Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Scooby! είπε:

Κορίτσια τ κάνετε? 

@Rena88 κορίτσι μ αν δεν μπορείς το κρέας φάε αμύγδαλα... Φυστίκια Βραζιλίας.. Σπανάκι... Φακες να τον πάρει από αλλού! Σίδηρο να μην πάρεις από μόνη σου! Παίρνω εγώ π έχω φερριτινη 8! Άσε π δεν είναι και καλό να παίρνεις, 

Φεριτινη 8;?;Πωπωπω!!Πολύ χαμηλή.. Και δεν νιώθεις εσυ ατονία και πολυυυ νυστα;?

Κάπου το είχα ακούσει κι εγω αυτό..Οτι δεν είναι καλο να παίρνουμε συμπλήρωμα σιδήρου μόνοι μας,γι'αυτό και ρώτησα..

Εσύ, @Skooby! μου, πως είσαι;?

Κορίτσια μου, σας ευχαριστώ όλες για τις άμεσες απαντήσεις σας!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι άστα να πάνε κούραση πολύ ένιωθα! Δεν μπορούσα να ξυπνήσω ξ με έπαιρνε ο ύπνος με τ π ακούμπουσα κάπου! Πήγα της εξετάσεις στον γιατρό μ έγραψε σίδηρο πήρα μόνο ενάμιση μήνα ενώ έπρεπε 3 κ τώρα θα κάνω εξετάσεις να δω τι γίνετε! Τ κατάλαβα πολύ κ στα μαλλιά μ έπεφταν πολύ! Τώρα είμαι καλύτερα! Αλλά πρέπει να δω π βρίσκεται γιατί Τέτοια εποχή πέρυσι πάλι έπινα σίδηρο! 

Τ να κάνω καλά είμαι τρώω κ δεν φτάνω έχω κάτι πονάκια χαμηλά προς υσχυο πόδι! Αύριο ξεκινάω τα τεστακια μου να δούμε :P

Εύχομαι αυτή η κούραση κ το λαχανιασμα να προμηνύει κάτι καλό ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Rena88 είπε:

Εννοείται πως αυτό είναι το σωστό αλλά εγώ το πρωί ξυπνάω τελευταία στιγμή και τρέχω σαν το παλαβό να ντυθώ και να πάω στη δουλειά..

Ένας θα σας πω..Εγω δουλεύω 7.30 και ξυπνάω στις  7..Και ο άντρας μου που δουλεύει και αυτός 7.30 ξύπνια στις 6.15..Πειτε μου,βρε κορίτσια,πως ταιριαξαμε εμείς οι 2;?????

ο καθενας με το χαρακτηρα του! με τουριστικα ασχολεισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Rena88 είπε:

Φεριτινη 8;?;Πωπωπω!!Πολύ χαμηλή.. Και δεν νιώθεις εσυ ατονία και πολυυυ νυστα;?

Κάπου το είχα ακούσει κι εγω αυτό..Οτι δεν είναι καλο να παίρνουμε συμπλήρωμα σιδήρου μόνοι μας,γι'αυτό και ρώτησα..

Εσύ, @Skooby! μου, πως είσαι;?

Κορίτσια μου, σας ευχαριστώ όλες για τις άμεσες απαντήσεις σας!!!???

εχεις στιγμα?

εγω επειδη εχω ο αιματοκριτης μου ειναι παντα μεταξυ 36 και 39.αναλογως φασης,διατροφης κλπ. οταν ειναι σε φαση που τρωω αρκετα ειναι παντα πιο ψηλος.οταν προσεχω κ ειμαι κ σε χαμηλα κιλα ειναι πιο κατω.ακομη κ που τρωω σωστα. περιεργο αλλα συμβαινει.μια φορα μονο ειχε πεσει στο 34 κ πηγα για λιγο καιρο αμπουλες. 

φεριτινη ομως εχω 80. 

λεω να μην παρεις τπτ μονη σου και να μιλησεις με το γιατρο.

