Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η mommy86 είπε:

Κοριτσακια μου γλυκα!μόλις μπηκα σπίτι! Εγω σημερα ειμαι μια χαρουλα και ο ήλιος μου εχει φτιαξει το κεφι στο φουλ!!!και γιατι οχι??αλλωστε σφιζουμε απο ζωη και υγεια!αγαπη εχουμε μπόλικη, καλες φίλες εδω μεσα να μας στηριζουν και να λεμε τα χαζα μας και να γελαμε....!θα ερθει και το μωρακι μας, που θα παει...!

Λοιπον, ευχομαι αυτο που θα σας πω μα σας βοηθήσει.. Εγω απο την ωρα που μου ηρθε περιοδος και το σκεφτηκα χαλαρωσα..ειμαστε στη καλυτερη φαση της ζωης μας..εχουμε υπεροχους αντρες που μας στηριζουν και μας αγαπουν,ειμαστε γεματες ενεργεια..δεν ειναι λοιπον κριμα να στεναχωριομαστε επειδη δεν εχουμς ακομη μωρακι?αφου θα μας ερθει και το ξερουμε!!!ας απολαυσουμε τον ερωτα και την ησυχια μας οσο ακομη είναι εφικτο..τα ταξίδια και την ξεγνοισια μας.ας δωσουμε το 100% στη δουλειά μας και ας χορτασουμε απο ολα! Σε λιγο καιρο ισως χρειαστει να δωσουμε σωμα και ψυχή σε ενα μικρο πλασματακι..ας χαρουμε τη ζωη στο επακρο μεχρι τοτε!! ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ!!!  Σας. το υπογραφω.βρειτε το διακοπτη και πατήστε pause για λιγο...Σας φιλω ολες μια μια!!(ζουμερα φιλια οχι αστεια!!).

Παρασκευαιδου μου γλυκια, εενοειται να μου πεις για τον γιατρο!περιμενω!!!

ΑΣ ΜΗ ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ!!! ΖΗΣΤΕ ΜΩΡΕ,Η ΖΩΗ ΚΥΛΑΕΙ ΣΑΝ ΝΕΡΑΚΙ!!!ΜΗ ΚΟΙΤΑΤΕ ΠΙΣΩ ΣΑΣ ΣΤΑ 70 ΣΑΣ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΤΕ ΤΑ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΑΥΡΑ, ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΑΡΓΟΠΟΡΗΜΕΝΗΣ ΕΛΕΥΣΗΣ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ!!!Η ΖΩΗ ΜΑΣ ΠΕΡΙΜΈΝΕΙ ΕΚΕΙ ΕΞΩ,ΟΛΑ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ

etsi thelw na sas akouw..

Aisiodoksh... alliws paei tha mas parei apo katw. 

to apogeuma pou tha paw sto spiti tha milhsw me thn mama mou gia na mou dwsei thl ktl

 

 

ΖΗΣΕ ΤΟ ΣΗΜΕΡΑ ΞΕΧΝΑ ΤΟ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΑΝ ΘΕΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

etsi thelw na sas akouw..

Aisiodoksh... alliws paei tha mas parei apo katw. 

to apogeuma pou tha paw sto spiti tha milhsw me thn mama mou gia na mou dwsei thl ktl

 

 

ΖΗΣΕ ΤΟ ΣΗΜΕΡΑ ΞΕΧΝΑ ΤΟ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΑΝ ΘΕΣ!!!!

και γω θελω ονομα και τηλ!! νa υπαρχει αφου εχει και καλες συστασεις... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η miniatoura87 είπε:

και γω θελω ονομα και τηλ!! νa υπαρχει αφου εχει και καλες συστασεις... ;)

esu ti to thes? afou den tha sou xreiastei gia auto...alla gia allo pragma...GENNAAAA! :-) 

