Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΥΛΛΗΨΗΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ


Irene_D

Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η Irene_D είπε:

Καλημέρα,
Μία βδομάδα αφού ξεκίνησα αντιβίωση  έκανα τεστ και ήταν θετικό.. Οπότε λογικά δεν έκανε κάτι κακό η αντιβίωση.. Λογικά  ήταν τυχαίο το γεγονός της παλινδρόμησης.. 
Ο γιατρός μου μετά από ερώτηση που του έκανα μου το είπε αυτό..
Τι να σου πω?Ο κάθε γιατρός τα λέει διαφορετικά.
Για να είσαι ήσυχη ζήτα του διευκρίνιση για το συγκεκριμένο

Να είσαι καλα σε ευχαριστώ..Η αλήθεια είναι πως τον εμπιστεύομαι και ναι θα μου το είχε πει..Ελπίζω να σου πάνε όλα καλα και περιμενουμε νέα σου !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Irene_D είπε:

Εαν δεν σου κάνει κόπο πες μου τι σου είπε ο γιατρός σου..

Σ' ευχαριστώ εκ των προτέρων

Δεν μου είπε τίποτα απλά εκείνος μου πρότεινε να παρω αυτό.Γενικοτερα μου προτείνει φάρμακα που δεν θα έβλαπτε μια ενδεχόμενη εγκυμοσυνη.Ισχυει πως ο κάθε γιατρος λεει τα δικά του.Τον έχω γύρω στα 12 χρόνια και μεχρι στιγμης δεν έχω παράπονο τον εμπιστεύομαι.Ισως αύριο μιλήσω μαζί του οποτε θα τον ρωτήσω για το συγκεκριμένο και θα σε ενημερώσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/2/2018 at 7:15 ΜΜ, ο/η Kikitsa888 είπε:

Να είσαι καλα σε ευχαριστώ..Η αλήθεια είναι πως τον εμπιστεύομαι και ναι θα μου το είχε πει..Ελπίζω να σου πάνε όλα καλα και περιμενουμε νέα σου !!

Καλημέρα και καλή εβδομάδα, σ' ευχαριστώ πολύ!!! Ότι καλύτερο  και σε 'σένα :)
Αυτοί οι γιατροί τα λένε τόσο διαφορετικά ο ένας με τον άλλο που δεν ξέρεις τι να πιστέψεις.
Κι εγώ τον γιατρό μου τον έχω από τα 19 μου αλλά δεν έτυχε ποτέ άλλοτε να τον δω πως λειτουργεί σε εγκυμοσύνη..
Εύχομαι να σας πω αλλά και να ακούσω ευχάριστα από όλες σας σύντομα..

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Irene_D είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα, σ' ευχαριστώ πολύ!!! Ότι καλύτερο  και σε 'σένα :)
Αυτοί οι γιατροί τα λένε τόσο διαφορετικά ο ένας με τον άλλο που δεν ξέρεις τι να πιστέψεις.
Κι εγώ τον γιατρό μου τον έχω από τα 19 μου αλλά δεν έτυχε ποτέ άλλοτε να τον δω πως λειτουργεί σε εγκυμοσύνη..
Εύχομαι να σας πω αλλά και να ακούσω ευχάριστα από όλες σας σύντομα..

Φιλιά

Καλημέρα καλή εβδομάδα!!Σε ευχαριστώ για την ευχή σου!!!Αν και τον εμπιστεύομαι όπως σου είπα μετά την απόξεση είδα και δεύτερο γιατρό και συνεχίζω περισσότερο όμως επειδή έχει καλύτερο υπέρηχο και να δω αν συμφωνούν οι γνώμες..Το Μάρτιο ξεκινάς και εσυ οποτε μαζί θα έχουμε την αγωνία..Μην ανησυχείς για τίποτα,όσο μπορείς βέβαια γιατί καταλαβαίνω το σοκ,το πέρασα.Και είναι τοσες πολλες οι περιπτωσεις που έμαθα ότι στην επόμενη εγκυμοσυνη πήγαν όλα καλα!Μενει να το αποδείξουμε και εμείς λοιπόν!!!?

Φιλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kikitsa888 είπε:

Καλημέρα καλή εβδομάδα!!Σε ευχαριστώ για την ευχή σου!!!Αν και τον εμπιστεύομαι όπως σου είπα μετά την απόξεση είδα και δεύτερο γιατρό και συνεχίζω περισσότερο όμως επειδή έχει καλύτερο υπέρηχο και να δω αν συμφωνούν οι γνώμες..Το Μάρτιο ξεκινάς και εσυ οποτε μαζί θα έχουμε την αγωνία..Μην ανησυχείς για τίποτα,όσο μπορείς βέβαια γιατί καταλαβαίνω το σοκ,το πέρασα.Και είναι τοσες πολλες οι περιπτωσεις που έμαθα ότι στην επόμενη εγκυμοσυνη πήγαν όλα καλα!Μενει να το αποδείξουμε και εμείς λοιπόν!!!?

Φιλια.

Ναι, Μάρτιο ξεκινάω και εγώ.. Ωραία θα λέμε τα νέα μας..
Εγώ έχω πολλούς πονοκεφάλους σε αυτό τον κύκλο.. Ίσως φταίει και ο καιρός δεν ξέρω..
Όμως έχω πάρει τόσα panadol (που ξέρω ότι δεν κάνει σε περίπτωση εγκυμοσύνης) που σκέφτομαι
τι θα κάνω εαν με ξαναπιάσει τέτοιος πόνος αφού μόνο με αυτά μου περνάει..
Όσο για τη δεύτερη γνώμη του γιατρού που λες ίσως το σκεφτώ και εγώ να δω και κάποιον άλλο..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Irene_D είπε:

Ναι, Μάρτιο ξεκινάω και εγώ.. Ωραία θα λέμε τα νέα μας..
Εγώ έχω πολλούς πονοκεφάλους σε αυτό τον κύκλο.. Ίσως φταίει και ο καιρός δεν ξέρω..
Όμως έχω πάρει τόσα panadol (που ξέρω ότι δεν κάνει σε περίπτωση εγκυμοσύνης) που σκέφτομαι
τι θα κάνω εαν με ξαναπιάσει τέτοιος πόνος αφού μόνο με αυτά μου περνάει..
Όσο για τη δεύτερη γνώμη του γιατρού που λες ίσως το σκεφτώ και εγώ να δω και κάποιον άλλο..

 

Και εγω αδιαθετησα εχθες αργά το βράδυ και είμαι πολύ χαρουμενη είναι ακριβώς όπως τα είχα υπολογίσει..Ξεκίνησε και εμενα με τρομερό πονοκέφαλο και έντονο πόνο στο νεφρό να το πω;Με ντεπόν την εβγαλα εχθές και σήμερα παναντολ έχω πάρει..Έχεις πονοκέφαλο γενικά αυτές τις ημέρες ή στην αδιαθεσία δεν κατάλαβα σωστά.Δεν νομίζω πως ΠΡΙΝ την εγκυμοσυνη έχεις πρόβλημα με το παναντολ.Δεν βάζω στη φωτιά το χέρι βέβαια..Σου το είπε ο γιατρος για το συγκεκριμένο;Γνωρίζω πως κάποια φάρμακα δεν κάνουν πριν όπως καποιες αντιβιωσεις..Ναι σκέψου το αν κάποια γνωστή σου έχει κάποιον που θεωρεί καλό να σου συστήσει..Διαφορετικά ακολούθησε το ένστικτο σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Μπλε είπε:

Κορίτσια μου παναντολ και ντεπον μπορεις να παρεις κανονικά στην εγκυμοσύνη. Ασπιρίνη κλπ απαγορεύεται.

 @Μπλε μου καλημέρα,να είσαι καλα για την απάντηση! Προσωπικά το γνωρίζω από την εγκυμοσυνη που είχα αν κ δεν χρειάστηκε να παρω δεν ήταν στα απαγορευμένα.. και καταλαβαίνεις αν δεν σιγουρευτώ ότι το έχει ακούσει από τον γιατρό της,φοβάμαι μήπως έδινα “κακη” πληροφορία.σε ευχαριστούμε πολύ.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Kikitsa888 είπε:

Και εγω αδιαθετησα εχθες αργά το βράδυ και είμαι πολύ χαρουμενη είναι ακριβώς όπως τα είχα υπολογίσει..Ξεκίνησε και εμενα με τρομερό πονοκέφαλο και έντονο πόνο στο νεφρό να το πω;Με ντεπόν την εβγαλα εχθές και σήμερα παναντολ έχω πάρει..Έχεις πονοκέφαλο γενικά αυτές τις ημέρες ή στην αδιαθεσία δεν κατάλαβα σωστά.Δεν νομίζω πως ΠΡΙΝ την εγκυμοσυνη έχεις πρόβλημα με το παναντολ.Δεν βάζω στη φωτιά το χέρι βέβαια..Σου το είπε ο γιατρος για το συγκεκριμένο;Γνωρίζω πως κάποια φάρμακα δεν κάνουν πριν όπως καποιες αντιβιωσεις..Ναι σκέψου το αν κάποια γνωστή σου έχει κάποιον που θεωρεί καλό να σου συστήσει..Διαφορετικά ακολούθησε το ένστικτο σου! 

