Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η eriv είπε:

Δε ξερω ακριβως.. αλλα τα υπογλωσσια θα τα χω μαζι!! 

Μια φιλη προσφατα εδωσε καπου 600

600 και εγω το υπολογιζα.....Στην αποξεση εδωσα 750 σκεψου. Τι να κανουμε . Το χειροτερο το οικονομικο ειναι αν το σκεφτεις.

Σας αφιερωνω αυτο https://www.dinfo.gr/8-πράγματα-που-πρέπει-να-θυμάστε-όταν-όλ/

πιστευω ακραδαντα το 2 και το 7

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ δ σας προλαβαίνω. 

@Kat-Cat νομίζω βρήκες την κλίση σου. Γυναικολόγος θα έπρεπε να γίνεις! Θα τις ξετιναζες όλες στις εξετάσεις.

@Rena88 Ναι στη βάρδια θα μπω πάλι. Καλό, κακο θα δείξει. Να σ πω τν αλήθεια ίσα ίσα αν κ γεμάτη η μερα με τ μωρο τώρα είναι μεγαλύτερη η ανάγκη να πάω στη δουλειά. Αδειάζει λίγο τ μυαλό σου. Όταν είσαι σπίτι όλη σ η μέρα, η κάθε στιγμή περιστρέφεται γύρω από τ μωρο. Ε ώρες ώρες έχεις την ανάγκη να κάνεις κ κάτι αλλο, να πεις μια κουβέντα σε έναν άνθρωπο.

@eriv νομίζω ο νέος γιατρός είναι λίγο υπερβολικός. Τπτ δ εχει να κρύψει ο προηγ γιατρός. Σε τέτοιες επεμβάσεις συνήθως παίρνεις τ DVD απ ευθείας. Αν ξεχάσεις να τ ζητήσεις η να τ πάρεις όπως σ είπαν από την κλινική κρατάνε ένα αρχείο μέχρι κπ διάστημα. Τώρα οι περισσότεροι γιατροί δ κρατάνε αντίγραφο. Ούτε αρχείο με την κάθε εξέταση. Τ πολύ ποκυ να έχουν ανοίξει καρτέλα- αρχείο στον υπολογιστή τους κ να τα σημειώνουν όλα εκεί. Όσο για την καταστολή εύχομαι να μη χρειαστεί. Από γνωστή μ ξέρω πως είναι δύσκολα τα πράγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Μια φιλη μου εκανε στο ιασω πριν δυο μηνες κ πληρωσε 1000. Τωρα ειναι 6 εβδιμαδων. Διδυμα. 2η εμβρυομεταφορα.

Εγω την δευτερη την πληρωσα 500. 

ειναι και το ιασω λιγο πανακριβου παντως......

@Dim83 σε περιμεναμε οντως σημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Δεν εχω και λαικ.

Κοριτσια οπως θα εχετε διαβασει η ενδομητριωση δεν εχει στανταρ συμπτωματα. Μπορει να εχεις μια εστια σε ενα σημειο που επηρεαζει νευρο κ να πονας φουλ. Μπορει να εχεις δεκα εστιες κ να μην εχεις πονο.

Εγω ειδα διαφορα μετα την εγχειρηση αλλα πιστευω οτι οφειλεται στην διανοιξη τραχηλου που μου εκαναν. 

Ειχα μεγαλου βαθμου στενωση. 

Φυσικα παλι δημιουργηθηκε η στενωση. Κ εγινε ξανα διανοιξη στην δευτερη υστεροσκοπηση. 

 

Καλησπέρα @nikona καλώς όρισες κι εδώ ?. Εγώ για να είμαι ειλικρινής ακόμα δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς είναι η υστεροσκοπηση. Όταν μου είπε ο γιατρός μου για την αποξεση και το έψαξα λίγο στο google (να δω τι γίνεται για πολυποδα) διάβασα και για υστεροσκοπηση..... ήταν σε πολλά άρθρα μαζί και έτσι υπέθεσα ότι είναι παρόμοιες επεμβάσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η eriv είπε:

Ξεκινηστε εσεις κοριτσια μου και σας ακολουθω εγω παντως ?? 

