Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τυχερός σεμπτεμβρης??


Starrr

Recommended Posts

γεια σας κορίτσια,

εγώ σήμερα έκανα κ το τελευταίο μου τεστάκι ωοορρηξίας κ  τα 10 που έκανα από τη 12η μέρα έως και σήμερα 19η μέρα βγήκαν όλα αρνητικά.. αχνή γραμμούλα. Μονο ένα βγήκε ένα τσακ πιο έντονο αλλά όχι θετικό..δε ξέρω τί έγινε.. αν θα καθυστερήσει και θα γίνει τις επόμενες μέρες αλλά δε θα το μάθω γτι δεν έχω τεστάκια.. υγρά έχω πάντως αυτές τις μέρες.. τις επαφούλες μου τις έκανα κ θα συνεχίσω.. δεν ελπίζω βέβαια αυτό το μήνα το έχω ξεχάσει ήδη ότι ,μπορεί να έγινε κάτι....πάντως τα τεστάκια με άγχωσαν παραπάνω ομολογώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

γεια σας κορίτσια,

εγώ σήμερα έκανα κ το τελευταίο μου τεστάκι ωοορρηξίας κ  τα 10 που έκανα από τη 12η μέρα έως και σήμερα 19η μέρα βγήκαν όλα αρνητικά.. αχνή γραμμούλα. Μονο ένα βγήκε ένα τσακ πιο έντονο αλλά όχι θετικό..δε ξέρω τί έγινε.. αν θα καθυστερήσει και θα γίνει τις επόμενες μέρες αλλά δε θα το μάθω γτι δεν έχω τεστάκια.. υγρά έχω πάντως αυτές τις μέρες.. τις επαφούλες μου τις έκανα κ θα συνεχίσω.. δεν ελπίζω βέβαια αυτό το μήνα το έχω ξεχάσει ήδη ότι ,μπορεί να έγινε κάτι....πάντως τα τεστάκια με άγχωσαν παραπάνω ομολογώ...

Αλήθεια?? Εμένα με ξεαγχωναν. Μήπως έχεις κάποιο πρόβλημα με τις ορμόνες σου??. Η αυτό τον μήνα δεν έκανες ωορρηξια? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Αλήθεια?? Εμένα με ξεαγχωναν. Μήπως έχεις κάποιο πρόβλημα με τις ορμόνες σου??. Η αυτό τον μήνα δεν έκανες ωορρηξια? 

Δε ξέρω .. πρώτη φορά χρήσιμοποιω τα τεστακια.. κάθε μήνα όμως νιώθω τσιμπηματακια κ έχω υγρά.. δε ξέρω να πάρω ξανά να δω η να μη πάρω..έχω σταθερό κύκλο κ ποτέ φτου φτου κανένα πρόβλημα.. υπέρηχος κ τεστ Παπ μια χαρά πάντα ..τι να πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Αλήθεια?? Εμένα με ξεαγχωναν. Μήπως έχεις κάποιο πρόβλημα με τις ορμόνες σου??. Η αυτό τον μήνα δεν έκανες ωορρηξια? 

Άμα έβγαινε θετικό δε θα με αγχωναν.. χαχα.. δε ξέρω τι να κάνω . Να ξανά δίκιμασω τον αλλο μήνα να πάρω? Μέσα σ' όλα θα γεμίσω κ τεστ εγκυμοσύνης με το πακέτο  χαχααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Άμα έβγαινε θετικό δε θα με αγχωναν.. χαχα.. δε ξέρω τι να κάνω . Να ξανά δίκιμασω τον αλλο μήνα να πάρω? Μέσα σ' όλα θα γεμίσω κ τεστ εγκυμοσύνης με το πακέτο  χαχααα

Εχεις κάνει ποτέ ορμονολογικες εξετάσεις.??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εχεις κάνει ποτέ ορμονολογικες εξετάσεις.??? 

