Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σπερματεγχυση!


Nantia_14

Recommended Posts

Σας θαυμάζω για τη δύναμη ψυχής που έχετε.....σας αξίζουν οι προσευχές ολου του κόσμου...θα τα καταφέρετε!!!! θα ερθει το μωράκι σας να σας γεμίσει ευτυχία.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 90
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 5 ώρες, ο/η Taliatela είπε:

Geia sas koritsia. Eimai kainourgia stin parea. Egw idi exw kanei mia apotiximeni spermategxisi kai to savvato pou erxetai paw gia tin deuteri mou. Elpizw ola na pane kala:)

Καλώς ήρθες! Σου εύχομαι να πάνε όλα καλα το Σάββατο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Anthi1402 είπε:

ΕΓΩ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΑΛΗ ΩΟΡΗΞΙΑ,ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ ΑΥΓΑ.ΑΠΟ ΣΠΕΡΜΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΘΕΜΑ,Κ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΗ...:cry:

λυπαμαι για την χοριακη σου Ανθη μου! μην το βαλεις κατω,μαζεψε δυναμεις,ελπιζω η νεα χρονια να αποδειχθει τυχερη :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nantia_14 είπε:

λυπαμαι για την χοριακη σου Ανθη μου! μην το βαλεις κατω,μαζεψε δυναμεις,ελπιζω η νεα χρονια να αποδειχθει τυχερη :) 

Κάθε χρονο λεω τα ιδια....

Οποτε δεν ξερω ποτε θα ναι η χρονια μου.απλα κουραστηκα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Anthi1402 είπε:

Κάθε χρονο λεω τα ιδια....

Οποτε δεν ξερω ποτε θα ναι η χρονια μου.απλα κουραστηκα....

κοριτσι μου δυστυχως καμια μας δεν ξερει ποτε επιτελους θα γινει το θαυμα,κουραζομαστε,απογοητευομαστε,ξαναελπιζουμε........ο ιδιος κυκλος καθε φορα. Θα ερθει ομως η σειρα μας,που θα παει θα ερθει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Anthi1402 είπε:

Κάθε χρονο λεω τα ιδια....

Οποτε δεν ξερω ποτε θα ναι η χρονια μου.απλα κουραστηκα....

Ανθη μου να σε ρωτησω κατι;; η εξωσωματικη δεν ειχε αποτέλεσμα γιατί δεν εμφυτευτηκε καν το εμβρυο η' εμφυτευτηκε και στη συνεχεια δεν προχωρησε;; Στην κατάψυξη γιατι δεν κρατησες ωστε να επαναλαβεις τωρα την προσπάθεια; Δεν προέκυψαν αρκετά ωαρια η' δε γονιμοποιηθηκαν;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Ανθη μου να σε ρωτησω κατι;; η εξωσωματικη δεν ειχε αποτέλεσμα γιατί δεν εμφυτευτηκε καν το εμβρυο η' εμφυτευτηκε και στη συνεχεια δεν προχωρησε;; Στην κατάψυξη γιατι δεν κρατησες ωστε να επαναλαβεις τωρα την προσπάθεια; Δεν προέκυψαν αρκετά ωαρια η' δε γονιμοποιηθηκαν;;

ΜΑΘΑΜΕ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΟΤΙ ΕΦΤΑΙΓΕ ΤΟ ΟΥΕΡΟΠΛΑΣΜΑ ΤΕΛΙΚΑ.ΕΠΙΑΣΑ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΠΕΣΑΝ ΟΙ ΜΟΝΑΔΕΣ.

ΕΙΧΑ 9 ΩΑΡΙΑ.ΕΓΙΝΑΝ ΒΛΑΣΤΟΚΥΣΤΕΣ ΤΑ 4 ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ Κ ΜΟΥ ΕΒΑΛΑΝ 2.ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ.ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑΜΕ ΝΑ ΚΑΤΑΨΥΞΟΥΜΕ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anthi1402 είπε:

ΜΑΘΑΜΕ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΟΤΙ ΕΦΤΑΙΓΕ ΤΟ ΟΥΕΡΟΠΛΑΣΜΑ ΤΕΛΙΚΑ.ΕΠΙΑΣΑ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΠΕΣΑΝ ΟΙ ΜΟΝΑΔΕΣ.

ΕΙΧΑ 9 ΩΑΡΙΑ.ΕΓΙΝΑΝ ΒΛΑΣΤΟΚΥΣΤΕΣ ΤΑ 4 ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ Κ ΜΟΥ ΕΒΑΛΑΝ 2.ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ.ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑΜΕ ΝΑ ΚΑΤΑΨΥΞΟΥΜΕ...