tha sas steilw se mnm molis milhsw me thn  mamaka!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Κοιτα,το μονο που δίνει ειπλεον(εγω εκανα σε αυτον τον κύκλο ολη τη διαδικασία που κάνουν και στη σπερματέγχυση και αποφασίσαμε να δοκιμάσουμε με φυσική επαφή) ειναι ενα 10%..ολοι οι γιατροί λενε πως ενα ζευγάρι χωρις προβληματα εχει 20% πιθανότητες για σύλληψη σε καθε κύκλο..ε,με τη σπερματέγχυση λόγο του οτι επεξεργάζονται το σπερμα και φεύγουν τα πιο αδύναμα,παει στο 30% το ποσοστό..υπαρχει πολύς κόσμος που υποστηρίζει πως καλυτερα να μαζέψεις λεφτα να κανεις εξωσωματικη παρα να δοκιμάζεις σπερματέγχυσεις..Πάντως για τα χρηματα μην ντραπεις πες του να σου κανει οτι καλυτερο μπορει..εχω ακούσει οτι παίρνουν τοσα όσα ο δικος μου 250 με 300€'αμοιβή..Εμεις δεν του ειπαμε κατι..αλλα την κατασταση μας την ξέρει γίαυτο μίλησε για 150€..

Λυπαμαι αλλα η σπερματεγχυση δεν δινει 30% οποιος σου το πε σου ειπε μπαρουφες..δινει σχεδον οσο μια φυσικη συλλυψη ...40% ΔΙΝΕΙ Η ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η elsa1982 είπε:

κι εγω το ιδιο ακουω οτι καλυτερα να μαζεψεις λεφτα για εξωσωματικη θα μιλησω μαζι του και θα δω τι θα μου προτεινει και αυτος.Εννοειται και πως θα του πω για λιγοτερα χρηματα ειναι 15 χρονια γιατρος μου με ξερει πολυ καλα και ξερει και την οικονομικη μας κατασταση πιστευω να μην μου ζητησει τοσα ειναι και πολυ καλος γενικοτερα σαν ανθρωπος οποτε ευελπιστω σε κατι καλυτερο. Να σου πω την αληθεια σκεφτομαι να δοκιμασω μια φορα την σπερματεγχυση και αν δεν πετυχει δεν θα μπω ξανα στην διαδικασια θα παω κατευθειαν για εξωσωματικη μετα 

Εκανα 4 σπερματεγχυσεις πριν την εξωσωματικη.

Τα ποσοστα δεν ειναι τοσα ουτε 20% δεν ειναι με το μεγιστο των συνθηκων...

Σε μενα δεν πετυχαν σε αλλεςβομως ναι

Στην σπερματεγχυση θες καποιους κυκλους προσωπικα δεν θα σταματαγα στην πρωτη( ουτε κ τωρα που τελικα ξερω) θελει καποιους κυκλους...αυτο θα το χρειαστεις κ στην επιτροπη εξωσωματικης για τα φαρμακα( ευχομαι να μη φτασεις ποτε αλλα αν ου μη γενετο φτασεις χωρις αλλο θεμα θα σου πουν οχι πηγαινε για σπερματεγχυση)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Λυπαμαι αλλα η σπερματεγχυση δεν δινει 30% οποιος σου το πε σου ειπε μπαρουφες..δινει σχεδον οσο μια φυσικη συλλυψη ...40% ΔΙΝΕΙ Η ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ...

Η σπερματέγχυση δίνει ενα δεκα τοις εκατο παραπάνω..δεν το λέει μονο ο γιατρός μου..παντού το γράφουν..αν εμεις ως ζευγάρι εχουμε π.χ δεκα τοις εκατο με τη σπερματέγχυση  θα παει 20 http://www.iatropedia.gr/ygeia/spermategchisi-ola-osa-thelete-na-rotisete/36480/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Η σπερματέγχυση δίνει ενα δεκα τοις εκατο παραπάνω..δεν το λέει μονο ο γιατρός μου..παντού το γράφουν..αν εμεις ως ζευγάρι εχουμε π.χ δεκα τοις εκατο με τη σπερματέγχυση  θα παει 20 http://www.iatropedia.gr/ygeia/spermategchisi-ola-osa-thelete-na-rotisete/36480/