θα κανουμε οοοτι πρεπει και αν πρεπει καταστολη θα το αντεξω.... ενεσεις φαρμακα ωοληψιες χοριακες (αρνητικες) εχω περασει... σε κατι μικροεξαψεις θα κολλησω ????;; 

1000 λαικ!!!! ετσι σε θελω!!!! αποφασιστικη κ αισιοδοξη!! ηθικο??????ακμαιοτατο!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

600 και εγω το υπολογιζα.....Στην αποξεση εδωσα 750 σκεψου. Τι να κανουμε . Το χειροτερο το οικονομικο ειναι αν το σκεφτεις.

Σας αφιερωνω αυτο https://www.dinfo.gr/8-πράγματα-που-πρέπει-να-θυμάστε-όταν-όλ/

πιστευω ακραδαντα το 2 και το 7

Ποσο αληθινο και ποσο τα ξεχναμε ολα αυτα με την ρουτινα και την καθημερινοτητα;;; 

Επισης κατι σαν το 2 εχω κανει τατουαζ τη λεξη moments οτι ολα τελικα ειναι στιγμες... ευτυχια, στεναχωρια κλπ κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Καλέ δ σας προλαβαίνω. 

@Kat-Cat νομίζω βρήκες την κλίση σου. Γυναικολόγος θα έπρεπε να γίνεις! Θα τις ξετιναζες όλες στις εξετάσεις.

@Rena88 Ναι στη βάρδια θα μπω πάλι. Καλό, κακο θα δείξει. Να σ πω τν αλήθεια ίσα ίσα αν κ γεμάτη η μερα με τ μωρο τώρα είναι μεγαλύτερη η ανάγκη να πάω στη δουλειά. Αδειάζει λίγο τ μυαλό σου. Όταν είσαι σπίτι όλη σ η μέρα, η κάθε στιγμή περιστρέφεται γύρω από τ μωρο. Ε ώρες ώρες έχεις την ανάγκη να κάνεις κ κάτι αλλο, να πεις μια κουβέντα σε έναν άνθρωπο.

@eriv νομίζω ο νέος γιατρός είναι λίγο υπερβολικός. Τπτ δ εχει να κρύψει ο προηγ γιατρός. Σε τέτοιες επεμβάσεις συνήθως παίρνεις τ DVD απ ευθείας. Αν ξεχάσεις να τ ζητήσεις η να τ πάρεις όπως σ είπαν από την κλινική κρατάνε ένα αρχείο μέχρι κπ διάστημα. Τώρα οι περισσότεροι γιατροί δ κρατάνε αντίγραφο. Ούτε αρχείο με την κάθε εξέταση. Τ πολύ ποκυ να έχουν ανοίξει καρτέλα- αρχείο στον υπολογιστή τους κ να τα σημειώνουν όλα εκεί. Όσο για την καταστολή εύχομαι να μη χρειαστεί. Από γνωστή μ ξέρω πως είναι δύσκολα τα πράγματα.

Να πω την αληθεια εγω το λεω οτι κατι μου κρυβει γτ ειναι αρκετα αρνητικος και αποφευγει οτι του ζητησα.. αυτο με βαζει σε ασχημες σκεψεις. 

εκεινος ειπε οτι κρατανε οι γιατροι αντιγραφο του χειρουργειου και οταν τον ρωτησα που ειναι το δικο του κοφτα ειπε δεν εχω δεν εχω... χωρις κατι αλλο, πχ το ειχα αλλα δεν το κρατησα μεχρι τωρα.. κατι.. εμενα δεν μου εδωσε και στον χαμο τοτε και τον πονο μου κλπ δεν το σκεφτηκα καν. 

