Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τυχερός σεμπτεμβρης??


Starrr

Recommended Posts

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

α, οκ τότε. Νόμιζα όπως το διάβασα ότι έχουν περάσει οι μέρες. Συνέχισε τότε.

Έχω σκεφτεί βέβαια ότι μπορεί κ να μην έρθει ωορρηξια.. Λέω πόσο γκαντεμιά... Αλλά οι επαφές καθιερωμένες. Στο τέλος πηγαίνουμε με πρόγραμμα μέρα παρά μέρα. ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια! Τι γκαντεμια... σημερα ξυπνησα αρρωστη. Χαλια στομαχι με καουρα, αδυναμια και 38 πυρετο! Λεμε τωρα... σε περιπτωση που ειμαι εγκυος και δεν το ξερω ακομη... να χαπακωθω κανονικα ε; Κανενα depon δλδ. Ειπα αν φτασει ο πυρετος πανω απο 38 να παρω κατι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! Τι γκαντεμια... σημερα ξυπνησα αρρωστη. Χαλια στομαχι με καουρα, αδυναμια και 38 πυρετο! Λεμε τωρα... σε περιπτωση που ειμαι εγκυος και δεν το ξερω ακομη... να χαπακωθω κανονικα ε; Κανενα depon δλδ. Ειπα αν φτασει ο πυρετος πανω απο 38 να παρω κατι?

Περαστικά σου! πάρε κανένα ντεπονάκι αν ανέβει κ άλλο, καλύτερα μην πάρεις κάτι βαρύ για να είσαι σίγουρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Περαστικά σου! πάρε κανένα ντεπονάκι αν ανέβει κ άλλο, καλύτερα μην πάρεις κάτι βαρύ για να είσαι σίγουρη!

Ευχαριστω Μαρακι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! Τι γκαντεμια... σημερα ξυπνησα αρρωστη. Χαλια στομαχι με καουρα, αδυναμια και 38 πυρετο! Λεμε τωρα... σε περιπτωση που ειμαι εγκυος και δεν το ξερω ακομη... να χαπακωθω κανονικα ε; Κανενα depon δλδ. Ειπα αν φτασει ο πυρετος πανω απο 38 να παρω κατι?

Ναι κανονικά παίρνεις... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kat-Cat είπε:

Ναι κλασικά, όλοι αυτό λένε, αλλά εάν ρωτήσεις σοβαρό γυναικολόγο και κτηνίατρο (ο κτηνίατρος είναι και πιο εξειδικευμένος να απαντήσει για τη μετάδοσή του) θα σου πουν και οι δυο τα ίδια. Οταν με το καλό μείνεις εντάξει δε θα σε συμβούλευα να παιζεις μαζί τους με τον κίνδυνο να γρατζουνιστείς, αλλά το να τις ταίσεις, ή να τις πλησιάσεις ή να τις χαιδέψεις ακόμα όχι δεν κολλάς.

ευτυχώς! Δεν μπορώ να σκεφτώ να μην δίνω σημασία στη γατούλα μου! Ευχαριστώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Έχω σκεφτεί βέβαια ότι μπορεί κ να μην έρθει ωορρηξια.. Λέω πόσο γκαντεμιά... Αλλά οι επαφές καθιερωμένες. Στο τέλος πηγαίνουμε με πρόγραμμα μέρα παρά μέρα. ?????

θα δεις και με την επομενη περιοδο (που μακαρι να μην ερθει). Εγω ξερεις τι επαθα  πριν λιγο καιρο? Δεν ειχα θετικο τεστ ωορρηξιας τις μερες που ειχα κανονικα, και καποια μερα ειχα εκει ενα πιο εντονο που ομως βασει οδηγιων δεν ηταν θετικο. Ωστοσο ηταν ΣΧΕΔΟΝ θετικο. Ε, το πηρα εκει ως θετικο ειχα επαφες, φτανει η ωρα να περιμενω περιοδο, τιποτα, κανω τεστ εγκυομοσυνης τιποτα, περνανε οι μερες τιποτα, μου λεει ο γυναικολογος κανε μια προγεστερονη και στειλτη μου, την κανω, η προγεστερονη στο θεο (ειχα κανει ωορρηξια και μαλιστα πολυ ποιοτικη) και μια βδομαδα μετα μου ηρθε περιοδος (συνολικα 10 μερες καθυστερηση). Εκεινο το μηνα δλδ ειχα αλλα νταλλα επαφες, γιατι σταματησα τεστακια οταν νομιζα πως ηταν θετικο, δεν τα συνεχισα, δε συνεχισα και επαφες και εχασα και μια τοσο καλη ωορρηξια. Οποτε εκτοτε ειπα οτι αν δεν ξαναδω σιγουρο θετικο θα συνεχιζω επαφες ολο το μηνα και ο,τι γινει. Αυτο το επαθα ενω ηξερα οτι δεν ειναι θετικο το συγκεκριμενο και οτι ηθελε λιγο ακομα, αλλα δε συνεπιπτε με τον κυκλο μου το να παει παρακατω η ωορρηξια (εχω σταθερο κυκλο). Ελα ομως που μια φορα καθυστερησε και μενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η earrp είπε:

13 μέρα δεν είσαι σήμερα;

Ίσως να άργησε αυτό το μήνα!

