Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Κοριτσακια μου δεν ξέρω τι να γράψω..ειλικρινα..ολες οι ελπίδες μου ηταν στηριγμένες σε αυτη την προσπάθεια..το ήξερα απο την αρχή..τα οικονομικά μας έφταναν για εναν κύκλο μονο με τις πανάκριβες ενέσεις..οτι κανω απο δω και περα θα ειναι πιο "αδύναμο"..εχω απογοητευτεί πολυ...4ωοθηλακια και δεν καταφέραμε να γονιμοποιήσουμε ουτε ενα..το ειπα της αδερφής μου..και δεν με πιστεψε..το ιδιο εχω πάθει και εγω..δεν το πιστευω...ισως ειναι άρνηση απλα να το δεχθώ..Σας ευχαριστω απο τα βαθύ της ραγισμένης αυτη τη στιγμή καρδούλας μου που εισαστε δίπλα μου..Ευχαριστω το θεο που σας γνώρισα..και Σας Αγαπω..

Κοριτσακι μου, ανατρίχιασα.. ο,τι κ να πω ειναι λιγο.. ξερω πως ειναι να παιρνεις ορμόνες κ να μην κανεις ούτε προσπάθειες ... εσυ, τουλάχιστον προσπάθησες κ έκανες ο,τι μπορούσες.. ας ευχηθούμε τον επόμενο μηνα για ολες μας.. θα τα καταφέρουμε δεν μπορει.. μόλις μίλησα με ενα συνάδελφο απο παλιά κ αμεσως με ρωτηςε κάνα κουτσούβελο; ποσο πόνεσα.. ραγίζει η ψυχή μου... ποσο να προσποιούμαι ότι ακομη δεν θελω γιατί ειμαι μικρη.. ;; κλάψε να ξεσκάσεις.. ο,τι πει ο θεός.. Αυτός ξέρει καλυτερα για ολες μας.. έχεις δίπλα σου τον αντρουλη σου.. αυτο να σκέφτεσαι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι μου υπομονή.  Μην ραγιζεις την καρδούλα σου και όλα θα γίνουν...πεζό ακούγεται αλλά πρέπει να το πιστέψεις..στέλνω την αγάπη μου!

Χαιρετώ και φιλώ όλα τα κορίτσια..σας διαβάζω καθημερινά πώς πάντα. Κουράγιο και αισιοδοξία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η elenaaa445 είπε:

κοριτσακια μου δεν παει να πει οτι χωρις τις ενεσεις δεν θα συλλαβεται!!!!μην τα παρατας!!!!πες μου λιγο εχει καποιος απο τους δυο προβλημα?

Κανένας κοπελα μου..και εμενα ολες οι εξετάσεις μια χαρα (πλην της προλακτινης που τωρα ανέβηκε για κάποιο ανεξήγητο λόγο και την ρυθμίζω με χάπι) και το σπερμα άψογο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι πραγματικά για σένα. Σκέψου όμως όλα αυτά τα ομορφα λόγια παρηγοριάς που έλεγες σε όλες μας που προσπαθούμε καιρο και βρες δύναμη να συνεχίσεις και να το πετύχεις. Θα δεις θα έρθει η στιγμή που θα πετύχεις το σκοπό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Κοριτσακια μου δεν ξέρω τι να γράψω..ειλικρινα..ολες οι ελπίδες μου ηταν στηριγμένες σε αυτη την προσπάθεια..το ήξερα απο την αρχή..τα οικονομικά μας έφταναν για εναν κύκλο μονο με τις πανάκριβες ενέσεις..οτι κανω απο δω και περα θα ειναι πιο "αδύναμο"..εχω απογοητευτεί πολυ...4ωοθηλακια και δεν καταφέραμε να γονιμοποιήσουμε ουτε ενα..το ειπα της αδερφής μου..και δεν με πιστεψε..το ιδιο εχω πάθει και εγω..δεν το πιστευω...ισως ειναι άρνηση απλα να το δεχθώ..Σας ευχαριστω απο τα βαθύ της ραγισμένης αυτη τη στιγμή καρδούλας μου που εισαστε δίπλα μου..Ευχαριστω το θεο που σας γνώρισα..και Σας Αγαπω..