 

στις πριν 14 ώρες, ο/η Kikitsa888 είπε:

Και εγω αδιαθετησα εχθες αργά το βράδυ και είμαι πολύ χαρουμενη είναι ακριβώς όπως τα είχα υπολογίσει..Ξεκίνησε και εμενα με τρομερό πονοκέφαλο και έντονο πόνο στο νεφρό να το πω;Με ντεπόν την εβγαλα εχθές και σήμερα παναντολ έχω πάρει..Έχεις πονοκέφαλο γενικά αυτές τις ημέρες ή στην αδιαθεσία δεν κατάλαβα σωστά.Δεν νομίζω πως ΠΡΙΝ την εγκυμοσυνη έχεις πρόβλημα με το παναντολ.Δεν βάζω στη φωτιά το χέρι βέβαια..Σου το είπε ο γιατρος για το συγκεκριμένο;Γνωρίζω πως κάποια φάρμακα δεν κάνουν πριν όπως καποιες αντιβιωσεις..Ναι σκέψου το αν κάποια γνωστή σου έχει κάποιον που θεωρεί καλό να σου συστήσει..Διαφορετικά ακολούθησε το ένστικτο σου! 

Τέλεια που αδιαθέτησες! Εμένα ξεκίνησαν οι πονοκέφαλοι με την έναρξη της περιόδου..
Είχα μάθει (όχι απο τον γιατρό μου) πως τα panadol απαγορεύονται και φοβήθηκα μήπως κρατήσουν και χρειαστεί να ξανά πάρω γιατί ήταν τα πιο αποτελεσματικά στον πονοκέφαλο.. Εγώ βέβαια έχω θέμα και με ημικρανίες, ανα διαστήματα με πιάνουν και δε λένε να περάσουν.. δεν υποφέρονται.. κάνω εμετούς και γενικά είναι λίγο δύσκολη η κατάσταση όταν με πιάσουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Μπλε είπε:

Κορίτσια μου παναντολ και ντεπον μπορεις να παρεις κανονικά στην εγκυμοσύνη. Ασπιρίνη κλπ απαγορεύεται.

Ευχαριστώ για την πληροφορία.. Θα ρωτήσω και τον γιατρό μου και θα σας πω και τη δική του άποψη..
Να είστε καλά για τις απαντήσεις σας και το ενδιαφέρον..
Πως είστε σήμερα?
Εγώ άργησα να ξυπνήσω και από το πρωί με έχει φάει το άγχος.. ήρθα στη δουλειά με την ψυχή στο στόμα..Ευτυχώς όλα καλά και τώρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/2/2018 at 1:03 ΠΜ, ο/η Kikitsa888 είπε:

Καλησπερα σε όλα τα κοριτσια!

@Irene_D ποσο ταιριάζουν οι ιστορίες μας έχω συγκινηθεί..Είμαι 36 χρόνων αρραβωνιασμένη και είχαμε και εμείς δυστυχώς άσχημη κατάληξη.Τον Δεκέμβριο στην 13η εβδομάδα κύησης μετά από λήψη τροφοβλαστης λόγω κακής αυχενικης το μωράκι μας έπασχε από σύνδρομο Τέρνερ αλλα και η καρδούλα του δεν ήταν καλα και έτσι προχώρησα σε απόξεση.Το σοκ τεράστιο και εγω δεν ξεχάσω την θλίψη του συντρόφου μου που θέλω τόσο να τον ξανά δω ευτυχισμένο!Εχω και εγω δυο εκτρώσεις δυστυχώς στο παρελθόν περίπου για τους ίδιους λόγους και ξέρω δεν ξεχνιέται.Ομως τώρα πάμε μπροστά γιατί έτσι πρέπει και με πιστη όλα θα γίνουν!Οσον αφορά τους κύκλους περιοδου είναι ανάλογα την εβδομάδα κύησης για αυτό άλλοι λένε έναν άλλοι δυο άλλοι τρεις.Εμενα μου ζήτησε τρεις κυκλους όμως μου διευκρίνησε πως εάν συμβεί νωρίτερα δεν θα υπάρξει πρόβλημα απλώς να αφήσω μια περιοδο οπωσδήποτε.Με το καλό να ξεκινήσετε τις προσπάθειες χωρίς άγχος και είμαι σίγουρη πως όλα θα πάνε καλα!Και εμείς ξεκινάμε σιγά σιγά ... Ότι χρειαστείς θα χαρώ να βοηθήσω όπως όλα τα κοριτσια εδώ.