Όχι δεν έχω κάνει ποτέ . Ίσως πάρω ξανά τεστ να το παρακολουθήσω κ αν συνεχιστεί να κανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Εχεις κάνει ποτέ ορμονολογικες εξετάσεις.??? 

Εκτός από τα τεστακια μπορείς να καταλάβεις διαφορετικά πως υπάρχει θέμα ορμονολογικο?? Υπάρχουν κάποιες ενδείξεις εννοώ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου, σήμερα είμαι στην 23η μέρα του κύκλου μου με κύκλο 28 ημερών σε 4 μερες είναι να μου έρθει περίοδος. Νιώθω λίγα τσιμπήματα στη μητρα και σήμερα είχα στο κιλοτάκι μια μικρή σταγόνα καφετί. Λέτε να είναι θετικό και να είναι η εμφύτευση ή θα μου έρθει περίοδος και φαντάζομαι πάλι άδικα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Εκτός από τα τεστακια μπορείς να καταλάβεις διαφορετικά πως υπάρχει θέμα ορμονολογικο?? Υπάρχουν κάποιες ενδείξεις εννοώ??

Όχι κορίτσι... Μπορεί να μην ωριμάζει το ωάριο σωστά κ δεν αυξάνεται η ορμόνη. Γι αυτό κ τα αρνητικά τεστακια. Δες το.. Γιατί υπάρχουν κ κύκλοι χωρίς ωάριο... Μην ανησυχείς. Συμβαίνει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lenaki1890 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου, σήμερα είμαι στην 23η μέρα του κύκλου μου με κύκλο 28 ημερών σε 4 μερες είναι να μου έρθει περίοδος. Νιώθω λίγα τσιμπήματα στη μητρα και σήμερα είχα στο κιλοτάκι μια μικρή σταγόνα καφετί. Λέτε να είναι θετικό και να είναι η εμφύτευση ή θα μου έρθει περίοδος και φαντάζομαι πάλι άδικα....

Εγώ μυρίζομαι εμφύτευση.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Εκτός από τα τεστακια μπορείς να καταλάβεις διαφορετικά πως υπάρχει θέμα ορμονολογικο?? Υπάρχουν κάποιες ενδείξεις εννοώ??

οταν εχεις σταθερο κυκλο κατα 95% κανεις ωορρηξια. Υπαρχει ενα 5% που θελει διερευνηση αλλα οι πιθανοτητες ειναι να μην εχεις θεμα. Τι κυκλο εχεις για ξαναθυμισε μας. Μπορεί αυτος ο κυκλος να ετυχε ανωορρηκτικος. Καμια φορα ακομα και σε σταθερους κυκλους δεν κανουμε καθε μηνα ωορρηξθα. Δες και ποτε θα σου ερθει η επομενη περιοδος, και κανε το εξης κολπο. Αφαιρεσε 14 μερες απο οταν σου ρθει και τοτε θα ηταν κανονικα η ωορρηξια σου αν εγινε. Μετα σημειωσε αν ειχες κανει τεστ μια με δυο μερες πριν απο αυτη τη μερα που θα σου προκυπτει απο την αφαιρεση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lenaki1890 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου, σήμερα είμαι στην 23η μέρα του κύκλου μου με κύκλο 28 ημερών σε 4 μερες είναι να μου έρθει περίοδος. Νιώθω λίγα τσιμπήματα στη μητρα και σήμερα είχα στο κιλοτάκι μια μικρή σταγόνα καφετί. Λέτε να είναι θετικό και να είναι η εμφύτευση ή θα μου έρθει περίοδος και φαντάζομαι πάλι άδικα....

Μακάρι να είναι εμφυτευση! Εγώ μεθαύριο περιμένω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Μακάρι να είναι εμφυτευση! Εγώ μεθαύριο περιμένω...