Φανταζομαι πως νιωθεις κ ειλικρινα λυπαμαι που το ζουν καθε μηνα οι κοπελες εδω... Δε θα σ πω μη στενοψωριεσαι γιατι δε γινεται...θα σ πω μονο να μην το αφησεις να σε ριξει... Οι δυσκολιες ειναι για τους δυνατους. Να σκεφτεσαι το επομενο βημα..τον επομενο κυκλο. Θα συμφωνησω στην αποψη που ειπώθηκε οτι ισως θα επρεπε να βρεις εναν γυναικολογο με ειδικευση στην αναπαραγωγη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Joy1988 είπε:

Κοριτσακι μου, ανατρίχιασα.. ο,τι κ να πω ειναι λιγο.. ξερω πως ειναι να παιρνεις ορμόνες κ να μην κανεις ούτε προσπάθειες ... εσυ, τουλάχιστον προσπάθησες κ έκανες ο,τι μπορούσες.. ας ευχηθούμε τον επόμενο μηνα για ολες μας.. θα τα καταφέρουμε δεν μπορει.. μόλις μίλησα με ενα συνάδελφο απο παλιά κ αμεσως με ρωτηςε κάνα κουτσούβελο; ποσο πόνεσα.. ραγίζει η ψυχή μου... ποσο να προσποιούμαι ότι ακομη δεν θελω γιατί ειμαι μικρη.. ;; κλάψε να ξεσκάσεις.. ο,τι πει ο θεός.. Αυτός ξέρει καλυτερα για ολες μας.. έχεις δίπλα σου τον αντρουλη σου.. αυτο να σκέφτεσαι.. 

Ειναι πολυ αδικο..ετσι οπως εχω πρηστεί κιολας..οποιος γνωστός με συναντήσει στο δρόμο τις τελευταίες μερες μου λέει"έγκυος εισαι??"..Αχ....λες..ελεγα απο μεσα μου..και τωρα θελω να παω να τους βρω εναν εναν και να τους λεω ΟΧΙ!!!!τοσο θυμό εχω...μακαρι να ξημερώσει για ολες μας συντομα αυτη η ευλογημένη μερα που θα δουμε θετική χοριακη...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η elenaaa445 είπε:

φυσικα κ επιτρεπεται!γιαυτό ειναι το φορουμ,για να μοιραζομαστε τα παντα ωστς η μια να υποστηριζει αλλα κ να βοηθαει την αλλη!

εμενα ο ανδρας μ εκανε χρηση αναβολικων(ννα στο πω ετσι ωμα!εχει τρελάμε την γυμναστικη κ τα επαιρνε κ αυτα)τα σταμάτησε σεπτεμβρη.αυτα αφου τα σταματησεις θελει το λιγότερο3 μηνες για να φτιαξουν οι ορμονες σ.εμεις λοιπον τον Σεπτέμβρη πηγαμε στον ουρολογο κ του βρηκε κιρσοκηλη.εκανε εξετασεις κ σπερμοδιαγραμμα κ βγηκαν χαλια οταν σ λεω χαλια χαλια.η fsh για παραδειγμα βγηκε 0.52..το σπερμοδιαγραμμα δεν εγραψε καν μετεησεις ενα σπανιοτατα σπερματοζωαρια μονο..το ξεραμε βεβαια οτι θα βγει χαλια γτ ηταν η πρωτη φορα που του βγηκε σχεδον νερο.φαντασου κ η στηση του εκανε πανω απο 1.5 μηνα να επανελθει.δεν μπορουσαμε ουτε να βρεθουμε.δεν ειχε ορμες (τεστο στο πάτωμακαι)..μετα απο ενα μηνα χωρις ακομα να ξεκινησει θεραπεια ανεβηκαν οι ορμονες του η fsh πηγε στα φυσιλογικα..καποιες ανεβηκαν απλα οχι σκομα στα φυσιολογικα.εμεις τωρα θα παμε σε ενδοκρινολογο...δεν εχουμε κανει ακομα σπερμοδιαγραμμα.ο ουρολογος μας ειπε οτι πρεπει να δουμε που εχει επηρεασει κ τι.μας ειπε αν εχουν επηρεασει τα φαρμακα μονο ειναι ευκολο να το φτιαξουμε.αν ειναι η κιρσοκηλη θελει χειρουργείο..οποτε περιμενω τωρα την αλλη βδομαδα που θα κανουμε κ εξετασεις θα παει κ στον ενδοκρινολογο να δουμε τι θα κανουμε!αυτα τα δικα μας!

