Μετάβαση σε περιεχόμενο

Όταν "σπάσανε" τα νερά!!


Recommended Posts

Νομίζω θα ήταν καλή ιδέα οι μανούλες της παρέας να μας περιγράψουν αστεία στιγμιότυπα από τις γέννες τους και ειδικότερα από τη στιγμή που ένιωσαν τα νερά να "σπανε"! Που ήταν, τι έκαναν, πως το αντιμετώπισαν οι ίδιες και οι γύρω τους.... Γενικά ό,τι αστείο ή περίεργο νιώθουν ότι θέλουν να μοιραστούν μαζί μας είναι ευπρόσδεκτο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν υποβιβάζω τη διαδικασία του τοκετού σε καμία περίπτωση. Απλά φανταζόμουν πως κάποια κορίτσια τώρα που ο πόνος έχει περάσει θα είχαν κάτι κωμικό να μας διηγηθούν.... Αν έκανα λάθος, ζητώ συγνώμη! 
Καλημέρα σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Δεν υποβιβάζω τη διαδικασία του τοκετού σε καμία περίπτωση. Απλά φανταζόμουν πως κάποια κορίτσια τώρα που ο πόνος έχει περάσει θα είχαν κάτι κωμικό να μας διηγηθούν.... Αν έκανα λάθος, ζητώ συγνώμη! 
Καλημέρα σας! 

Καλέ misofeggaro γιατί ζητας συγνωμη;;;Δεν είπες κάτι λάθος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι βρε κοπέλα μου, δεν είπες κάτι κακό! Απλά εκείνες οι στιγμές έχουν πολύ αγωνία ειδικά για μια κοπέλα που το βιώνει πρώτη φορά που είναι δύσκολο να θυμάται κάτι αστείο, ακόμα και αν έχει συμβεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Fainareti είπε:

Γιατι @KONSTANTIA ;;;; Πονάει αυτό;;;; Να είμαστε προετοιμασμένες για παν ενδεχόμενο!! 

Εγώ πόνεσα κοπέλα μου. Το μόνο που μπορώ να σου πω με απόλυτη βεβαιότητα είναι ότι ο πόνος ξεχνιέται στο λεπτό όταν πάρεις στην αγκαλιά σου το μωρό σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Εγώ πόνεσα κοπέλα μου. Το μόνο που μπορώ να σου πω με απόλυτη βεβαιότητα είναι ότι ο πόνος ξεχνιέται στο λεπτό όταν πάρεις στην αγκαλιά σου το μωρό σου!

Αχ ναι!!!! Ωραία τα λες!!  Το μωράκι μας!!!! Βασικά δεν με νοιάζει τίποτα..εχω πει θα πάρω το βαλιτσάκι μου και θα παω και οτι είναι ας γίνει...αρκεί να πάρω τον μπεμπουλίνι μου αγκαλιά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Θα σας πω τη δική μου εμπειρία με το σπάσιμο νερών...

24/5/17 Επισκεπτόμαστε στο μαιευτήριο τη φίλη μου που γέννησε.. Γενικώς ένιωθα φλουπ σαν κάτι να φεύγει αλλά νόμιζα είναι φυσιολογικό

25/5/17 Μία από τα ίδια.. Το βράδυ δεν είχα ύπνο.. Κάνω μπάνιο αργά κ μέχρι τις 5 το ξημέρωμα ήμουν ξύπνια

26/5/17 ύπνος 5-7 παρά.. ξυπνάει ο άντρας μου κ φεύγει για δουλειά.. του είπα θα περιμένω να περάσει η ώρα να πάρω τη γιατρό να ρωτήσω εαν είναι φυσιολογικό αυτό που νιώθω.. δεν πρόλαβα χαχα 7:10 έσπασαν τα νερά!!! Τον παίρνω τηλ γυρίζει από τη δουλειά ότι ειχε φτασει.. το αστείο στην υπόθεση είναι οτι εκανα μπανιο με το παααασο μου, λουστηκα, βαφτηκα κ εκεινος μεσα στο άγχος..πως ημουν τόσο χαλαρή απορώ.. 8+ πηγαμε νοσοκομειο 14:54 γέννησα την μπεμπα μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...