Μετάβαση σε περιεχόμενο

211 μέρες


Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Δεν υπαρχουν λογια για εσας τις ηρωιδες μανουλες.. Δεν υπαρχουν λογια παρηγοριας, και ξερω οτι δεν τα χρειαζεστε κιολας! Εγώ ενα μεγαλο ευχαριστώ θα πω μονο που ειστε προτυπα ψυχικης δυναμης και που μεσα απο τις ιστοριες σας μας υπενθυμιζετε οτι πρεπει να παλευουμε καθημερινα! Τα αγγελακια σας ειναι εκει ψηλα και παιζουν ολα μαζι, σκορπωντας γελια που θα φτανουν στα αυτια σας σε καποιο ομορφο ονειρο σας. Νιωθουν την αγαπη σας και ας μην τα εχετε στην αγκαλια σας, κα ειμαι σιγουρη οτι σας ακουνε καθημερινα που τους μιλατε!

 Ξέρω βαθια μεσα μου ότι θα γινετε ευτυχισμενες, αρκει να το πιστεψετε και εσεις! Η πληγη θα ειναι παντα εκει, δεν θα σβησει ποτε, ισως λιγο λιγο , χρονο με το χρονο να μπορει να γινει καπως πιο διαχειρησιμη..

Εγώ προσωπικά σας ευχαριστώ και πάλι για τα σπουδαία αυτά μαθηματα ζωης! Ευχομαι απο τα βαθη της καρδιας μου να γεμισει πολυ πολυ συντομα η αγκαλια σας γιατι το αξιζετε!! 

Υ.Γ. Να μας γράφετε οσο συχνα το εχετε αναγκη, ειμαστε εδω και για τα ομορφα αλλα και για τα δύσκολα!

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου. Σε ευχαριστώ που προσπαθείς να καταλάβεις πώς νιώθει μια μαμά χωρίς μωρό. Όλα τα κορίτσια μου έχουν συμπαρασταθει, παράπονο δεν έχω. 

Όλες είμαστε μαμάδες από τη στιγμή που γεννηθεί μέσα μας ή επιθυμία για ένα παιδί. Έτσι όπως το είπες είναι, σιγά σιγά ο πόνος μαλακώνει, μέχρι την επόμενη φορά που θα σε πλακώσει. Και ξεχνιέσαι αλλά δεν ξεχνας ποτέ! 

Δεν ξέρω σε τι φάση είσαι αλλά σου εύχομαι να είσαι γερή και ευτυχισμένη! Και αν προσπαθείς για μωρό, να το έχεις όσο πιο σύντομα γίνεται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 167
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου. Σε ευχαριστώ που προσπαθείς να καταλάβεις πώς νιώθει μια μαμά χωρίς μωρό. Όλα τα κορίτσια μου έχουν συμπαρασταθει, παράπονο δεν έχω. 

Όλες είμαστε μαμάδες από τη στιγμή που γεννηθεί μέσα μας ή επιθυμία για ένα παιδί. Έτσι όπως το είπες είναι, σιγά σιγά ο πόνος μαλακώνει, μέχρι την επόμενη φορά που θα σε πλακώσει. Και ξεχνιέσαι αλλά δεν ξεχνας ποτέ! 

Δεν ξέρω σε τι φάση είσαι αλλά σου εύχομαι να είσαι γερή και ευτυχισμένη! Και αν προσπαθείς για μωρό, να το έχεις όσο πιο σύντομα γίνεται! 

Ενιωσα μαμα μονο για λιγες μερες πριν απο ενα μηνα. Και θεε μου, ηταν οι πιο ευτυχισμενες μερες της ζωης μου πριν πεσει η χοριακη και ξεκινησουν εντονοι πονοι. Καθε πενθος, ειτε νωρις ειτε αργα δεν παυει να ειναι πενθος. Και μενα γκρεμιστηκαν τα ονειρα μου σε λιγα δευτερολεπτα. Φανταζομαι ποσο απιστευτα δυσκολο θα ειναι οταν το εχεις νιωσει, όταν εχεις ακουσει την καρδουλα του, όταν εχεις δει σχεδον το προσωπακι του! Δεν ηθελα να ακουσω σε καμια περιπτωση οτι συμβαινουν αυτα, και ηταν τυχαιο γεγονος! Ξερω οτι ηταν υπερβολικα νωρις αλλα το αγαπησα απο τη μερα που ξεκινησαμε ελευθερες επαφες, πριν καν κανω τεστ! 

