Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επαφές Αυγούστου


Starrr

Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η egw είπε:

Κορίτσι κι εγώ έτσι ειχα δει και μετά μου ήρθε η περίοδος δεν ξέρω αν είναι κάτι αλλά μετά είδα κανονικά 

Ααα οκ.. Γιατί φοβήθηκα μόλις το είδα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Με τις εξετάσεις που κάναμε βρέθηκε μόνο λίγο ανεβασμένο  TSH, δηλαδή υποθυρεοειδισμό, πήρα χάπια και το ρύθμισα, δεν ξέρουμε όμως αν ήταν ο λόγος των αποβολών. Κορίτσια μου μια ερώτηση, έχει εδώ και 4 μέρες νιώθω στη κοιλιά κραμπες, λες και είναι να μου έρθει περίοδος, κανονικά είναι να αδιαθετησω 11 Σεπτεμβρίου, επίσης το στήθος μου πονάει υπερβολικά. Λέτε ν είναι συμπτωματα εγκυμοσύνης η ότι θα μου έρθει περίοδος. 

Κοριτσάκι μου στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είναι εγκυμοσύνη, απλώς μην βασίζεσαι στα συμπτώματα. Στον τελευταίο μου κύκλο θα ορκιζόμουν πως είμαι έγκυος, είχα κ ένα λάθος τεστ αλλά τελικά τίποτα, οπότε αποφάσισα να αγνοώ τα συμπτώματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ααα οκ.. Γιατί φοβήθηκα μόλις το είδα... 

OXI νομιζω μου εχει ξανα τυχει αυτο

αυτο που εχω τωρα με κανει να νωθω περιεργα τραβηγμα καπου κοντα στην περιοχη εσωτερικο αλλα δεν ξερω που να ψαχτω γυναικολογικο η ουροποιητικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

οταν υπαρχει εικονα πολυκυστικων τα τεστ ωορρηξιας ειναι πιθανο να δειχνουν ψευδως θετικα γιατι ειναι μονιμα αυξημενη η lh. Ωστόσο μια και είδες θετικό τεστ κανε τις προσπάθειές σου ακομα και τωρα στην 31η μερα. Ευχομαι καλη επιτυχια. Σε περιπτωση που σου ερθει η περιοδος, θα σου πρότεινα αν μπορεις να εχεις 3-4 φορες την εβδομαδα επαφες για ολο το μηνα, γιατι μπορει να ισχυει το ψευδως θετικο. Ξαναδες το τον επομενο μηνα με τα τεστακια να δεις αν θα ξαναγινει ετσι. Ευχομαι να μη χρειαστει φυσικα

Καλημέρα σε ολα τα κορίτσια!!!

Γι αυτο προφανώς δεν εβγαλα κι εγω ποτέ ακρη με τα τεστακια και με μπερδευαν. Εχω κι εγω πολυκυστικές  και δεν το ηξερα αυτο με την ανεβασμένη ορμονη! Σχεδον συνέχεια εβλεπα και τη δευτερη γραμμη και τελικά  δεν ηξερα ποτε εχω ωορρηξια!

Ευχαριστούμε  @Kat-Cat

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Μόλις είδα μπεζ υγρά οποτε προμηνυμα περιόδου... Δυστυχώς... 

Καλημέρα @Starrr μου! Μην απογοητευεσαι   αν ερθει. Σκέψου οτι ξεκινάει ακομα μια ευκαιρία με ενα καινούργιο κυκλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Κοριτσάκι μου στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είναι εγκυμοσύνη, απλώς μην βασίζεσαι στα συμπτώματα. Στον τελευταίο μου κύκλο θα ορκιζόμουν πως είμαι έγκυος, είχα κ ένα λάθος τεστ αλλά τελικά τίποτα, οπότε αποφάσισα να αγνοώ τα συμπτώματα.

Ναι δίκιο έχεις κορίτσι μου, δεν θα το σκέφτομαι άλλο και ότι είναι να γίνει θα γίνει. Είναι απλώς η μεγάλη επιθυμία για μωράκι και με κάνει να φαντάζομαι. Εύχομαι για όλες μας, να είμαστε σύντομα εγκυουλες και να κάνουμε όλες μαζί άλλη ομαδουλα όπου θα μιλάμε για τα μωράκια μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η giota88 είπε:

Καλημερα κοριτσια. Εγω περιμενω σημερα αλλα εχω εντονα πονακια και υγρα οποτε πιστευω οτι θα ερθει η ατιμη. Κατι ασχετο χθες μου εμφανιστηκε μηνυμα οτι δεν μπορω να ποσταρω γιατι εφτασα το οριο των ποστ. Τι ειναι αυτο;

τα κοριτσια τα καινουργια στο φορουμ εχουν περιορισμο μεχρι 6 δημοσιευσεις την μερα μεχρι νομιζω να φθασουν τις 20

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Zafran είπε:

Καλημέρα σε ολα τα κορίτσια!!!

