Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ....ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2018


Recommended Posts

@babybaby δεν έχεις και άδικο... 16 εβδ θα σου πει  100 τοις εκατό εμένα στην 1η κόρη μου είχαν πει 70 τοις εκατό κορίτσι στην αυχενικη..αλλά μου λέει  μην αρχίζεις ροζ ψωνια περίμενε... Κ μέτα γύρω στ 16η...αρχιζα να παίρνω ροζ ???λίγο αναμονή ακόμα. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια μου τελείωσαν τα reactions δυστυχώς!!! Τέλεια θα κάνω ακόμα υπομονή, αλλά πειράζει που από χθες της μιλάω και της λέω "κόρη μου, κοράκλα μου" και τέτοια;; Λέτε να είναι τελικά αγόρι και να βγει με ψυχολογικά το μωρό;;; χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου εδώ άλλες μαθαίνουν στο Β επιπέδου το ΦΥΛΟ επίσημα και με τη βούλα... Εγώ έχω Β επιπέδου σε 10 μέρες ακριβώς 26 /02..σημερα έχω ραντεβού να τη ξαναδούμε... Εγώ είμαι σίγουρη γιατί ο γιατρός Μου είπε 100 Τ εκατό είχε ανοιχτά ποδαράκια και δεν είχε Κάτι εκεί!!! Η μικρή μπουμπούκα ????ελπίζω να είστε όλες καλά!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rena28 η ξαδερφη μου παντως της έλεγαν κοριτσι κ στην αυχενική κ στους υπερήχους μετα άρχισε να ψωνίζει ροζ κ φούξια κ στην β’ επιπέδου της είπαν ούπς κατι πετάει εδω!!! Κ φρικαρε!!! 

Οποτε συγκρατηθείτε με τα ψώνια κορίτσια!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@NicolVall μη μου λες τέτοια!!!! Εγώ σε αυτό το μωρό ενώ είναι το δεύτερο έχουμε ξετρελαθεί πάλι Κ έχω παραγγείλει κάμποσα κοριτσίστικα πράγματα.... Θα σας ενημερώσω στις 26....αλλα όλο Εύα μου και Εύα μου της λέω... Αμάν όπως λέει Κ  @babybaby μην το κάνω με ψυχολογικα...αν είναι αγόρι ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rena28 Χαχαχα μια χαρα θα είναι σιγα!!! Γερά να είναι κ ας είναι οτι να ναι! Οχι σαν τον αντρα μου που λεει οτι θελει να ναι αρκεί να κατουράει ορθιο ?? 

Εμεις σημερα το απογευμα παμε για την αυχενική! 

Αληθεια τα αποτελέσματα απο papp-a ποτε βγαίνουν ρε κορίτσια; Δλδ αν μου πάρουν σημερα αιμα ποτε θα μάθω ολοκληρωμένα; Γιατι παω σε αλλο γυναικολόγο για την αυχενική δεν ειναι ο δικός μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@NicolVall εμένα την ίδια μέρα βγήκαν τα αποτελέσματα του αίματος.

Γυρίσαμε από αυχενική και είναι όλα τέλεια! Κατά 90% κοριτσάκι κι εμείς αλλά κι εμείς δεν το δένουμε κόμπο γιατί το ίδιο είπαν και σε ξάδερφο του άντρα μου στην αυχενική και στο επόμενο ραντεβού είδαν αγοράκι. χεχε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσιααααα καλημερα!!!! Είχαμε μια άριστη αυχενική !!!!! Κ είχαμε κ κάτι άριστο ανάμεσα στα πόδια μας!!!!

