας με ραντεβού για να γεννήσεις με καισαρική. 

Κοίτα πάντα υπάρχουν ιστορίες για να ακούσεις και σου πουν όπως υπάρχουν και για τις ιδιωτικές κλινικές. Εγώ αναφέρομαι σε πράγματα που έχω δει και έχω βιώσει προσωπικά. Το Παπαγεωργίου δεν διαθέτει ούτε την μισή κατάρτιση σε θέματα τοκετών από το Ιπποκράτειο και φίλη μου που γέννησε εκεί δήθεν για καλύτερα το μετάνιωσε οικτρά. Εγώ θα πάω με ραντεβού στο Ιπποκράτειο γιατί θα κάνω προγραμματισμένη καισαρική

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

@KONSTANTIA δεν τη θεωρω επαρχια σε καμια περιπτωση!απο εκει ειμαι αλλωστε!??αλλα και εκει να γεννουσα δεν ξερω αν θα πηγαινα σε δημοσιο..δεν εχω εικονα ειναι η αληθεια για το πως ειναι εκει!ολες οι φιλες μου εχουν γεννησει σε ιδιωτικα της θεσσαλονικης..δεν εχω θεμα απο που ειναι ο αλλος αλλα με τους γυφτους υπαρχει θεμα υγιεινης !καλα εκανες και μιλησες παντως δεν το συζητω!!

Καλέ, αστειέυομαι στο θέμα επαρχίας, άλλωστε δεν είσαι η πρώτη που λες κάτι τέτοιο. Για το θέμα τον γύφτων που λέτε, δεν το παίζω χαλαρή, ούτε εγώ θέλω να έχω στο θάλαμο μου μια γύφτισσα γιατί αυτές δεν σέβονται τίποτα. Ωστόσο διαπίστωσα και την προηγούμενη φορά ότι επέλεγαν να τις βάζουν αυτές μαζί όταν συνέπιπτε να γεννάνε 2-3 την ίδια μέρα ή κοντά κοντά. Δεν σε προκαλούν τόσο άσχημα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...