Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ας θυμηθούμε τα παιδικά μας χρόνια.....


Petalouditsa28

Recommended Posts

Εχτρα bonus για τα σκουλαρικια!!!!'

Ρε κοριτσια μετα απο τοσο καιρό καταφερα να ξεχάσω κάπως τα αφαντα στημαδια της ωορρηξίας μου! Σας ευχαριστώ!!!!!

Να ανοίγουμε τιποτα τετοια θεματακια να ξεχνιαστε

9da8e0bbbb49647ef4a03086e45c34fd (1).JPG

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 177
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η mommy86 είπε:

Καλα εχω παθει πολιτισμικο σοκ με τα σβησματα!!!απιστευτο!!ειστε οι πρωτες που μου λενε πως το εκαναν!!!

Κατερινακι..οι αλανες!!!σε καθε γειτονια ειχε!!εμεις για παιχνιδι εξω μονο σκ αλλα το καλοκαίρι... Κατεβαιναμε στις 7(!!) και παιζαμε κυριως σχοινακι και λαστιχο (σχοινακι.. Master!! Καναμε μπροστα,αναποδα,σταυρωτο μπροστα,σταυρωτο ανάποδα) τα αγορια επαιζαν συνηθως ποδόσφαιρο.. "διάλειμμα" γις μεσημεριανο και υπνο με το ζορι(ευτυχως μετα οι γονεις μου μας εδιναν βιβλια και κομικς και αντι να κοιμηθουμε μπορουσαμε ΉΣΥΧΟΙ να διαβασουμε...αλλα παντα ξαπλωμενοι στο κρεβατι μας!!)και το απογευμα απο τις 5 πςιζαμε ομαδικα μονο..εως σιγουρα 11(αφηναμε το κρυφτο πςντα στο τελος για να ειναι βραδυ αρα και πιο δύσκολο!) οι γονεις και γενικα "η γειτονια" εβαζαν καθε βρααδυ τραπεζις και καρεκλες στο δρομο και καθοντουσαν όλοι μαζι εκει οσο εμεις παιζαμε..οταν πια επρεπε να φυγουμε ανεβαιναν πανω οι μεγάλοι και εμεις παρακαλουσαμε να παιξουμε "ενα γυρω ακομη".. Μετς απο 10 λεπτα εβγαινε η μαμα στο μπαλκονι και αρχιζε η χορωδια..."γιαννηηηηηη"γρηγορα επανω..η" χριστιναααααααα"αν δεν ανεβεις τωρα αυριο τιμωρια!!

Αχαχαχαχχα..ετσι και μεις..ειχαμε πολυ μεγαλη γειτονιά..με πολλα παιδια..εμενα η μανα μου δουλευε,αλλα μας είχαν το νου τους οι γείτονες..ηταν και ενας παππούς ο Κυρ Στέλιος που έβγαινε και έπαιζε μαζι μας το "Λύκε Λύκε εισαι εδω?"και έτρεχε ο δόλιος να μας κυνηγήσει..φυσικά έφερνε μαγκούρα και καπέλο..και μαζι του παίζαμε και αγαλματάκια ακούνητα..σε αυτήν την αλάνα,καλοκαίρι,νύχτα..παίζαμε κορόιδο..και επεσα σαν τη σκατουλα και έκοψα τη γλώσσα μου..ευτυχως η μανα μου ηταν εκει..τηγάνιζε για την ακρίβεια κεφτέδες..μπήκα μεσα με αίματα παντού..έχοντας αφήσει ενα σωρό παιδακια πισω μου λυποθυμα...πολυ γέλιο..(εκ των υστέρων)..κλασσικα..η φωνή..των μανάδων για να μαζευτούμε..τι ωραια χρονια ρε παιδια..ξέρετε ποσο λυπαμαι για τα πιτσιρίκια του σημερα?βλεπω τον μεγάλο μου ανηψιο 7 χρόνων που δεν ξέρει τιποτα..σε αλανα δεν εχει βρεθει πουε..πριν τρια χρονια μου τη βάρεσε ενα πρόγευμα και λεω σηκωθείτε..θα παίξουμε τυφλόμυγα..(εγω,ο αντρας μου,η αδερφή μου,ο γαμπρός μου και τα ανήψια..το να 4 το άλλο 1..)νιώσαμε παλι παιδια..το τι γέλιο ρίξαμε δεν λέγεται..σκουντουφλάγαμε παντού..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η peacock είπε:

Ειναι δυνατόν να μην θυμόμαστε ΝSYNK που πρωτοεμφανίστηκε το ΜΑΝΑΡΙ ο Justin Timberlake!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αχαχαχαχαχ..έκοβες φλέβα και συ σαν την κολλητή μου?αχαχχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Συμφωνω!!!! ???

