Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τι βοηθάει για να πετυχει η εξωσωματική


loralora

Recommended Posts

Αν θες δες εδώ που τα εξηγεί αναλυτικά. Εγώ από εδώ τα είχα διαβάσει για να έχω μια ιδέα περί τίνος πρόκειται.

http://www.eugonia.com.gr/exelixeis-stin-exosomatiki/embryologikes/vlastokysteis/

   
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 53
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Eyxaristw poly nikona. Makati na exoume oles mas ta epithimita apotelesmata kai na kratame se ligo ta mpempakia mas agkalia. Eixa mia palindromi stin prwti prospatheia kai sti  deuteri mia mideniki xoriaki kai twra  stin triti prospatheia thelw todo na petyxei.

Eyxomai ta kalytera se oles mas!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/2/2018 at 10:24 ΠΜ, ο/η nikona είπε:

ΜΠεμπελούκα για το τι θα πάρεις θα σου το πουνε οι γιατροι της εξω.

 

Μαριλου μου χαιρομαι που πανε ολα καλά. Κι εμενα ο γιατρος της εξω μου το ειπε αυτο οτι ειναι μυθος. Μαλιστα στο εξωτερικο μου ειπε οτι οι εμβρυομεταφορες γινονται σε μια απλη καρεκλα γυναικλογου και οι γυναικες σηκωνονται αμεσως μετα. Εμενα μου ειπανε συγκεκριμενα: Δεν εισαι αρρωστη για να εισαι στο κρεβατι . ΑΠλά δεν θα κανεις βαρια πραγματα. Εγω δουλεια δεν πηγα τις πρωτες 5 ημερες.

Na se retisw stin Ellada pws ginete i emvriometafora???gt odws sti eksoteriko se apli karekla gunaikologou tin ekana!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Castrop rauxel κι εγώ στο κέντρο που πηγαίνω σε καρέκλα γυναικολόγου γίνεται. Αλλά μέσα στον χώρο του χειρουργείου. Κ υπό υπερηχογραφική παρακολούθηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Margo84 είπε:

Eyxaristw poly nikona. Makati na exoume oles mas ta epithimita apotelesmata kai na kratame se ligo ta mpempakia mas agkalia. Eixa mia palindromi stin prwti prospatheia kai sti  deuteri mia mideniki xoriaki kai twra  stin triti prospatheia thelw todo na petyxei.

Eyxomai ta kalytera se oles mas!!!!!!

Τίποτα @Margo84 καλή επιτυχία σου εύχομαι. Πότε με το καλό η χοριακή;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτυχία σίγουρη δεν υπάρχει μονάχα περισσότερες πιθανότητες και ποσοστά επιτυχίας, χρειαζόμαστε και λίγο την τύχη με το μέρος μας αεξαρταται τι θεμα αντιμετωπίζει η καθεμία το  αν ακολουθεί το σωστο πρωτόκολλο τις απαραίτητες εξετάσεις σωστη  καθοδήγηση ιατρου και τέλος η Πίστη. Εύχομαι με ευχάριστα αποτελέσματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/28/2018 at 12:04 ΜΜ, ο/η nikona είπε:

Τίποτα @Margo84 καλή επιτυχία σου εύχομαι. Πότε με το καλό η χοριακή;;;;

Tetarti xoriaki kai me arketi anipomonisia. Thelw toso poly na akousw thetika apotelesmata.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια κ πάλι. Σε 2 μερούλες πάω για τη χοριακή κ έχω αρχίσει κ τρέμω από σήμερα.Είναι κάποιες στιγμές που έχω τόσο έντονους πόνους περιόδου και σφάχτες που λέω "τώρα θα κοκκινίσουν όλα" (μακριά από εμάς). Δεν έχω ιδιαίτερο πόνο στο στήθος ή φοβερό πρήξιμο κ αυτό με έκανε λίγο πιο αγχωμένη.Εύχομαι να πάνε όλα καλά κ να πετύχουμε αυτή τη φορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Margo84 είπε:

Γεια σας κορίτσια κ πάλι. Σε 2 μερούλες πάω για τη χοριακή κ έχω αρχίσει κ τρέμω από σήμερα.Είναι κάποιες στιγμές που έχω τόσο έντονους πόνους περιόδου και σφάχτες που λέω "τώρα θα κοκκινίσουν όλα" (μακριά από εμάς). Δεν έχω ιδιαίτερο πόνο στο στήθος ή φοβερό πρήξιμο κ αυτό με έκανε λίγο πιο αγχωμένη.Εύχομαι να πάνε όλα καλά κ να πετύχουμε αυτή τη φορά.

@Margo84 εύχομαι με το καλό αύριο η χοριακή σου!!!!! Μην σε ανησυχούν όλα αυτά τα συμπτώματα. Μην βάζεις το μυαλό σου στο κακό. Τα πονάκια είναι και από τα φάρμακα. Αύριο θα περιμένουμε τα νέα σου. Καλή επιτυχία!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας κορίτσια. Πήρα μία ωραιότατη αρνητική χοριακούλα και στάνιαρα. Πονάει αλλά δεν τα παρατάμε ε? Θα αφήσω λίγο να ξεκουραστεί ο οργανισμός μου και θα μιλήσω και με το γιατρό μου να δούμε τι θα γίνει παρακάτω . Υποτίθεται ότι οι δικές μου οι εξετάσεις είναι καλές και δεν έχω κάποιο θέμα και στην πρώτη προσπάθεια έπιασα μεν αλλά παλινδρόμησε στην 8η εβδομάδα, υποτίθεται ότι αυτή τη φορά είχαμε 2 πολύ καλές βλαστοκύστες και μάλιστα η μία ανεπτυγμένη , δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται .

Ελπίζω όλα τα κορίτσια που προσπαθούν τ'ωρα να πάνε καλά και να πάρουν τριψήφια νούμερα στα χέρια τους.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ @Margo84 λυπάμαι πολύ για το αποτέλεσμα. Πάρε τον χρόνο σου να ηρεμήσεις. Χαίρομαι που γράφεις ότι δεν τα παρατάμε. Έτσι πρέπει. Όλες μας.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Margo84 είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια. Πήρα μία ωραιότατη αρνητική χοριακούλα και στάνιαρα. Πονάει αλλά δεν τα παρατάμε ε? Θα αφήσω λίγο να ξεκουραστεί ο οργανισμός μου και θα μιλήσω και με το γιατρό μου να δούμε τι θα γίνει παρακάτω . Υποτίθεται ότι οι δικές μου οι εξετάσεις είναι καλές και δεν έχω κάποιο θέμα και στην πρώτη προσπάθεια έπιασα μεν αλλά παλινδρόμησε στην 8η εβδομάδα, υποτίθεται ότι αυτή τη φορά είχαμε 2 πολύ καλές βλαστοκύστες και μάλιστα η μία ανεπτυγμένη , δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται .

Ελπίζω όλα τα κορίτσια που προσπαθούν τ'ωρα να πάνε καλά και να πάρουν τριψήφια νούμερα στα χέρια τους.

 

Λυπάμαι κορίτσι. Κι εγω μια από τα ίδια έπαθα και ήταν η 4η προσπάθεια μου. Με παλίνδρομη στην 7η εβδομάδα, βιοχημική και αρνητικά. Τα θετικά κίολας ήταν με άριστες βλαστοκύστες.

Εύχομαι η επόμενη προσπάθεια σου να είναι η τελευταία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/7/2018 at 8:12 ΠΜ, ο/η Mariloux είπε:

Στο Institute of Life του Ιασώ, ακόμα δεν έχουμε μάθει το φύλο, αλλά γερά να είναι!! 