Καλη επιτυχία στις προσπάθειες σου.. Μην απογοητεύεσαι.. Εύχομαι να έχεις πολύ καλό γιατρό που θα σου δώσει κατευθύνσεις και θα σε καθοδηγησει σωστα στα επόμενά σου βήματα.. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η miniatoura87 είπε:

ποναει η ψυχη μ οταν ξερω οτι προσπαθειτε τοσο καιρο... εδω 1,5 χρονος εγω και μ φαινεται αιωνας! το δικαιουστε με καθε τροπο να ειστε οι πρωτες που θα γινετε μανουλες!! ειλικρινα σας το λεω!! μακαρι για ολες μας φυσικα!!ολες το αξιζουμε απλα εσεις ειδικα πρεπει να δικαωθειτε για ολο αυτον τον αγωνα!! 

ευχομαι το 2017 να ειναι τυχερο!!!με ολη μ την καρδια!!

Μακαρι να ειναι τυχερό για όλες μας, να είμαστε πάλι όλες μαζί σε ομάδα συζήτησης "Μωράκια Αυγούστου 2017",.... διαβάζω σχόλια από την ομάδα μωρακια Μαιου 2017 και με πιάνει το παράπονο.... η κολλητη μου στους 2 μήνες προσπαθειών εμεινε εγκυος, γέννησε, το παιδί της χρονίζει οπου να ΄ναι και εγω ακόμα... και εχω ξεκινησει προσπάθειες πριν από αυτη... Θελω τόσο πολυ το δικό μου μωράκι... ωρες ωρες νιωθω τόσο αχρηστη..ακόμα και για τα πιο απλά... να αδιαθετησω από μόνη μου ας πουμε....:cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην το ξαναπείς αυτό... Δε φταις εσύ αν έχεις ένα ορμονολογικό θέμα... Σου εύχομαι να δοθεί καποια λύση σύντομα.... Τωρα οσο για τα νέα των εγκυμοσυνων είναι λογικό να σε στρεσαρουν.. Στο λέω και στο υπογράφω ότι όλες έτσι νιώθουμε..Η αποκτηση παιδιου ειναι ο πιο σημαντικος στόχος που θες να κατακτήσεις.. Όταν βλέπεις πως σχεδόν όλοι γύρω σου τον κατακτούν τόσο μα τόσο εύκολα αρχίζει να σε πιάνει πανικός.. λες "εγώ, γιατί δυσκολεύομαι τοσο;;;". Ένα θα σου πω.. Σε 12 μηνες εχω πάει με τον αντρα μου σε 9 γάμους και ένας ο δικος μας 10!!! Δεν έχει μείνει ανυπαντρο κουνούπι πια στον κυκλο μας.. Παντρεύτηκαν όλοι.. Από τα 10 ζευγάρια τα 2 είχαν απο πριν παιδί και έκαναν γαμοβαπτιση.. Το 1 πετυχε εγκυμοσύνη ενα δυο μήνες μετά το γάμο, και τα υπολοιπα 7 ξεκινήσαμε την προσπάθεια να μεγαλώσουμε την οικογένεια μας. Τις τελευταίες 40 μερες ανακοινώθηκαν 3 εγκυμοσύνες..!!! Ζοριζει το πραγμα..Στην πρώτη ενθουσιαστηκα και όλη την ημέρα ήμουν τρελαμενη με το ευχάριστο νεο.. Στην δεύτερη χάρηκα παρά πολύ και είπα μέσα μου " τι ωραία, θα αποκτήσω ανιψακι.!!!". Στην τρίτη χάρηκα για 2 λεπτά και μετά άρχισε να με λούζει κρύος ιδρώτας.. Επόμενη ανακοίνωση μέσα στο μήνα δεν πιστεύω να αντέξω......... Κάποιες φορές νιώθω πως δεν είμαι αρκετά καλός άνθρωπος γιατι δεν μπορώ να χαρώ με τη χαρά του δικου μου ανθρωπου.. Επειδή το πιο ευχαριστο πραγμα που θα μπορουσε να συμβει στη ζωη του δημιουργεί σε μενα πανικό.. Μέσα μου ξέρω όμως πως δεν πρόκειται για φθόνο αλλά για ζήλεια και θαυμασμό.. Θέλω να μου συμβεί και μένα το υπέρτατο αλλά αγωνιω για το πότε.. Σε καταλαβαίνω απολυτα κορίτσι μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Μην το ξαναπείς αυτό... Δε φταις εσύ αν έχεις ένα ορμονολογικό θέμα... Σου εύχομαι να δοθεί καποια λύση σύντομα.... Τωρα οσο για τα νέα των εγκυμοσυνων είναι λογικό να σε στρεσαρουν.. Στο λέω και στο υπογράφω ότι όλες έτσι νιώθουμε..Η αποκτηση παιδιου ειναι ο πιο σημαντικος στόχος που θες να κατακτήσεις.. Όταν βλέπεις πως σχεδόν όλοι γύρω σου τον κατακτούν τόσο μα τόσο εύκολα αρχίζει να σε πιάνει πανικός.. λες "εγώ, γιατί δυσκολεύομαι τοσο;;;". Ένα θα σου πω.. Σε 12 μηνες εχω πάει με τον αντρα μου σε 9 γάμους και ένας ο δικος μας 10!!! Δεν έχει μείνει ανυπαντρο κουνούπι πια στον κυκλο μας.. Παντρεύτηκαν όλοι.. Από τα 10 ζευγάρια τα 2 είχαν απο πριν παιδί και έκαναν γαμοβαπτιση.. Το 1 πετυχε εγκυμοσύνη ενα δυο μήνες μετά το γάμο, και τα υπολοιπα 7 ξεκινήσαμε την προσπάθεια να μεγαλώσουμε την οικογένεια μας. Τις τελευταίες 40 μερες ανακοινώθηκαν 3 εγκυμοσύνες..!!! Ζοριζει το πραγμα..Στην πρώτη ενθουσιαστηκα και όλη την ημέρα ήμουν τρελαμενη με το ευχάριστο νεο.. Στην δεύτερη χάρηκα παρά πολύ και είπα μέσα μου " τι ωραία, θα αποκτήσω ανιψακι.!!!". Στην τρίτη χάρηκα για 2 λεπτά και μετά άρχισε να με λούζει κρύος ιδρώτας.. Επόμενη ανακοίνωση μέσα στο μήνα δεν πιστεύω να αντέξω......... Κάποιες φορές νιώθω πως δεν είμαι αρκετά καλός άνθρωπος γιατι δεν μπορώ να χαρώ με τη χαρά του δικου μου ανθρωπου.. Επειδή το πιο ευχαριστο πραγμα που θα μπορουσε να συμβει στη ζωη του δημιουργεί σε μενα πανικό.. Μέσα μου ξέρω όμως πως δεν πρόκειται για φθόνο αλλά για ζήλεια και θαυμασμό.. Θέλω να μου συμβεί και μένα το υπέρτατο αλλά αγωνιω για το πότε.. Σε καταλαβαίνω πολυ τα κορίτσι μου... 

