Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diwni είπε:

@Kat-Cat έτσι είναι άμα είσαι θεια αγαπημένη!

@Μπλε το καλόκαιρι μόλις χρονισει η μικρή λςμε να ξεκινήσουμε.

Αλλά όλα σχετικά ειναι. Θέλω να χουν μικρή διαφορά, ιδανικά για μενα 2.5 με 3 χρόνια. Δεδομένου όμως ότι κάναμε 2 χρόνια γι αυτήν θέλω να έχουμε ενα περιθώριο ενός χρόνου πχ προσπαθώντας κ για τ δεύτερο. Αν δ έρθει εννοείται πάλι θα στραφούμε στους γιατρούς. Επειδή όμως καμία φορα δ ξέρεις τι γίνεται μπορεί να είμαστε ακόμη πιο τυχεροί κ να πιάσουμε από τους πρώτους μήνες οπότε επειδή θέλω να προσπαθήσω να γεννήσω φυσιολογικά αυτή τη φορά θέλω να χει περάσει ένα διάστημα. Δηλ αν μείνω έγκυος με την πρώτη (χαχαχ εδώ γελαμε) μέχρι να φθάσει η ώρα της γέννας να χουν περασει κοντά 2 χρόνια. 

Αχαχχαα απίστευτο σαν να ακούω εμενα. Ακομα βεβαια δεν το εχω στα χερια μου το πρωτο αλλα τα σκεφτομαι ΑΚΡΙΒΩΣ ετσι. Γιατι και εγω θελω να αφαιρέσω το διάφραγμα και να προσπαθήσω για φυσιολογικο στο δεύτερο οπωσδήποτε. Αχ με το καλο τα πρωτα γενέθλια της μικρής <3 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Kat-Cat έτσι είναι άμα είσαι θεια αγαπημένη!

@Μπλε το καλόκαιρι μόλις χρονισει η μικρή λςμε να ξεκινήσουμε.

Αλλά όλα σχετικά ειναι. Θέλω να χουν μικρή διαφορά, ιδανικά για μενα 2.5 με 3 χρόνια. Δεδομένου όμως ότι κάναμε 2 χρόνια γι αυτήν θέλω να έχουμε ενα περιθώριο ενός χρόνου πχ προσπαθώντας κ για τ δεύτερο. Αν δ έρθει εννοείται πάλι θα στραφούμε στους γιατρούς. Επειδή όμως καμία φορα δ ξέρεις τι γίνεται μπορεί να είμαστε ακόμη πιο τυχεροί κ να πιάσουμε από τους πρώτους μήνες οπότε επειδή θέλω να προσπαθήσω να γεννήσω φυσιολογικά αυτή τη φορά θέλω να χει περάσει ένα διάστημα. Δηλ αν μείνω έγκυος με την πρώτη (χαχαχ εδώ γελαμε) μέχρι να φθάσει η ώρα της γέννας να χουν περασει κοντά 2 χρόνια. 

Μπα μην το λες....Αμα εχεις κανει ενα λενε ανοιγει ο ασκος μετα και ειναι ολα πιο ευκολα! Ευχομαι ετσι να γινει και σε σενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπλε Ευχαριστώ κορίτσι μ κ συ με τ καλο τ μπέμπακι σας.