Κάνε πάλι τι απόγευμα μπορεί να δείξει θετικό!

Από τοτε που μου είχες πει να κάνω τα τεστ ωορρηξίας 12 με 7 το έψαξα λίγο στο internet και λένε καλύτερα απόγευμα την ίδια ώρα και να μην έχεις πει νερό για 2 ώρες ή πολλά υγρά πριν το τεστ! Δεν ξέρω κατά πόσο στέκι αλλά κοίταξε το!

 

Δεν θα το κάνω το απόγευμα γιατί μετά δεν θα χω πολλά... Αν είναι θα κάνω αύριο το απόγευμα γιατί δνε θα είμαι κ στο σπίτι αύριο... Οπότε δεν θα μπορώ να το κάνω... Κ τον περασμένο μήνα από τον πόνο που ένιωθα έκανα το τεστ κ ήταν θετικό... Οπότε θα δω άμα πονάω κ αύριο θα είναι θετικό. Κ μετά ξανά την Κυριακή το μεσημέρι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

θα δεις και με την επομενη περιοδο (που μακαρι να μην ερθει). Εγω ξερεις τι επαθα  πριν λιγο καιρο? Δεν ειχα θετικο τεστ ωορρηξιας τις μερες που ειχα κανονικα, και καποια μερα ειχα εκει ενα πιο εντονο που ομως βασει οδηγιων δεν ηταν θετικο. Ωστοσο ηταν ΣΧΕΔΟΝ θετικο. Ε, το πηρα εκει ως θετικο ειχα επαφες, φτανει η ωρα να περιμενω περιοδο, τιποτα, κανω τεστ εγκυομοσυνης τιποτα, περνανε οι μερες τιποτα, μου λεει ο γυναικολογος κανε μια προγεστερονη και στειλτη μου, την κανω, η προγεστερονη στο θεο (ειχα κανει ωορρηξια και μαλιστα πολυ ποιοτικη) και μια βδομαδα μετα μου ηρθε περιοδος (συνολικα 10 μερες καθυστερηση). Εκεινο το μηνα δλδ ειχα αλλα νταλλα επαφες, γιατι σταματησα τεστακια οταν νομιζα πως ηταν θετικο, δεν τα συνεχισα, δε συνεχισα και επαφες και εχασα και μια τοσο καλη ωορρηξια. Οποτε εκτοτε ειπα οτι αν δεν ξαναδω σιγουρο θετικο θα συνεχιζω επαφες ολο το μηνα και ο,τι γινει. Αυτο το επαθα ενω ηξερα οτι δεν ειναι θετικο το συγκεκριμενο και οτι ηθελε λιγο ακομα, αλλα δε συνεπιπτε με τον κυκλο μου το να παει παρακατω η ωορρηξια (εχω σταθερο κυκλο). Ελα ομως που μια φορα καθυστερησε και μενα.

Μα και εγώ απλά τα κοιτάω. Οι επαφές έχουν ξεκινήσει κανονικά από την 7η ημέρα.. Και θα συνεχιστούν μέχρι να μου ξανά έρθει περίοδος.. Δεν θα τις σταματήσω... Γιατί προχθές εγώ ένιωσα κάτι τσιμπηματακια αριστερά. Που αριστερά περιμένω τώρα από την αριστερή ωοθήκη... Γι αυτό είμαι σε σκέψεις... Λέω μήπως πέρασε. Κατάλαβες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Μα και εγώ απλά τα κοιτάω. Οι επαφές έχουν ξεκινήσει κανονικά από την 7η ημέρα.. Και θα συνεχιστούν μέχρι να μου ξανά έρθει περίοδος.. Δεν θα τις σταματήσω... Γιατί προχθές εγώ ένιωσα κάτι τσιμπηματακια αριστερά. Που αριστερά περιμένω τώρα από την αριστερή ωοθήκη... Γι αυτό είμαι σε σκέψεις... Λέω μήπως πέρασε. Κατάλαβες? 

