Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2018


Recommended Posts

στις πριν 12 ώρες, ο/η Erka είπε:

Ωωωωω βλέπω τα νινακια μας @irene85 να βαζουν κοντρα. Κι εγώ την 5η διανύω. 

χαχαχα, τέλεια!!! Με το καλό να μας έρθουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο κορίτσια μου να αυξανομαστε!!! Έχω κάνει ήδη 2 υπερήχους γιατί φαίνεται λίγες μέρες πίσω η εγκυμοσύνη κ πρέπει να το παρακολουθούμε.ειχα κάνει υπέρηχο την προηγούμενη Πέμπτη με 4 μέρες καθυστέρηση κ δεν φαινόταν τπτ. Παρασκευή έκανα χοριακη κ βγήκε 880,71 μονάδες.Δε μου άρεσε η τιμή πολυ...δευτέρα και άλλο υπέρηχο όπου είδαμε μικρό σάκο 0,56cm και χοριακη 3717.90!προς το παρόν ηρέμησα. Επόμενος υπέρηχος την Παρασκευή να δούμε αν μεγαλωνει σωστά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Εrka ,πως εισαι;Ολα καλα;;

Καλα είμαι. Έως και την Κυριακή που θσ δω τον γιατρό θα φυλαχτω σπίτι αλλα δεν έχω βγαλει τίποτα απο χθες. Φιουυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η olga86 είπε:

Μπράβο κορίτσια μου να αυξανομαστε!!! Έχω κάνει ήδη 2 υπερήχους γιατί φαίνεται λίγες μέρες πίσω η εγκυμοσύνη κ πρέπει να το παρακολουθούμε.ειχα κάνει υπέρηχο την προηγούμενη Πέμπτη με 4 μέρες καθυστέρηση κ δεν φαινόταν τπτ. Παρασκευή έκανα χοριακη κ βγήκε 880,71 μονάδες.Δε μου άρεσε η τιμή πολυ...δευτέρα και άλλο υπέρηχο όπου είδαμε μικρό σάκο 0,56cm και χοριακη 3717.90!προς το παρόν ηρέμησα. Επόμενος υπέρηχος την Παρασκευή να δούμε αν μεγαλωνει σωστά. 

Δεν ξέρω απο νούμερα κ τι σημαίνουν αλλα όλα καλα θα είναι κοριτσι μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Erka είπε:

Καλα είμαι. Έως και την Κυριακή που θσ δω τον γιατρό θα φυλαχτω σπίτι αλλα δεν έχω βγαλει τίποτα απο χθες. Φιουυυυ

Μια χαρα!Προσοχη και χαλαρααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η babybaby είπε:

@Erka πως εισαι; @olga86 με το καλο ο υπερηχος σας αυριο και να δειτε κατι πολυ πολυ ευχαριστο!!

Ακόμη ξαπλα κορίτσι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Πήγαμε χθες γιατρό και το νινακι μας μεγαλώνει πολύ καλά! Είδαμε λεκιθικο σάκο! Την επόμενη Πέμπτη θα πάμε να ακούσουμε καρδούλα!εσείς τι κανετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η olga86 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Πήγαμε χθες γιατρό και το νινακι μας μεγαλώνει πολύ καλά! Είδαμε λεκιθικο σάκο! Την επόμενη Πέμπτη θα πάμε να ακούσουμε καρδούλα!εσείς τι κανετε?

Μια χαρα!Μια υπεροχη εγκυμοσυνη να εχεις!!!Και ολα να πανε κατ ευχην!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η olga86 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Πήγαμε χθες γιατρό και το νινακι μας μεγαλώνει πολύ καλά! Είδαμε λεκιθικο σάκο! Την επόμενη Πέμπτη θα πάμε να ακούσουμε καρδούλα!εσείς τι κανετε?

Καλημέρα @olga86 Μπραβο κοριτσακι μου!!! Μπραβοοοο!!! Σε ποια εβδομαδα είδατε τον λεκιθικο? Αυτό σημαίνει ότι μεγαλώνει εμβρυακι? Για πες.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι 5η εβδομάδα! Βάση περιόδου 5+5 βάση ωορρηξίας 5+3.οταν υπάρχει λεκιθικος υπάρχει και έμβρυο ναι!ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η olga86 είπε:

Είμαι 5η εβδομάδα! Βάση περιόδου 5+5 βάση ωορρηξίας 5+3.οταν υπάρχει λεκιθικος υπάρχει και έμβρυο ναι!ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου!!