Αχ δ σας ειπα ρι έπαθα σήμερα. Ξυπνησαμε ωραία κ καλά τέλεια μερα μόνο για βόλτα. Της δίνω 11 και τ φρούτο της όλα μια χαρά. Βγαίνουμε μετά από καμία ώρα βόλτα κ επειδή είχα νηστικη πήρα ένα κουλούρι από τ δρόμο. Τρελαθηκε η μικρή ήθελε να της δώσω. Της δίνω λίγη ψίχα την τρώει. Της δίνω λίγο ακόμη ξανά τρωει. Κάπου στην τέταρτη μπουκιά νύσταζε κιόλας δ την κατέβασε Καλά την έπιασε βήχας κ έκανε εμετό. Το καρότσι χάλια τα ρούχα της χάλια. Την πήρα αγκαλιά για να την καθαρίσω Εγώ χάλια. Κοινώς μια εικόνα πανέμορφη. Γυρισαμε σπίτι άρον άρον στο ένα χέρι τ μωρο στο αλλ ο τ καρότσι. Την έκανα ντουζάκι της έβαλα καθαρά ρουχακια κ κοιμήθηκε. Τώρα ξύπνησε κ είναι μες την τρελή χαρα. Έριξα όλα τα ρούχα μας μέσα στη μπανιέρα μα τα κάνω ένα ξέπλυμα πριν τα βάλω πλυντήριο. Το καρότσι θα τ αφήσω στο μπαμπά της χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ολα τα διαβαζω αλλα επειξα λιγο για αυτο δε εγραψα!!!!!!!! μπραβο τουλαχιστον δοκιμαζει η μικρη @Diwni καλα φοβερη μερα για βολτα !!!!!!

και εγω κοριτσια αμα πανε ολα καλα θελω εκει οταν χρονιζει να βαλουμε μπρος για το δευτερο !!!!!!!! χαχαχαχαχαχαχαχα δε εχουμε κανει το ενα πηγα και στο αλλο!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε..; εμείς σήμερα δεν έχουμε κάτι ούτε 1 ώρα σπίτι κάναμε τον γύρο της Αθήνας και της παραλιακής 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου και εγώ τρέχω και δε φτάνω .. πόσες δουλειές.. πόσες εκκρεμότητες.. πόσα τηλέφωνα!!! πφφφ
δεν προλαβαίνω με τίποτα !!!
Καλά που είστε και εσείς και ξεφεύγει λίγο το μυαλό μου..
Το καλό είναι οτι Μ. Παρασκευή είμαστε μέχρι τις 14:00 και Μ. Σάββατο είμαστε κλειστά αλλά με τόσες δουλειές μου φαίνεται από εδώ θα δω τον επιτάφιο φέτος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια,εγώ δουλεύω μέχρι και το Μεγάλο Σάββατο το μεσημέρι..Οποτε και για μένα η εβδομάδα είναι δύσκολη...Υπομονη,βρε κορίτσια..Τουλαχιστον το Πάσχα θα καθόμαστε και θα φάμε αρνάκι οφτο και νόστιμο!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα νηστεψετε αυτή τη βδομάδα; Εγώ θα νηστεψω το κρέας γιατί τα υπόλοιπα θα δυσκολέψουν πολύ την κατάσταση.. τυριά , γάλα κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rena88 είπε:

Κοριτσακια,εγώ δουλεύω μέχρι και το Μεγάλο Σάββατο το μεσημέρι..Οποτε και για μένα η εβδομάδα είναι δύσκολη...Υπομονη,βρε κορίτσια..Τουλαχιστον το Πάσχα θα καθόμαστε και θα φάμε αρνάκι οφτο και νόστιμο!!???

Χαχαχαχα 

το περιμένω πως κ πως.. να αδειάσει λίγο το κεφάλι βρε παιδί μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Θα νηστεψετε αυτή τη βδομάδα; Εγώ θα νηστεψω το κρέας γιατί τα υπόλοιπα θα δυσκολέψουν πολύ την κατάσταση.. τυριά , γάλα κλπ

Γεια σου @Scooby! και @NikhNikh(δεν προλαβα να χαιρετισω πριν)

Θα νηστεψω εγω κοριτσι. Ηδη νηστευω αν και σημερα ξεχαστηκα και πηρα καπουτσινο, αλλα γενικα μετα δεν ξαναφαγα γαλακτοκομικο. Κατι ηθελα να σε ρωτησω στο μεταξυ αυτες τις μερες (απο τις ερωτησεις που σου κανω λογω της εμπειριας), αλλα το χω ξεχασει και δε σου χω στειλει την ερωτηση :P