Ναι ετσι ειναι...ακριβως ετσι! Κι εγω νιωθω τυψεις που νιωθω ετσι για τις εγκυμοσύνες.... Η καρδια μου ποναει καθε φορα που ακουω ενα νεο τετοιο απο το κυκλο μας... απο εδω ειλικρινα χαιρομαι... ισως γιατι όλες μας το παλευουμε τοσο πολυ....

Ειλικρινα ετσι μου ρχεται να πω στον γιατρο κατευθειαν εξωσωματική... με αγχωνει ολο αυτο το προγραμματισμενο...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gelie μου....δηλώνω και εγω παρούσα οσον αφορά στις σκεψεις και τα συναισθήματα που βιώνεις.......

Εχω νιώσει και εγω οπως εσυ....εμαθα για μια συγγενή μου που ειναι εγκυος και μαλιστα θα ήμασταν στους ίδιους μηνες αν δεν ειχα χασει το σπορακι μου...εκεινη εχει αλλο ενα παιδί...ναι χάρηκα πολυ για αυτη...αλλα...υπηρχε ενα "αλλα" στο πισω μερος των συναισθημάτων μου....και ενα "γιατι" εγω να μη τα καραφερω να το κρατησω....

Και μετα οι ενοχες...γιατι ενιωσα έτσι...γιατι να υπηρχε αυτο το αλλά....... 

Θα προσθέσω μονο οτι εγω νιωθω  πολλες φορες ακομη πιο άσχημα επειδή γκρινιαζω και κανω παράπονα την ιδια στιγμη που καποιες αλλες κοπέλες βιωνουν το δικο τους πόνο και μεγαλυτερο κάποιες φορές.....και πολλες φορες νιωθω την αναγκη να ζητησω συγγνωμη απο εκεινες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Gelie μου....δηλώνω και εγω παρούσα οσον αφορά στις σκεψεις και τα συναισθήματα που βιώνεις.......