τωρα ποια μερα εισαι? Καλα κανεις, Εχεις επαφες για μεγαλη διαρκεια στον κυκλο. Το καλυτερο ειναι αυτο. Εμενα με δυσκολευει δυστυχως :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

τωρα ποια μερα εισαι? Καλα κανεις, Εχεις επαφες για μεγαλη διαρκεια στον κυκλο. Το καλυτερο ειναι αυτο. Εμενα με δυσκολευει δυστυχως :(

Σήμερα είμαι στη 12η ημέρα.. Και τον πόνο τον ένιωσα την 10η ημέρα. Τα τεστ τα είχα ξεκινήσει πιο πολύ για να ξέρω πότε περιμένω περίοδο.. Όχι για να στόχευω τις ημέρες. Ούτως ή αλλιώς όταν το θέλουμε κάνουμε επαφές, δεν τον πιέζω.. Γιατθ είναι αγχωτικό να λέω όχι σήμερα που είσαι κουρασμένος πρέπει να χουμε επαφή... Ότι είναι να γίνει θα γίνει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Σήμερα είμαι στη 12η ημέρα.. Και τον πόνο τον ένιωσα την 10η ημέρα. Τα τεστ τα είχα ξεκινήσει πιο πολύ για να ξέρω πότε περιμένω περίοδο.. Όχι για να στόχευω τις ημέρες. Ούτως ή αλλιώς όταν το θέλουμε κάνουμε επαφές, δεν τον πιέζω.. Γιατθ είναι αγχωτικό να λέω όχι σήμερα που είσαι κουρασμένος πρέπει να χουμε επαφή... Ότι είναι να γίνει θα γίνει.. 

νωρις εισαι ακομα παντως. Για να σου εβγαινε θετικο 12η μερα θα εκανες κυκλο 26-27 ημερων ξερω γω (Δεν ξερω αν κανεις τετοιους κυκλους). Ναι, περιμενε λιγο και βλεπεις. Θα το δεις και απο την επομενη περιοδο (αν και ελπιζω οχι)!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Δεν θα το κάνω το απόγευμα γιατί μετά δεν θα χω πολλά... Αν είναι θα κάνω αύριο το απόγευμα γιατί δνε θα είμαι κ στο σπίτι αύριο... Οπότε δεν θα μπορώ να το κάνω... Κ τον περασμένο μήνα από τον πόνο που ένιωθα έκανα το τεστ κ ήταν θετικό... Οπότε θα δω άμα πονάω κ αύριο θα είναι θετικό. Κ μετά ξανά την Κυριακή τ

Για να έχεις τέτοια πονακια σίγουρα θα έρχετε η ωορρηξία  οποτε θα δείξει αύριο θετικό λογικά η την Κυριακή που  θα είναι 14 μέρα του κύκλου! Έχεις υγρά σαν το ασπράδι του αυγού;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

νωρις εισαι ακομα παντως. Για να σου εβγαινε θετικο 12η μερα θα εκανες κυκλο 26-27 ημερων ξερω γω (Δεν ξερω αν κανεις τετοιους κυκλους). Ναι, περιμενε λιγο και βλεπεις. Θα το δεις και απο την επομενη περιοδο (αν και ελπιζω οχι)!

Ναι ναι... Οπότε έως Δευτέρα πρέπει και καλά να δω θετικό??. Ναι μάλλον. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Γειά σας κορίτσια.  Εμένα μόλις τελείωσε η κόκκινη κυρία! Καλή μας επιτυχία από δω και πέρα! ??

Ωωω τέλεια.... Αντε βουρρρ.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Γειά σας κορίτσια.  Εμένα μόλις τελείωσε η κόκκινη κυρία! Καλή μας επιτυχία από δω και πέρα! ??

Καλή σου επιτυχία?? εμένα η περίοδος μου τελειώνει σε 3 μέρες αιώνα μου φενετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η France είπε:

Κι εγώ έχω μπερδευτεί με τη θερμοκρασία. Σήμερα 20 ημέρα του κύκλου κ έχω πάλι 36,3.

Α πολύ χαμηλή.... Πότε είχες ωορρηξια??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Γειά σας κορίτσια.  Εμένα μόλις τελείωσε η κόκκινη κυρία! Καλή μας επιτυχία από δω και πέρα! ??

Και σε εμένα σήμερα....άντε ξεκινάμε γερά ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛησπερα κοριτσια τι κανετε;Εκανα τεστ σημερα κ ειναι θετικό.Τριτη εχω ραντεβού με τον γυναικολόγο.Ελπιζω αυτο τον μηνα να ακούμε για νέες εγκυμοσύνες συνεχεια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Εύχομαι κι εγώ σε όλες μας να είναι ο τυχερός μας μήνας ο Σεπτέμβριος!!!Ελπίζω στο τέλος του μήνα να έχουμε όλες χαρούμενες φατσουλες στα ποστ μας!!! Μεγάλη μέρα σήμερα βοήθεια μας σε όλες μας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η RnMl είπε:

ΚΑΛησπερα κοριτσια τι κανετε;Εκανα τεστ σημερα κ ειναι θετικό.Τριτη εχω ραντεβού με τον γυναικολόγο.Ελπιζω αυτο τον μηνα να ακούμε για νέες εγκυμοσύνες συνεχεια!!!!

Συγχαρητήρια κορίτσι μου με το καλό!!! Εύχομαι κ άλλες πολλές ανακοινώσεις τέτοιες μέσα στο μήνα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...