Μετάβαση σε περιεχόμενο

Amoxil 500mg για φλεγμονή 1ο 3μηνο εγκυμοσυνης


Recommended Posts

Κορίτσια μου θέλω οπωσδήποτε τη βοήθεια σας.. Έχω μια μικρή φλεγμονή στο δοντι δεν πονάω ούτε είναι πρησμένο απλά το νιώθω όταν τονακουμπαω πάνω από το μάγουλο κ πήρα τηλ τον οδοντιατρο και μου είπε μπορώ να πάρω amoxil 500mg  3φορές τη μέρα για 5 μέρες και μετα να παω για απονευρωση αλλα μολις συμπληρωσω τον 3 μηνα στην αθηνα σε ειδικο Κέντρο που αναλαμβάνουν εγκυ ους. Πήρα τηλ τον γυναικολόγο κ μου είπε μπορώ να πάρω amoxil δεν υπάρχει θέμα Αλλά θέλω κ την δική σας γνώμη έχει τύχει κάτι τέτοιο σε κάποια κοπέλα τόσο νωρίς 3 μηνα? Μήπως να μην την πάρω? Θα είναι όλα καλά για το μπεμπέ μου? Δεν έχω κανει ούτε Αυχενική ακόμα...????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσι μου 2 γιατροί σου έδωσαν τ οκ να τ πάρεις κ συ καθεσαι κ ζητάς τη γνώμη κάθε μιας μας από δω μεσα;

Δηλ αν εγώ σου πω όχι μήνα παιρνεις γτ θα πάθεις αυτο κ αυτο κ αυτο η Ναι πάρε όλα κομπλε μου χεις περισσότερη εμπιστοσύνη από τους γιατρούς σου; 

Προφανώς σου προτείνουν μια ελαφριά αντιβίωση συμβατή με εγκυμοσύνη. Αν υπήρχε έστω κ μια πιθανότητα να πάει κάτι στραβά δ νομίζω κάποιος γιατρός να έπαιρνε αυτό τ Ρίσκο. 

Καλή ανάρρωση κ με τ καλό τ μωράκι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Ρε κορίτσι μου 2 γιατροί σου έδωσαν τ οκ να τ πάρεις κ συ καθεσαι κ ζητάς τη γνώμη κάθε μιας μας από δω μεσα;

Δηλ αν εγώ σου πω όχι μήνα παιρνεις γτ θα πάθεις αυτο κ αυτο κ αυτο η Ναι πάρε όλα κομπλε μου χεις περισσότερη εμπιστοσύνη από τους γιατρούς σου; 

Προφανώς σου προτείνουν μια ελαφριά αντιβίωση συμβατή με εγκυμοσύνη. Αν υπήρχε έστω κ μια πιθανότητα να πάει κάτι στραβά δ νομίζω κάποιος γιατρός να έπαιρνε αυτό τ Ρίσκο. 

Καλή ανάρρωση κ με τ καλό τ μωράκι σου.

Έχεις δίκιο απλά ήθελα να δω αν κάποια κοπέλα από εδώ έχει πάρει amoxilστο πρωτο τρίμηνο κ αν ήταν όλα οκ απλά για μια επιβαιβεωση Γιατί το έχω πολύ άγχος διαβάζω Γενικά διάφορα κ είναι κάτι που δεν μου έχει ξανάτυχει ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λογικο να έχεις άγχος! Αλλά εμείς εδώ δ είμαστε ειδικοί. Μόνο ο γυναικολόγος σ θα Σε καθοδηγήσει σωστά. Μη στεναχωριέσαι για τ μωράκι σου είναι καλά προστατευμένο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε καλή μου. Αφού οι γιατροί σου σού λένε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα, γιατί αγχώνεσαι; Εγώ δεν έτυχε ακόμα να πάρω, αλλά ξέρω ότι το amoxil είναι συμβατό με την εγκυμοσύνη. Αλλά ό,τι και να σου πω εγώ ή η καθεμία μας εδώ, αφού οι γιατροί σου σε καθησύχασαν, τί ανησυχείς; Εγώ στη θέση σου θα την έπαιρνα χωρίς κανένα άγχος, όπως τόσες και τόσες κοπέλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...