Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρωτο 2μηνο


Recommended Posts

@Alkuoni με τ Καλό τ μωράκι σου. Εγώ είμαι μελαχρινή κ είχα τρίχες στην κοιλιά πριν την εγκυμοσύνη οπότε τις είχα κάνει λέιζερ κ ησύχασα. Ωστόσο στην εγκυμοσύνη γέμισα πάλι κ έλεγα άντε πάλι από την αρχη. Αλλά αφού γέννησα έπεσαν από μόνες τους. Γνώμη μ είναι να μην τις πειράξεις. Μπορείς να τις ξανθυνεις με αμμωνία αν σε ενοχλούν ποκυ η να τις κόψεις πολύ κοντά στη ρίζα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 199
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Alkuoni με τ Καλό τ μωράκι σου. Εγώ είμαι μελαχρινή κ είχα τρίχες στην κοιλιά πριν την εγκυμοσύνη οπότε τις είχα κάνει λέιζερ κ ησύχασα. Ωστόσο στην εγκυμοσύνη γέμισα πάλι κ έλεγα άντε πάλι από την αρχη. Αλλά αφού γέννησα έπεσαν από μόνες τους. Γνώμη μ είναι να μην τις πειράξεις. Μπορείς να τις ξανθυνεις με αμμωνία αν σε ενοχλούν ποκυ η να τις κόψεις πολύ κοντά στη ρίζα.

Συμφωνώ!είναι οι ορμόνες γι'αυτό έχουμε τριχοφυία!επίσης με τ ξυράφι αγριευουν!!!μετά θα εξαφανιστούν από μόνες τους!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μην φοβάστε το ξυράφι. Δεν στεκουν επιστημονικά αυτα που μας λενε για το ξύρισμα. Δεν επηρεάζει ουτε την ποιότητα ουτε την ποσότητα της τρίχας. Ρωτήστε έναν δερματολόγο να σας το πει. Σας φαίνεται ίσως οτι βγαίνουν πιο άγριες γιατι απλα ειναι νεα τρίχα. Στην πραγματικότητα δεν αλλαζει τπτ όμως. Το ξυράφι παει παντου άφοβα. Ρωτήστε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Katerinaki_love είπε:

Ε ναι κ εγώ τ ίδιο!!υπομονή δεν πειράζει,κούκλες είμαστε κ με τις τρίχες χιχιχι!!!γτ λιποθύμησες????τώρα είσαι καλύτερα??? 

Έχεις δικιο ??λιποθυμισα γιατί μου έπεσε η πίεση.ασε πρώτη φορά. Δεν έχω ξαναλιποθυμησει ποτε!!!καλύτερα είμαι.με άφησαν να φάω και παχυσαρκία που έχουν αλάτι.εκει να σου πω το καταευχαριστηθηκα ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Μπλε είπε:

Κοπελα μου το ξυράφι ουτε το μωρο πειράζει ουτε θα φουντώσει τις τρίχες. Αυτο είναι μύθος . Αν νοιώθεις άσχημα ξυρισε τις. Ο μονος τροπος να φουντωσουν τρίχες ειναι με το τσιμπιδάκι οπου βγαίνουν μια μια κ οντως μπορει να βγουν περισσότερες μετά. Καλο υπόλοιπο σου εύχομαι!!

Λες?θα δουμε.θα το σκεφτώ. Αν και για μπάνιο δεν πάω. Πόδια έχω σήμερα αποτρίχωση επιτελους!!θα ρωτήσω και την κοπέλα να μου πει για το ξυραφακι. Σαν αρκουδιτσα έχω γίνει ??

στις πριν 18 ώρες, ο/η Katerinaki_love είπε:

Ε ναι κ εγώ τ ίδιο!!υπομονή δεν πειράζει,κούκλες είμαστε κ με τις τρίχες χιχιχι!!!γτ λιποθύμησες????τώρα είσαι καλύτερα??? 

Έχεις δικιο ??λιποθυμισα γιατί μου έπεσε η πίεση.ασε πρώτη φορά. Δεν έχω ξαναλιποθυμησει ποτε!!!καλύτερα είμαι.με άφησαν να φάω και παχυσαρκία που έχουν αλάτι.εκει να σου πω το καταευχαριστηθηκα ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Alkuoni είπε:

Λες?θα δουμε.θα το σκεφτώ. Αν και για μπάνιο δεν πάω. Πόδια έχω σήμερα αποτρίχωση επιτελους!!θα ρωτήσω και την κοπέλα να μου πει για το ξυραφακι. Σαν αρκουδιτσα έχω γίνει ??