Αλλο 20 κ αλλο 30!!! παντως επισημα σε ιατρικες ερευνες δεν φτανει παρα ελλαχιστα πιο πανω απο τη φυσικη συλλυψη...μονο με συνεχομενους κυκλους ανεβαζεις ποσοστο....εγω με ολα τελεια κ σπερμα κ σαλπιγγες και και και ειχα 18% σε σπερματεγχυση κ 40 σε εξωσωματικη ...μην κοιτας το ενα αρθρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και να διαβαζεται ερευνες επισημες οχι τι λεει ο ενας κι ο αλλος γιατρος...κι εμενα 30% μου χε πει κ γελαγε ο πατερας μου( συνταξιουχος γυναικολογος) κι οταν ηρθε μαζι μου κ τον ρωτησε ποσοστο κ του πε οτι ηταν συναδελφοι λεει ε λιγο πιο πανω απο το φυσικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Και να διαβαζεται ερευνες επισημες οχι τι λεει ο ενας κι ο αλλος γιατρος...κι εμενα 30% μου χε πει κ γελαγε ο πατερας μου( συνταξιουχος γυναικολογος) κι οταν ηρθε μαζι μου κ τον ρωτησε ποσοστο κ του πε οτι ηταν συναδελφοι λεει ε λιγο πιο πανω απο το φυσικο

Finally sugnwmh pou epembainw (oute egw exw thn kaluterh gunaikolo-eimai akoma se anazhthsh)

otan o gunaikologos sou leei etsi theleis den theleis tha pistepseis den exoume blepeis oles thn tuxh thn dikia sou na exoume gunaikologous kalous , emeis den pavei na elpizoume kai na prospathoume. 

h katerina mas edwse kapoio arthro swsto h oxi den gnwrizw, mhpws tha mporouses kai esu na mas peis pou tha mporousa na brw to arthro pou leei gia 18%

sugnwmh pou ginomai epithetikia alla einai asxhmo na milame me antrwpous pou psaxontai kai elpizoun gia to kalutero me ''asxhmo tono'' egw proswpika auto eniwsa!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Finally sugnwmh pou epembainw (oute egw exw thn kaluterh gunaikolo-eimai akoma se anazhthsh)

otan o gunaikologos sou leei etsi theleis den theleis tha pistepseis den exoume blepeis oles thn tuxh thn dikia sou na exoume gunaikologous kalous , emeis den pavei na elpizoume kai na prospathoume. 

h katerina mas edwse kapoio arthro swsto h oxi den gnwrizw, mhpws tha mporouses kai esu na mas peis pou tha mporousa na brw to arthro pou leei gia 18%

sugnwmh pou ginomai epithetikia alla einai asxhmo na milame me antrwpous pou psaxontai kai elpizoun gia to kalutero me ''asxhmo tono'' egw proswpika auto eniwsa!

Αυτο πουπερναει η κοπελα το εχω πετασει 4 φορες..στο δρομο της προσπαθειας ημουν 6 χρονια! 4 σπετματεγχυσεις 4 εξωσωματικες 2 παλλινδρομες

Δεν εχω μαθει να χρυσωνω το χαπι αλλα να λεω την αληθεια αρεζει δεν αρεσει...κι εγω ετσι πηγα σαν προβατο γιατι τρομαρα μου δεν ηθελα να μιλησω στον πατερα μου να τον στεναχωρησω...κ οταν τον πηρα κ του τα ειπα ημουν ηδη στην 4 προσπαθεια..μπες στο google schoolar κ ψαξε ολες τις επθσημες μελετες..30% η σπερματεγχυση πισοστο δε φτανει ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Αλλο 20 κ αλλο 30!!! παντως επισημα σε ιατρικες ερευνες δεν φτανει παρα ελλαχιστα πιο πανω απο τη φυσικη συλλυψη...μονο με συνεχομενους κυκλους ανεβαζεις ποσοστο....εγω με ολα τελεια κ σπερμα κ σαλπιγγες και και και ειχα 18% σε σπερματεγχυση κ 40 σε εξωσωματικη ...μην κοιτας το ενα αρθρο...