Εγω ακουγα και Brittney Spears!!

Εγω με το love 97,5 που εστελναν ολα τα μηνύματα αγαπης και τα διαβαζε ενας κύριος με εκπληκτική φωνη....

 

Αγαπημενο παιχνιδι σε σπίτι: σκοτεινό δωμάτιο....

Και τωρα το αλλο...

Ποια επαιζε "μπουκάλα" στα πάρτυ??????????

Εχω ρηξει μπουκέτο σε κάποιον που έκλεψε σε πάρτυ στη μπουκάλα..δεν φταίω εγω..να μην ηταν ζαβολιάρης!!!αχχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Τα θυμάστε??????!!!!!

images (5).jpg

xlapatses_b.jpg

hqdefault.jpg

Ναιιιιιι...μπουγέλο φάτσες!!!χλαπατσες και καραμελορολογιααααααα...ενταξει λιγο θελω και κλαιω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Γλυκα μου σουργελακια!!! 

Οποια θυμαται τη γραφομηχανη παιρνει μπονους!!!

 

9ae44ada851b232e4f3b05d2d0ec9d57.jpg

Εννοειτε...την ειχε φίλη της αδερφής μου και δεν με άφηνε ποτε να την αγγίξω οταν πηγαίναμε σπιτι της..και ηθελα τοοοοσο να την ξεμαλλιασω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Peacock.. Εννοειται πως ημουν!και θα σας πω και κατι που δε το ξερουν πολλοί... Η γιαγια μου ειχε κρατημενο το νυφικο της με γαντια,πέπλο κλπ στη ντουλάπα.. Εμενα νου αρεσε πολυ κςι μια μερα φορεσα το πεπλο που να σας πω ηταν πολυυ μακρυ και επειδη δε μπορουσα να βαλω το νυφικο εβαλα μια πρασινη ρομπα της με λουλουδια που φυσικά σερνοραν πισω και ξετρελαινομουν!!λοιπον εβαλα τα σαμπο μου που ηταν ξύλινα και εκαναν σαν τακουνια και τα λατρεύα και βγηκα στη γειτονια!!πηγα μαλιστα ΜΟΝΗ ΜΟΥ σε μια γειτονισσα και της ειπα οτι πηγα για επισκεψη!!!!!!!!!!φυσικα οταν η γιαγια μου καταλαβε τι εγινε με εβγαλε πρωτα μια ωραιοτατη φωτο με το πεπλο τη ρομπα και τα συναφη και μετα εφαγα ενα ωραιοτατο χερι ξυλο!παντως στη φωτο φαινεται ποσο χαρουμενη ημουν!μια μερα θα σας την ανεβασω να με δειτε!!!

Να σας πω πως αυτη η φωτογραφια επεξε στα σλαιτσ του γαμου μου οπου γελασε και ο καθε πικραμενος!!!

Πεταλουδιτσα θελω ποντο!!την ειχα τη γραφουλα και τωρα σκεφτομουν να το γραψω!!!

Αχαχαχα αχαχαχαχα...??????????....θέα!!!τα σαμπο τα χα και γω ενα καλοκαίρι..οταν πηγα διακοπές στο χωριό "εξαφανίστηκαν"..ποσο να αντέξει η δόλια η μανα τάκα τουκα ολη μερα?.??αχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Εχτρα bonus για τα σκουλαρικια!!!!'

Ρε κοριτσια μετα απο τοσο καιρό καταφερα να ξεχάσω κάπως τα αφαντα στημαδια της ωορρηξίας μου! Σας ευχαριστώ!!!!!

Να ανοίγουμε τιποτα τετοια θεματακια να ξεχνιαστε

9da8e0bbbb49647ef4a03086e45c34fd (1).JPG

Ποσο μου τη σπαγανε αυτα τα σκουλαρίκια..δεν προλάβαινες να τα χαρείς..φεύγανε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα αυτα τα σκουλαρίκια! Ακομη δεν ειχα τρυπες στα αυτια και τα φορουσα!!! Πω πω χρονια!!

Χαχαχααχ Κατερίνακι πανε τα σαμπο!εγω ειχς μοβ χρωμα.

Peacock.. Νουμεραντζα ημουν παιδι μου..μη με βλέπετε σοβαρη τωρα!!εγω που λες επαιρνα το γιο γιο μου και οταν ειχαμε κοσμο σπιτι πηγαινα εκει που ηταν όλοι, ξεβρακωνομουν και καθομουν.δε με πειραζε να εχει κοσμο!!η μαμα μου η δολια ετρεχε να με μαζεψει και να απομακρύνει το θέαμα και εγω φωναζα οτι θελω να κατσω εκει να ακουω τι λενε οι μεγαλοι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Αχαχαχαχαχ..έκοβες φλέβα και συ σαν την κολλητή μου?αχαχχαχα

Δε καταλαβες... Ακομα κονω για το μαναρακι.... Χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Καλα αυτα τα σκουλαρίκια! Ακομη δεν ειχα τρυπες στα αυτια και τα φορουσα!!! Πω πω χρονια!!

