Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τεστ σπερματοζωαριων στο σπίτι


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια,  

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν κάποια γνωρίζει για αυτά τα τεστ σπερματοζωαριων που γίνονται στο σπίτι και αν έχει κάποια εμπειρία ? 

Μας βγήκε αρνητικό και ο καλός μου το έχει πάρει κατάκαρδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτά τα τεστ βγάζουν χρωματισμούς. εάν ήταν στο ροζ τότε ήταν στο θετικό εάν ήταν στο μωβ τότε ήταν αρνητικό (αλλά δεν γράφει τι είναι αρνητικό κτλ) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κορίτσι μου γλυκο.. Βλακεία έκανες.. Τον αγχωσες τον αντρα σου πολύ.. Τώρα υποθετει πως μαλλον έχει πρόβλημα στο σπέρμα ..αλλά δεν ξερει τη φυση του προβλήματος.. Αφορα την ποιότητα των σπερματοζωαρίων;;; Τον αριθμο,;; Την κινητικότητα ;;; Όλα αυτά μαζί ;;; Κανει σεναρια με το μυαλο του.. Η άγνοια ενδεχομένως να του φέρνει ανησυχία,εκνευρισμό, αγχος.. Πρέπει να πάτε στο γιατρο να εντοπίσετε τι ακριβώς συμβαίνει.. Όχι ότι μετά θα ειναι χαρούμενος  (το ξέρω γιατί τα πέρασα και με τον δικό μου) ομως ο γιατρος θα σας βοηθησει να δείτε την πραγματική διάσταση του προβλήματος και θα σας προτείνει τρόπους αντιμετώπισης..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ το ξέρω ότι έκανα αυτό το λάθος.. αλλά δυστυχώς εδώ (Γερμανία)  το βλέπουν αλλιώς...  επειδη προσπαθούμε ένα χρόνο η γυναικολόγος χωρίς εξετάσεις μου χει γράψει χάπια (clomifen ferring), και όταν μου είπε να μου τα γράψει την ανέφερα κ για σπερματοδιαγραμμα και μου είπε όχι ακόμα, εγώ για ορμονικες;  όχι ακόμα. (και δυστυχώς είναι η 3γιατρός που έχω αλλάξει-ολες τα ίδια λενε) αντε να δώ αυτόν τον μήνα τι θα μας δείξει. 

δεν με έφταιγα εγώ που είχα στρες είπα να βάλω και τον σύζυγό... ΜΟΥΤΖΩΣΤΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ το χρειάζομαι μπας κ  βάλω μυαλό. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δηλ αν ένας άντρας προσπαθει ενα χρονο να κανει παιδί και θέλει να ελεγξει τη γονιμότητα του δεν το αφηνει ο γιατρος να κάνει σπερμοδιαγραμμα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορώ να φανταστω το αγχος σας και κυριως του αντρα σου.... Μου φαίνεται αδιανόητο οτι σου εγραψε χαπια χωρις βασικες εξετασεις... τι να πω... παντως φίλη που ειναι στην Αμερική και προσπαθεί για παιδάκι μου λεει οτι εδω εχουμε τους καλύτερους γιατρούς... Δε ξερω αν ισχύει...

Ψαξτε το να κάνει ενα σπαερμοδιαγραμμα ο αντρας σου να σας φυγει το αγχος της αγνοιας εστω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πφφφφ χαπια χωρις καν τις βασικες εξετασεις??? αδιανοητο!!! δεν μπορω να καταλαβω πως λειτουργουν στο εξωτερικο.. γτ να επιβαρυνεις τον εαυτο σου με παρενεργειες φαρμακων αν υπαρχει εστω και μια πιθανοτητα να ειναι το σπερμα π μπορει να βελτιωθει ακομα και με βιταμινες! η ας πουμε να ειναι μια σαλπιγγα κλειστη?? που οσα χαπια και να παρεις τπτ δεν θα γινει..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η miniatoura87 είπε:

πφφφφ χαπια χωρις καν τις βασικες εξετασεις??? αδιανοητο!!! δεν μπορω να καταλαβω πως λειτουργουν στο εξωτερικο.. γτ να επιβαρυνεις τον εαυτο σου με παρενεργειες φαρμακων αν υπαρχει εστω και μια πιθανοτητα να ειναι το σπερμα π μπορει να βελτιωθει ακομα και με βιταμινες! η ας πουμε να ειναι μια σαλπιγγα κλειστη?? που οσα χαπια και να παρεις τπτ δεν θα γινει..

 

Για ακόμα μια φορά συμφωνω απόλυτα μαζί σου!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,  

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν κάποια γνωρίζει για αυτά τα τεστ σπερματοζωαριων που γίνονται στο σπίτι και αν έχει κάποια εμπειρία ? 

Μας βγήκε αρνητικό και ο καλός μου το έχει πάρει κατάκαρδα. 