Καλη μου το ενα άρθρο ηταν απλα ενα παράδειγμα..εξαρτάται την καθε περίπτωση..Μιλαμε σε φυσιολογικά πλαίσια,ενα ζευγάρι υγιές με φυσική επαφή σε παραγωγική ηλικια εχει 20%πιθανοτητες σε καθε κύκλο να συλλάβει,με την σπερματέγχυση μπορει να φτάσει το 30% αυτο ειπα και πριν..αν όμως εγω π.χ λόγο ηλικίας,η ορμονολιγικης κατάστασης εχω 10% με την σπερματέγχυση εχω ενα 10% παραπάνω,αυτο λενε ολοι..ενα δεκα τοις εκατο παραπάνω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Finally sugnwmh pou epembainw (oute egw exw thn kaluterh gunaikolo-eimai akoma se anazhthsh)

otan o gunaikologos sou leei etsi theleis den theleis tha pistepseis den exoume blepeis oles thn tuxh thn dikia sou na exoume gunaikologous kalous , emeis den pavei na elpizoume kai na prospathoume. 

h katerina mas edwse kapoio arthro swsto h oxi den gnwrizw, mhpws tha mporouses kai esu na mas peis pou tha mporousa na brw to arthro pou leei gia 18%

sugnwmh pou ginomai epithetikia alla einai asxhmo na milame me antrwpous pou psaxontai kai elpizoun gia to kalutero me ''asxhmo tono'' egw proswpika auto eniwsa!

Κοπελαρα μου δεν εχεις αδικο,το χω παρατηρήσει και σε άλλες κουβέντες,φαίνεται λιγο επικριτική η φίλη μας,αλλα απο οτι εχω καταλάβει δεν μιλάει κακοπροεραιτα..Βρηκα απλα ενα άρθρο στα γρήγορα,(το πρώτο που άνοιξα στο google)που ουσιαστικα επιβεβαιώνει αυτο που μου εχει πει και ο γιατρός μου..σωστό η λάθος αυτο που μου εχει πει και γω δεν το γνωρίζω..Οπως και να χει οποία απο εμας καταφύγει στην σπερματέγχυση ευχομαι να ειναι εντός των θετικών ποσοστων,και να πετύχει με την πρωτη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Καλη μου το ενα άρθρο ηταν απλα ενα παράδειγμα..εξαρτάται την καθε περίπτωση..Μιλαμε σε φυσιολογικά πλαίσια,ενα ζευγάρι υγιές με φυσική επαφή σε παραγωγική ηλικια εχει 20%πιθανοτητες σε καθε κύκλο να συλλάβει,με την σπερματέγχυση μπορει να φτάσει το 30% αυτο ειπα και πριν..αν όμως εγω π.χ λόγο ηλικίας,η ορμονολιγικης κατάστασης εχω 10% με την σπερματέγχυση εχω ενα 10% παραπάνω,αυτο λενε ολοι..ενα δεκα τοις εκατο παραπάνω..

Κατερινα το σχολιο μου δεν εγινε προσωπικα για σενα εγινε προς οποια διαβαζει..ναι μια μεθοδος εξαρταται απο το προφιλ της γυναικας αλλα υπαρχει κ ανωτατο οριο...

Οποια λοιπον θελει ας πιστευει οτι το ανωτερο στη σπερματεγχυση ειναι 30% ...οτι δηλαδη εχει 10% διαφορα απο την εξωσωματικη...δεν ισχυει...για τη σπερματεγχυση αν θεωρησουμε οτι τελεις τις προυποθεσεις που θελει υπαρχει συγκεκριμενο ποσοστο που ξεπετνα ελλαχιστα τη φυσικη συλλυψη..το ποσοστο αυτο αυξανεται αναλογα με τοβ αριθμο προσπαθειων ...εσυ πχ στη δευτερη εχεις μεγυτερο...αλλα δεν φτανει το 30% ..δεν θα το συνεχισω πραγματικα αλλο..οτι αναφερω ειναι πολυ καλα ψαγμενο ..οπιια θελει ας το ψαξει παραπανω κ θα δει ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Κατερινα το σχολιο μου δεν εγινε προσωπικα για σενα εγινε προς οποια διαβαζει..ναι μια μεθοδος εξαρταται απο το προφιλ της γυναικας αλλα υπαρχει κ ανωτατο οριο...