Έχεις δικιο ??λιποθυμισα γιατί μου έπεσε η πίεση.ασε πρώτη φορά. Δεν έχω ξαναλιποθυμησει ποτε!!!καλύτερα είμαι.με άφησαν να φάω και παχυσαρκία που έχουν αλάτι.εκει να σου πω το καταευχαριστηθηκα ??

Είσαι μικρή σε ηλικία???να προσέχεις μην κουράζεσαι πολύ!!!καλό μ να σ πω δεν ξέρω για την αμμωνία!!!εγώ μόνο για τις ραγαδες βάζω ειδικές κρέμες και τπτ άλλο!θα φοράω αυτά τα μαγιό με τ καλό μ είναι ολόσωμα με ανοιχτά τα πλάγια!!ρώτα την γιατρο να δεις τι θα σ πει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Alkuoni είπε:

Ειμαι 27 χρονών.προσπαθω όσο μπορώ να μην κουράζομαι. Να σου πω γλυκεια μου.ποιες κρεμες χρησιμοποιείς?

Και εγώ 26 :) άντε μπράβο μας!!!! Για τις ραγαδες λες??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Katerinaki_love είπε:

Και εγώ 26 :) άντε μπράβο μας!!!! Για τις ραγαδες λες??? 

Α μια χαρά μας βρίσκω θα είμαστε νέες μανούλες ?ναι για τις ραγάδες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alkuoni είπε:

Α μια χαρά μας βρίσκω θα είμαστε νέες μανούλες ?ναι για τις ραγάδες 

Ναι χιχι!!! ξεκίνησα τ bio oil αλλά με ενοχλούσε λίγο η μυρωδιά!μ έκατσε βασικά άσχημα ,δεν μυρίζει περίεργα απλά μ έκατσε!!και πήρα της frezyderm την preventia για ραγαδες :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου να μπήκα μόνο σας πω να έχετε μια καλή μέχρι το τέλος εγκυμοσύνη..!και εγω στην ηλικια σας ειμαι και εχω ένα κοριτσάκι 2.5 μηνών που μου έχει πάρει τα μυαλα!να ακούτε το γιατρός σας εφόσον σας εμπνεει εμπιστοσύνη και όλα θα πάνε καλά!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Minime είπε:

Κορίτσια μου να μπήκα μόνο σας πω να έχετε μια καλή μέχρι το τέλος εγκυμοσύνη..!και εγω στην ηλικια σας ειμαι και εχω ένα κοριτσάκι 2.5 μηνών που μου έχει πάρει τα μυαλα!να ακούτε το γιατρός σας εφόσον σας εμπνεει εμπιστοσύνη και όλα θα πάνε καλά!?

Κοπέλα μου να σου ζήσει το κοριτσάκι σου .Ανυπομονώ κ εγώ τη στιγμή που θα το κρατήσω στην αγκαλιά μου. Ισχύει αυτό για το γιατρό. Εμένα είναι καταπληκτικός και με βοηθάει πολύ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Katerinaki_love είπε:

Ναι χιχι!!! ξεκίνησα τ bio oil αλλά με ενοχλούσε λίγο η μυρωδιά!μ έκατσε βασικά άσχημα ,δεν μυρίζει περίεργα απλά μ έκατσε!!και πήρα της frezyderm την preventia για ραγαδες :)

Α ωραία θα την πάρω να τη δοκιμάσω και θα σου πω εντυπώσεις. Η Αλήθεια είναι πως κάποια κιλακις τα έχω ήδη πάρει και αγχώνομαι. Αλλά δεν πειραζει. Το μωράκι μου να ειναι καλά ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Alkuoni είπε:

Α ωραία θα την πάρω να τη δοκιμάσω και θα σου πω εντυπώσεις. Η Αλήθεια είναι πως κάποια κιλακις τα έχω ήδη πάρει και αγχώνομαι. Αλλά δεν πειραζει. Το μωράκι μου να ειναι καλά ?