Χαχαχααχ Κατερίνακι πανε τα σαμπο!εγω ειχς μοβ χρωμα.

Peacock.. Νουμεραντζα ημουν παιδι μου..μη με βλέπετε σοβαρη τωρα!!εγω που λες επαιρνα το γιο γιο μου και οταν ειχαμε κοσμο σπιτι πηγαινα εκει που ηταν όλοι, ξεβρακωνομουν και καθομουν.δε με πειραζε να εχει κοσμο!!η μαμα μου η δολια ετρεχε να με μαζεψει και να απομακρύνει το θέαμα και εγω φωναζα οτι θελω να κατσω εκει να ακουω τι λενε οι μεγαλοι...

Χαχαχαχα κι εγω το εκανα γδυνομουν και ελεγα κοιτα τι μου εφτιαξε η μαμα μου βυζακια κ πουλακι...χαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπουγελοφατσες...  Τι μου θυμίσατε... Μια φορά είχα πετάξει μια στο ταβάνι στην πρώτη δημοτικού και ηταν για 3 εκεί κολλημένη... Χαχαχαχα 

Εγώ πάλι έβαζα κάλτσες στο στήθος και τα φορέματα και τα παπούτσια της μαμά μου...ώσπου μια κ μέρα με έπιασε.... Χαχχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχαχαχαχα 

@peacock @Παρασκευαιδου

@mommy86 εχετε πολυ πλακα!!

Εγω ημου ησυχουλα...απλα μαρεσε να παίζω πολυ με μωρακια να τα κοιμιζω να τα ταιζω κτλ κτλ...θυμαστε μια κουκλα μωρο που ειχε ενα κουταλι που πανω ειχε  κερασακια σε πλαστικο και μυριζε κερασι? Και οταν αυτο το εβαζες στο στομα της μπεμπας χανόντουσαν τα κερασακια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Ποια θυμαται αυτες τις μπλουζες???????

Ερωτας!!!!

rouxa90s-215-1_379342_W931Z9.jpg

Ναιιιιιι...και ποια δεν ειχε τετοια μπλούζα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πεταλουδιτσα την κουκλα αυτη δε τη θυμαμαι αλλα τη μπλουζα...ειχα σε πολλά χρωματα!!!την φορουδα θυμαμαι 5 δημοτικου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοοοοοκ!!!! 

Κορίτσια...ειχα το φεγγαρακι!!!! Ειχα σπασει κυροπιγιο μικρο με αυτο το πραγμα χαχαχαχαχα

skydancer.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Petalouditsa28 είπε:

@mommy86 αυτη τη κουκλιτσα ελεγα...ειχε μπιμπερο καο κερασακι για να τη ταιζω...

καλησπερα κοριτσια!διαβαζω τη συζητηση κ κλαιω απο τα γελια!!η κουκλα αυτη μηπως ηταν η Κατερινα??που ετρωγε τα κερασαικια!

Petalouditsa που θυμηθηκες την κουκλα που γυρνουσε το φορεμα κ γινοτανε κεικ!!απιστευτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Ναιιιιιι...μπουγέλο φάτσες!!!χλαπατσες και καραμελορολογιααααααα...ενταξει λιγο θελω και κλαιω...

πρωτη φορα που αγορασα χλαπατσα κ γυρνουσα απο το περιπτερο στο σπιτι..ριχνω τη χλαπατσα στον τοιχο της γειτονισσας κ εφυγε ολοκληρο κομματο απο σοφα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου πολυ!!!μπες και συ στο κλιμα!!οπως βλεπεις εχουμε γινει ρεντικολο αλλα το διακεδαζουμε!!!!!!!

Πεταλουδιτσα δε το πιστευω!!την ςιχα!!!το ειχα ξεχασει!!!!ναιιιιιι που με γυρισες τωρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η polu είπε:

καλησπερα κοριτσια!διαβαζω τη συζητηση κ κλαιω απο τα γελια!!η κουκλα αυτη μηπως ηταν η Κατερινα??που ετρωγε τα κερασαικια!

Petalouditsa που θυμηθηκες την κουκλα που γυρνουσε το φορεμα κ γινοτανε κεικ!!απιστευτο!

Αχ ναι κοριτσάκι μου έτρωγε κερασακια και μυριζε κιολας το κουταλι της και το πλαστικπ κουτάκι που και καλα ειχε τα κερασακια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...