Ελπιζω να μην χρειαστει γτ ειναι η ταλαιπωρια μονο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Καλησπέρα @nikona καλώς όρισες κι εδώ ?. Εγώ για να είμαι ειλικρινής ακόμα δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς είναι η υστεροσκοπηση. Όταν μου είπε ο γιατρός μου για την αποξεση και το έψαξα λίγο στο google (να δω τι γίνεται για πολυποδα) διάβασα και για υστεροσκοπηση..... ήταν σε πολλά άρθρα μαζί και έτσι υπέθεσα ότι είναι παρόμοιες επεμβάσεις.

Γεια σου @zoi.ko.Ευχαριστω για το καλωσορισμα.

Η υστεροσκοπηση γινεται με τη βοηθεια καμερας. Εισαγει ο γιατρος στο εσωτερικο της μητρας με ενσν καθετηρα μια μικροσκοπικη καμερα κ ετσι βλεπει στην οθονη το εσωτερικο της. Εχει αμεση δηλαδη οπτικη επαφη. 

Η αποξεση ειναι τυφλη μεθοδος απο την αποψη οτι Γινεται χωρις καμερα. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η eriv είπε:

Ποσο αληθινο και ποσο τα ξεχναμε ολα αυτα με την ρουτινα και την καθημερινοτητα;;; 

Επισης κατι σαν το 2 εχω κανει τατουαζ τη λεξη moments οτι ολα τελικα ειναι στιγμες... ευτυχια, στεναχωρια κλπ κλπ

ειναι πολυ σοφο το 2 αν το σκεφτεις. Στη ζωη τιποτα πραγματικα δεν ειναι μονιμο. Ουτε η ευτυχια αλλα βεβαια ουτε και η δυστυχια. απλα ειναι παντα πιο διογκωμενος ο χρονος οταν περναμε ασχημες στιγμες. Αν σκεφτεις λεμε για 2-3 μηνες (και για μενα το λεω φυσικα). Αν αυτους τους 2-3 μηνες καναμε διακοπαρες χωρις εγνοιες κλπ, θα περναγαν νερο, οταν ομως κανεις κατι μη ευχαριστο σου φαινονται αιωνας. Οπως και να χει ομως οπως η ευτυχια δεν κραταει για παντα και μετα θα ρθει σχεδον νομοτελειακα κατι ασχημο ετσι και η ατυχια/δυστυχια δεν κραταει για παντα και θα ρθει εξισου νομοτελειακα κατι ομορφο καποια στιγμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Γεια σου @zoi.ko.Ευχαριστω για το καλωσορισμα.

Η υστεροσκοπηση γινεται με τη βοηθεια καμερας. Εισαγει ο γιατρος στο εσωτερικο της μητρας με ενσν καθετηρα μια μικροσκοπικη καμερα κ ετσι βλεπει στην οθονη το εσωτερικο της. Εχει αμεση δηλαδη οπτικη επαφη. 

Η αποξεση ειναι τυφλη μεθοδος απο την αποψη οτι Γινεται χωρις καμερα. 

 

 

αυτο το τυφλο ηταν μεγαλος μου φοβος οταν την εκανα...Εκει παιζει ρολο και η εμπειρια του γιατρου φυσικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

ειναι πολυ σοφο το 2 αν το σκεφτεις. Στη ζωη τιποτα πραγματικα δεν ειναι μονιμο. Ουτε η ευτυχια αλλα βεβαια ουτε και η δυστυχια. απλα ειναι παντα πιο διογκωμενος ο χρονος οταν περναμε ασχημες στιγμες. Αν σκεφτεις λεμε για 2-3 μηνες (και για μενα το λεω φυσικα). Αν αυτους τους 2-3 μηνες καναμε διακοπαρες χωρις εγνοιες κλπ, θα περναγαν νερο, οταν ομως κανεις κατι μη ευχαριστο σου φαινονται αιωνας. Οπως και να χει ομως οπως η ευτυχια δεν κραταει για παντα και μετα θα ρθει σχεδον νομοτελειακα κατι ασχημο ετσι και η ατυχια/δυστυχια δεν κραταει για παντα και θα ρθει εξισου νομοτελειακα κατι ομορφο καποια στιγμη.