Αντε περιμένουμε νέα..... Εγώ μεθαύριο ξεκινάω τα τεστ ωορρηξιας... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

οταν εχεις σταθερο κυκλο κατα 95% κανεις ωορρηξια. Υπαρχει ενα 5% που θελει διερευνηση αλλα οι πιθανοτητες ειναι να μην εχεις θεμα. Τι κυκλο εχεις για ξαναθυμισε μας. Μπορεί αυτος ο κυκλος να ετυχε ανωορρηκτικος. Καμια φορα ακομα και σε σταθερους κυκλους δεν κανουμε καθε μηνα ωορρηξθα. Δες και ποτε θα σου ερθει η επομενη περιοδος, και κανε το εξης κολπο. Αφαιρεσε 14 μερες απο οταν σου ρθει και τοτε θα ηταν κανονικα η ωορρηξια σου αν εγινε. Μετα σημειωσε αν ειχες κανει τεστ μια με δυο μερες πριν απο αυτη τη μερα που θα σου προκυπτει απο την αφαιρεση.

Ο κυκλος μου είναι 28-30 μέρες.. κυρίως 30 ήταν.. αλλά έχω μια απόκλιση 1-2 μέρες συνήθως ειδικά τώρα το καλοκαίρι.. θα το κάνω αυτό που Μ είπες με καθησυχάσες λίγο.. να μην ελπίζω παρά τις επαφές όμως αυτό τον μήνα ε?? Πφφφ. Υγρακια έχω όμως.. τι να πωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ο κυκλος μου είναι 28-30 μέρες.. κυρίως 30 ήταν.. αλλά έχω μια απόκλιση 1-2 μέρες συνήθως ειδικά τώρα το καλοκαίρι.. θα το κάνω αυτό που Μ είπες με καθησυχάσες λίγο.. να μην ελπίζω παρά τις επαφές όμως αυτό τον μήνα ε?? Πφφφ. Υγρακια έχω όμως.. τι να πωωωω

Για να μην κοκκινίζει πολύ ισως δεν έφτασε στη σωστή τιμή ή ορμόνη σου.. Η έκανες κάποιο λάθος με τα τεστ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Αντε περιμένουμε νέα..... Εγώ μεθαύριο ξεκινάω τα τεστ ωορρηξιας... 

Δεν εχω και πολλές ελπίδες βέβαια αλλά ποτέ δεν ξέρεις! !!!κάνε τεστακια και αγκαλιτσες και θα έρθει το μωράκι! !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Για να μην κοκκινίζει πολύ ισως δεν έφτασε στη σωστή τιμή ή ορμόνη σου.. Η έκανες κάποιο λάθος με τα τεστ.. 

Δε ξέρω ξεκίνησα την 12η μέρα. Υπάρχει περίπτωση να κάνα πιο νωρίς?? .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Δεν εχω και πολλές ελπίδες βέβαια αλλά ποτέ δεν ξέρεις! !!!κάνε τεστακια και αγκαλιτσες και θα έρθει το μωράκι! !!

Μακαρι.. Δεν ξέρεις πόσο το θέλουμε... Να δούμε.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ο κυκλος μου είναι 28-30 μέρες.. κυρίως 30 ήταν.. αλλά έχω μια απόκλιση 1-2 μέρες συνήθως ειδικά τώρα το καλοκαίρι.. θα το κάνω αυτό που Μ είπες με καθησυχάσες λίγο.. να μην ελπίζω παρά τις επαφές όμως αυτό τον μήνα ε?? Πφφφ. Υγρακια έχω όμως.. τι να πωωωω