Μόλις τώρα είδα το συγκεκριμένο μήνυμα..
Πραγματικά οι ιστορίες μας έχουν πολλά κοινά.. Πόσο καταλαβαίνω αυτά που λες..
Εννοείται πως θα μοιράζομαι τις σκέψεις και τις απορίες μου μαζί σας.. Θα χαρώ πολύ και εγώ να βοηθήσω όπως και όπου μπορώ.. 
Η αλήθεια είναι πως το έχω αφήσει πίσω.. νοιώθω σαν να έχει περάσει πολύς καιρός από τότε.. Η αλήθεια είναι πως όλη η κατάσταση μου φάνηκε αιώνας.. Τώρα χαμογελώ και πάλι, ελπίζω.. και έχω επιτέλους διάθεση 
να προσπαθήσω ξανά και γενικά διάθεση για ζωή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Irene_D είπε:

Μόλις τώρα είδα το συγκεκριμένο μήνυμα..
Πραγματικά οι ιστορίες μας έχουν πολλά κοινά.. Πόσο καταλαβαίνω αυτά που λες..
Εννοείται πως θα μοιράζομαι τις σκέψεις και τις απορίες μου μαζί σας.. Θα χαρώ πολύ και εγώ να βοηθήσω όπως και όπου μπορώ.. 
Η αλήθεια είναι πως το έχω αφήσει πίσω.. νοιώθω σαν να έχει περάσει πολύς καιρός από τότε.. Η αλήθεια είναι πως όλη η κατάσταση μου φάνηκε αιώνας.. Τώρα χαμογελώ και πάλι, ελπίζω.. και έχω επιτέλους διάθεση 
να προσπαθήσω ξανά και γενικά διάθεση για ζωή.

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Irene_D είπε:

Μόλις τώρα είδα το συγκεκριμένο μήνυμα..
Πραγματικά οι ιστορίες μας έχουν πολλά κοινά.. Πόσο καταλαβαίνω αυτά που λες..
Εννοείται πως θα μοιράζομαι τις σκέψεις και τις απορίες μου μαζί σας.. Θα χαρώ πολύ και εγώ να βοηθήσω όπως και όπου μπορώ.. 
Η αλήθεια είναι πως το έχω αφήσει πίσω.. νοιώθω σαν να έχει περάσει πολύς καιρός από τότε.. Η αλήθεια είναι πως όλη η κατάσταση μου φάνηκε αιώνας.. Τώρα χαμογελώ και πάλι, ελπίζω.. και έχω επιτέλους διάθεση 
να προσπαθήσω ξανά και γενικά διάθεση για ζωή.

Μπράβο έτσι χαίρομαι πολύ!Μα έτσι πρέπει να σκεφτόμαστε και να λειτουργούμε.Δεν γίνεται πάντα αυτό που θελουμε την στιγμή που το θελουμε και δεν μας έρχονται πάντα όλα δεξιά.Ειναι μέσα στην ζωή όλα..Πάνω από όλα να έχουμε υγεία και όλα τα υπόλοιπα με τον ένα ή τον άλλο τρόπο διορθώνονται..Ναι χάρηκα πολύ που αδιαθετησα και η αλήθεια είναι πως όλο το άγχος και η στενοχώρια ήταν γύρω από αυτό..Ουσιαστικά για το αν είμαι καλα γτ ταλαιπωρήθηκα μετά την απόξεση κ επισης αδιαθετησα την πρώτη φορά έπειτα από 54 μέρες..Και εγω νιώθω μια ανακούφιση πλέον και είμαι αισιόδοξη έχω χαλαρώσει..Την θέση της αγωνιας πήρε μια ευχάριστη προσμονή πια μιας και ανακαινίζουμε το σπίτι που θα μείνουμε..είναι στην τελική ευθεία και είναι μια πολύ ευχάριστη απασχόληση..Έτσι λοιπόν χαλαρά τώρα θα απολαύσουμε την συνεχεια και με το καλό θα έρθει και η εκπλήρωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...