Οποια λοιπον θελει ας πιστευει οτι το ανωτερο στη σπερματεγχυση ειναι 30% ...οτι δηλαδη εχει 10% διαφορα απο την εξωσωματικη...δεν ισχυει...για τη σπερματεγχυση αν θεωρησουμε οτι τελεις τις προυποθεσεις που θελει υπαρχει συγκεκριμενο ποσοστο που ξεπετνα ελλαχιστα τη φυσικη συλλυψη..το ποσοστο αυτο αυξανεται αναλογα με τοβ αριθμο προσπαθειων ...εσυ πχ στη δευτερη εχεις μεγυτερο...αλλα δεν φτανει το 30% ..δεν θα το συνεχισω πραγματικα αλλο..οτι αναφερω ειναι πολυ καλα ψαγμενο ..οπιια θελει ας το ψαξει παραπανω κ θα δει ..

Δεν παρεξηγούμαι,εχω καταλάβει τον τροπο με τον οποίο μιλας,γνωρίζεις πολλα πράγματα γίαυτο και πολλές φορές ρωτάμε την άποψη σου,απλα με τα μυνηματα ειναι εύκολο να παρεξηγηθει ο τρόπος σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Κοπελαρα μου δεν εχεις αδικο,το χω παρατηρήσει και σε άλλες κουβέντες,φαίνεται λιγο επικριτική η φίλη μας,αλλα απο οτι εχω καταλάβει δεν μιλάει κακοπροεραιτα..Βρηκα απλα ενα άρθρο στα γρήγορα,(το πρώτο που άνοιξα στο google)που ουσιαστικα επιβεβαιώνει αυτο που μου εχει πει και ο γιατρός μου..σωστό η λάθος αυτο που μου εχει πει και γω δεν το γνωρίζω..Οπως και να χει οποία απο εμας καταφύγει στην σπερματέγχυση ευχομαι να ειναι εντός των θετικών ποσοστων,και να πετύχει με την πρωτη!!!

Προτιμω να μαι επικριτικη παρα να αφηνω στην αγνοια

Δεν θα μπω πραγματθκα στη διαδικασια να ξαναγραψω...αν δεν μπορειτε να καταλαβαιτε γιατι ενας ανθρωπος που πετυχε γραφει κ σας διαβαζει....

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Προτιμω να μαι επικριτικη παρα να αφηνω στην αγνοια

Δεν θα μπω πραγματθκα στη διαδικασια να ξαναγραψω...αν δεν μπορειτε να καταλαβαιτε γιατι ενας ανθρωπος που πετυχε γραφει κ σας διαβαζει....

 

 

