Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΚΟΥΛΑΡΙΚΙΑ ΣΤΑ ΑΥΤΑΚΙΑ


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ, ΜΑΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΜΗ...

ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΤΕ ΣΕ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΤΗΣ ΑΔΕΡΦΗΣ ΜΟΥ.

ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΙΕΤΑΙ ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΗΛΙΚΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΣΚΟΥΛΑΡΙΚΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΜΙΚΡΟΥΛΑ.

ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΗΛΙΚΙΑ;

ΓΡΑΨΤΕ ΜΟΥ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ.

ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΣΤΕ ΜΑΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ, ΑΚΟΜΗ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egw dn eimai mama akoma alla pistevw pws h katalili ilikia einai sta 7(tote evala k egw)otan pleon to paidi einai katalavainei kapoia pragmata kai sigoura dn tha ta peirazei.Nwritera pistevw isws travmatistei panw sto paixnidi,isws ta travixei,isws piasei tis tripes me vrwmika xeria...:silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΣΚΟΥΛΑΡΙΚΙΑ.

ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ,ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ,Η ΟΧΙ, ΤΡΥΠΕΣ.

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΩ ΕΓΩ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ "ΡΗΧΟ", ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΘΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε μου αρεσε ποτε να βλεπω μωρα κοριτσακια με τρυπες στα αυτια και δεν θα κανω στη μπεμπα μου!

Οταν μεγαλωσει και θελει θα της κανω!

Καλο θα ειναι να το αφησει η αδερφη σου στη διαθεση της κορουλας της!

Ειναι πολυ μικρη ακομη για να το θελει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΤΡΥΠΙΣΑΝ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΜΩΡΟ ΑΚΟΜΑ,ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΡΥΠΗΣΩ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ,ΚΑΠΟΤΕ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΣΤΗ ΜΟΔΑ ΤΩΡΑ ΝΟΜΙΖΩ ΞΕΠΕΡΑΣΤΗΚΕ ,ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΔΕΝ ΦΟΡΑΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ (ΑΝΤΕ ΚΑΜΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΜΑ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΚΑΝΑ ΓΑΜΟ),ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΛΥΠΑΜΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΗΣ ΚΑΝΩ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΓΜΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνω με οσα εχουν πει τα κοριτσια.και η δικη μου αποψη γι αυτο το θεμα ειναι πως πρεπει να μεγαλωσει και να αποφασισει μονη της αν θελει η οχι σκουλαρικια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EMENA MOY TΡΥΠΗΣΑΝ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ 5 ΧΡΩΝΩΝ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΕΣΗ! ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΘΥΜΑΜΕ ΠΟΝΟΣ! ΠΑΝΤΩΣ ΜΙΑΣ ΠΟΥ ΤΑ ΚΟΣΜΗΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝΕ ΑΠΟ ΜΙΚΡΕΣ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΣΚΟΥΛΑΡΙΚΙΑ ΟΜΟΡΦΑΙΝΟΥΝ, ΟΠΩΣ ΤΟ ΔΕΙ ΚΑΝΕΙΣ. ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΙΧΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΤΙΣ ΦΟΡΟΥΣΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΣΚΟΥΛΑΡΙΚΑΚΙΑ ΙΣΩΣ ΜΕΤΑ ΤΑ 3 ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΤΑ ΦΟΡΑΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστίνα μου,ούτε έμενα μου αρέσει τα μικρά κοριτσάκια να φοράνε σκουλαρίκια...Το βλέπω κάπως...Πιστευω πως η κατάλληλη ηλικία είναι όταν το ζητήσει το ίδιο το παιδί.Σιγουρα δεν θα το ζητήσει στα 5.;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνω κι εγω με τα κοριτσια,

ειμαι τελειως κατα και το θεωρω μαλιστα

τοοοοοσο περιτο:angry:

εδω ποναει η ψυχη μου οταν τα παω για εμβολια

που ειναι απαραιτητα για την υγεια,θα τους

τρυπησω αυτακια?ΠΟΤΕ.......

Η κορη μου ειναι 6 ετων τωρα και ουτε το εχει

ζητησει καν,ουτε προκειται πιστευω,οταν μεγαλωσει

με το καλο ας κανει οτι θελει:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimra koritsia...

Me exete voithisei kai mena me auto to thema...

Giati eixame auti tin sizitisi me ton antra mou giati mallon perimenoume koritsaki:) :) :)

Tha mathoume tin pempti ti einai sigourotata...

Me ton giokka mas den eixame na anusixoume gia etsi thema...

Mallon einai ta koritsia pou mas vasanizoun e???:) :) :)

Mpravw xristina mou pou anikses to thema auto agapi mou...

Koritsia naste kala gia tis apantiseis sas...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Prosfata eimouna taksidi stin agglia kai eida polla mwrakia (mhnwn) agorakia kai koritsakia me skoularikia. Me xalaei polu auti i eikona. Ego stin kori mou den tha balo skoularikia..an thelei mporei na balei osa thelei moni ths otan megalosi an kai pleon opos eipate idi einai kati kseperasmeno.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια και από μένα!!!!!

Συμφωνώ και εγώ με τα κορίτσια! Δεν μου αρέσει καθόλου να βλέπω μωρά με σκουλαρίκια. Η κόρη μου έβαλε σκουλαρίκια όταν το θέλησε στα 9 της και στα 11.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

..Φυσικά εάν η ξαδέρφη σου θέλει να δει το μωράκι της με σκουλαρίκια, ε, μην της κόψουμε και τη χαρά, ας του βάλει αυτοκόλλητα σκουλαρικάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egw pali exw agoraki....alla an kanw koritsaki...otan tha paei prwti dimotikou..tha to foresw skoularikakia...giati einai kati poli omorfo kai katholou antiaisthtiko..iparxoun poli omorfa paidika xrisa skoularikakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα αντίθετα μου αρέσει τα κοριτσάκια να φοράνε σκουλαρίκια και πιστεύω ότι η κατάλληλη ηλικία είναι απο 2 ετών και μετά (γνώμη μου).