καλησπερα! προσωπικα δεν θα εμπιστευομουν τετοιου ειδους τεστ,καντε σωστα την εξεταση σε ενα μικροβιολογικο εργαστηριο για να εχετε κ σωστα αποτελεσματα. Ασε που του δημιουργεις κ επιπλεον αγχος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Gelie είπε:

δηλ αν ένας άντρας προσπαθει ενα χρονο να κανει παιδί και θέλει να ελεγξει τη γονιμότητα του δεν το αφηνει ο γιατρος να κάνει σπερμοδιαγραμμα; 

Μέτα από ένα μισή χρόνο θα δώσει το χαρτί για να πάει στο εργαστήριο.  τι να πω.. για το χρήμα όλα... γτ θα πρέπει να κάνεις υπέρηχο για 3μήνες συν χάπια στην γυναίκα και μετά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Nantia_14 είπε:

καλησπερα! προσωπικα δεν θα εμπιστευομουν τετοιου ειδους τεστ,καντε σωστα την εξεταση σε ενα μικροβιολογικο εργαστηριο για να εχετε κ σωστα αποτελεσματα. Ασε που του δημιουργεις κ επιπλεον αγχος

Πραγματικά εάν μπορούσα να το κάνω..θα το φτιςχναμε εδώ και τώρα. αλλά εδώ δεν υπάρχουν μικροβιολιγικα εργαστήρια.  στον ουρολόγο πάνε για κάτι τέτοιο και ο ουρολόγο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η miniatoura87 είπε:

πφφφφ χαπια χωρις καν τις βασικες εξετασεις??? αδιανοητο!!! δεν μπορω να καταλαβω πως λειτουργουν στο εξωτερικο.. γτ να επιβαρυνεις τον εαυτο σου με παρενεργειες φαρμακων αν υπαρχει εστω και μια πιθανοτητα να ειναι το σπερμα π μπορει να βελτιωθει ακομα και με βιταμινες! η ας πουμε να ειναι μια σαλπιγγα κλειστη?? που οσα χαπια και να παρεις τπτ δεν θα γινει..

 

Ακριβώς όπως τα είπες. Κοριτσια επειδή έζησα στην Ελλάδα, θεωρώ πολύ πιο ανώτερους γιατρούς τους ελληνες (σαν επιστήμονες)  . εδώ είναι ότι γράφει το βιβλίο ( το οποίο μπορεί να έχει και πολλά λάθη)  

Το έχω διαπιστώσει και με άλλους γιατρούς. την προηγούμενη βδομάδα ξυπνάω το πρωί δεν νιώθω καλά το στομάχι μου πονούσε κ ένιωθα ανάγουλα πάω στο γιατρό αναφέρω τι έχω και χωρίς να ελεγξει με ρωτάει πότε περιμένεις να αδιαθετησεις λέω στις μέρες μου είμαι...  απάντηση γιατρού : Α..για αυτό πονάς 

Συμπέρασμα :το βραδυ (στο σπίτι) γαστρεντεριτιδα βαριά δεν μπορούσα να σηκωθώ απ το κρεβάτι.  ασθενοφόρο νοσοκομείο.

 (ο επιστήμονας είχε ανοίξει το βιβλίο έψαξε πόνος κ ανάγουλα= εγκυμοσύνη ή περιοδος το χε βγάλει το συμπέρασμα) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ακριβώς όπως τα είπες. Κοριτσια επειδή έζησα στην Ελλάδα, θεωρώ πολύ πιο ανώτερους γιατρούς τους ελληνες (σαν επιστήμονες)  . εδώ είναι ότι γράφει το βιβλίο ( το οποίο μπορεί να έχει και πολλά λάθη)  

Το έχω διαπιστώσει και με άλλους γιατρούς. την προηγούμενη βδομάδα ξυπνάω το πρωί δεν νιώθω καλά το στομάχι μου πονούσε κ ένιωθα ανάγουλα πάω στο γιατρό αναφέρω τι έχω και χωρίς να ελεγξει με ρωτάει πότε περιμένεις να αδιαθετησεις λέω στις μέρες μου είμαι...  απάντηση γιατρού : Α..για αυτό πονάς 

Συμπέρασμα :το βραδυ (στο σπίτι) γαστρεντεριτιδα βαριά δεν μπορούσα να σηκωθώ απ το κρεβάτι.  ασθενοφόρο νοσοκομείο.

 (ο επιστήμονας είχε ανοίξει το βιβλίο έψαξε πόνος κ ανάγουλα= εγκυμοσύνη ή περιοδος το χε βγάλει το συμπέρασμα) 

Απλα τραγικό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ακριβώς όπως τα είπες. Κοριτσια επειδή έζησα στην Ελλάδα, θεωρώ πολύ πιο ανώτερους γιατρούς τους ελληνες (σαν επιστήμονες)  . εδώ είναι ότι γράφει το βιβλίο ( το οποίο μπορεί να έχει και πολλά λάθη)  

Το έχω διαπιστώσει και με άλλους γιατρούς. την προηγούμενη βδομάδα ξυπνάω το πρωί δεν νιώθω καλά το στομάχι μου πονούσε κ ένιωθα ανάγουλα πάω στο γιατρό αναφέρω τι έχω και χωρίς να ελεγξει με ρωτάει πότε περιμένεις να αδιαθετησεις λέω στις μέρες μου είμαι...  απάντηση γιατρού : Α..για αυτό πονάς 

Συμπέρασμα :το βραδυ (στο σπίτι) γαστρεντεριτιδα βαριά δεν μπορούσα να σηκωθώ απ το κρεβάτι.  ασθενοφόρο νοσοκομείο.

 (ο επιστήμονας είχε ανοίξει το βιβλίο έψαξε πόνος κ ανάγουλα= εγκυμοσύνη ή περιοδος το χε βγάλει το συμπέρασμα) 

Κωμικοτραγικό θα έλεγα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...