Εχω νιώσει και εγω οπως εσυ....εμαθα για μια συγγενή μου που ειναι εγκυος και μαλιστα θα ήμασταν στους ίδιους μηνες αν δεν ειχα χασει το σπορακι μου...εκεινη εχει αλλο ενα παιδί...ναι χάρηκα πολυ για αυτη...αλλα...υπηρχε ενα "αλλα" στο πισω μερος των συναισθημάτων μου....και ενα "γιατι" εγω να μη τα καραφερω να το κρατησω....

Και μετα οι ενοχες...γιατι ενιωσα έτσι...γιατι να υπηρχε αυτο το αλλά....... 

Θα προσθέσω μονο οτι εγω νιωθω  πολλες φορες ακομη πιο άσχημα επειδή γκρινιαζω και κανω παράπονα την ιδια στιγμη που καποιες αλλες κοπέλες βιωνουν το δικο τους πόνο και μεγαλυτερο κάποιες φορές.....και πολλες φορες νιωθω την αναγκη να ζητησω συγγνωμη απο εκεινες..

Όλες μας νιωθουμε ετσι....

Πεταλουδακι μου γλυκό στο εχω ξαναπεί ο καθενας βιωνει το προβλημα του, μη ζητας συγνώμη...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βλεπω εγκυες κ στριβω γωνια....δεν νομιζω να ειμαι η μονη...

Ελα κοριτσια μου ολες μαζι στον αγωνα.λεω θα ρθει η στιγμή που θα βλεπουν εμενα αλλες γυναίκες κ θα στριβουν αυτες γωνια....???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περιττο να γραψω οτι νιωθω το ιδιο και καθε φορα π μαθαινω για τυχαια εγκυμοσυνη γνωστου  χωρις καν να ειναι προγραμματισμενο πλεον δεν μπορω να κρατησω τα δακρυα μου..με πιανει το παραπονο και κλαιω με λυγμους.. την επομενη μερα νιωθω οτι θα με τιμωρησει η ζωη π σκεφτομαι ετσι..και οτι ειμαι πολυ κακος ανθρωπος..αλλα μετα ηρεμω και λεω δεν ειναι κακια... ειναι απλα παραπονο... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η miniatoura87 είπε:

περιττο να γραψω οτι νιωθω το ιδιο και καθε φορα π μαθαινω για τυχαια εγκυμοσυνη γνωστου  χωρις καν να ειναι προγραμματισμενο πλεον δεν μπορω να κρατησω τα δακρυα μου..με πιανει το παραπονο και κλαιω με λυγμους.. την επομενη μερα νιωθω οτι θα με τιμωρησει η ζωη π σκεφτομαι ετσι..και οτι ειμαι πολυ κακος ανθρωπος..αλλα μετα ηρεμω και λεω δεν ειναι κακια... ειναι απλα παραπονο... 

 

Εγω νευριαζω πλεον δεν κλαιω...

Κ γω δεν ξερω αν θα μου βγει σε καλο...αλλα δεν το κανω επίτηδες . μου βγαινει κοριτσια μου...ξερω δεν με παρεξηγητε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

Ναι ετσι ειναι...ακριβως ετσι! Κι εγω νιωθω τυψεις που νιωθω ετσι για τις εγκυμοσύνες.... Η καρδια μου ποναει καθε φορα που ακουω ενα νεο τετοιο απο το κυκλο μας... απο εδω ειλικρινα χαιρομαι... ισως γιατι όλες μας το παλευουμε τοσο πολυ....

Ειλικρινα ετσι μου ρχεται να πω στον γιατρο κατευθειαν εξωσωματική... με αγχωνει ολο αυτο το προγραμματισμενο...

 

