Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου εγώ έχω ευχάριστα νέα από την αυχενική μου και το NIPT, αλλά πραγματικά έχω στεναχωρηθεί απίστευτα με τα κορίτσια μας που ζορίζονται τόσο. Παρ' όλη τη δυσκολία της κατάστασης, οφείλουμε να κρατάμε την αισιοδοξία μας και τη θετική μας διάθεση γιατί όπως φαίνεται το ταξίδι της μητρότητας είναι γεμάτο εμπόδια και δυσκολίες. Προσπαθώ να κρατήσω τα θετικά και να σας πω ότι η αυχενική μου ήταν όπως πρέπει, το NIPT που κάναμε ήταν το πιο πλήρες και δεν έδειξε κανένα πρόβλημα στα γονίδια του μωρού και ο κίνδυνος για προεκλαμψία είναι χαμηλός. Το μόνο που ανησύχησε λίγο το γιατρό μου ήταν το μήκος του τραχήλου (29,9 χιλιοστά) και θέλει να με δει ο ίδιος διακολπικά (την αυχενική την έκανα σε ειδικό εμβρυομητρικό) για να βεβαιωθούμε αν υπάρχει πρόβλημα ή όχι. Μου είπε ότι δεν είναι και μικρός ο τράχηλος αλλά δεν είναι και "χορταστικός" και γενικά αυτό αυξάνει τον κίνδυνο προωρότητας.... Τη Πέμπτη θα ξέρουμε και ελπίζω να πάρω καλά νέα και να μην κινδυνεύουμε από κάτι τέτοιο γιατί με τρομάζει πολύ....
    • Κορίτσια μου διάβασα τα όσα συνέβησαν και λυπάμαι τόσο πολύ.... @Elli13 είναι τόσο άδικο καρδούλα μου, ότι και να σου πω δε φτάνει.... Εύχομαι να βρεις δύναμη και κουράγιο και κάποια στιγμή να το ξεπεράσεις (όσο βέβαια γίνεται). @Tonia. μου σε έχει πάρει από κάτω και σε καταλαβαίνω... εύχομαι όμως ολόψυχα τις επόμενες μέρες ο γιατρός σου να  σε διαψεύσει κορίτσι μου γλυκό. Στέλνω και στις δυο μια αγκαλιά και όλη τη στήριξη...
    • Καλημέρα κορίτσι μου ααα οκ δεν το γνώριζα καθόλου ευχαριστώ για την απάντηση  εγω έχω Ο θετικό αλλά όταν γέννησα την κόρη εκείνη είχε Α θετικό αλλά αυτό το εμαθα μετά που γέννησα τώρα το έμβρυο δεν γνωριζω τι ομάδα αίματος έχει αν πήρε την δίκη μου ή του αντρα μου 🤷‍♀️
    • @Elli13παντα θα ποναει. Οποια φορα και αν ειναι, οσα παιδακια κι αν έχεις ηδη. Εκανες όνειρα γι αυτο τ μωρο. Το αγάπησες απο οταν ηταν μονο ιδεα. Μεγαλωνε μεσα σου... Μόνο εσυ ξερεις πως νιωθεις. Ποσο πονας. Κλεισε τ αυτια σου σ αυτους που δεν θέλουν να σ ακουσουν.  Αυτο π περασες μεχρι να το αποβαλλεις δ θελω ουτε να το σκεφτω. Δεν μπορώ να το διανοηθω. Ισως για να μη σου πειραξει τη μητρα. Ευχομαι να καθαρισεις γρήγορα τουλαχιστον και η ταλαιπωρια σου να σταματησει εδω.
    • Καλημερα! Βασικά μου ειπε μόλις γεννήσω θα είναι εκεί να πάρει το μωρό να το δει. Θα είναι σε επικοινωνία με την γυναικολόγο μου για το ποτε γεννάω. Έγραψε κ την ΠΗΤ μου.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...