μην σε αγχωνουν αυτα παντως.φτιαχνονται κ μαλιστα γρηγορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επισης να πουμε καλη αναρρωση στη @zoi.ko!!!!!

και χρονια πολλα στις ειρηνουλες μας @eriv @Irene_D και επισης @Rena88 γιορταζεις κ εσυ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια! Χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν! Γερες κ ευτυχισμένες.

Εγώ έχω στίγμα κ τ ανώτερο π έχω δει είναι τ 35 κ για στίγμα είναι πολύ καλο. @Dim83 το 36 είναι φυσιολογικό το 39 δε σούπερ. Επίσης μπορείς λίγο να μ πεις για τη σειρά καλλυντικών π έγραψες πιο πανω; τι χρήση κάνει τ καθενα; τζελ, λοσιόν κτλ

@zoi.ko καλή ανάρρωση εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Καλημέρα κοριτσια! Χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν! Γερες κ ευτυχισμένες.

Εγώ έχω στίγμα κ τ ανώτερο π έχω δει είναι τ 35 κ για στίγμα είναι πολύ καλο. @Dim83 το 36 είναι φυσιολογικό το 39 δε σούπερ. Επίσης μπορείς λίγο να μ πεις για τη σειρά καλλυντικών π έγραψες πιο πανω; τι χρήση κάνει τ καθενα; τζελ, λοσιόν κτλ

@zoi.ko καλή ανάρρωση εύχομαι!

βασικα οταν εχεις στιγμα ο αιματοκριτης κανει σκαμπανεβασματα.κ εγω πιο παλια ολο γυρω στο 36 ειχα αλλα να τωρα που τρωω ολο το φαι μου τον ανεβασα!πλακα κανω.

το τζελ ειναι το σαπουνακι.δλδ πρωι κ βραδυ καθαριζουμε το προσωπο.απο ρυπους,λιπαροτητα,μακιγιαζ,κλπ.

η λοσιον ειναι για μετα το πλυσιμο.μονο βραδυ ομως. ειναι ομως για δερματα με κλειστους πορους κ λιπαρα. κ οταν την περνας ισως "τραβηξει" λιγο.

την κρεμα τη βαση ως βαση για να βαφτω το πρωι. βγαζει κ με δεικτη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Dim83 σ ευχαριστώ πολύ! Εγώ έχω λιπαρή επιδερμίδα κ ειδικά τώρα τ καλοκαίρι γυαλίζει υπερβολικά. Η κρέμα απορροφάται εύκολα;

ναι μια χαρα.εχω κ αλλη προταση για ενδυατικη. κατσε στελνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου και χρόνια πολλά στις εορταζουσες.....δεν κάνω tag γιατί είμαι ακόμα λίγο ζαλισμένη και μπορεί να κάνω καμιά πατάτα! Όλα πήγαν καλά,ξύπνησα κατευθείαν και τώρα έχει πάει ο σύζυγος φαρμακείο να μου πάρει κάτι φάρμακα που μου έγραψε ο γιατρός μου.(δεν ξέρω ποιά δεν έβγαζα τα γράμματα του,θα σας πως σε λίγο που θα τα έχω).Σας ευχαριστώ πολύ όλες!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η zoi.ko είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου και χρόνια πολλά στις εορταζουσες.....δεν κάνω tag γιατί είμαι ακόμα λίγο ζαλισμένη και μπορεί να κάνω καμιά πατάτα! Όλα πήγαν καλά,ξύπνησα κατευθείαν και τώρα έχει πάει ο σύζυγος φαρμακείο να μου πάρει κάτι φάρμακα που μου έγραψε ο γιατρός μου.(δεν ξέρω ποιά δεν έβγαζα τα γράμματα του,θα σας πως σε λίγο που θα τα έχω).Σας ευχαριστώ πολύ όλες!???