Δεν γνωριζω την ηλικία σου, ουτε  τα αποθεματα των ψυχικων αντοχων σου ούτε το χρονικό διάστημα που προσπαθείς.. Αν πάντως δεν αντέχεις άλλο να το παλεύεις φυσιολογικά δεν είναι κακό να κάνεις κάτι πολύ πιο δραστικο.. Πραγματικά πάντως όταν θα νιώσεις πως έχεις φτάσει στα όρια σου και δε θα μπορεις να περιμενεις αλλο, δε θα είσαι καν σκεπτικη ούτε θα αναρωτιέσαι τι πρέπει να κάνεις.  Αντανακλαστικά θα παρεις τηλ το γιατρό σου θα κλεισεις μαζι του ραντεβού και θα του πεις "Αποφασισαμε να παμε για εξωσωματικη.. Πειτε μου ποιά είναι η διαδικασία..". Ετσι εγινε και με εμένα..Στους 16 μηνες προσπαθειων είπα " τέλος, κάτι πρέπει να γίνει..".Άλλες κοπέλες κάνουν περισσότερη υπομονή και άλλες λιγότερη.. Είναι θέμα ιδιοσυγκρασίας και συνθηκών..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο μεταξύ οι άντρες μας όσο και αν θέλουν να κάνουν παιδί, όσο και αν αγχώνονται μέσα τους, πάντα αντέχουν να το προσπαθήσουν και άλλο.... Δεν φτάνουν σχεδόν ποτέ στα σημεία παράνοιας που φτάνουμε εμείς.. Αν περιμένει δηλ η γυναίκα να της προτείνει ο αντρας θα ζητήσουν αποτελεσματική και δραστική ιατρική βοήθεια στην απόκτηση παιδιού ...... μάλλον θα περάσουν χρόνια!!!!!!!! Ο δικός μου μου έλεγε συνέχεια "κάτσε να το προσπαθήσουμε λίγο καιρό ακόμη..". Όσος καιρός και αν περνουσε πάλι θα αντεχε λιιιιγο περισσότερο. Αν εμείς δε δράσουμε αποφασιστικά τίποτα δε γίνεται!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα φανεί κλισέ...αλλά θα συμφωνήσω κι εγώ απόλυτα με τις προλαλήσασες! Τον προηγούμενο μήνα έμαθα για 2 εγκυμοσύνες από τον φιλικό μου κύκλο και μάλιστα η μία από μια κοπέλα που παντρεύτηκε σχεδόν 1 μήνα μετά από μένα. Ένιωσα αρκετά περίεργα και είπα από μέσα μου "γιατί εκείνη κι όχι κι εγώ;" Έχω πιάσει τον εαυτό μου αρκετές φορές να κάνει σκέψεις ζήλιας ακούγοντας περιπτώσεις εγκυμοσύνης και να το μετανιώνει το επόμενο λεπτό! Αλλά νομίζω πως έτσι....

Πόσες φορές το τελευταίο διάστημα έπιασα τον ευατό μου να παρατηρεί έγκυες κοπέλες στον δρόμο ή σε έργα στην τηλεόραση ή να δίνει περισσότερη προσοχή σε ανακοινώσεις εγκυμοσύνης από ότι παλαιότερα...αλλά νομίζω πως είναι φυσιολογικό καθώς αυτό είναι το θέμα που με-μας απασχολεί αυτό το διάστημα! Ειλικρινά πιστεύω πως μες το 2017 όλα αυτά θα μοιάζουν με μακρινό όνειρο και θα μιλάμε πλέον για τις εγυμοσύνες μας...!

Το εύχομαι πραγματικά για όλες μας κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η desmi είπε:

θα φανεί κλισέ...αλλά θα συμφωνήσω κι εγώ απόλυτα με τις προλαλήσασες! Τον προηγούμενο μήνα έμαθα για 2 εγκυμοσύνες από τον φιλικό μου κύκλο και μάλιστα η μία από μια κοπέλα που παντρεύτηκε σχεδόν 1 μήνα μετά από μένα. Ένιωσα αρκετά περίεργα και είπα από μέσα μου "γιατί εκείνη κι όχι κι εγώ;" Έχω πιάσει τον εαυτό μου αρκετές φορές να κάνει σκέψεις ζήλιας ακούγοντας περιπτώσεις εγκυμοσύνης και να το μετανιώνει το επόμενο λεπτό! Αλλά νομίζω πως έτσι....

Πόσες φορές το τελευταίο διάστημα έπιασα τον ευατό μου να παρατηρεί έγκυες κοπέλες στον δρόμο ή σε έργα στην τηλεόραση ή να δίνει περισσότερη προσοχή σε ανακοινώσεις εγκυμοσύνης από ότι παλαιότερα...αλλά νομίζω πως είναι φυσιολογικό καθώς αυτό είναι το θέμα που με-μας απασχολεί αυτό το διάστημα! Ειλικρινά πιστεύω πως μες το 2017 όλα αυτά θα μοιάζουν με μακρινό όνειρο και θα μιλάμε πλέον για τις εγυμοσύνες μας...!

Το εύχομαι πραγματικά για όλες μας κορίτσια!