ειναι αρκετα περιπλοκο δηλαδη,ελπιζω να λαβει τελος η περιπετεια σας και δεις ενα μεγααααααλο  + + + + :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η apk είπε:

Κατερινακι μου υπομονή.  Μην ραγιζεις την καρδούλα σου και όλα θα γίνουν...πεζό ακούγεται αλλά πρέπει να το πιστέψεις..στέλνω την αγάπη μου!

Χαιρετώ και φιλώ όλα τα κορίτσια..σας διαβάζω καθημερινά πώς πάντα. Κουράγιο και αισιοδοξία!

Σε ευχαριστω πολυ γλυκια μου..επεσα..και πόνεσα και άσχημα,δεν θα το κρύψω..ουτως η άλλως εδωμεσα ολα τα λεμε ως εχουν..που θα παει όμως θα σηκωθώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Μανούσου είπε:

Λυπάμαι πραγματικά για σένα. Σκέψου όμως όλα αυτά τα ομορφα λόγια παρηγοριάς που έλεγες σε όλες μας που προσπαθούμε καιρο και βρες δύναμη να συνεχίσεις και να το πετύχεις. Θα δεις θα έρθει η στιγμή που θα πετύχεις το σκοπό 

Ναι κοπελα μου..το ξέρω..θα σηκωθώ και παλι..απλα θελω το χρόνο μου..τωρα απλα περιμενω περίοδο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Και εγώ νόμιζα πως απλά ήθελες να μας ''πειράξεις'' λίγο... και μετά θα μας έστελνες τη θετική σου χοριακή.......τι να πω ούτε εγώ έχω λόγια...... 

Απλά ήθελα να σε ρωτήσω...αν μίλησες με το γιατρό σου........

Οχι..δυστυχως δεν σας πειράζω..τον περνώ τηλ και δεν το σηκώνει..δεν θα μπορει..θα με πάρει μετα λογικα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολα θα ερθουν...και ολες μαζι θα κλαιμε απο χαρα οταν δουμε το θετικο τεστ,τη θετικη χοριακη.

Παρε αγαπη μου το χρονο σου..μη πιεζεσαι.να σκεφτεσαι οτι εισαι γερη εχεις εναν πολυ ομορφο ανθρωπο στο πλαι σου και μπόλικους ανθρωπους να σε στηριξουν.διαδυκτιακους και μη!ολα θα γινουν.οπως λεει και το peacockακι..για τους δυνατους ειναι τα δυσκολα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Φανταζομαι πως νιωθεις κ ειλικρινα λυπαμαι που το ζουν καθε μηνα οι κοπελες εδω... Δε θα σ πω μη στενοψωριεσαι γιατι δε γινεται...θα σ πω μονο να μην το αφησεις να σε ριξει... Οι δυσκολιες ειναι για τους δυνατους. Να σκεφτεσαι το επομενο βημα..τον επομενο κυκλο. Θα συμφωνησω στην αποψη που ειπώθηκε οτι ισως θα επρεπε να βρεις εναν γυναικολογο με ειδικευση στην αναπαραγωγη. 