παρακαλω να μπει στο πινακάκι το ΑΓΟΡΙ κ κρυψτε τις κόρες σαααας...Χαχαχαχ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα τι ωραία!!!! ???το σκορ είναι υπέρ μας αλλά μεχριντον Ιουνίου που θα αρχίσουμε μια μια να γενναμε σιγά σιγά μπορεί να χουμε πάει ισοπαλία ?? εμείς κορίτσια χτες είδαμε τη μπέμπα μας 20 εβδ και 2 ....340 γτ πολύ καλά μας βρήκε ο γιατρός αλλά πρώτη φορά πήγε και χώθηκε δεξιά και δεν μας έδειξε ούτε πρόσωπο ούτε τίποτα....μ λέει ο γιατρός στην Β επιπέδου φάε σοκολάτα να κινείται περισσότερο λέω ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα @Rena28 κι εμένα μου είχε πει πριν την αυχενική και είχα φάει σοκολάτα!!!! Και ήταν ζωηρούλα!! Ρε κορίτσια πραγματικά δε με ένοιαζε καθόλου μα καθόλου το φύλο, ό,τι και να μου έλεγε εκείνη την ώρα το ίδιο θα χαιρόμουν, αλλα ρε παιδί μου όταν σου λένε είναι αυτό ή είναι το άλλο, ε μετά το ψιλοδένεις κ το προσωποποιείς κάπως, θα μου ρθει κάπως να μου το γυρίσουν μετά κι ας ήθελα στον ίδιο βαθμό αγοράκι, τώρα δε ξέρω λέω είναι η κόρη μου...

@NicolVall και @beauty bunny πόσο χαίρομαι με τα νέα σας!!! Αχ βρε κορίτσια ξεκινήσαμε όλες μαζί και χαίρομαι τόσο πολύ που προχωράμε όλες καλά!!!!!

Εμένα η papp-a βγήκε χθες το απόγευμα, μια χαρά είναι κι αυτή, δλδ 2 μέρες μετά την αυχενική!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο κορίτσια!! Τι τέλεια νέα είναι αυτά!!! Αγοράκια, κοριτσάκια, τέλειες αυχενικές... χαίρομαι τόσο πολύ για όλες!!!  ???? 

Εμενα μου κάνει κόλπα! Στον υπέρηχο της αυχενικής δε φάνηκε, και μετά από λίγες μέρες που πήγα στο γιατρό κορίτσια, μας γύρισε πλάτη!! Κυριολεκτικά ήταν ανάσκελα και μόλις ένοιωσε  τον υπέρηχο γύρισε στο πλευρό!!! Ποσό ανυπομονώ για την Πέμπτη που θα ξαναπάμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/2/2018 at 12:18 ΜΜ, ο/η ditaki είπε:

Κορίτσια μας την έσκασε....το μάλλον κορίτσι έγινε την Τρίτη σίγουρα ΑΓΟΡΙ!!!!!

Τελικά @Rena28 εγώ θα πάω για ψώνια!!!!

Τελεια με το καλοοοο ο Μπέμπης!!! ???Και μενα μου ειπε ο γιατρός οταν παμε την 17 εβδομαδα θα δουμε σιγουρα αν ειναι Μπέμπα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λέτε για αυτο να γεμίσαμε κορίτσια; Τα μισά να γίνουν αγόρια στην πορεία; χαχαχα Εμένα το 90% που μου είπε μου φάνηκε μεγάλο ποσοστό για αυτό δέχτηκα να μου το πει. Λέτε κι εμείς τζάμπα να μιλάμε για μπεμπούλα; 

Πείτε κανένα νέο βρε κορίτσια. Έπεσε λίγο αυτό το θέμα.χαχα

Εμείς μιας και κάναμε την αυχενική ξεκινήσαμε να το λέμε και άρχισαν να με εκνευρίζουν άτομα που λένε όλο συμβουλές και ειδικά άτομα που δεν έχουν παιδιά ή που λένε πράγματα που δεν ισχύουν σύμφωνα με τον γιατρό. Το πάθατε κι εσείς; 

Έχω πάρει δυο βιβλία εγκυμοσύνης, πάω κάθε μήνα στο γιατρό, συζητάω με συνεγκυμονούσες στο φόρουμ και περίμενα εσένα να μου πεις κάτι που απλώς άκουσες κάποτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εμενα στην αυχενική μου είχαν πει μάλλον κοριτσι παλι αλλα οταν παω στην γιατρό μου θα μου πει σίγουρα.. οτι θέλει ας ειναι μωρε αρκεί να ειναι γερό... αν και να πω την αλήθεια χαιρομαι που μάλλον ειναι κοριτσι γιατι θα ειναι κοντά ηλικιακά με την μικρή μου και θα παίζουν ωραια!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η beauty bunny είπε:

Λέτε για αυτο να γεμίσαμε κορίτσια; Τα μισά να γίνουν αγόρια στην πορεία; χαχαχα Εμένα το 90% που μου είπε μου φάνηκε μεγάλο ποσοστό για αυτό δέχτηκα να μου το πει. Λέτε κι εμείς τζάμπα να μιλάμε για μπεμπούλα; 

Πείτε κανένα νέο βρε κορίτσια. Έπεσε λίγο αυτό το θέμα.χαχα

Εμείς μιας και κάναμε την αυχενική ξεκινήσαμε να το λέμε και άρχισαν να με εκνευρίζουν άτομα που λένε όλο συμβουλές και ειδικά άτομα που δεν έχουν παιδιά ή που λένε πράγματα που δεν ισχύουν σύμφωνα με τον γιατρό. Το πάθατε κι εσείς; 

Έχω πάρει δυο βιβλία εγκυμοσύνης, πάω κάθε μήνα στο γιατρό, συζητάω με συνεγκυμονούσες στο φόρουμ και περίμενα εσένα να μου πεις κάτι που απλώς άκουσες κάποτε;

Αυτά παντα θα τα ακούς λέγε ναι γιατι αλλιώς θα θυμώνουν κιόλας χαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ έχω βελτιωθεί πάρα πολύ.  Έχω ακόμα καούρες πολλές φορές μετά το φαγητό αλλά η διάθεση μου έχει φτιάξει αισθητά! Κάνω πράγματα γενικά έχω επιστρέψει κάπως στην προτερη ζωή μου! Εσείς πως είστε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα ακόμα δεν με εχουν αφήσει οι αναγούλες κ η καούρα κ απο το σαββατο που ξεκίνησα σίδηρο κ ασβέστιο νομιζω πως ενισχύθηκαν κ αλλο. 

Σημερα πήγαμε κ στον γιατρο μας είδαμε ξανα το μπεμπακι μας κ αυτος μας ειπε 99% αγορι ! 

Κατα τ’αλλα ανυπομονούμε για ολα. Εχουν αρχισει κ με ενοχλούν τα παλια μου παντελόνια παρόλο που δεν εχω κανει κοιλιά κ ειμαι αδύνατη! Κοίταξα κ λιγο για κανα ρούχο εγκυμοσύνης πανάκριβα ειναι τα άτιμα αλλά τι να κανουμε, απαραιτητα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααα και το άλλο που θυμήθηκα. Σας λένε κι εσάς όταν ακούνε ΠΗΤ: "Ωχχχχ θα φας όλο το καλοκαίρι με την κοιλιά και φέτος δεν έχει μπάνια και θα ζεσταινεται το μωρο όταν γεννηθεί" και άλλα τέτοια; Η αλήθεια είναι πως κι εγώ το είχα σκεφτει οτι θα δυσκολευτω με την κοιλια και τη ζέστη αλλά δε νομίζω να το έλεγα σε καποια έγκυο που δεν ξέρω και πόσο μπορεί να προσπάθησε να έρθει αυτο το μωρό. Σιγά μη διάλεγε και το μήνα. Κι εγώ δλδ τι έπρεπε να κάνω; Να πω τέρμα οι προσπαθειες γιατί δεν θέλω να γεννήσω Αύγουστο; Δεν ξέρω και τι να τους απαντάω! Προς το παρόν λέω: "Ναι αλλά σαν τα καλοκαιρινά πάρτυ γενεθλίων δεν έχει!" χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@beauty bunny εννοειται πως ειναι η πρωτη κουβέντα που λένε !!! Λες κ εμεις δεν το σκεφτήκαμε! Εμενα προχτες μου είπαν κ το «φέτος γεννάς του χρονου βαφτιση ξέχασε τις διακοπες για 2 χρονια!»