Εγω παντως καθε χρονο τα ιδια λεω...θα ειναι η χρονια μου κ τετοια αλλα....ακομα δεν....χαχαχα 

Γελαω για να μην κλαψω ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Anthi1402 είπε:

Εγω παντως καθε χρονο τα ιδια λεω...θα ειναι η χρονια μου κ τετοια αλλα....ακομα δεν....χαχαχα 

Γελαω για να μην κλαψω ??????

λοιπον εμενα περυσι μου ετυχε το φλουρι τρεις φορες........να μην πω πως ηταν η χρονια,φετος θα παρακαλαω μην μου ξαναπεσει μηπως δω ασπρη μερα χαχαχαχαχα :P 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας διαβάζω κορίτσια μου κάθε μέρα και εύχομαι μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου να μπείτε στην ομάδα με τα μωρακια του 2017!!!!! Αν δεν έχετε κάποιο πρόβλημα να πω και γω κάτι που με προβλημάτιζει μιας και εσείς μπορείτε να μου δώσετε ίσως μια ιδέα.  Λοιπόν. ... διαβάζοντας σας μου ήρθε στο μυαλό μου η κολλητή μου. Γνωριζόμαστε από μικρές και μεγαλώσαμε μαζί,  γενικά όλα μαζί κάθε μέρα κ@λος και βαράκι.  Είχε ατυχίες με 4 εγκυμοσύνες και ακόμα άκρη δε βρίσκει....έχει ψαχτεί και την έχω βοηθήσει και εγώ οσο μπορεσα (με την στηριξη μου κυριως την ψυχολογικη_πολλά χρόνια τώρα.  Το καλοκαίρι έμεινα έγκυος, ήθελα τόσο πολύ να της το πω να το μοιραστώ με την κολλητή μου να χαρούμε μαζί,  αλλά ήξερα , ήμουν σίγουρη ότι δεν θα μπορέσει να χαρεί όσο εγώ _λόγω της θέσης της, και το δικαιολογούσα και το δικαιολογώ ακόμα .άλλωστε την είχα ακούσει πολλάκις στο παρελθόν να μου λέει πόσο δεν μπορεί να πιστέψει ότι μια φίλη της (η οποία είναι μεγαλύτερη μας) έμεινε έγκυος. Ή πως έμεινε η άλλη κλπ κλπ Επίσης κατανοητό (δεν ξεχνώ πότε πως ένιωθα εγώ όταν εκείνη βρήκε τον έρωτα και εγώ βίωμα περίοδο θλίψης λόγω χωρισμού σε καμία περίπτωση δεν προσομοίωση τις καταστάσεις απλά προσπαθώ να την δικαιολογήσω μεσω εμου και παλι) τ

Τελικά για να μην πλατιάζωω σκέφτηκα πως θα είναι χειρότερο να μην της το πω και να με δει με την κοιλια στο στόμα,  ούτως ή άλλως θα το έλεγα. 

Αντιμετωπίζω πολλά προβλήματα υγείας ,χρονιές παθήσεις,  επικίνδυνες για την ζωή μου, αλλά προσπαθώ να μην σκέφτομαι αρνητικά ,  η φιλη μου λοιπόν 4 μήνες τώρα ,από την ώρα που το έμαθε δεν μου έχει ξαναμιλήσει ούτε να δει πως είμαι ούτε αν προχωράει καλά η κύηση , τίποτα,εξαφανιζολ. .. και νιώθω τόσο άσχημα τέτοια απογοήτευση,  ξέρω ότι ίσως δεν έχει θέση η δημοσίευση μου εδω,ούτε θέλω να προκαλέσω κάποιο κοπέλι ,  όμως. .. μιας και βιώνετε κάτι παρόμοιο,  το έχετε κάνει και εσεις; δεν ξέρω πως να της φέρθω πλέον, της στέλνω μηνύματα και είναι ολοφανερα&επιδεικτηκα ψυχρη, σαν να μην υπάρχω ,ενώ είμαστε 13 χρόνια μαζί κάθε μέρα. .. Εσείς που το βιώνετε εν μέρη έχετε αντιδράσει πότε έτσι ; 

 και πάλι Συγγνώμη εάν σας κουρασα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Βικυ88 είπε:

Σας διαβάζω κορίτσια μου κάθε μέρα και εύχομαι μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου να μπείτε στην ομάδα με τα μωρακια του 2017!!!!! Αν δεν έχετε κάποιο πρόβλημα να πω και γω κάτι που με προβλημάτιζει μιας και εσείς μπορείτε να μου δώσετε ίσως μια ιδέα.  Λοιπόν. ... διαβάζοντας σας μου ήρθε στο μυαλό μου η κολλητή μου. Γνωριζόμαστε από μικρές και μεγαλώσαμε μαζί,  γενικά όλα μαζί κάθε μέρα κ@λος και βαράκι.  Είχε ατυχίες με 4 εγκυμοσύνες και ακόμα άκρη δε βρίσκει....έχει ψαχτεί και την έχω βοηθήσει και εγώ οσο μπορεσα (με την στηριξη μου κυριως την ψυχολογικη_πολλά χρόνια τώρα.  Το καλοκαίρι έμεινα έγκυος, ήθελα τόσο πολύ να της το πω να το μοιραστώ με την κολλητή μου να χαρούμε μαζί,  αλλά ήξερα , ήμουν σίγουρη ότι δεν θα μπορέσει να χαρεί όσο εγώ _λόγω της θέσης της, και το δικαιολογούσα και το δικαιολογώ ακόμα .άλλωστε την είχα ακούσει πολλάκις στο παρελθόν να μου λέει πόσο δεν μπορεί να πιστέψει ότι μια φίλη της (η οποία είναι μεγαλύτερη μας) έμεινε έγκυος. Ή πως έμεινε η άλλη κλπ κλπ Επίσης κατανοητό (δεν ξεχνώ πότε πως ένιωθα εγώ όταν εκείνη βρήκε τον έρωτα και εγώ βίωμα περίοδο θλίψης λόγω χωρισμού σε καμία περίπτωση δεν προσομοίωση τις καταστάσεις απλά προσπαθώ να την δικαιολογήσω μεσω εμου και παλι) τ

Τελικά για να μην πλατιάζωω σκέφτηκα πως θα είναι χειρότερο να μην της το πω και να με δει με την κοιλια στο στόμα,  ούτως ή άλλως θα το έλεγα. 

Αντιμετωπίζω πολλά προβλήματα υγείας ,χρονιές παθήσεις,  επικίνδυνες για την ζωή μου, αλλά προσπαθώ να μην σκέφτομαι αρνητικά ,  η φιλη μου λοιπόν 4 μήνες τώρα ,από την ώρα που το έμαθε δεν μου έχει ξαναμιλήσει ούτε να δει πως είμαι ούτε αν προχωράει καλά η κύηση , τίποτα,εξαφανιζολ. .. και νιώθω τόσο άσχημα τέτοια απογοήτευση,  ξέρω ότι ίσως δεν έχει θέση η δημοσίευση μου εδω,ούτε θέλω να προκαλέσω κάποιο κοπέλι ,  όμως. .. μιας και βιώνετε κάτι παρόμοιο,  το έχετε κάνει και εσεις; δεν ξέρω πως να της φέρθω πλέον, της στέλνω μηνύματα και είναι ολοφανερα&επιδεικτηκα ψυχρη, σαν να μην υπάρχω ,ενώ είμαστε 13 χρόνια μαζί κάθε μέρα. .. Εσείς που το βιώνετε εν μέρη έχετε αντιδράσει πότε έτσι ; 

 και πάλι Συγγνώμη εάν σας κουρασα

Κοριτσι μου καταρχας σου ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη . 

Κ κατα δευτερον η φιλη σου ειναι απαράδεκτη ! !!!ουδεποτε εχω φερθει ετσι ουτε πρόκειται . δεν εχω καμια φιλη τοσα χρονια .ειλικρινα τρελλαθηκα οταν το διαβασα.δεν το πιστευα.ελεος δλδ...τι να πω πια.ειπαμε νευριαζουμε απογοητευομαστε στεναχωριομαστε χιλια δυο οταν βλέπουμε μια εγκυος γυναικα αλλα οχι κ ετσι.κολλητη κ να μην της μιλαμε επειδη θα φερει ενα μωρο στον  κοσμο;απαραδεκτο κ φρικτο.θα πρεπε να χαιροτανε με τη χαρα σου.θα σου πω κατι...ο αδελφος μου κ η αδελφή μου εκαναν 5 χρόνια να κανουν παιδι.οταν η νυφη μου εμεινε εγκυος η αδελφή μου τρελλαθηκε απ τη χαρα της...λεει θα μαι η επομενη...οταν εμεινε στο 2ο πικραθηκε....οταν εμεινε στο 3ο δεν μπορω να σου πω....μετα παλι καλα εμεινε εγκυος η αδελφη μου....αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν την αγαπαει η οτι δεν τους ξανα μιλησε ελεος....αααα κ μετα η νυφη μου εμεινε παλι εγκυος...(εκει ηταν η σειρα μου να ουρλιάξω ) Χαχαχαχα . ..