Ειχα παει σε ειδικό..στο τμήμα υπογονημοτητας στο Αρεταιιο και απλα μας ξεπεταξε,λέγοντας μας οτι εντασσόμαστε στο 20% της μη αιτιολογημένης υπογονημοτητας και αν θελουμε παιδί αμμεσα να κανουμε σπερματέγχυση..αυτο ηταν ενα χρόνο πριν..και για να προχωρούσαμε επρεπε να ειχαμε παντρευτεί..οπως και για να παρω τις ενέσεις τωρα,επρεπε να περαςω επιτροπή και θελει να εισαι έξι μήνες παντρεμένος..και δεν ειμαστε ακομα..Που θα παει..θα ανασυνταχθω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Ειχα παει σε ειδικό..στο τμήμα υπογονημοτητας στο Αρεταιιο και απλα μας ξεπεταξε,λέγοντας μας οτι εντασσόμαστε στο 20% της μη αιτιολογημένης υπογονημοτητας και αν θελουμε παιδί αμμεσα να κανουμε σπερματέγχυση..αυτο ηταν ενα χρόνο πριν..και για να προχωρούσαμε επρεπε να ειχαμε παντρευτεί..οπως και για να παρω τις ενέσεις τωρα,επρεπε να περαςω επιτροπή και θελει να εισαι έξι μήνες παντρεμένος..και δεν ειμαστε ακομα..Που θα παει..θα ανασυνταχθω..

Αυτο με τη γραφειοκρατια τους με τρελαινει....και αν ενα ζευγαρι δε θελει γαμο αλλα θελει παιδι δε τα γραφουν γιατι δεν εισαι παντρεμενος; αν ειναι δυνατόν νευριαζω με το κ...συστημα...

Οσο μπορεις ηρεμησε..σε καταλαβαινω.. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παω να κανω ενα μπανιο,να χαλαρώσω λιγο..μιλησα και με τον καλο μου και ηρέμησα λιγο που τη βρίσκει τοσο δύναμη??"Μην απογοητεύεσαι,η πρωτη μας προσπάθεια ηταν..θα τα καταφέρουμε θα δεις.." που είπε και δεν μπορούσα να του απαντήσω..τρια χρονια μόνοι μας προσπάθεια..και εκεινος μενει απλα σ´αυτη την προσπάθεια..τι να πω..θα προσπαθήσω να το δω και γω ετσι..μπας και ηρεμήσω..

α!!μολις μιλησα με τον γιατρό μου..με μάλωσε παλι..μου πε να συνέλθω και βα συζητήσω με τον αντρα μου πως θελουμε να προχωρήσουμε..το πιο "αναίμακτο" μου είπε,ειναι μηπως κανουμε ενα δεύτερο κύκλο με κλομιφαινη και πρεγκνυλ..Ισως δεν μας έκατσε απο την προλακτινη μου είπε..θα κανω μια επανάληψη την αυτες τις μερες..και βλέπουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Παω να κανω ενα μπανιο,να χαλαρώσω λιγο..μιλησα και με τον καλο μου και ηρέμησα λιγο που τη βρίσκει τοσο δύναμη??"Μην απογοητεύεσαι,η πρωτη μας προσπάθεια ηταν..θα τα καταφέρουμε θα δεις.." που είπε και δεν μπορούσα να του απαντήσω..τρια χρονια μόνοι μας προσπάθεια..και εκεινος μενει απλα σ´αυτη την προσπάθεια..τι να πω..θα προσπαθήσω να το δω και γω ετσι..μπας και ηρεμήσω..

α!!μολις μιλησα με τον γιατρό μου..με μάλωσε παλι..μου πε να συνέλθω και βα συζητήσω με τον αντρα μου πως θελουμε να προχωρήσουμε..το πιο "αναίμακτο" μου είπε,ειναι μηπως κανουμε ενα δεύτερο κύκλο με κλομιφαινη και πρεγκνυλ..Ισως δεν μας έκατσε απο την προλακτινη μου είπε..θα κανω μια επανάληψη την αυτες τις μερες..και βλέπουμε..