Αυριο περιμενω θεωρητικά περιοδο και η σκεψη του οτι μπορει να ειμαι εγκυος μου φερνει στο μυαλο το ατελειωτο κλαμα του προηγουμενου μηνα.. Αγχος και φοβος μαζι. Εννοειται θελω οσο τιποτα στον κοσμο να ειμαι , αλλα πιστευω καταλαινεις τι εννοω..

Υγεια σε όλες μας, και ελπιζω να ερθουν χαρμοσυνα νεα πολυ πολυ συντομα σε καθε μια γυναικα που προσπαθει! ❤️ Να σκορπισουν γελια που θα καλυψουν τα τοσα δακρυα μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Η γέννηση και ο θάνατος παρέα. 

Και για άλλη μια φορά Χριστούγεννα χωρίς εσένα. 

Είμαι η μαμά σου. Θα είμαι για πάντα. 

Πόση αγάπη σου έχω; Πόσο σε ζητώ ειδικά κάτι τέτοιες στιγμές. 

Σκόρπιες λέξεις μα γεμάτες. Από αγάπη και θλίψη, και ας νομίζουν ότι είμαι καλά. 

Σήμερα όχι. Αύριο μπορεί. 

Παιδί μου;;; 

FB_IMG_1672000195243.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Πριν 5 χρόνια πάρα μια μέρα ήμουν η πιο ευτυχισμένη γυναίκα στη γη... Εκείνη η δεύτερη γραμμή ήταν το πιο όμορφο πράγμα που είχα καταφέρει στη ζωή μου.. Από τότε έχουν περάσει δεκάδες γραμμές μπροστά από τα μάτια μου, αλλά καμία δεν με έκανε να γελάσω, γιατί όλες στέκουν μοναχές και γεμάτες δυστυχία.

Και τώρα, 5 χρόνια πάρα μια μέρα μετά, σε αγαπάω πιο πολύ από ότι σε αγάπησα μπροστά σε εκείνο το θετικό τεστ. Θα είμαστε για πάντα μαζί. Παιδί μου.... 

 

 

Screenshot_2023-02-01-02-03-40-233_com.popularapp.periodcalendar.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Πριν 5 χρόνια πάρα μια μέρα ήμουν η πιο ευτυχισμένη γυναίκα στη γη... Εκείνη η δεύτερη γραμμή ήταν το πιο όμορφο πράγμα που είχα καταφέρει στη ζωή μου.. Από τότε έχουν περάσει δεκάδες γραμμές μπροστά από τα μάτια μου, αλλά καμία δεν με έκανε να γελάσω, γιατί όλες στέκουν μοναχές και γεμάτες δυστυχία.

Και τώρα, 5 χρόνια πάρα μια μέρα μετά, σε αγαπάω πιο πολύ από ότι σε αγάπησα μπροστά σε εκείνο το θετικό τεστ. Θα είμαστε για πάντα μαζί. Παιδί μου.... 

 

 

Screenshot_2023-02-01-02-03-40-233_com.popularapp.periodcalendar.jpg

Πόσο σε νιώθω να ξερες!!! Το 2023 να γινει η έκπληξη και να έχουμε τα μωράκια μας!! Καλή επιτυχία στη προσπάθεια σου!!!❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Πριν 5 χρόνια πάρα μια μέρα ήμουν η πιο ευτυχισμένη γυναίκα στη γη... Εκείνη η δεύτερη γραμμή ήταν το πιο όμορφο πράγμα που είχα καταφέρει στη ζωή μου.. Από τότε έχουν περάσει δεκάδες γραμμές μπροστά από τα μάτια μου, αλλά καμία δεν με έκανε να γελάσω, γιατί όλες στέκουν μοναχές και γεμάτες δυστυχία.

Και τώρα, 5 χρόνια πάρα μια μέρα μετά, σε αγαπάω πιο πολύ από ότι σε αγάπησα μπροστά σε εκείνο το θετικό τεστ. Θα είμαστε για πάντα μαζί. Παιδί μου.... 