Μπορείς να μου πεις το όνομα του γιατρού  σου  σε πμ ; Και γω εκεί θα πάω με το καλό και θα θελα επίσης και την εμπειρία σου από εκεί .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/8/2018 at 8:17 ΜΜ, ο/η Bellaki είπε:

Mariloux είσαι ευχαριστημένη από το Ιασώ;; εκεί κάνω κι εγώ.. 

Καλημέρα ! Θα ήθελα και την δική σου εμπειρία και ποιον γιατρό έχεις γτ και γω εκεί θα πάω με το καλό !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ! Πολύ ωραίο θέμα ανοίξατε .. Εγώ δεν θα ήθελα να σταματήσω να κάνω ότι κάνω . Προσωπικά δεν αγχώνομαι τόσο όσο αγχώνεται μια πολύ καλή μου φίλη που μου λέει στην ουσία να μην κάνω τπτ :P

Σίγουρα στο γυμναστήριο δεν θα κάνω ασκήσεις που ζορίζεται λίγο η περιοχή . Αλλά θεωρώ πως με το που γίνει η εμβρυομεταφορά θα πρέπει να νιώθεις και να λες είμαι έγκυος . Να το πιστέψεις και να το δεχτεί κι ο οργανισμος σου . Και σίγουρα παίζει ρόλο το για ποιο λόγο γίνεται η εξωσωματική . Θα συμφωνήσω με μια κοπέλα μου ανέφερε πως αν υπάρχει θέμα από του άντρα την μεριά είναι πιο εύκολο ενώ το αντίθετο είναι πιο περίπλοκο. Το λένε κι οι γιατροί . Εμείς αύριο έχουμε ραντεβού με τον εξωσωματικό για οδηγίες . Να ξεκινήσουμε την πρώτη προσπάθεια επιτέλους . Φάρμακα πήγα την Τρίτη να μου τα γράψουν κ μας ενημέρωσε χθες πως δεν προλαβαίνει κ θα πάμε Δευτέρα να πάρουμε τις συνταγές ... Ελπίζω να μην έχουμε άλλες τέτοιες καθυστερήσεις :P

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ElektraGr μου καλή αρχή! Εύχομαι να είναι πρώτη και τυχερή σου! Πρέπει να το βλέπουμε αισιόδοξα και θετικά πάντα με καλή ψυχολογία όσο μπορούμε. Από τον άλλο μήνα θα σας λέω και για τη δική μου αρχή....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια ! Χθες είχαμε ραντεβού με τον εξωσωματικό . Του έδειξα το χαρτί της βιοψίας που χα κάνει στον ένα μαστό καθώς ειχα ασβεστώματα κι ενώ ήταν καλά , έπρεπε να έχουμε κι επίσημο έγγραφο για την εξωσωματική . Το φωτοτύπησε , τον βομβάρδισα με τις απορίες μου . ΜΟυ τα εξήγησε όλα ο άνθρωπος και θα ξεκινήσουμε με το καλό στον επόμενο κύκλο μου γτ το Πάσχα θα έχουν εργασίες κλπ και δεν θα κάνουμε δουλειά σε αυτόν τον κύκλο. Επίσης τον ρώτησα για το Χασιμότο που έχω και το πιο σημαντικό που θέλει αυτός είναι να δουλεύει ο θυρεοειδής μου σωστά . Μου είπε να ξανακάνω έναν έλεγχο πριν ξεκινήσουμε φάρμακα κλπ τον tsh μου και να τον ενημερώσω . Τελευταία φορά ήταν 1.80 , ελπίζω να μην έχει ανέβει :)

Αυτά τα νέα μου κορίτσια ! Ο γιατρός αυτός η αλήθεια είναι μου εμπνέει πολύ εμπιστοσύνη . Είναι πρόθυμος κι είναι δίπλα μας πραγματικά !! Και είναι και ευχαριστημένος με τον γυναικολόγο που χω ... Τέλειααααααααααααα  ^_^

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...