στον 28αρη κυκλο το ξεκιναμε απο την 11η μερα το τεστάκι. Συνηθως αρνητικο βγαινει την 11η απλα στο λεω να το ξεκινησεις τοτε στον επομενο. Κανε και αυτο που σου ειπα και θα δεις περιπου. Αλλα μην αγχωνεσαι. Δοκιμασε το ξανα τον επομενο μηνα. Μην πινεις πολλα υγρα για 2-3 ωρες και κανε το εκει αργά το μεσημερι καλυτερα. Σε σταθερους κυκλους ειναι λιγουλακι δυσκολο να μην κανεις ωορρηξια ποτε. Φυσικα και να ελπιζεις γιατι μπορει πχ να εχεις και συντομο κυμα Lh στο μεσο ορο κραταει 10 ωρες οποτε μπορει και να μην το πετυχες. Γιαυτο και λενε τις γονιμες μερες να κανεις 2 τη μερα για να σαι σιγουρη με αποσταση καποιες ωρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Δε ξέρω ξεκίνησα την 12η μέρα. Υπάρχει περίπτωση να κάνα πιο νωρίς?? .. 

Ίσως κι αυτό.. Ίσως έπινες πολλά υγρά κ διαλύθηκε η ορμόνη σωστά ούρα... Ισωσ κύκλος χωρίς ωορρηξια.... Ίσως κάποια ανωμαλία ορμονών.... Διαφορά παίζουν.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η lactaki είπε:

γεια σας κορίτσια,

εγώ σήμερα έκανα κ το τελευταίο μου τεστάκι ωοορρηξίας κ  τα 10 που έκανα από τη 12η μέρα έως και σήμερα 19η μέρα βγήκαν όλα αρνητικά.. αχνή γραμμούλα. Μονο ένα βγήκε ένα τσακ πιο έντονο αλλά όχι θετικό..δε ξέρω τί έγινε.. αν θα καθυστερήσει και θα γίνει τις επόμενες μέρες αλλά δε θα το μάθω γτι δεν έχω τεστάκια.. υγρά έχω πάντως αυτές τις μέρες.. τις επαφούλες μου τις έκανα κ θα συνεχίσω.. δεν ελπίζω βέβαια αυτό το μήνα το έχω ξεχάσει ήδη ότι ,μπορεί να έγινε κάτι....πάντως τα τεστάκια με άγχωσαν παραπάνω ομολογώ...

Μού έχει συμβεί μια φορά κ αυτό με είχε αγχώσει.ισως να ήταν μήνας χωρίς ωορρηξία τότε δεν ξέρω.οποτε είπα δεν ξαναπαίρνω. Κ έκανε κ εβδομήντα ευρώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η France είπε:

Μού έχει συμβεί μια φορά κ αυτό με είχε αγχώσει.ισως να ήταν μήνας χωρίς ωορρηξία τότε δεν ξέρω.οποτε είπα δεν ξαναπαίρνω. Κ έκανε κ εβδομήντα ευρώ.

Οχιιι της hometest πήρα το πακέτο με τα 10+3 εγκυμοσύνης δώρο .

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τα καφέ σαν να έγιναν περισσότερα.  Μάλλον θα μου έρθει αύριο και τζάμπα ελπίζω. Πολύ νωρίς όμως αυτή τη φορά αυτό μου κάνει εντύπωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ίσως κι αυτό.. Ίσως έπινες πολλά υγρά κ διαλύθηκε η ορμόνη σωστά ούρα... Ισωσ κύκλος χωρίς ωορρηξια.... Ίσως κάποια ανωμαλία ορμονών.... Διαφορά παίζουν.... 

Δεν έπινα τπτ κάνα 2ωρο πριν τα κάνω.. κ δε πήγαινα τουαλέτα.. κάποια τα έκανα 2μιση το μέσημερι κ κάποια 4-5. Δεν ήταν κάθε μέρα ακριβώς την ίδια ώρα.. συνήθως ένα καφέ είχα πιει ώρες πριν όμως το πρωί..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Δεν έπινα τπτ κάνα 2ωρο πριν τα κάνω.. κ δε πήγαινα τουαλέτα.. κάποια τα έκανα 2μιση το μέσημερι κ κάποια 4-5. Δεν ήταν κάθε μέρα ακριβώς την ίδια ώρα.. συνήθως ένα καφέ είχα πιει ώρες πριν όμως το πρωί..

Ε τότε σωστά μου ακούγεται ότι τα έκανες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...