Τα κιλακια δεν μπορούμε να τα αποφύγουμε!!!τ μωράκια να είναι καλα!!!πόσα έχεις πάρει αν επιτρέπεται???γυμναστική κανεις????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνακι μου αστα!!πάλι στο νοσοκομείο ηρθα με αιμορραγία. Πάλι μου είπαν ότι το μωρο είναι καλά και ο τράχηλος κλειστός και η αποκόλληση οκ. Τους έχω πει ότι έχω δικερο μήτρα και δεν ξέρουν τι να μου πουν.και ο γιατρός μου το ιδιο. Δεν ξέρω τι να κάνω. Έκανα και εμετούς χθες.ασε Δράμα η κατάσταση!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Alkuoni είπε:

Κατερίνακι μου αστα!!πάλι στο νοσοκομείο ηρθα με αιμορραγία. Πάλι μου είπαν ότι το μωρο είναι καλά και ο τράχηλος κλειστός και η αποκόλληση οκ. Τους έχω πει ότι έχω δικερο μήτρα και δεν ξέρουν τι να μου πουν.και ο γιατρός μου το ιδιο. Δεν ξέρω τι να κάνω. Έκανα και εμετούς χθες.ασε Δράμα η κατάσταση!!!!

Γιατί γαμωτο???τι σού είπαν???πονάς???? Προσπάθησε όσο μπορείς να μην αγχώνεσαι γιατί μεταδιδεται το άγχος στο μωράκι σου!!!!σημασία έχει π είναι καλά!!!! Σού είπαν να κάτσεις ξάπλα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerinaki_love είπε:

Γιατί γαμωτο???τι σού είπαν???πονάς???? Προσπάθησε όσο μπορείς να μην αγχώνεσαι γιατί μεταδιδεται το άγχος στο μωράκι σου!!!!σημασία έχει π είναι καλά!!!! Σού είπαν να κάτσεις ξάπλα???

Μόλις ξαναμιλησαμε το γιατρό μου και μου είπε ότι το αίμα θα το έχω λίγο καιρό ακόμα.και να πάρω να κάνω ενέσεις προγεστερονης. Άσε πως ποναω. Με την παπια ειμαι για τουαλέτα. Δε μπορω να κουνηθω!Έχω πεθάνει!!οπως όταν έχουμε περίοδο. Και μου είπε ότι μπορεί να ξαναβάλω αίμα γι αυτό πονάω!τα χω παίξει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alkuoni είπε:

Μόλις ξαναμιλησαμε το γιατρό μου και μου είπε ότι το αίμα θα το έχω λίγο καιρό ακόμα.και να πάρω να κάνω ενέσεις προγεστερονης. Άσε πως ποναω. Με την παπια ειμαι για τουαλέτα. Δε μπορω να κουνηθω!Έχω πεθάνει!!οπως όταν έχουμε περίοδο. Και μου είπε ότι μπορεί να ξαναβάλω αίμα γι αυτό πονάω!τα χω παίξει!!!

Πω πω!!!!να είναι όλα καλά  αυτό έχει σημασία!!!κάνε υπομονή :) κουράγιο!!!τι να πω!!!ο Θεός να σε βοηθήσει!!!να μην πονάς !!!! Η προγενεεστερονη θαβεε βοήθησει πιστεύω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Alkuoni είπε:

Μόλις ξαναμιλησαμε το γιατρό μου και μου είπε ότι το αίμα θα το έχω λίγο καιρό ακόμα.και να πάρω να κάνω ενέσεις προγεστερονης. Άσε πως ποναω. Με την παπια ειμαι για τουαλέτα. Δε μπορω να κουνηθω!Έχω πεθάνει!!οπως όταν έχουμε περίοδο. Και μου είπε ότι μπορεί να ξαναβάλω αίμα γι αυτό πονάω!τα χω παίξει!!!