@Rena88 Και @anni7 και οσες δουλευετε βασικα Μ. Παρασκευη ή Σαββατο υπομονη και μετα εχει τη Δευτερα αργια ωραιοτατη.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω δεν νυστευω αλλα απολαμβάνω παρα πολυ τις χορτοφαγικές επιλογές που έχεις παντού στα μαγαζια αυτην την εποχή. Μιαμ μιαμ. Βρίσκω και σοκολάτα ροφημα με γαλα σόγιας! Γιουπι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Γεια σου @Scooby! και @NikhNikh(δεν προλαβα να χαιρετισω πριν)

Θα νηστεψω εγω κοριτσι. Ηδη νηστευω αν και σημερα ξεχαστηκα και πηρα καπουτσινο, αλλα γενικα μετα δεν ξαναφαγα γαλακτοκομικο. Κατι ηθελα να σε ρωτησω στο μεταξυ αυτες τις μερες (απο τις ερωτησεις που σου κανω λογω της εμπειριας), αλλα το χω ξεχασει και δε σου χω στειλει την ερωτηση :P

@Rena88 Και @anni7 και οσες δουλευετε βασικα Μ. Παρασκευη ή Σαββατο υπομονη και μετα εχει τη Δευτερα αργια ωραιοτατη.

 

Χιχι!!  Ο,τι μα ο,τι θες πες μου, μην το σκέφτεσαι .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Εγω δεν νυστευω αλλα απολαμβάνω παρα πολυ τις χορτοφαγικές επιλογές που έχεις παντού στα μαγαζια αυτην την εποχή. Μιαμ μιαμ. Βρίσκω και σοκολάτα ροφημα με γαλα σόγιας! Γιουπι.

Δεν έχω δοκιμάσει ποτε γάλα σόγιας... είναι ωραίο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Εγω δεν νυστευω αλλα απολαμβάνω παρα πολυ τις χορτοφαγικές επιλογές που έχεις παντού στα μαγαζια αυτην την εποχή. Μιαμ μιαμ. Βρίσκω και σοκολάτα ροφημα με γαλα σόγιας! Γιουπι.

δεν ειναι αισχος? Νομιζω δε θα μου αρεσει....(Δεν εχω δοκιμασει βεβαια)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Irene_D είπε:

Δεν έχω δοκιμάσει ποτε γάλα σόγιας... είναι ωραίο;;

Ναι αλλα ανάλογα. Εγώ δεν πινω κανονικο γαλα γιατι και δεν μ αρεσει και με πειραζει. Αλλα υπαρχουν πολλα αλλα. Ας πουμε στον καφε και στην σοκολατα προτιμώ σογια αλλα στα κορν φλεικς ειναι πιο ωραιο το αμυγδάλου. Στα γλυκα δε ειναι τελειο το γαλα ρυζιού και σε κάποια της καρύδας. Σιγουρα καποιο θα σου αρεσει εξίσου με το κανονικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Ναι αλλα ανάλογα. Εγώ δεν πινω κανονικο γαλα γιατι και δεν μ αρεσει και με πειραζει. Αλλα υπαρχουν πολλα αλλα. Ας πουμε στον καφε και στην σοκολατα προτιμώ σογια αλλα στα κορν φλεικς ειναι πιο ωραιο το αμυγδάλου. Στα γλυκα δε ειναι τελειο το γαλα ρυζιού και σε κάποια της καρύδας. Σιγουρα καποιο θα σου αρεσει εξίσου με το κανονικό.

Ήθελα να δοκιμάσω όμως δεν το αποφασίζω.. θα παρω ένα την επόμενη φορά που θα πάω στο σούπερ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια μ νηστεύω από την προηγούμενη εβδομάδα! Δεν έχω δοκιμάσει κανένα άλλο γαλα! Κάποια σπίτι είχα πάρει ένα μπουκαλάκι γάλα γαιδουρας το  οποίο ήπια με το ζόρι :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...