Γι αυτο προφανώς δεν εβγαλα κι εγω ποτέ ακρη με τα τεστακια και με μπερδευαν. Εχω κι εγω πολυκυστικές  και δεν το ηξερα αυτο με την ανεβασμένη ορμονη! Σχεδον συνέχεια εβλεπα και τη δευτερη γραμμη και τελικά  δεν ηξερα ποτε εχω ωορρηξια!

Ευχαριστούμε  @Kat-Cat

ναι μπορει να σε μπερδεψουν χειροτερα σε κατι τετοιες καταστασεις, οποτε στην περιπτωση αυτή που το τεστ δειχνει αρκετα συχνα θετικο, καλυτερα επαφες τυπου 3-4 φορες την εβδομαδα και σχετικη ρυθμιση του κυκλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

ναι μπορει να σε μπερδεψουν χειροτερα σε κατι τετοιες καταστασεις, οποτε στην περιπτωση αυτή που το τεστ δειχνει αρκετα συχνα θετικο, καλυτερα επαφες τυπου 3-4 φορες την εβδομαδα και σχετικη ρυθμιση του κυκλου.

Ευτυχως τον κύκλο μου εδω κι εναμιση χρονο τον εχω ρυθμισει με Glucophage κι ετσι είναι σταθερος τους περισσοτερους μηνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kat-Cat είπε:

κοιτα 3 μηνες χωρις περιοδο και πολυκυστικες και να μη σου λεει καν τι πρεπει να κανεις (πχ ορμονικες εξετάσεις κλπ) για να δει αν πρεπει να κανεις κατι, δεδομενου οτι μαλλον θες να κανεις παιδακι, δε μου φαινεται πολυ λογικο. ΠΑρε και μια β' γνωμη να σε προγραμματισει καταλληλα.

Καλημέρα κοριτσι μου... Ναι αυτό σκέφτομαι να κάνω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια πήγα και πήρα ήδη τα ινοφερτ... Άρχισε σιγά σιγά λίγο να με πονάει η κοιλιά μου... Οπότε μέχρι το βράδυ πιστεύω θα μου έχει έρθει περίοδος κανονικά... Οπότε γόνιμες ημέρες ξανά σε 10 ημέρες κορίτσια..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγώ κορίτσια πήγα και πήρα ήδη τα ινοφερτ... Άρχισε σιγά σιγά λίγο να με πονάει η κοιλιά μου... Οπότε μέχρι το βράδυ πιστεύω θα μου έχει έρθει περίοδος κανονικά... Οπότε γόνιμες ημέρες ξανά σε 10 ημέρες κορίτσια..... 

δεν πειραζει κοριτσακι μου μαζι σταθερα τον επομενο μηνα:) αν και εγω νομιζω δεν θα βγει ουτε αυτο το μηνα  για μενα και πρεπε να δω τι θα κανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγώ κορίτσια πήγα και πήρα ήδη τα ινοφερτ... Άρχισε σιγά σιγά λίγο να με πονάει η κοιλιά μου... Οπότε μέχρι το βράδυ πιστεύω θα μου έχει έρθει περίοδος κανονικά... Οπότε γόνιμες ημέρες ξανά σε 10 ημέρες κορίτσια..... 

Αντε βρε κορίτσι μου ελπίζω αυτός ο νεος κυκλος να είναι και ο τυχερός σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/9/2018 at 1:22 ΜΜ, ο/η marakineos είπε:

από τότε που παντρευτηκα (πριν 2,5 μήνες) ρωτούν αν είμαι έγκυος και όταν λέω όχι λένε άντε τι κάνετε! λες και πέρασε καιρός η λες και τους πέφτει λόγος!

Μια από τα ίδια και σε μας!!! 1,5 μήνα παντρεμένοι και όλοι ρωτάνε!! Λες και δεν έχουμε ήδη άγχος.... 5ος μήνας προσπαθειών. Και σήμερα θα κάνω το 1ο τεστ ωορηξίας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Μια από τα ίδια και σε μας!!! 1,5 μήνα παντρεμένοι και όλοι ρωτάνε!! Λες και δεν έχουμε ήδη άγχος.... 5ος μήνας προσπαθειών. Και σήμερα θα κάνω το 1ο τεστ ωορηξίας

???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Μια από τα ίδια και σε μας!!! 1,5 μήνα παντρεμένοι και όλοι ρωτάνε!! Λες και δεν έχουμε ήδη άγχος.... 5ος μήνας προσπαθειών. Και σήμερα θα κάνω το 1ο τεστ ωορηξίας

Αχ πρέπει να κλείνουμε τα αυτιά τελικά!! Σκέφτομαι κι εγώ να αρχίσω τεστάκια από τον άλλο μήνα! Καλή επιτυχία να έχεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η egw είπε:

δεν πειραζει κοριτσακι μου μαζι σταθερα τον επομενο μηνα:) αν και εγω νομιζω δεν θα βγει ουτε αυτο το μηνα  για μενα και πρεπε να δω τι θα κανω

Κι εγω μαζί σας κοριτσια για τον επομενο μηνα. Μολις ξεκινησα να εχω καφε εκκρισεις. Εγγλεζα στο ραντεβου της!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Zafran είπε:

Κι εγω μαζί σας κοριτσια για τον επομενο μηνα. Μολις ξεκινησα να εχω καφε εκκρισεις. Εγγλεζα στο ραντεβου της!!!