 

 

 

Σε σκέφτομαι και σε νοιάζομαι..... εύχομαι ολόψυχα να έρθει το ουράνιο τόξο σου και να ξαναγίνεις εκείνη η πιο ευτυχισμένη γυναίκα στο κόσμο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτός ο δυσβάσταχτος πόνος που τρυπάει τα σωθικά κάθε μέρα δεν λέει να ηρεμήσει. Και κάπως έτσι ΄χάνουμε τον εαυτό μας σιγά σιγά, χάνουμε την ευτυχία μας, γιατί μας την πήραν τόσο βίαια...Και ο κοσμος περιμένει να είμαστε καλά, ώσπου πια προσποιούμαστε ότι είμαστε για να μας αφήσουν στην ησυχία μας. Ποιά ησυχία; Το μυαλό δεν ησυχάζει λεπτό, και τα μάτια βουρκώνουν σαν να έχουν μπει στον αυτόματο. Αυτά που άλλοτε φάνταζαν σημαντικά τώρα δεν έχουν καμία σημασία, μπροστά στο κενό της ψυχής, της κοιλιάς και της αγκαλιάς.. Κοίταξα τον ουρανό τις προάλλες και το μόνο που κατάφερα να ψελλίσω ήταν: " Συγγνω΄μη παιδί μου που δεν κατάφερα να σε κρατήσω"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Zenia z είπε:

Πόσο σε νιώθω να ξερες!!! Το 2023 να γινει η έκπληξη και να έχουμε τα μωράκια μας!! Καλή επιτυχία στη προσπάθεια σου!!!❤❤

μακάρι... μακάρι κανείς ποτέ να μην χάσει το παιδί του... ποτέ ξανά... ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η peacock είπε:

Σε σκέφτομαι και σε νοιάζομαι..... εύχομαι ολόψυχα να έρθει το ουράνιο τόξο σου και να ξαναγίνεις εκείνη η πιο ευτυχισμένη γυναίκα στο κόσμο! 

Ποτέ δεν θα είμαι ξανά η ίδια. ΄Ίσως να ακουμπάω σε χαρούμενες στιγμές, αλλά το κακό δεν θα φύγει ποτέ από το μυαλό μου, πάντα θα φοβάμαι το χειρότερο και θα κρατάω την ανάσα μου... Σε ευχαριστώ αγαπημένη μου, χάρηκα πολύ για εσένα, ειλικρινά!! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Αυτός ο δυσβάσταχτος πόνος που τρυπάει τα σωθικά κάθε μέρα δεν λέει να ηρεμήσει. Και κάπως έτσι ΄χάνουμε τον εαυτό μας σιγά σιγά, χάνουμε την ευτυχία μας, γιατί μας την πήραν τόσο βίαια...Και ο κοσμος περιμένει να είμαστε καλά, ώσπου πια προσποιούμαστε ότι είμαστε για να μας αφήσουν στην ησυχία μας. Ποιά ησυχία; Το μυαλό δεν ησυχάζει λεπτό, και τα μάτια βουρκώνουν σαν να έχουν μπει στον αυτόματο. Αυτά που άλλοτε φάνταζαν σημαντικά τώρα δεν έχουν καμία σημασία, μπροστά στο κενό της ψυχής, της κοιλιάς και της αγκαλιάς.. Κοίταξα τον ουρανό τις προάλλες και το μόνο που κατάφερα να ψελλίσω ήταν: " Συγγνω΄μη παιδί μου που δεν κατάφερα να σε κρατήσω"

καλό μου κορίτσι, δεν θέλουν να χαλάσουν τη δική μας ησυχία, τη δική τους προφυλάσουν. δεν θέλουν να ακούν για αποβολές και ταφές, θέλουν μόνο πόζες, ποτάρες και φαίνεσθε. καμία ενσυναίσθηση. 

Τι να σου πω;; μην κλαίς; μην στεναχωριέσαι;; σε νιώθω 100%. και στο λέω, δεν θα είσαι ποτέ πια η ίδια. Και άλλο παιδί να κάνεις, θα είναι άλλο, δεν θα είναι ΑΥΤΌ. 