Δεν ειναι ανάγκη να παρεξήγησε,αν διαβάσεις ξανά με μια πιο ψύχραιμη ματια τα σχόλια σου θα μπορέσεις να δεις πιστευω πως θα μπορούσα και εγω να παρεξηγηθώ με τον τροπο που μίλησες..δεν το εκανα όμως..οποτε δεν υπαρχει λόγος να θυμώνεις..ολα καλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι μου γλυκο η σπερματεγχυση εχει μικρες πιθανοτητες (15-20%) το εχω ψάξει πάρα πολύ. Επίσης οι άλλες μέθοδοι με πολύ ήπια αγωγη για ωορρηξια και προγραμματισμένη επαφη έχουν εξαιρετικά λιγες πιθανότητες........ Για κάποιο λόγο ομως οι γιατροι παραλέιπουν να μας τα εξηγήσουν αναλυτικά όλα αυτα... Ετσι φτανουμε στο σημείο να εφαρμόζει κάποια από εμας μια από αυτες τις μεθόδους έχοντας μεγάλες ελπίδες ότι θα εχει θετική χοριακη και όλες οι άλλες κοπέλες εδω στο φόρουμ την ενθαρρύνουν και την ενθουσιάζουν ότι αυτή τη φορά θα πετύχει..........Σχεδόν στήνεται ένα πάρτυ για τα ευχάριστα που προκειται να έρθουν........ Λες και το ξέρουμε εκ των προτέρων ότι θα έρθουν σίγουρα.... Τελικά συνηθως έχουμε οχι απλά ανωμαλη προσγείωση αλλά ελευθερη πτωση από τα 3.000 ποδια χωρίς αλεξίπτωτο, που δε σπας απλα τα μουτρα σου, γίνεσαι κομματακια....... Κατ΄εμε αυτο είναι λάθος των γυναικολόγων ...... Θα πρέπει να μας λένε από την αρχή '' θα εφαρμόσουμε την τάδε μέθοδο με μικρές πιθανότητες επιτυχίας αλλά εμεις θα κάνουμε τη προσπάθεια μας και βλεπουμε...'' Ισως και εκείνοι βεβαια να το κάνουν για να μας δημιουργήσουν θετική ψυχολογία.... Από την άλλη πάλι, αλλο να έχω μια καλή διαθεση και μια πεποιθηση ότι κάποια στιγμή θα γίνω και εγω στη ζωή μου μήτερα και άλλο να έχω σχεδόν τη ΣΙΓΟΥΡΙΑ ότι αυριο θα αρχίσω να μετράω την πρώτη μερα καθυστέρησης........ Σε καθε περίπτωση οταν ερχεται περιοδος η στεναχωρια υπάρχει ομως όταν το εχεις μέσα σου πιστεψει πως αυτη τη φορα θα γινει οπωσδηποτε το θαυμα η απογοητευση είναι δυστυχως ασύγκριτα μεγαλύτερη.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia k gw exw kanei mia apotyximeni spemrategxysi. Ta pososta einai enedeiktika. K sti fysiologiki syllipsi s lene 20-25% pithanotites se kathe kyklo k alles t katafernoun me tin prwti! Sigoura voithaei se orismenes periotwseis oxi omws se oles. Px an ena sperma einai ikanopoiitiko se posotita alla oxi kinitikotita epeidi t topothetoun apeytheias sti mitra, afairontas ta akinita p isws kathysteroun k ta ypoloipa borei na wfeleisei kapoia zeygaria. Panw apo ola eksartatai apo t provlima. Emeis eixame katw apo 10% gia fysiologiki syllipsi k omws emeina. Milas me t giatro s k prateis analoga. Apla eimai tis apopsis oti an pareis agwgi syndiase t me spermategxysi k oxi apla eleytheres epafes. Twra ayto gia tin epitropi gt t perasa prosfata den mas rwtisan kan an kaname spermategxysi. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κ εδω ειμαι νέο μέλος! Εχω διαβάσει πολλα απο αυτα που έχετε καταθέσει εδω! Εύχομαι να έρθει το θαυματακι σε όλες μας! 

Τα φιλια μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Renata7 είπε:

Γεια σας κ εδω ειμαι νέο μέλος! Εχω διαβάσει πολλα απο αυτα που έχετε καταθέσει εδω! Εύχομαι να έρθει το θαυματακι σε όλες μας! 

Τα φιλια μου?

καλωσηρθες Ρενατα!!!ευχομαι γρηγορα ευχαριστα αποτελεσματα!!θελεις να μας πεις δύο λογια για σενα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας ειμαι και εγω καινουργο μελος!Εχω κανει 3 αποτυχημενες σπερματεγχυσεις 1 εξωσωματικη με διεργεση των ωοθηκων και 5 με φυσικο κυκλο και συνεχιζω για την 6 παρασκευη εχω ωοληψια,τα ποσοστα των 70 και++++++++ που μας παρουσιαζουν τα κεντρα και οι γυναικολοι δεν υπαρχουν  ειναι παρα πολυ χαμηλοτερα συμφωνω με τη φιλη μας την Gelie.Eυχομαι μονο θετικες χοριακες σε ολες μας και συντομες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Renata7 είπε:

Γεια σας κ εδω ειμαι νέο μέλος! Εχω διαβάσει πολλα απο αυτα που έχετε καταθέσει εδω! Εύχομαι να έρθει το θαυματακι σε όλες μας! 

Τα φιλια μου?

Καλως ήλθες κοριτσιιιιιιιι!!!ειμαστε η ομαδα που χει κανονίσει το 2017 να γίνει αυτο το ονειρο,πραγματικοτητα!!,???Καλως ΗΛΘΕΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η karen είπε:

Καλημερα σας ειμαι και εγω καινουργο μελος!Εχω κανει 3 αποτυχημενες σπερματεγχυσεις 1 εξωσωματικη με διεργεση των ωοθηκων και 5 με φυσικο κυκλο και συνεχιζω για την 6 παρασκευη εχω ωοληψια,τα ποσοστα των 70 και++++++++ που μας παρουσιαζουν τα κεντρα και οι γυναικολοι δεν υπαρχουν  ειναι παρα πολυ χαμηλοτερα συμφωνω με τη φιλη μας την Gelie.Eυχομαι μονο θετικες χοριακες σε ολες μας και συντομες!!!