Καταλαβα.... Κορίτσια τώρα πρέπει να φτιάξουμε άλλη συζήτηση.... "επαφές Σεπτεμβρίου".. Μπας και είναι πιο γουρικος ο Σεπτέμβρης.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η vayaki είπε:

Γεια σας κοριτσια! Αυτο να το θεωρησω ενα θετικοτατο τεστακι ωορρηξιας; ?  Wow τη 17η μερα νομιζα θα γινει κι εγινε 14η.

9

Κορίτσι μου είναι θετικό. Οπότε μέσα σε 24 ώρες έχε επαφή... Κ μετράς συν 15 ημέρες για να (μην) σου έρθει περίοδος... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η egw είπε:

Κοπέλα μου άκου λίγο τα τεστ ωορρηξίας σου δείχνουν πότε πρόκειται να γινεο η ωορρηξία σου δηλαδή πριν σκάσει το ωάριο και αυτό κραταει το πολύ 48 ώρες τότε το τέστ θα γίνει κόκκινο

Η εφαρμογή σου δείχνει τις γόνιμες μέρες δεν είσαι όμως όλες τις μέρες το ίδιο γόνιμη μπορεί με βάση τις ημερομηνίες που έχει να γίνει η ωορρηξία αυτές τις μέρες

Δηλαδή το ημερολόγιο πάει με βάση τα στοιχεία που έσυ δίνεις ενώ τα τεστ με τις ορμόνες σουε άρα τα τέστ είναι καλύτερα 

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι?? Έκανα το τρίτο τεστακι σήμερα κ μου βγήκε σΑ το πρώτο.. χθες το έκανα απόγευμα κ φαινόταν ξεκάθαρα η γραμμή.. σήμερα το έκανα πριν από λίγο κ ίσα που φαίνεται . Τι γίνεται ?? Παίζει ρόλο η ώρα?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι?? Έκανα το τρίτο τεστακι σήμερα κ μου βγήκε σΑ το πρώτο.. χθες το έκανα απόγευμα κ φαινόταν ξεκάθαρα η γραμμή.. σήμερα το έκανα πριν από λίγο κ ίσα που φαίνεται . Τι γίνεται ?? Παίζει ρόλο η ώρα?? 

Χθες είχες επαφή?.μετα το θετικό τεστακι σε 24 ώρες υπάρχει ωορρηξια. Που ζει το ωαριο μέσα σου άλλες 24 ώρες.... Οπότε μέχρι βραδάκι ξανά κάνε επαφή, εάν μπορείτε.. Τώρα πλέον δεν χρειάζεται να κάνεις άλλο τεστακι.. Τώρα μόνο καλά αποτελέσματα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Χθες είχες επαφή?.μετα το θετικό τεστακι σε 24 ώρες υπάρχει ωορρηξια. Που ζει το ωαριο μέσα σου άλλες 24 ώρες.... Οπότε μέχρι βραδάκι ξανά κάνε επαφή, εάν μπορείτε.. Τώρα πλέον δεν χρειάζεται να κάνεις άλλο τεστακι.. Τώρα μόνο καλά αποτελέσματα!! 

Χθες ήταν θετικό αλλά όχι καταθετικό φουλλλ.. φαινόταν καθαρά όμως.. ναι είχα επαφή χθες βράδυ.. ήταν ωορηξια λες?? Μα αφού στις 6 του μήνα περιμενω υποτίθεται.. να κάνω ένα τεστακι το απόγευμα μήπως γίνει έντονη πάλι η γραμμή η λέω χαζομάρες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Starrr είπε:
στις πριν 44 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Γεια σας κοριτσια! Αυτο να το θεωρησω ενα θετικοτατο τεστακι ωορρηξιας; ?  Wow τη 17η μερα νομιζα θα γινει κι εγινε 14η.

20180903_143426.jpg

Η χθεσινή μου η γραμμή δεν είναι τόσο όσο το δικό σου vayaki.. σήμερα όμως που έκανα 3 ώρες πριν το χθεσινό Μ έβγαλε άχνη όπως το πρώτο.. τι γίνεται πφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lactaki είπε:

 

Ίσως κάνω το απόγευμα ακόμα ένα να δω . Αν χάθηκε η γραμμή πάει να πει πως ήταν χθες θετικό.. ευτυχώς που ήρθα σε επαφή.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...