Κοπέλα μου αρχικά μην αγχώνεσαι εφόσον το μωρο φαίνεται οκ. Πεταγομαι παλι διοτι εχω κ εγω δικερο μήτρα αλλα εχω φτάσει 5ο μήνα κ αιμα δεν ειχα ποτε. Θέλω να πω δεν πιστεύω οτι φταιει αυτο και είναι κ εξαιρετικά νωρίς θεωρώ για εσενα ωστε να υπάρχει θεμα χωρου για το μωρό.  Η θεση του πλακούντα ειναι πιο πιθανό να δημιουργεί αιμορραγίες νομίζω. Ποσο εισαι τωρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Κοπέλα μου αρχικά μην αγχώνεσαι εφόσον το μωρο φαίνεται οκ. Πεταγομαι παλι διοτι εχω κ εγω δικερο μήτρα αλλα εχω φτάσει 5ο μήνα κ αιμα δεν ειχα ποτε. Θέλω να πω δεν πιστεύω οτι φταιει αυτο και είναι κ εξαιρετικά νωρίς θεωρώ για εσενα ωστε να υπάρχει θεμα χωρου για το μωρό.  Η θεση του πλακούντα ειναι πιο πιθανό να δημιουργεί αιμορραγίες νομίζω. Ποσο εισαι τωρα;

Σε εσένα έτυχε!!υπάρχουν περιπτώσεις με δικερη μήτρα και αιμορραγία!!!εμένα η πεθερά μ το είχε και έμεινε στ κρεβάτι αλλά γέννησε μια χαρά !!!μην την αγχωνουμε την κοπέλα!!!!ο γιατρός της ξέρει καλύτερα!!! Στην τελική ας πάει και σε κάποιον άλλον γιατρο αλλά δν είναι σωστό να την αγχωνουμε παραπάνω γιατί όλα πάνε καλά!!!!με προσοχή και υπακοή στον γιατρό!!!πολλές γυναίκες έχουν δικερη μήτρα και κάνουν παιδάκια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Katerinaki_love είπε:

Σε εσένα έτυχε!!υπάρχουν περιπτώσεις με δικερη μήτρα και αιμορραγία!!!εμένα η πεθερά μ το είχε και έμεινε στ κρεβάτι αλλά γέννησε μια χαρά !!!μην την αγχωνουμε την κοπέλα!!!!ο γιατρός της ξέρει καλύτερα!!! Στην τελική ας πάει και σε κάποιον άλλον γιατρο αλλά δν είναι σωστό να την αγχωνουμε παραπάνω γιατί όλα πάνε καλά!!!!με προσοχή και υπακοή στον γιατρό!!!πολλές γυναίκες έχουν δικερη μήτρα και κάνουν παιδάκια 

Δεν αγχωσα κανέναν αντιθέτως της ειπα ότι δεν ειναι αυτο πρόβλημα απαραίτητα κ οτι πιθανοτερα ειναι κατι πιο απλό!! Λοοολ. Η δικερος μητρα για να φτασεις να εχεις θεμα συνήθως ειναι επειδη κονταινει ο τράχηλος λογω έλλειψης χωρου κατι που δεν συμβαίνει στην κοπέλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου είχα πάλι λίγο αιματακι χθες με πήγαν για να δουν τον τραχηλο. Είχε κανει μια μικρή διαστολή. Σχισμή δηλαδή. Μίλησα με το γιατρό μου.μου είπε να βάζω και κολπικα utrogestan και αν γίνει κάτι θα κάνουμε περιδεση. Αλλά πρέπει να ηρεμήσω. Χθες είχα και ρίγη!Κατερίνακι μου έχεις δίκιο. Ο Θεός ας μας βοηθήσει εμένα και το μωράκι μου!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Alkuoni είπε:

Κορίτσια μου είχα πάλι λίγο αιματακι χθες με πήγαν για να δουν τον τραχηλο. Είχε κανει μια μικρή διαστολή. Σχισμή δηλαδή. Μίλησα με το γιατρό μου.μου είπε να βάζω και κολπικα utrogestan και αν γίνει κάτι θα κάνουμε περιδεση. Αλλά πρέπει να ηρεμήσω. Χθες είχα και ρίγη!Κατερίνακι μου έχεις δίκιο. Ο Θεός ας μας βοηθήσει εμένα και το μωράκι μου!!!

 

Όλα καλά θα πάνε!!!μην αγχώνεσαι καλό μου!ήθελα να στ πω για την περίδεση αλλά ο γιατρός ξέρει !!!!μην αγχώνεσαι δν κάνει καλό τ άγχος!!!όλα θα πάνε πολυ καλά θα δεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...