Μην είμαστε υπερβολικές δεν θα πιαστεί πουθενά το σκουλαρίκι γιατί εννοείται δεν θα φορέσουμε στο παιδί το κρεμαστό και σίγουρα είναι κάτι που αργά η γρήγορα θα το κάνει και απο μόνη της οπότε γιατί όχι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΡΥΔΙΚΗ έγραψε:

Εμένα αντίθετα μου αρέσει τα κοριτσάκια να φοράνε σκουλαρίκια και πιστεύω ότι η κατάλληλη ηλικία είναι απο 2 ετών και μετά (γνώμη μου).

Μην είμαστε υπερβολικές δεν θα πιαστεί πουθενά το σκουλαρίκι γιατί εννοείται δεν θα φορέσουμε στο παιδί το κρεμαστό και σίγουρα είναι κάτι που αργά η γρήγορα θα το κάνει και απο μόνη της οπότε γιατί όχι...

Ευριδίκη μου και μένα μου αρέσουν τα σκουλαρίκια. Το θέμα όμως δεν είναι εάν θα πιαστεί το σκουλαρίκι κάπου ή πάθει μόλυνση, αλλά είναι λίγο πιο σοβαρό! Στο να μάθουμε εμείς οι γονείς να αφήνουμε χώρο και χρόνο στα παιδιά μας να αποφασίζουν αυτά για το πότε και πώς θα κάνουν κάτι πάνω στον εαυτό τους!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω απολυτα με τη Silia26

Για ποιο λογο να ταλαιπωρηθει ενα κοριτσακι σε τοσο μικρη ηλικια μηπως για το ψωνιο των γονιων της και μονο;

Και κατι αλλο Αν δειτε τι τι νευρο και κακο περναει απο το αυτι μας θα εκπλαγειτε

Μια τρυπα σε λαθος σημειο(ποιος απο αυτους που τρυπανε ξερει το σωστο μονο καποιος με πτυχειο νευροφυσιολογιας) μπορει να προκαλεσει πονοκεφαλους και δεν ξερω τι αλλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ είμαι της άποψης ότι όταν το ζητήσει η ίδια. Αυτό τουλάχιστον θα κάνω με την κόρη μου...

Εγώ πάντως το ζήτησα από τη μητέρα μου στα 4 και μάλιστα έκανα λέει σαματά γιατί μου έλεγε όχι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bre koritsi sorry kiolas alla giati na tripisete ta aytakia tou apo toso mikro kai na to taleporeite:( ??? bre ta mwrakia einai apo mona tous stolidakia lampera den xreiazontai skoularikia:) .eksalou den ksereis megalonontas an tha thelei na foraei skoularikia:unsure: .afiste na epileksei moni tis;) .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμένα μου αρέσουν πολύ τα σκουλαρίκια και μάλιστα φοράω καθημερινά, είτε στη δουλειά, είτε για διασκέδαση είτε για βόλτα απλή... Τα θεωρώ βασικό κομμάτι των αξεσουάρ μου και στην τελική είναι κάτι πολύ υποκιεμενικό, όπως π.χ. το να φοράς το ρολόι στο αριστερό ή στ δεξί χέρι ή να μην φοράς καθόλου...

Στην κόρη μου όμως θα κάνω τρυπούλες όταν μου το ζητήσει η ίδια, αν το ζητήσει... Εγώ τις έκανα κάπου στα 7, σε κοσμηματοπώλη που με πήγε ο πατέρας μου και δεν πόνεσα τόσο... Δεν θα επιβάλω εννοείται τις δικές μου απόψεις στη μικρή, αλλά θα την αφήσω να το αποφασίσει εκείνη...

Θεωρώ πάντως, ότι αν τελικά θέλει η αδερφή σου να βάλει στη μικρή της σκουλαρικάκια, θα πρέπει να ρωτήσει τον παιδίατρό της, καθώς το μωρό σε ηλικία 3 μηνών είναι υπερβολικά μικρό για να του προκαλέσει τέτοιο πόνο και να το υποβάλει σε τυχόν κινδύνους... Ακόμα καλά καλά δεν έχουν σχηματιστεί τα αυτάκια της...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ!

Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΣΚΟΥΛΑΡΙΚΙΑ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 3 ΜΗΝΩΝ. ΑΠΛΑ ΣΚΕΦΤΟΤΑΝ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΗΛΙΚΙΑ. ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΘΕΣΑ ΣΑΝ ΕΡΩΤΗΣΗ.

ΑΠ'ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΙΣΤΕ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΝΑ ΤΡΥΠΑΜΕ ΤΑ ΑΥΤΑΚΙΑ ΑΠΟ ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΝ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ..

ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΕ ΣΚΟΥΛΑΡΙΚΙΑ, ΑΛΛΑ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΙΚΡΟΤΕΡΑ ΤΩΝ 4 ΧΡΟΝΩΝ.

ΑΝ ΕΙΧΑ ΟΜΩΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ, ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΤΟΥ ΒΑΛΩ ΑΠΟ ΜΙΚΡΟ ΣΚΟΥΛΑΡΙΚΙΑ. ΙΣΩΣ ΚΙ ΕΓΩ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΝΑ ΓΙΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα μου εκανε τρυπες η μανουλα μου 6 χρονων.αλλα δε νομιζω οτι ειναι απαραιτητο στα παιδακια να τρυπαμε τα αυτακια τους.ας γινουν 8,10..κ βλεπουμε;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...