Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θυρεοειδής και σύλληψη!!!


Recommended Posts

στις πριν 20 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Kαλησπέρα!!Κ γω παρόμοια ιστορία με την δική σου!!Πάντα είχα tsh κάτω απο 2!!Μια φοαρά είχα 3!!Τρόμαξα εννοείτε γτ προσπαθούσαμε για παιδί!!Μου είπε τότε ο γιατρός ότι η tsh μεταβάλλεται εύκολα και επηρέαζεται και ανεβαίνει απ το άγχος!!Την επανέλαβα μετά από 6 μήνες και είχα1,5!!Εκτότε κάνω 2 φορές τον χρόνο και είναι μαι χαρά!!Σίγουρα θα κάνεις μια επανάληψη κ βλέπεις!!Αν όντως είναι αυξημένη που το απέυχομαι διορθώνεται!!!

σε ευχαριστω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/5/2018 at 7:45 ΜΜ, ο/η Witch Hunt είπε:

έχεις δίκιο και μένα η ενδοκρινολόγος πέρα από το χάπι μου είχε δώσει και σελήνιο για το θυροειδή!

Κορίτσια εγώ μετά από μια παλινδρομη κύηση έκανα εξετάσεις κ είχα tsh 7 αφού είχα αποβάλει κ είχα επανέλθει... Δεν είχα ποτέ θυρεοειδή..  Ούτε όζους Αλλά είχα hasimoto σίγουρα είναι ένας λόγος αποβολής Δυστυχώς . τώρα το έχω ρυθμισμένο στο 1.8 περίπου.. Κ κάνω προσπάθειες για μωράκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/5/2018 at 11:10 ΜΜ, ο/η NikhNikh είπε:

Έλα ντε κι εγώ το έχω αυτό απορία..τι γινόταν πριν 50 χρόνια 

Θεωρώ πως πριν 50 χρόνια δεν υπήρχε και τόσο έντονο το πρόβλημα του θυρεοειδούς. Πλέον σχεδόν όποιος κάνει εξέταση, κάτι του βρίσκουν. Έχει αλλάξει ο τρόπος ζωής μας, η διατροφή και η ατμόσφαιρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...