Δε χάνεις τπτ να δοκιμασεις ετσι... Μπορει να κανεις ενα μονο στον επομενο κυκλο κ να ειναι το τυχερο σου! Στο ευχομαι ολοψυχα...για ολες μας το ευχομαι! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Εγω παλι κατι αλλο θα ηθελα αλλα δε ξερω αν πρέπει να το πω σε ενα δημοσιο φόρουμ...... ενα πραγμα μονο σκεφτομαι για κατι τέτοιους αλλα δυστυχως εδω στην Ελλαδα δεν εχει αναγνωριστεί. Με αλλα λογια δε καταλαβαίνω γιατι πρέπει να ζει ενας τετοιος "άνθρωπος".  Συγχωραμε θεε μου.......

Και η στείρωση καλή θα ήταν. ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Αυτο με τη γραφειοκρατια τους με τρελαινει....και αν ενα ζευγαρι δε θελει γαμο αλλα θελει παιδι δε τα γραφουν γιατι δεν εισαι παντρεμενος; αν ειναι δυνατόν νευριαζω με το κ...συστημα...

Οσο μπορεις ηρεμησε..σε καταλαβαινω.. 

 

 

Σε ευχαριστω..ειλικρινα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Δε χάνεις τπτ να δοκιμασεις ετσι... Μπορει να κανεις ενα μονο στον επομενο κυκλο κ να ειναι το τυχερο σου! Στο ευχομαι ολοψυχα...για ολες μας το ευχομαι! ?

Αχ κοπελαρα μου μακαρι!!!να κανουμε ολες μας ενα και τυχερό!!!!και γω το ευχομαι για ολες μας..σας νιώθω να μου κρατάτε το χέρι σε αυτη τη διαδρομή,και αισθάνομαι ήδη καλυτερα..βοήθησε και το ζεστό νερακι και χαλάρωσα..Αλλα περισσοτερο με βοήθησαν θα δικά σας υποστηρικτικά λογια..Σας ευχαριστω ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατερινάκι/only love κοριτσακι μ μην απογοητεύεσαι θ ερθει!! Πρεπει ν εισαι ήρεμη κ δυνατη!! Εισαι μια υγιείς κοπελα ολα θ γινουν.. το αγχος κ η τρελα δ βοηθαει!! Θ σ πω κτ π ισως σ αλλαξει γνωμη!! Η ξαδερφη μ ειναι 160 κιλα μ χρόνιο θυρεοειδή κ πιλυκιστικες!! Προσπαθούσαν γ μωρακι 6 χρονια ώσπου οι γιατροί τους το ξεγραψαν δ θ κανετε! Τ ανακοίνωσαν λοιπον στους παπουδες κ τους ειπαν το σκυλακι μας θ ειναι τ εγγόνι σας κ σταμάτησαν ν το εχουν στο μυαλο τους!! Ξαφνικα η ξαδερφη μ 3 μηνες δ ειχε περιοδο! Ααα λεει παλι οι πολυκιστικες θ ειναι!!! Εεεε λοιπον μην τ πολυ λόγω ο ανηψιος μ προχθες εγινε ενος έτους!!! Γ αυτο σ λεω κ σε σενα κ σ ολες μας.. ήρεμα κ χαλαρα οσο δυσκολο κ αν ειναι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι μ να σε ρωτήσω γτ έκανες ενεσεια εφοσον κανεις ωορηξια? Εγω στη σπερματεγχυση ειχα παρει κλομιφαινη σε συνδυασμό με cyclacur. Πολυ φθηνα χαπια κ τα δυο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Κατερινακι μ να σε ρωτήσω γτ έκανες ενεσεια εφοσον κανεις ωορηξια? Εγω στη σπερματεγχυση ειχα παρει κλομιφαινη σε συνδυασμό με cyclacur. Πολυ φθηνα χαπια κ τα δυο.