Πολυ σωστα τα λες!!! ❣️❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

αυτο το τυφλο ηταν μεγαλος μου φοβος οταν την εκανα...Εκει παιζει ρολο και η εμπειρια του γιατρου φυσικα.

Εχεις δικιο αλλα δεν σημαινει οτι δεν ειναι αποτελεσματικη μεθοδος. Αρκει οπως ειπες να ειναι εμπειρος ο γιατρος. 

Αλλωστε μεχρι πριν λιγα χρονια δεν υπηρχε η υστεροσκοπηση. Η αποξεση ηταν η μονη μεθοδος κ ολα ετσι αντιμετωπιζονταν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Εχεις δικιο αλλα δεν σημαινει οτι δεν ειναι αποτελεσματικη μεθοδος. Αρκει οπως ειπες να ειναι εμπειρος ο γιατρος. 

Αλλωστε μεχρι πριν λιγα χρονια δεν υπηρχε η υστεροσκοπηση. Η αποξεση ηταν η μονη μεθοδος κ ολα ετσι αντιμετωπιζονταν. 

ναι μωρε, απλα διαβαζα για τοσες επιπλοκες και πραγματικα οταν την εκανα νομιζα οτι τις επαθα ολες, διαβαζα για συμφυσεις για ο,τι μπορεις να φανταστεις. Τουλαχιστον δεν ξερω τι και πως θα εξελιχθει, στη δικη μου περιπτωση δεν πονεσε εστω. Τελοσπαντων, ο,τι ειναι να κανουμε θα το κανουμε καθε φορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η eriv είπε:

Επισης συγνωμη αλλα δεν ειπαμε και το αλλο.... 

το μονο θετικο.... καλοκαιρι Μπανιο θαλασσα χωρις φοβο περιοδου τα σκ!! Χα

αυτο ειναι μεγαλο συν. Αλλα κατσε πρωτα να φτασουμε σε αυτο το σεναριο. Κανε εσυ την υστεροσκοπηση εντος του μηνα που ερχεται και βλεπουμε τι θα βρει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

αυτο ειναι μεγαλο συν. Αλλα κατσε πρωτα να φτασουμε σε αυτο το σεναριο. Κανε εσυ την υστεροσκοπηση εντος του μηνα που ερχεται και βλεπουμε τι θα βρει!

Ναι ναι λεμε αν.. απλα επειδη ειπαμε για κιλα και εξαψεις ειπα και το θετικο! 

Σε ολα πρεπει να ψαχνουμε και τη θετικη πλευρα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Γεια σου @zoi.ko.Ευχαριστω για το καλωσορισμα.

Η υστεροσκοπηση γινεται με τη βοηθεια καμερας. Εισαγει ο γιατρος στο εσωτερικο της μητρας με ενσν καθετηρα μια μικροσκοπικη καμερα κ ετσι βλεπει στην οθονη το εσωτερικο της. Εχει αμεση δηλαδη οπτικη επαφη. 

Η αποξεση ειναι τυφλη μεθοδος απο την αποψη οτι Γινεται χωρις καμερα. 

 

 

Κατάλαβα...... ευχαριστωωωωω!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρωτήστε και απο εδω που κάνω σαν χαζό παιδι οταν καταφέρνω και παω κάποιες ώρες για δουλειά!!! Μου λειπειειει

@Diwni 22η ειμαι τώρα!!

Επίσης σημερα τις κλωτσιές τις νοιώθω περίεργα και στην κοιλιά χαμηλα αλλα κ απο κάτω λες κ τις νοιώθω στον τράχηλο ααν βγάζει νόημα ? θα παρω αυριο τηλ τον γιατρό γτ μου φαίνεται περίεργο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

600 και εγω το υπολογιζα.....Στην αποξεση εδωσα 750 σκεψου. Τι να κανουμε . Το χειροτερο το οικονομικο ειναι αν το σκεφτεις.