Καλημερα κοπελα μου,καλως μας ήλθες!!!καταρχας να ευχηθώ ολόψυχα αυτη η νεα προσπάθεια να ειναι και η τυχερή!!!Τι συνεβει και δεν πέτυχε καμια εξωσωματικη?θες να μας πεις μερικα πράγματα για εσας?εχετε κάποιο θέμα που αντιμετωπίζετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ ευχαριστω Κατερινα μου και εσυ οτι καλυτερο και ολες σας!Μακαρι να ηξερα τι φταιει,εχω μια σαλπιγγα και αυτη υπολειτουργει η αλλη ειναι αφαιρεμενη λογου εξωμητριου

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Κατερινάκι μου γλυκο η σπερματεγχυση εχει μικρες πιθανοτητες (15-20%) το εχω ψάξει πάρα πολύ. Επίσης οι άλλες μέθοδοι με πολύ ήπια αγωγη για ωορρηξια και προγραμματισμένη επαφη έχουν εξαιρετικά λιγες πιθανότητες........ Για κάποιο λόγο ομως οι γιατροι παραλέιπουν να μας τα εξηγήσουν αναλυτικά όλα αυτα... Ετσι φτανουμε στο σημείο να εφαρμόζει κάποια από εμας μια από αυτες τις μεθόδους έχοντας μεγάλες ελπίδες ότι θα εχει θετική χοριακη και όλες οι άλλες κοπέλες εδω στο φόρουμ την ενθαρρύνουν και την ενθουσιάζουν ότι αυτή τη φορά θα πετύχει..........Σχεδόν στήνεται ένα πάρτυ για τα ευχάριστα που προκειται να έρθουν........ Λες και το ξέρουμε εκ των προτέρων ότι θα έρθουν σίγουρα.... Τελικά συνηθως έχουμε οχι απλά ανωμαλη προσγείωση αλλά ελευθερη πτωση από τα 3.000 ποδια χωρίς αλεξίπτωτο, που δε σπας απλα τα μουτρα σου, γίνεσαι κομματακια....... Κατ΄εμε αυτο είναι λάθος των γυναικολόγων ...... Θα πρέπει να μας λένε από την αρχή '' θα εφαρμόσουμε την τάδε μέθοδο με μικρές πιθανότητες επιτυχίας αλλά εμεις θα κάνουμε τη προσπάθεια μας και βλεπουμε...'' Ισως και εκείνοι βεβαια να το κάνουν για να μας δημιουργήσουν θετική ψυχολογία.... Από την άλλη πάλι, αλλο να έχω μια καλή διαθεση και μια πεποιθηση ότι κάποια στιγμή θα γίνω και εγω στη ζωή μου μήτερα και άλλο να έχω σχεδόν τη ΣΙΓΟΥΡΙΑ ότι αυριο θα αρχίσω να μετράω την πρώτη μερα καθυστέρησης........ Σε καθε περίπτωση οταν ερχεται περιοδος η στεναχωρια υπάρχει ομως όταν το εχεις μέσα σου πιστεψει πως αυτη τη φορα θα γινει οπωσδηποτε το θαυμα η απογοητευση είναι δυστυχως ασύγκριτα μεγαλύτερη.....

Kopela mou ksereis poso se ektimw ..autes oi perigrafes sou se ola ta themata me ekplhsoun kathe fora, dustuxws etsi einai peftoume kathe fora me apotwmh progeiwsh, alla den mporw egw proswpika na mhn entharrunw mia kopela,pisteuw oti otan kapoios skeftetai thetika automata auksanei tis pithanothtes .

sthn dikia mou periptwsh pisteuw h thelw na pisteuw oti einai to agxos(ksereis den exw kanei eksetaseis ktl) kai thn pohgoumenh fora pou ekana ton uperhxo kai phga na tis milhsw me diekopse kai mou eipe eisai mikrh den prepei na agxwnesai. (27 sta 28) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...