Στο ξανά είπα και πίστεψε με το παιδί σου έζησε την πιο τέλεια ζωή που θα μπορούσε να ζήσει, εσένα μόνο και το πόσο το αγαπάς., δεν έκανες τίποτα λάθος. ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κορίτσια μου ο Θεός να σας δίνει δύναμη, το πένθος και η απώλεια μας καθηλώνουν διότι μας θυμίζουν ότι η ζωή δεν είναι δεδομένη, πόσο μάλλον όταν αυτό συμβαίνει στις ψυχουλες μέσα στην κοιλιά. Πρέπει να συνεχίζουμε όπως μπορούμε κουβαλώντας δυστυχώς τα σπασμένα κομμάτια στην ψυχή και στηριζόμενοι στην ελπίδα. Εγώ χτες θυμόμουν τον πατέρα μου και τη νύφη μου και έκλαιγα μόνη μου, φεύγουν άδικα ψυχές όταν ακούω για έμβρυα στην κοιλιά των μαμαδων τους, ελπίζω όμως πάντα ότι έρχονται καλύτερες στιγμές. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Ποτέ δεν θα είμαι ξανά η ίδια. ΄Ίσως να ακουμπάω σε χαρούμενες στιγμές, αλλά το κακό δεν θα φύγει ποτέ από το μυαλό μου, πάντα θα φοβάμαι το χειρότερο και θα κρατάω την ανάσα μου... Σε ευχαριστώ αγαπημένη μου, χάρηκα πολύ για εσένα, ειλικρινά!! ❤️ 

Ισχύει ότι δε θα είμαστε ποτέ ξανά οι ίδιες....και είναι απόλυτα λογικό να βάζεις το κακό στο μυαλό σου και να φοβάσαι το χειρότερο.... Κι εγώ έτσι ακριβώς είμαι... δε ξεχνιούνται όσα έχουμε περάσει..

Εύχομαι να έρθει το ουράνιο τόξο σου και να σου δώσει δύναμη και χαρά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 months later...
στις πριν 15 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Ποια νυχτωδία το φως σου έχει πάρει

και σε ποιο γαλαξία να σε βρω;;; 

 

 

αχ κοριτσι μου δεν υπάρχουν λογια να απαλυνουν τον πονο που νιωθεις απλα ζεις με αυτο.. πριν 3 χρονια εχασα και εγω το σπορακι μου ειχα κενο σακο αυτο ομως δεν σημαινει οτι δεν ειχαμε ονειρα γι αυτό το μωρακι και το κακο τις υποθεσης ειναι οτι ο γιατρος το ηξερε και δεν μας το ειπε για να παρει τα λεφτα τις επεμβασεις που θα μου εκανε. μας το ειπε οταν αρχισα να εχω αιμορραγια και αφου δεν μπορουσε να το τραβηξει αλλο. επιτοπου πηγα σε αλλο γιατρο και εκανα την επεμβαση με κοστος την ψυχικη μου κατασταση. με τσακισε με διαλυσε ολο αυτο.. εκανα 1,5 χρονο να ξανα μεινω εγκυος και οταν εμεινα ολο φοβόμουν μην το χασω και αυτο το μωρο. εν τελει το ουρανο τοξο μου γεννηθηκε, μεγαλώνει και σε ενα μηνα θα γιορτασουμε τα πρωτα του γενεθλια. ποτε ομως δεν θα ξεχασω εκεινο το σπορακι ουτε οσα περασα μεχρι να κρατησω το μωρο μου αγκαλια. ολες τις αγωνιες να μετραω μερες μεχρι να γεννήσω. κρατα γερα το ουρανιο τοξο παντα βγαινει μετα την καταιγιδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

 

Τα δάκρυα πια στερεψαν 

Μα ξύπνησαν οι πόνοι 

Και ο Χάρος από μέσα μου 

Ξανά σε ξεριζώνει. 

Παιδι μου που σε γέννησα 

Βουβό από το κλάμα 

Απόψε κάνε να συμβεί

Το πιο μεγάλο θαύμα. 

Τα 5 χρόνια πέρασαν 

Με ζορισαν οι πόνοι 

Νεράκι σαν να κύλησε 

Βουνό που με πλακώνει. 