Σας αφιερωνω αυτο https://www.dinfo.gr/8-πράγματα-που-πρέπει-να-θυμάστε-όταν-όλ/

πιστευω ακραδαντα το 2 και το 7

ωραιο αυτο που εστειλες.

ολα σωστα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dim83 είπε:

ωραιο αυτο που εστειλες.

ολα σωστα.

καλημέρα. Μου το έστειλε ο καλός μου, και γενικά το διάβασα και τα πιστευω ολα ένα προς ένα και κυρίως το 2. Θα το διαβάζω τις δύσκολες ώρες. χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η eriv είπε:

Αχ σας ευχαριστω ρε κοριτσια μου ? 

δεν με νοιαζει η υστεροσκοπηση καθολου αλλα ελπιζω να μην θελησει καταστολη, που θα την κανω αν χρειαστει.. 

αλλα με ηρεμησατε ετσι απλα οτι πρεπει να γινει σαφως και θα το κανω.... 

επαθα λιγο ενα πανικουλη

κοριτση μου ευχομαι να πανε ολα καλα !!!!! και να μην χρειαστει τπτ επιπελον !!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

600 και εγω το υπολογιζα.....Στην αποξεση εδωσα 750 σκεψου. Τι να κανουμε . Το χειροτερο το οικονομικο ειναι αν το σκεφτεις.