καλη αναρρωση @zoi.ko! μονο καλα στο εξης! και η επομενη φορα που θα πας στο μαιευτηριο να ειναι για ευχαριστο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni κατοπιν πολλων δοκιμων και ψαξιματος βρηκα αυτη την ενυδατικη.....εγω τη βαζω βραδυ μετα το πλυσιμο.

ειναι απλα σαν να περνας νερο.ουτε λιπαροτητα ουτε τπτ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

καλη αναρρωση @zoi.ko! μονο καλα στο εξης! και η επομενη φορα που θα πας στο μαιευτηριο να ειναι για ευχαριστο!

Αααααχ το ίδιο μου είπε και ο γιατρουλης μου!!!Στο ΡΕΑ την έκανα τελικά......κορίτσια δε φαντάζεστε τι γίνεται......περίπου 10 γυναίκες περιμένανε και οοοοοολες για αποξεση! Εν τω μεταξύ πρίν την αναισθησία λέει ο γιατρός μου η Ζωητσα μας......και πάμε για παιδάκι μετά και λένε και οι 2 άλλοι γιατροί που ήταν μέσα:είσαι στην καλύτερη ηλικία και έχεις ακόμα πολύ χρόνο!!! Χάρηκα τόσο πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dim83 αυτή δηλ π μ έστειλες τώρα την βάζεις βραδυ; έχω δοκιμάσει διάφορες κατά καιρούς άλλα τ πρωί ξυπνάω κ νιώθω τ πρόσωπο μ μπουκωμενο. 

@zoi.ko άντε Ζωίτσα πάμε για τ παιδάκι Τώρα! Πότε μπορείτε να ξεκινήσετε πάλι ελευθερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diwni είπε:

@Dim83 αυτή δηλ π μ έστειλες τώρα την βάζεις βραδυ; έχω δοκιμάσει διάφορες κατά καιρούς άλλα τ πρωί ξυπνάω κ νιώθω τ πρόσωπο μ μπουκωμενο. 

@zoi.ko άντε Ζωίτσα πάμε για τ παιδάκι Τώρα! Πότε μπορείτε να ξεκινήσετε πάλι ελευθερα;

Σε ένα μήνα κανονικά..... θέλει λίγο ηρεμία το όλο σύστημα για να επανέλθει καλύτερο από πρίν ??. Τώρα σε 10-15 μέρες περιμένουμε και τη βιοψία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Dim83 αυτή δηλ π μ έστειλες τώρα την βάζεις βραδυ; έχω δοκιμάσει διάφορες κατά καιρούς άλλα τ πρωί ξυπνάω κ νιώθω τ πρόσωπο μ μπουκωμενο. 

@zoi.ko άντε Ζωίτσα πάμε για τ παιδάκι Τώρα! Πότε μπορείτε να ξεκινήσετε πάλι ελευθερα;

@Diwni μου αυτο ακριβως που περιγραφεις ειναι ο λογος που με εστειλε στο δερματολογο. ενιωθα οτι πρεπει να βαζω κρεμα γιατι με τραβαγε το δερμα αλλα οττι κ να εβαζα με μπουκωνε.εγω χειροτερα απο εσενα μαλιστα.μετα απο λιγο ηθελα να ξεπλυθω να τη βγαλω. αυτη που σου εστειλα ειναι πολυ πολυ ελαφρια. ακριβως αυτο που περιγραφεις.δοκιμασε κ θα με θυμηθεις.

εχω δοκιμασει παρα πολλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Σε ένα μήνα κανονικά..... θέλει λίγο ηρεμία το όλο σύστημα για να επανέλθει καλύτερο από πρίν ??. Τώρα σε 10-15 μέρες περιμένουμε και τη βιοψία.

αντε με το καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dim83 είπε:

επισης να πουμε καλη αναρρωση στη @zoi.ko!!!!!

και χρονια πολλα στις ειρηνουλες μας @eriv @Irene_D και επισης @Rena88 γιορταζεις κ εσυ??????