Εχω σχετικά ανεβασμενη fish για την ηλικια μου..οποτε δεν ξέρω τι αποθέματα ωαρίων υπαρχουν..ετσι ειπαμε μηπως το βοηθήσουμε λιγο το πράγμα...ετσι πηρα serpafar 2η με 7η μερα και απο την τριτη ημέρα του κυκλου και μερα παρα μερα εκανα ενέσεις fsh (bemfola 150)4 στο σύνολο την ένατη μερα του κυκλου εκανα υπερηχο..και με αυτο το σχήμα ειχα φτιάξει 4 ωοθηλακια 2 απο δεξιά 19 χιλ. Και δυο αριστερά 15,5, την επόμενη μερα εκανα την pregnyl και μαλιστα μας τόνισε την πιθανότητα δίδυμης κύησης ο γιατρός..ειχαμε επαφες απο την ίδια μερα το απογευμα που εκανα την ένεση και για τις επόμενες τρεις μερες..ο γιατρός μου είπε οτι αυτο το σχήμα που ακολουθήσαμε ενδείκνυται και για μενα γιατι εχω πολυκυστικες υφής ωοθηκες..τωρα τι μπορει να σημαινει αυτο,φαίνεται μου και γλιστρισα..πάντως οι ορμονες μου ειναι φυσιολογικές,ο κύκλος μου επισης και ολα ειναι φυσιολογικά πλην τηνς προλακτινης που στον προηγούμενο κύκλο βρεθηκε ανεβασμενη και ξεκινησα αγωγή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Κανένας κοπελα μου..και εμενα ολες οι εξετάσεις μια χαρα (πλην της προλακτινης που τωρα ανέβηκε για κάποιο ανεξήγητο λόγο και την ρυθμίζω με χάπι) και το σπερμα άψογο..

κοπελα μου θα σ πω κατι.πηγα σμρ σε μια κοπελα επισκεψη κ μ ειπε εχει 3 ζευγαρια φιλων οι οποιοι προσπαθουν τα 2 ζευγαρια 8χρονια κ το αλλο 4..χωρις κανενα προβλημα κανεις...οι δυο με τα 8 εκαναν τωρα με 6μηνες διαφορα,οι αλλοι ακομα τπτ..εγω νομιζω αυτο το 20% ειναι το αγχος!πρεπει να βρεις πως θα εισαι καλα!κανε κατι να ξεχνιεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nantia_14 είπε:

ειναι αρκετα περιπλοκο δηλαδη,ελπιζω να λαβει τελος η περιπετεια σας και δεις ενα μεγααααααλο  + + + + :) 

 μακαρι!!!περιμενω να δω τι θα μας πει τελος του μηνα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η elenaaa445 είπε:

κοπελα μου θα σ πω κατι.πηγα σμρ σε μια κοπελα επισκεψη κ μ ειπε εχει 3 ζευγαρια φιλων οι οποιοι προσπαθουν τα 2 ζευγαρια 8χρονια κ το αλλο 4..χωρις κανενα προβλημα κανεις...οι δυο με τα 8 εκαναν τωρα με 6μηνες διαφορα,οι αλλοι ακομα τπτ..εγω νομιζω αυτο το 20% ειναι το αγχος!πρεπει να βρεις πως θα εισαι καλα!κανε κατι να ξεχνιεσαι!

Κοιτα..μεχρι να κανω την σαλπιγγογραφια,πέρυσι την άνοιξη δλδ ειχα στο πισω μέρος του μυαλού μου οτι δεν θα μπορω να κανω παιδια..καθότι ελεύθερα κάναμε και περίπου δυο χρονια πριν το 2010 και δεν ειχε προκύψει ουτε μια φορά εστω σύλληψη..ετσι μου χε κολλήσει αυτο στο κεφάλι..Μετα όμως που εκανα την σαλπιγγογραφια χαλάρωσα..ηρέμησα μεσα μου..ειπα ολα καλα..άστο και θα έρθει..αλλα δεν ηρθε..και ο δείκτης που δειχνει ποσα αποθέματα εχεις απο ωάρια,ειναι υψηλός για την ηλικια μου..δλδ δεν εχω πολλα περιθώρια ακομα πριν την εμμηνόπαυση..(η μανα μου ξεκίνησε να μπαίνει σε αυτη τη φάση στα 35 της)Οποτε απο τη μια εχω την πεποίθηση οτι θα τα καταφέρουμε,απο την αλλη όμως τα περιθώρια χρονου,στενεύουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...