Ποτέ δεν σε ξεχάσαμε 

Κι ας πέρασαν τα χρόνια 

Και εγώ και ο πατέρας σου 

Θα σ αγαπάμε αιώνια. 

Παιδι μου που σε γέννησα 

Μαμά σου πάντα θα 'μαι. 

Στα χέρια δεν σε κράτησα

Συγνώμη και λυπάμαι.... 

30/07/2018 - 30/07/2023

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Δεν αναρωτήθηκα ποτέ πως θα είναι το μετά.
Ούτε το ονειρεύτηκα. Απλά πήγαινα, πατώντας φρένο στα θέλω της καρδιάς και στα πρέπει του μυαλού.
Και έτσι έμεινα μόνη, μέσα σε αυτό το άψυχο κορμί, να κοπανιέμαι από τα κύματα της θλίψης.
Γιατί έχασα εσένα, και μάλλον με εσένα έχασα και το τρένο.
Ίσως να περάσανε και άλλα μέσα προς την ευτυχία από μπροστά μου, 
αλλά προφανώς τα κλειστά μου μάτια αρνήθηκαν να ανοίξουν στην ομορφιά του αύριο.
φοβήθηκα να κοιτάω προς την ευτυχία, κοίταγα συνέχεια προς τα πίσω, γιατί εσύ ήσουν εκεί, 
Εσύ που είχα κάνει τόσα όνειρα για εμάς και πήγες και μου πέθανες.

Ξέρω πως δεν το ήθελε κανένας από τους δυο μας έναν τέτοιο αποχωρισμό.
αλλά ποιος μας ρώτησε εμάς; Ούτε ο Χάρος που μου στέρησε τα πιο όμορφα μας χρόνια,
ούτε η Θεία δύναμη που αρνήθηκε να μας σώσει από αυτό το κακό που μας βρήκε.
Έτσι παραμένεις το μόνο μου παιδί και εγώ παραμένω μόνο η μαμά ΣΟΥ.

Κανένα ουράνιο τόξο δεν έχει εμφανιστεί στον μαύρο μου ουρανό,
και φταίει μόνο το σκοτάδι που έχω απλώσει γενναιόδωρα. 
θα σφίξω τα δόντια για άλλη μια φορά, θα σκουπίσω τα δάκρυα που άφθονα κυλούν έξω από τα μάτια μου
και θα τολμήσω να φανταστώ τη στιγμή που εμείς θα είμαστε ξανά μαζί.

Παιδί μου... 

 

 

368562476_148201795047986_5653120600231165120_n.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@misofeggaro αχ κορίτσι μου... καμια κουβεντα δ φτανει να απαλυνει τον πονο σου.. κανένας γλυκος λογος να ζεστανει την καρδια σου.

Δεν μπορω ουτε να διανοηθω τον πονο που ενιωσες κ νιωθεις.

Αναγκαστικα να αποχωριστω το μολις 11 βδομαδων μωρο μου. "Για το καλο μου". Για τα αλλα 2 μου παιδιά που εχω στην αγκαλια μου. Για να με έχουν. Εχω 2 παιδιά γερα να ειναι και δ υπάρχει μερα που δ εχω σκεφτει αυτό το αγεννητο μωρο μου, που δεν εχω κοιταξει τ τελευταίο βίντεο απο τον τελευταίο του υπερηχο, που δεν εχω σκεφτει αν θα ηταν αγορι η κοριτσι, σε ποιον θα εμοιαζε.. και τοσα αλλα αν. Οι τύψεις μου ατελειωτες... εχω 2 παιδια και ο πονος ειναι εδω. Δ μπορώ να διανοηθω τον δικο σου πονο.

Μην τα παρατας. Κανενα τρενο δεν χαθηκε. Βαλε τις σκεψεις σου σε σειρα. Δεν ξερω σε τι φαση εισαι. Δεν ξερω αν βλεπεις ψυχολογο η αν εχεις συμβουλευτεί ποτε. Ο πόνος ειναι και υα ειναι εδω. Σηκωσε ομως το κεφάλι σου, παρε ανασα, παρε χρονο, χαμογελα ξανα. Το αξιζεις στον εαυτο σου. Θαύματα συμβαινουν συνέχεια. Καπου εκει ειναι και τ δικο σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...