Αύριο θα είμαι 5+2 βαση περιόδου δηλαδή απο την πρώτη μέρα περιόδου. Λες να μου κανει? Μακαρι. Κατσε αυτό με την ωορηξια μς μπέρδεψε λιγο. Το εξηγεις η βαριέσαι? Χαχαχα Χαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κανονικά η εγκυμοσύνη μετριέται βάση περιόδου μέχρι την αυχενική που τότε σου λένε ακριβώς πόσο είσαι.οταν μια γυναίκα κάνει λίγες μέρες πιο μετά ωορρηξία (εγώ έκανα 17η-18η μέρα) στον υπέρηχο φαίνεται λίγο μικρότερο. Πάλι βάση περιόδου μετράς αυτό είναι το σωστό αλλά ξέρεις πως εφόσον έκανες πιο μετά ωορρηξία θα είναι λίγο μικρότερο στους υπερήχους. Την εικόνα που είδα στον υπέρηχο προχθες που ήμουν 5+5 την είδα στην κόρη μου όταν ήμουν 5+2! Δικαιολογείται όμως γιατί έμεινα έγκυος λίγες μέρες πιο μετά από τη μέση του κύκλου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η olga86 είπε:

Κανονικά η εγκυμοσύνη μετριέται βάση περιόδου μέχρι την αυχενική που τότε σου λένε ακριβώς πόσο είσαι.οταν μια γυναίκα κάνει λίγες μέρες πιο μετά ωορρηξία (εγώ έκανα 17η-18η μέρα) στον υπέρηχο φαίνεται λίγο μικρότερο. Πάλι βάση περιόδου μετράς αυτό είναι το σωστό αλλά ξέρεις πως εφόσον έκανες πιο μετά ωορρηξία θα είναι λίγο μικρότερο στους υπερήχους. Την εικόνα που είδα στον υπέρηχο προχθες που ήμουν 5+5 την είδα στην κόρη μου όταν ήμουν 5+2! Δικαιολογείται όμως γιατί έμεινα έγκυος λίγες μέρες πιο μετά από τη μέση του κύκλου

Καλημερουδια!!!! Ευχαριστώ για την απαντηση!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι @olga86 σωστά, όπως εμένα που όταν πήγα την πρώτη φορά ήμουν 6+2 και ο υπέρηχος μας έβγαζε 6+4 και τη δεύτερη 7+2 και ο υπέρηχος 7+4. Γενικά είναι 2 μέρες μεγαλύτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου εγώ ένα ξέρω. Πηγα εκανα τομ πρωτο μου υπέρηχο και πλακούντας και σακος και εντός μήτρας και υπαρχουν στοιχεία αναπτυξης εμβρύου. Με τον γιατρό υπερ ευχαριστημενη. Όλα καλα. Μια κουβέντα του κρατώ και τέλος: "είδαμε αυτό που έπρεπε να δούμε στις 5 εβδομαδες" 

Κορίτσια μου μονο προσοχή προσευχή και υπομονή θέλει Τώρα δεν μπορεί να γίνει κατι αλλο. 

Και επίσης να πω αυτό που μου είπε ότι στην φύση δεν μπορούμε να παμε εναντία αν είναι να το αποβαλλει θα το κανει εμείς απλα προσέχουμε δεν θέλει αγχος. 

Αυτό που Καταλαβα κορίτσια μου είναι να μην διαβαζουμε στο ίντερνετ απλα να ρωταμε τον γιατρό που εμπιστευομαστε. Εγώ μετα την κουβέντα με αυτό τον ανθρωπο ηρέμησα και αλλαξα μυαλο. 

Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες μας κορίτσια μου!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Νέα στο φόρουμ, νέα στην παρέα! Το δικό μου στορυ έχει ως εξής: τελευταία περίοδος 10/12 , 6+7/1 θετικά τεστ εγκυμοσύνης πριν την αναμενόμενη περίοδο, 8/1 Δευτέρα πρώτη ημέρα αναμονής περιόδου χοριακη 658.5 και Τετάρτη 1396. Την ερχομενη Τετάρτη παω για την πρώτη επίσκεψη στη γιατρό! Πως βλέπετε τα νουμερα? Είμαι αγχωμενη φουλ μήπως κάτι δεν παει καλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Erka είπε:

Τέλεια ειναι τα νούμερα γιατί αγχωνεσαι!? Μη μασας δεν Υπαρχει λόγος. 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Απλά μου φάνηκε λίγο υψηλή η τιμή με την οποία ξεκίνησα και αγχώθηκα λίγο. Εν τω μεταξύ μέχρι να δούμε το σπορο και να τον ακούσουμε, μου φαίνεται αιώνας! Όπως και να έχει, καλή αρχή και συνέχεια σε ολες μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Deir είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Απλά μου φάνηκε λίγο υψηλή η τιμή με την οποία ξεκίνησα και αγχώθηκα λίγο. Εν τω μεταξύ μέχρι να δούμε το σπορο και να τον ακούσουμε, μου φαίνεται αιώνας! Όπως και να έχει, καλή αρχή και συνέχεια σε ολες μας! 

Μπορεί να είναι δίδυμα Χαχαχα Χαχαχα. 

Όντως αιώνας έως τότε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...