Σας αφιερωνω αυτο https://www.dinfo.gr/8-πράγματα-που-πρέπει-να-θυμάστε-όταν-όλ/

πιστευω ακραδαντα το 2 και το 7

πολυ ωραιο μολις το διαβασα τα μισα να κανουμε απο αυτα θα ειμαστε καλυτερα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ευχαριστούμε @ditaki  Κι εμένα 16/10 μου χαν δώσει αρχικά αλλά στην αυχενική πήγε 12/10.  @Raf123 τί καλά! Κι εγώ νομίζω κάπως το νιώθω. Σαν πίεση προς τα έξω σε στιγμές. Αλλά δεν είμαι και σίγουρη 😛 μιας και η 1η μου. Επίσης κορίτσια, πονάτε στο στήθος? Το πρωί που σηκώνομαι είναι πέτρα. Και δυσκολεύομαι και στον ύπνο πολύ. Τώρα παρήγγειλα ένα μαξιλάρι εγκυμοσύνης μπας και καταφέρνω να κοιμάμαι λίγο καλύτερα.
    • Καλημέρα!!  Αυτό με το στήθος συνέχεια το έχω στο νου μου αν πονάει κάθε μέρα το ίδιο αλλα νομίζω όπως σου είπε και ο γιατρός σου δεν είναι ένδειξη ότι κάτι δεν πάει καλά. Τα συμπτώματα έρχονται και φεύγουν (τα λέω για να τ’ ακούω κι εγώ 😄) Όσον αφορά την ανακοίνωση της εγκυμοσύνης, εγώ αποφάσισα να το πω σε όποιον και οποτε νιωσω εγώ την ανάγκη μα το κάνω. Το ξέρουν λίγες φίλες για την ώρα που ξέρω ότι χαίρονται οντως και έχω υποστήριξη. Στους γονείς ακομα δεν το είπαμε, δεν ξέρω ίσως περιμένω να δω ότι όλα πάνε καλα και δεν θέλω να τους βαλω ακομα στη διαδικασια, ασε που ίσως να με αγχωσει παλι η μαμα μου, η οποια παιζει και να το εχει καταλαβει.   Την προηγούμενη εγκυμοσύνη που δεν κατέληξε καλα δεν είχα προλάβει να την πω σε πολλα ατομα γιατι εξ αρχης δεν πηγαινε καλα. Οταν λοιπον μετα απο λιγους μηνες το ειπα σε μια «φιλη», σταθηκε στο γιατι το ειπα σε αλλους και οχι σε εκεινη. Μου κακοφανηκε τοσο πολυ, και πλεον αποφασισα πως οποιος θελει να παρεξηγηθεί ειναι δικο του θεμα. Δεν ζητας τα ρεστα για τετοιες καταστασεις ποσο μαλλον αν δεν εχεις τοσο στεχνη σχεση με τον αλλον πια. 
    • @Θέτις Κ. κορίτσι μ τα συμπτώματα πανε κ ερχονται. Μην σκεφτεσαι χαζα. Καλα εκανες κ τ ειπες. Ξέρεις απο μονη σου οτι αν ειναι να παει κατι στραβα θα παει. Εγω στην 3η μ εγκυμοσυνη π δ πηγε καλα ηξερα εξ αρχης οτι μπορει να στραβωσει κ δ τ ειπα για να μην έχουν και αλλοι τ αγχος μου. Αφου εγινε οτ εγινε ομως τ ειπα και το λέω οτι ναι τοτε ημουν εγκυος. Ειδικα οταν περασα οτι πέρασα. Δεν ημουν καλα, δεν το έκρυβα. Ημουν μονιμα κλαμμενη εχασα πολλα κιλα. Και απο τη δουλειά πηρα αναρρωτικη αδεια 15 μερες. Δυστυχως συμβαίνουν αυτα.  Ολα καλα θα πανε θα το δεις! 
    • Καλημέρα κορίτσια! Εγώ σήμερα ξύπνησα πολύ καλά αλλά παρατήρησα ότι το στήθος μου κάπως ξεπρηστηκε - εξακολουθεί να είναι γεμάτο και να πονάει στην αφή αλλά δεν είναι πρησμένο όπως τις προηγούμενες μέρες. Οπότε κάπως άρχισα ν ανησυχώ, έκανα και τη μ*****α να γκουγκλαρω και με κυρίευσε το άγχος. Οπότε έστειλα μνμ στο γιατρό ο οποίος με πήρε πίσω κατευθείαν και μου Μ έβαλε στη θέση μου 😅😅 μου είπε πως αν δεν υπάρχει αίμα ή καφέ εκκρίσεις να μη τρελαίνομαι, αλλά καλά έκανα και τον ενημέρωσα για την ηρεμία μου περισσότερο 🙏 είπα να το γράψω κι εδώ για οποία χρειαστεί να το ακούσει ❤️ Κατα τ αλλά μίλησα και με την άλλη κολλητή μου η οποία κατενθουσιαστηκε και η χαρά της μου έδωσε πολύ θετική ενέργεια και αισιοδοξία! Το μικρό μπιζελακι είναι ήδη τόσο αγαπητό σκέφτομαι και χαϊδεύω την κοιλίτσα μου 🤰🏼 ξέρω ότι κάποιοι δε συμφωνούν με τις ανακοινώσεις τόσο νωρίς, κι εγώ έτσι έκανα πέρυσι στην παλινδρόμη, αλλά δ αυτή την εγκυμοσύνη που το ξέρουν οικογένεια και κολλητές πραγματικά παρατηρώ ότι με βοηθάει να γεμίζω με θετική ενέργεια και κατευνάζεται το άγχος 🙏 είναι κάπως λυτρωτικό να έχω όλη αυτή τη στήριξη κι αγάπη ❤️
    • Ευτυχώς δεν έχω πολλά πάνω κάτω ακόμα και θα κανονίζω να γίνουν σε μέρες και ώρες που δε θα έχει πολύ κόσμο! Δεν ξέρω. Μου είπε να τα ξανά πούμε μετά τις 28 εβδομάδες. Αλλά τότε θα είμαι Αθήνα. Τεσπά δεν πειράζει... Ότι χρειαστεί θα κάνω για την μπεμπούλα μου! Θα δω τι θα μου πει και η καινούρια γιατρός όταν με δει αλλά τον γιατρό μου τον εμπιστεύομαι με κλειστά τα μάτια είναι η αλήθεια! Και μάλλον επειδή είναι το 1ο μου παιδάκι και σε προχωρημένη ηλικία είναι λίγο υπερπεοστατευτικός!!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...