Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις πριν 41 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Και σε σένα εύχομαι σύντομα με πολλά γερά μωρά! Η αλήθεια είναι πως δεν είμαι καθόλου καλά τον τελευταίο καιρό... Και όσο περνάνε οι μέρες γίνεται και χειρότερο. Είναι όμως μια απώλεια που ο κόσμος δεν καταλαβαίνει και περιμένει από εμένα να είμαι καλά. Αλλά δεν είμαι... Τα σκέφτομαι όλα ξανά και ξανά. Και πλέον δεν είμαι καλά ούτε με το σύντροφό μου. 

Πιστευω οτι χρειαζεται χρονος για να απαλύνει ολο αυτο.Ποτε δεν ξεχνας ,απλα ο πονος γίνεται πιο  γλυκος και ο θυμος-αν υπάρχει -αρχίζει να σβήνει...Δώσε όσο χρόνο θες στον εαυτό σου και δεν χρειάζεται να δίνεις εξηγήσεις σε κανέναν.Κάνε οτι μπορεί να σε κάνει να νιώσεις καλύτερα.Το αξίζεις!

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
στις πριν 51 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Και σε σένα εύχομαι σύντομα με πολλά γερά μωρά! Η αλήθεια είναι πως δεν είμαι καθόλου καλά τον τελευταίο καιρό... Και όσο περνάνε οι μέρες γίνεται και χειρότερο. Είναι όμως μια απώλεια που ο κόσμος δεν καταλαβαίνει και περιμένει από εμένα να είμαι καλά. Αλλά δεν είμαι... Τα σκέφτομαι όλα ξανά και ξανά. Και πλέον δεν είμαι καλά ούτε με το σύντροφό μου. 

Πως είναι δυνατόν ο κόσμος να μην καταλαβαίνει τη χειρότερη μορφή απώλειας,μια μάνα να χάνει το παιδί της,θεωρώ απόλυτα φυσιολογικό να μην είσαι καλά,όπως επίσης όταν δεν είσαι καλά πως να είναι καλά και οι σχέσεις με τους γύρο σου πχ με τον άντρα σου.σου εύχομαι γρήγορα να αποκτήσεις άλλο μωράκι να απαλύνει τον πόνο σου,δεν σου λέω να ξεχάσεις Γιατί δεν ξεχνιέται πότε.

Διαβάζω καιρό για σένα....εύχομαι να είσαι καλά και να έχεις στο νου σου ότι το αστεράκι σου σε προσέχει και σ'αγαπάει!ειναι πολύ δύσκολο όλο αυτό που περνάς και εύχομαι με τον καιρό να απαλύνει ο πόνος γιατί δεν θα το ξεχάσεις ποτέ....νομίζω πως είναι από τις πιο δύσκολες καταστάσεις....Δεν ξέρω αν έχεις πάρει τη βοήθεια κάποιου ειδικού αλλά αν το έχεις ανάγκη κάντο ίσως σε βοηθήσει....με το σύντροφό σου είναι άλλη η σχέση σας πια...όλο αυτό σίγουρα σας έχει δέσει και σας έχει φέρει πιο κοντά απλά και για αυτόν θα είναι πολυ δύσκολο και ίσως να μην ξέρει η να μην μπορεί να το διαχειριστεί και αυτος ...για τους υπόλοιπους δεν μπορώ να πω κάτι γιατί δεν θα ξέρουν πως να το αντιμετωπίσουν η πως να σε βοηθήσουν οπότε μην το παρεξηγείς...Και εγώ δύσκολα σου έγραψα αλλά πραγματικά ήθελα να σου δώσω έστω και λίγη δυναμη..μόνο οποία μανούλα το έχει περάσει μπορεί να το καταλάβει..σου εύχομαι να περάσουν όλα σύντομα και να αρχίσετε προσπάθεια για μωράκι και να σου πάνε όλα μα όλα καλά και να έχεις ένα γερό μωράκι !

Η συζήτηση αυτή είναι πολύ παλιά. Αν δεν υπάρχει συγκεκριμένος λόγος να απαντήσετε, τότε καλύτερα να ξεκινήσετε μία νέα συζήτηση!