Τι να σου πω κοριτσι μου τοσα χρονια κ να σου φερθει ετσι.....κανε λιγο υπομονη μηπως ηρεμησει κ καταλαβει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Βικυ88 Καλημέρα σου!!!  Σου εύχομαι να σου πανε ολα καλα στην εγκυμοσυνη σου κοριτσι μου......

Έκανες πολυ καλά και μας είπες την εμπειρία σου, ετσι για να τα βγαλεις και εσυ απο μεσα σου και να συζητάμε ολες μας.....

Λοιπόν....Διαβάζοντας την ιστορία σου μου ηρθε στο μυαλό μια δικη μου εμπειρία με μια κοπέλα που την ειχα σαν αδελφη μου. Με λιγα λόγια...Οταν εγω και η αλλη φιλη μας γνωρισαμε τους άντρες μας η κοπελα που σου λεω κλείστηκε πολυ στον εαυτο της (εκεινη μολις ειχε χωρίσει απο μια σχέση που θεωρούσε σοβαρη) Σε σημείο που δε ρωτουσε ποτε πως ειμαστε, πως περνάμε γενικα αν τα παμε καλα στη σχεση μας...Εμεις λοιπον θεωρουσαμε οτι αδιαφορεί, οτι δε τη νοιάζει, οτι ζηλεύει και γενικα.......οτι δεν ειναι πραγματική φίλη οταν φερεται ετσι. Περάσαμε εναν χρόνο έτσι, να απομακρυνόμαστε και συναισθηματικά. Ενα χρονο μετα οταν βρηκε αλλη σχεση μας μιλησε ανοιχτά....θα σου οω τα λογια της περιληπτικά "Υπεφερα οταν έβλεπα οτι ολες προχωράτε τη ζωη σας και εγω δε μπορω να στεριωσω σε σχέση. Δεν αντεχα να ακούω οτι κανατε αυτο, κανατε το αλλο, ενω εμένα ο δικος μου παντα με εβαζε σε δεύτερη μοίρα. Ακομα και τις στιγμές που καταλάβαινα το ποσο λάθος φερομουν σε εσάς ημουν πολυ αδύναμη για να το  παραδεχτω και να προσπαθήσω να αλλάξω..και ενιωθα ενοχές και ολο αυτο ηταξ φαυλος κυκλος που με έκανε προτιμω να μη μιλάμε...

Τι θελω να σου πω, δηλαδη...Νομίζω πως η φίλη σου υποφέρει πολύ για να φτασει σε τέτοιο σημείο και θεωρώ πως και εκείνη καπου καπου θα νιωθει ενοχές για τη συμπεριφορά της αλλα εχοντας το πόνο της για το μωρακι της δε μπορεί να το διαχειριστεί ολο αυτό και απομακρύνεται...Ξέρεις  κάποιοι άνθρωποι δεν εχουν την επαρκή ωριμότητα να διαχειριστούν το πονο τους. Ακομα και η ζήλια ειναι ανθρώπινο συναίσθημα αλλά δυστυχώς πολλοι άνθρωποι δε ξέρουν να τη διαχειριστούν.

Και εγω στη θεση σου δε θα ενιωθα καλά...θα απογοητευόμουν...θα περίμενα να μου πει ξεκάθαρα: "ξέρεις κατι, υποφέρω. Δε μπορώ να διαχειριστώ ολο αυτο το πόνο. Θέλω να απομακρυνθω χωρις αυτο να σημαίνει πως δε νοιάζομαι για σενα... Δωσε μου λιγο χρόνο....."

Δε δικαιολογώ τη φιλη σου θεωρω και εγω απαραδεκτη τη συμπεριφορα της...Δυστυχώς χανει στιγμές απο την ζωη σου και αυτες δύσκολα αναπληρώνονται.......εγω με αυτη τη φιλη μου που σου ειπα περασαν 4 χρονια και ακομα δε νιωθω άνετα να της πω πράγματα.....εχει τελειώσει η σχεση που είχαμε...Ειχε δικαίωμα να βιωσει το πονο της, ναι...αλλα ειχα και εγω δικαιωμα να εχω μια κολλητή που οσο και να υποφέρει θα μοιραζεται μαζι μου το πονο της και θα ενδιαφερεται για τη ζωη μου...

Εχεις προσπαθήσει να της μιλησεις?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...