Ευχαριστούμε πολύ πολύ!!
Κορίτσια είμαι δουλειά και τρέχωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

αντε με το καλο!

Εντάξει τυπικό είναι αλλά εγώ σαν "ήρεμος" άνθρωπος (εδώ γελάμε) αγχώνομαι!Λοιπόν μου έδωσε cyclacur και vibramycin (αντιβίωση).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες!

Τι κακό ειναι αυτο με τον ύπνο μου. ΠΑΛΙ δεν σηκώθηκα να παω για τις αίματος. Τουβλο πεφτω. 11 ωρες παλι κοιμήθηκα.

Καλα αυτο με το λιπαρο δερμα ειναι σαν κατάρα και ειδικα τωρα ειναι ακομα πιο λιπαρό το δερμα μου και δεν αντέχω κρέμα. Δεν αντέχω!! 

@zoi.ko καινούρια τωρα! Και με το καλο και το σπορι.

Χρονια πολλα στις ειρηνουλες! Εχω την αδερφή μου και εγώ! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Καλημερα κοριτσαρες!

Τι κακό ειναι αυτο με τον ύπνο μου. ΠΑΛΙ δεν σηκώθηκα να παω για τις αίματος. Τουβλο πεφτω. 11 ωρες παλι κοιμήθηκα.

Καλα αυτο με το λιπαρο δερμα ειναι σαν κατάρα και ειδικα τωρα ειναι ακομα πιο λιπαρό το δερμα μου και δεν αντέχω κρέμα. Δεν αντέχω!! 

@zoi.ko καινούρια τωρα! Και με το καλο και το σπορι.

Χρονια πολλα στις ειρηνουλες! Εχω την αδερφή μου και εγώ! 

 

Σ'ευχαριστούμε πολύ!! Να χαίρεσαι την αδερφούλα σου κι εσύ!! :)  Και με το καλό το νινάκι σου
zoi.ko καλή ανάρρωση κορίτσι μου και με το καλό να ξεκινήσεις πάλι με ευχάριστα αποτελέσματα..
Κι εγώ αυτό είχα πει .. την επόμενη φορά που θα επισκεφτώ μαιευτήριο να είναι για καλό σκοπό..
Μακάρι για όλες μας...
Είδες πόσες επεμβάσεις γίνονται καθημερινά? Κι εγώ όταν είχα πάει για την απόξεση είχα τρελλαθεί..
κάθε 20 λεπτά έμπαινε κι ένα κορίτσι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααα ξέχασα..εγώ φερριτίνη έχω  9.8 και οι φ.τ. του εργαστηρίου είναι  5-140
Μήπως είναι λίγο χαμηλή?

Να σας πω βρε κορίτσια.. μου είπε ο γυναικολόγος να του της στείλω και περιμένω να με πάρει αλλά τίποτα..
Τον πήρα και εγώ αλλά τη μία ήταν σε γέννα , την άλλη κάτι άλλο και ανυπομονώ να μιλήσουμε..
Μπορώ να επευθυνθώ κάπου αλλού γιατί δε βλέπω φως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η zoi.ko είπε:

Εντάξει τυπικό είναι αλλά εγώ σαν "ήρεμος" άνθρωπος (εδώ γελάμε) αγχώνομαι!Λοιπόν μου έδωσε cyclacur και vibramycin (αντιβίωση).

Αντιβίωση ξέρω οτι δίνουν μετά την επέμβαση για τυχόν λοιμώξεις .. το cyclacur δε γνωρίζω τι είναι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτες τις τιμες κοριτσάκια ποτέ δεν τις κατάλαβα. 

Στον προγρννετικο που ήταν η τελευταία μου. Αιματοκρίτη ειχα 40 σίδηρο 65 και φεριτινη 14 και παλι μου ειπαν οτι ειναι κάπως χαμηλά αλλα δεν μου δινει διπλα φυσιολογικές τιμες το εργαστήριο οποτε δεν καταλαβαίνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...