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά μην ακούτε κανέναν. 9 Αυγούστου γέννησα με πητ 20. Και τις διακοπές μ τις πήγα κ τα μπάνια μ τα έκανα. Κ καλυτετα μπορώ να πω γτ η θάλασσα είναι ευεργετική. Είχα πόνους σε μέση ισχύο κτλ κ από τ πρωτο μπάνιο ηρέμησα, άλλος ανθρωπος ένιωσα. Τις μέρες με τους καύσωνες σπίτι κλιματιστικό λ όλα μια χαρά. Δηλ αν δ ήμουν έγκυος θα έβγαινα στους 40 βαθμούς να κάνω τι; πάλι σπίτι στη δροσιά θα ήμουν. Μια χαρα περίοδος είναι θα προλάβετε να κάνετε κ τις βόλτες σας μέχρι να πιάσουν τα κρύα. Κ τ χειμώνα θα χουν ξεπεταχτει οπότε πάλι έξω θα είστε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η NicolVall είπε:

Εμένα ακόμα δεν με εχουν αφήσει οι αναγούλες κ η καούρα κ απο το σαββατο που ξεκίνησα σίδηρο κ ασβέστιο νομιζω πως ενισχύθηκαν κ αλλο. 

Σημερα πήγαμε κ στον γιατρο μας είδαμε ξανα το μπεμπακι μας κ αυτος μας ειπε 99% αγορι ! 

Κατα τ’αλλα ανυπομονούμε για ολα. Εχουν αρχισει κ με ενοχλούν τα παλια μου παντελόνια παρόλο που δεν εχω κανει κοιλιά κ ειμαι αδύνατη! Κοίταξα κ λιγο για κανα ρούχο εγκυμοσύνης πανάκριβα ειναι τα άτιμα αλλά τι να κανουμε, απαραιτητα !!!

h&m τα εγκυμοσυνης! Αφου εισαι και αδυνατη ειναι πολυ ωραια για εγκυμοσυνης (τζινακια, παντελονακια, μπλουζιτσες) και πολυ φτηνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η beauty bunny είπε:

Ααααα και το άλλο που θυμήθηκα. Σας λένε κι εσάς όταν ακούνε ΠΗΤ: "Ωχχχχ θα φας όλο το καλοκαίρι με την κοιλιά και φέτος δεν έχει μπάνια και θα ζεσταινεται το μωρο όταν γεννηθεί" και άλλα τέτοια; Η αλήθεια είναι πως κι εγώ το είχα σκεφτει οτι θα δυσκολευτω με την κοιλια και τη ζέστη αλλά δε νομίζω να το έλεγα σε καποια έγκυο που δεν ξέρω και πόσο μπορεί να προσπάθησε να έρθει αυτο το μωρό. Σιγά μη διάλεγε και το μήνα. Κι εγώ δλδ τι έπρεπε να κάνω; Να πω τέρμα οι προσπαθειες γιατί δεν θέλω να γεννήσω Αύγουστο; Δεν ξέρω και τι να τους απαντάω! Προς το παρόν λέω: "Ναι αλλά σαν τα καλοκαιρινά πάρτυ γενεθλίων δεν έχει!" χιχι

Αυτη τη βλακεια μου την ειπε η μαια που δουλευει στο γυναικολογο μου. Ειχα παει για παπ τεστ το Δεκεμβριο ο,τι ειχα ξεκινησει προσπαθειες κανα μηνα, και επειδη συζητουσα με το γιατρο τα αγχη μου για το αν ολα καλα κλπ, επεμβαινει και μου λεει " ασε μωρε μη μεινεις τωρα, θα φας ολη την εγκυμοσυνη καλοκαιρι" αυτη με εφαγε και δεν εμεινα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Κι εγώ είμαι αρκετά καλύτερα εδώ και λίγες μέρες! Έχει ανεβεί η ενέργεια μου και έχω όρεξη να κάνω πράγματα!

Σημερα πήγα στα H&M και έκανα τις πρώτες μου αγορές, πήρα ένα τζιν και μερικά εσώρουχα. Ξαφνικά μέσα στις τελευταίες μέρες άρχισα να φουσκώνω απότομα και δεν είχα πια Ι να βάλω..

Απο συμβουλές και σχόλια πάντως @beauty bunny άλλο τίποτα... χαχαχα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχουμε εδω την παρεα μας και θα δροσιζομαστε στέλνοντας μηνυματα η μια στην αλλη... Και οκ στην ελλαδα  ο καιρος μεχρι και μεσα νοεμβριου καποιες φορες  ειναι πολυ καλος οποτε και τις βολτουλες μας θα κανουμε με τα μωράκια μας!!!! Και του χρονου το καλοκαιρι θα τα κανουμε και μπανακι στη θαλασσα!!!! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...